Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Dominikánská republika Puerto Plata

Letenka Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejkrásnějších karibských destinací, kterou si můžete vybrat pro svou dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších oblastí je Puerto Plata, která nabízí nádherné pláže, bohatou historii a mnoho možností k výletům do okolí.

Pokud zvažujete návštěvu Dominikánské republiky a cestu do Puerto Plata, prvním krokem je sehnat letenku. S výběrem letenky vám může pomoci několik webových portálů, které porovnají ceny letů od různých dopravců a umožní vám najít nejlepší nabídky.

Jakmile máte letenku zakoupenou, můžete začít plánovat, co všechno si budete chtít během svého pobytu v Puerto Plata užít. Jeden z hlavních lákadel tohoto města je jeho nádherná pláž Sosua, která je známá svým bílým pískem a tyrkysovým mořem. Pláž Sosua je ideálním místem pro opalování, plavání a potápění. Nachází se zde také velké množství restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční dominikánskou kuchyni a osvěžující koktejly.

Dále je zde také krásná pláž Playa Dorada na východ od Puerto Plata, která je obklopena luxusními rezorty, golfovými hřišti a obchody. Pokud se rádi potápíte nebo šnorchlujete, můžete z Pláže Dorada vyrazit na výlet na ostrov Paradise Island, kde najdete bohatý podmořský život a korálové útesy.

Jedním z nejvýznamnějších historických památek v Puerto Plata je pevnost San Felipe, která se nachází na hoře Loma Isabel de Torres. Tato pevnost byla postavena v 16. století a sloužila jako obranný bod proti pirátům. Dnes je možné si z pevnosti vychutnat krásný výhled na celé město a okolní krajinu.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je v okolí Puerto Plata také mnoho možností. Můžete si naplánovat výlet do národního parku El Choco, který nabízí krásné vodopády, krasové jeskyně a pěší turistiku mezi tropickou vegetací. Další možností je výlet do hory Pico Isabel de Torres, která je nejvyšším vrcholem v okolí Puerto Plata. Na jejím vrcholu se nachází obrovský kříž a botanická zahrada.

Pokud vám dovolená v Puerto Plata nestačí a chcete poznat i další části Dominikánské republiky, doporučuji navštívit město Santo Domingo, které je hlavním městem země. Zde můžete navštívit koloniální čtvrť Zona Colonial, kde najdete mnoho historických památek a muzeí.

Výlet do Dominikánské republiky a zejména do Puerto Plata je skvělou volbou pro dovolenou plnou slunce, pláží a kultury. Bezpečnostní opatření a zdravotní doporučení platí jako u všech cestovat do ciziny, proto je důležité informovat se před cestou a dodržovat aktuální informace o cestování do této destinace.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/dominican-republic-puerto-plata-1329911/


Ubytování Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Karibiku, a to především díky svému tropickému klimatu, krásným plážím s tyrkysovou vodou, fascinujícím divokým živočichům a jinak nevšední kulturou a historií. Pokud hledáte ideální místo, kde byste mohli strávit svou dovolenou, rozhodně byste měli zvažovat pobyt v Dominikánské republice Puerto Plata.

Puerto Plata, která leží na severním pobřeží Ostrova Jeskyní, je oblíbenou destinací turistů, zejména pro své nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Kromě toho ale nabízí i mnoho dalších aktivit, jako například šnorchlování, potápění, surfování, windsurfing a další vodní sporty. Tyto činnosti jsou vhodné jak pro návštěvníky se zkušenostmi, tak pro ty, kteří chtějí tyto sporty vyzkoušet poprvé. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o historii a kultuře této oblasti, existuje mnoho muzeí a historických památek, kde si lze prohlédnout, jak žili dřívější lidé.

Dále v Puerto Platě najdete i mnoho stylových barů a restaurací, kde se můžete ochutnat tradiční speciality, oživovat si místní rumové koktejly a užívat si krásné scenérie. Pro nákupy se zase nabízí mnoho trhů s tradičními produkty.

Pokud hledáte vhodné ubytování, nepochybně najdete mnoho investujících možností. V Puerto Platě najdete hotely s veškerým luxusem, ale i menší, přátelské penziony, kde si můžete užít vynikající servis a pohodovou atmosféru. V nabídce jsou také velké all-inclusive hotely s více bazény, ve kterých se budete moci naplno opalovat, loungy, kde si můžete odpočinout a pečovatelské centra, kde si užijete masáž a wellness procedury.

Možnosti ubytování v Puerto Platě jsou skutečně široké a kvalitní a díky tomu tu vyráží stále více turistů. Příjemné počasí, nádherné pláže, výborná gastronomie a množství aktivit nabízejí možnosti pro skvělou dovolenou, ať už s rodinou, partou přátel nebo na samotě. Také je možné navštívit jiné destinace na Dominikánské republice, jako např. Punta Canu, kde si s určitostí užijete nezapomenutelnou dovolenou.

Těšíme se na možnost, abychom Vás v Puerto Platě vítali v brzké době a obohacovali Vás o vše, co naše krásná země umí nabídnout!


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Puerto Plata


1. Co je nejvhodnější doba pro návštěvu Dominikánské republiky, konkrétně Puerto Platy?

Nejlepší doba pro návštěvu Puerto Platy je mezi prosincem a dubnem, kdy je zde tepleji a je nižší pravděpodobnost dešťových srážek.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Puerto Platy?

Nejčastější způsob, jak se dostat do Puerto Platy, je letecky. Existuje zde mezinárodní letiště Gregorio Luperón, které je dobře propojené s mnoha destinacemi po celém světě. Alternativou je také cestovat lodí nebo autobusem, pokud se nacházíte v sousedním ostrovním státě nebo v blízkém okolí.

3. Kde se doporučuje ubytovat v Puerto Plata?

V Puerto Plata je k dispozici široká škála ubytovacích možností. Nejpopulárnějšími jsou all-inclusive hotely, které nabízí veškeré pohodlí, včetně stravování a zábavy. Existují také menší hotely, penziony a apartmány, které jsou často cenově dostupnější. Doporučuje se vybrat ubytování poblíž pláže, abyste měli snadný přístup k moři.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Puerto Plata?

Puerto Plata je známá svými nádhernými plážemi. Nejpopulárnějšími jsou Playa Dorada, Sosúa Beach a Paradise Island. Všechny tyto pláže nabízejí bílý písek, tyrkysové moře a čistou vodu. Na plážích je také možnost zapůjčení lehátek a slunečníků a jsou v blízkosti restaurací a barů.

5. Jaké aktivity lze v Puerto Plata podniknout?

V Puerto Plata je široká škála aktivit, které můžete podniknout. Například můžete si vychutnat vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing nebo rybaření. Můžete také navštívit historická místa, jako je pevnost Fort San Felipe nebo historické centrum města. V blízkosti je také národní park El Choco, který nabízí možnosti pro pěší turistiku a pozorování přírody.

6. Je v Dominikánské republice bezpečno?

Dominikánská republika obecně patří mezi bezpečné destinace, a to včetně Puerto Platy. Nicméně, jako v každé zemi, je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je nepřenášení drahých předmětů na veřejnosti, vyhýbání se odlehlým a neosvětleným oblastem v noci a cestování v doprovodu. Doporučuje se také být opatrný při cestování na veřejných místech a využívat licencované taxislužby.

7. Jaká místní jídla byste měli v Dominikánské republice ochutnat?

Některá z nejznámějších místních jídel v Dominikánské republice zahrnují sancocho (tradiční polévka), mofongo (směs rozmačkaných plantainů s masem nebo mořskými plody) a mangú (mashed plantain). Také stojí za ochutnání různé druhy ryb a mořských plodů, které jsou zde běžně dostupné. Občerstvování čerstvými tropickými ovocemi, jako jsou banány, ananas nebo mango, je také běžné.


Dovolená Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Více než 5 milionů turistů každý rok navštěvuje tuto karibskou zemi a její pláže, pískové duny, koloniální architekturu a tropickou přírodu. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Dominikánské republice a hledáte místo, kde si užijete tropického počasí, překrásné výhledy, kulturu a zábavu, měli byste zvážit návštěvu města Puerto Plata.

Puerto Plata je hlavním městem provincie Puerto Plata a nachází se na severní straně ostrova. Jeho centrum je charakteristické koloniální architekturou a atmosférou. Pro návštěvníky jsou k dispozici mnohé možnosti ubytování od all-inclusive resortů k luxusním hotýlkům a apartmánům.

Jde o ideální místo pro rodiny, páry i jednotlivce, kteří hledají pohodu a zábavu v tropickém prostředí. Možnosti zábavy jsou tu nekonečné. Na pláži, v hotelu a v okolí je nabídka různých sportů, jako je potápění, surfing, kajakářský výlet nebo jízda na koni. Můžete si také užít relaxaci na pláži, nebo se jít projít po Puerto Plata vzdušnou lanovkou, až na vrchol pohoří Isabel de Torres. Zde můžete navštívit botanickou zahradu a působivou sochu Krista.

Puerto Plata má také celou řadu kulturních a historických památek a míst, které stojí za návštěvu. Koloniální centrum je plné zajímavých budov v pastelových barvách s nádherně zdobenými balkóny a dveřmi. Mezi nimi je velmi zajímavý muzeum Amber Museum, který se nachází v budově starého vězení. Muzeum nabízí ukázky burského jantaru, který byl nalezen v oblasti.

Pro ty, kteří hledají aktivity jako kulturní zážitky nebo nákupy, nabízí Puerto Plata i několik tržišť a nakupovacích center. Můžete si tu koupit různé typy místních zboží – od ručně vyrobených potřeb do domácnosti po klenoty z unikátního burského jantaru. Během návštěvy můžete také ochutnat místní speciality, jako jsou hlavně ryby a mořské plody.

Když se zmíníme o Dominikánské republice, nesmíme zapomenout na její nejoceňovanější atrakci, a to jsou pláže. V Puerto Plata najdete některé z nejkrásnějších pláží Dominikánské republiky. Můžete si vybrat mezi mnoha plážemi, každá z nich se liší charakterem, ale všechny jsou překrásné. Na pláži Dorada Beach najdete bílý písek a turistické resorty, na pláži Cabarete Beach je velmi populární kite-surfování.

Celkově tedy Puerto Plata nabízí ideální kombinaci tropického počasí, písečných pláží, lesů a historických památek. Je to opravdu skvělé místo pro dovolenou, kde si můžete odpočinout a také si užít spoustu zábavy a aktivit. Pokud hledáte krásná místa v Dominikánské republice, určitě by vás nemělo minout Puerto Plata.


Počasí Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je krásná země s tropickým podnebím, které přitahuje turisty ze všech koutů světa. Jedním z nejpopulárnějších míst pro dovolenou v této oblasti je Puerto Plata, v severní části ostrova.

Klima v Puerto Plate je tropické, s vysokou vlhkostí a teplotními rozdíly mezi dnem a nocí nevalnými. Tuto oblast navštěvují turisté především v období mezi prosincem a březnem, kdy je teplota příjemných 25 až 30 stupňů Celsia a slunce svítí po celý den. V období léta a podzimu, tedy od června do listopadu, může být vlhkost vysoká a teploty vystoupat až k 35 stupňům Celsia. Protože se v této oblasti často vyskytují hurikány a tropicke bouře, doporučuje se cestovat v období od prosince do března.

Začátkem roku obvykle prší o něco častěji, což může způsobit problémy při turistických aktivitách. Nicméně, menší déšť může přinést nádherné krajinné scenérie a udržet teploty příjemně osvěžující. V srpnu a září vaše hlavní aktivity budou asi spojené s vodou, protože teploty mezi 26 ° a 33 ° C v oceánu a čirá a teplé vody se stanou nejlepším místem, kde si můžete užít dovolenou.

Výlety do hor jsou nesporně výzvou, pokud však plánujete cestu v letních měsících, můžete být zklamáni tím, že zde mohou být větší deště. Přestože to může způsobit některé komplikace, krásy přírody, které se zde nacházejí, se vám odmění za každé zdržení. Zatímco léto nabízí více sportovních aktivit jako golf a vodní sporty, zimní měsíce jsou ideální pro procházky po ostrově a různých kulturních akcích.

Celkově vzato je Puerto Plata přístupné na návštěvu po celý rok, ale nejlepší období je od prosince do března, kdy se počasí zdá být nejideálnější pro užívání turistických aktivit. Různorodost klima v této oblasti znamená, že můžete zažít různé krajinné scenérie během vaší cesty, ale jakákoli cesta v Puerto Plata vás odmění krásnou přírodou a nádhernými západy slunce.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky