Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Čierna Hora Sutomore

Dovolená Čierna Hora Sutomore


Černá Hora je malebná země na Balkáně, která se pyšní svou krásnou přírodou, bohatým kulturním dědictvím a nádhernými plážemi. Mezi jednu z nejoblíbenějších letovisek v této zemi patří Sutomore.

Sutomore je příjemné místo pro strávení dovolené pro každého. Nachází se zhruba 15 kilometrů jihovýchodně od letoviska Budva a je snadno dostupné jak autem, tak veřejnou dopravou. Město leží u pobřeží Jaderského moře a nabízí svým návštěvníkům dlouhé pláže s jemným pískem a teplou azurovou vodou.

Sutomore je oblíbené mezi turisty díky svému příjemnému středomořskému podnebí. Díky celoročnímu slunečnímu svitu je ideálním místem pro milovníky opalování a vodních sportů. Pláže jsou dobře vybavené, s možností pronájmu lehátek a slunečníků, a jsou ideální pro rodiny s dětmi. Pro ty, kteří preferují klidnější atmosféru, jsou v blízkosti pláže s menším množstvím turistů.

Sutomore se pyšní také bohatou historií, která je patrná v jeho architektuře a starobylých památkách. Jeden z nejzajímavějších historických památek v tomto městě je hrad Nehaj, který byl postaven na vrcholu kopce a nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu a moře. Další památky zahrnují kostely, mešity a historické domy, které si zaslouží návštěvu.

Sutomore je také ideálním výchozím bodem pro objevování dalších částí Černé Hory. V blízkosti se nachází několik dalších letovisek, která stojí za návštěvu, jako je Budva s jejím starým městem plným úzkých uliček a malebných restaurací, nebo letovisko Bar, které je známé svými oblíbenými plážemi. Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat do kopec Durmitor nebo obdivovat národní park Lovćen.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Černé Hoře ve Sutomore, můžete se těšit na krásné pláže, teplé slunečné počasí, bohaté kulturní dědictví a úžasné přírodní scenérie. Ať už jste milovníkem relaxace na pláži, dobrodruhem, který rád zkoumá historické památky, nebo přírodovědcem, který si chce užít přírodní krásu, Sutomore vás určitě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Sutomore


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Sutomoru?
- Nejlepší pláže v Sutomoru jsou pláž Veliki Pijesak a pláž Maljevik.

2. Kam se dá v Sutomoru zajít na večeři?
- V Sutomoru je mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční montenegrinskou kuchyni. Doporučujeme například restauraci Ankora nebo Restoran Marinero.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Sutomoru?
- V Sutomoru se dá podniknout mnoho aktivit, od procházek po nádherné pláže až po vodní sporty. Velmi populární je také návštěva hory Rumija a národního parku Skadarské jezero.

4. Jaké jsou dopravní možnosti do Sutomoru?
- Sutomor je dobře přístupný autem a autobusem z okolních měst. Také existuje vlakové spojení z Podgorice a Baru.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Sutomoru?
- Nejlepší čas na návštěvu Sutomoru je od května do září. V této době je nejlepší počasí a voda je dostatečně teplá na koupání.


Letenka Čierna Hora Sutomore


Čierna Hora je jednou z najkrajších krajín na Balkánskom polostrove a jedným z klenotov tohto regionu je mestečko Sutomore. Nachádza sa v južnej časti krajiny a je obľúbeným turistickým centrom. Sutomore je známe svojimi krásnymi plážami, čistým morom a skvelou atmosférou. Ak hľadáte letenku do Sutomora v Čiernej Hore, môžete sa tešiť na výnimočný zážitok z dovolenky.

Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Čiernej Hory. Najjednoduchší spôsob, ako nájsť najlacnejšiu letenku, je porovnať ceny leteckých spoločností online. Letenky do Sutomora môžu byť nákladné, ale závisí to od toho, ako skoro sa rozhodnete a v akom období plánujete cestovať.

Letenky do Čiernej Hory si môžete zakúpiť online. Jednoducho na internete vyhľadajte leteckú spoločnosť, ktorá ponúka letenky do Sutomora. Potom si zvolte dátum odletu a príletu, počet cestujúcich a typ letenky. Väčšina nákladových leteckých spoločností ponúka letenky s rôznymi pridanými poplatkami, ktorých si musíte byť vedomí.

Po príchode na letisko v Podgorici alebo Tivati môžete použiť taxi službu alebo si prenajať auto. Cesta z letiska do Sutomora trvá približne 30 až 45 minút.

Ak hľadáte skvelé miesto na dovolenku, Sutomore v Čiernej Hore je ideálna voľba. Krásne pláže, príjemné prostredie a skvelé možnosti relaxácie urobia z vášho pobytu nezabudnuteľné dobrodružstvo. A s leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú letenky do Sutomora, sa tam ešte ľahšie dostanete.


Ubytování Čierna Hora Sutomore


Sutomore je nádherné pobřežní město, které se nachází v Černé Hoře a je oblíbenou destinací turistů z celého světa. Pokud právě plánujete svou dovolenou v Černé Hoře, rozhodně neuškodí zvážit ubytování v Sutomore.

Sutomore nabízí širokou škálu ubytování - od luxusních hotelů až po přívětivé penziony. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete se těšit na krásné výhledy na moře, které jsou typické pro pobřeží Černé Hory.

Pro ty, kteří preferují ubytování v luxusním prostředí, může být ideální volbou hotel Olympik. Tento hotel nabízí skvělé pokoje s balkóny s výhledem na moře, které jsou vybaveny klimatizací, televizí a Wi-Fi připojením na internet. Kromě toho nabízí hotel Olympik také bazén, wellness centrum s masážemi a fitness centrem.

Pro turisty s menším rozpočtem může být ideální volbou penzion Dragana. Tento penzion se nachází v blízkosti pláže a nabízí pokoje s výhledem na moře nebo na zahradu. Pokoje jsou přátelské k cestovatelům a jsou vybaveny klimatizací a Wi-Fi připojením na internet. Kromě toho penzion Dragana také nabízí tichou zahradu s grilem.

Pokud přemýšlíte o pronájmu apartmánu, můžete zkusit Apartmány Stas. Tyto apartmány se nacházejí v blízkosti pláže a nabízejí balkony s výhledem na moře, klimatizací a Wi-Fi připojením na internet. Kromě toho má každé apartmá své vlastní parkování.

Kromě toho můžete v Sutomore najít i řadu dalších ubytovacích možností, jako například kempování, ubytování v bytových domech nebo soukromé ubytování. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, budete mít během vašich dovolenkových dní v Sutomore zaručeně skvělý čas.


Počasí Čierna Hora Sutomore


Čierna Hora je známá svou krásnou přírodou, sluncem a čistými plážemi. A jedno z hlavních témat spojených s touto oblastí je samozřejmě počasí. Sutomore, malebné přímořské letovisko ležící v Černé Hoře, není výjimkou.

Sutomore má typicky středomořské klima ovlivněné Jadranem. Letní období, které trvá od června do srpna, je zde teplé a slunečné. Průměrná teplota v této době se pohybuje kolem 30°C, ale může dosahovat i téměř 40°C. Mořská voda je příjemně teplá a dosahuje teploty až kolem 25°C. Díky těmto teplotám je Sutomore vyhledávaným místem pro dovolenou u moře.

Na konci srpna a začátkem září se teploty mírně ustávají a pohybují se kolem 25-30°C. I během podzimu je počasí v Sutomore příjemné a teplé. Průměrná teplota v říjnu je kolem 20-25°C a v listopadu klesá na 15-20°C. Moře se v této době ochlazuje, ale stále je dostatečně teplé na to, aby se v něm dalo koupat.

Zima v Sutomore je relativně mírná s průměrnými teplotami kolem 10-15°C. Lednová teplota se pohybuje kolem 10°C a výjimečně může spadnout i pod 5°C. Moře je v této době již chladné a nepříznivé pro koupání.

Během jara se teploty pomalu zvyšují. V dubnu se pohybují kolem 15-20°C a v květnu dosahují již 20-25°C. Mořská voda se také postupně zahřívá, takže na koupání je nejvhodnější nechat si tuto dobu načerpat energii sluníčka u pobřeží.

Co se týče srážek, Sutomore je proslavené jako oblast s velmi malým množstvím srážek. Nejde tedy o oblast, kterou byste vyhledávali, pokud hledáte dovolenou plnou déšťových přeháněk.

V každém případě je počasí v Sutomore příznivé pro většinu turistů, ať již preferují horká léta, mírné podzimní a jarní teploty nebo méně teplé zimní období. S jistotou můžete vychutnávat slunečné dny a průzračné moře při návštěvě tohoto úžasného místa.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky