Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary

Počasí Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je zemí, která se nachází na západním pobřeží Afriky. Je to místo plné krásné přírody, historických památek a jedinečné kultury. Jedním z unikátních míst, které stojí za návštěvu, je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se rozkládá ve střední části Ghaně, ve městě Nkoranza. Tento rezervát je jedním z největších a nejstarších rezervátů opic v zemi a byl vyhlášen jako chráněná oblast v roce 1975. Jeho hlavním cílem je ochrana dvou druhů opic - mona opice bílého okruhu a mona opice několikoloké.

Jednou z nejzajímavějších věcí na Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je fakt, že opice tady žijí ve volné přírodě a jsou zcela neohrožené. Mají zde svůj vlastní prostor, kde se mohou volně pohybovat a sdružovat se do skupin. Jejich blízký vztah k lidem je snadno patrný, protože místní obyvatelé se o ně starají a chrání je jako součást svého kulturního dědictví.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se tedy stalo cenným zdrojem turistického ruchu pro Ghanu. Milovníci přírody a zvířat sem přicházejí, aby si prohlédli tyto jedinečné opice a jejich přátelský vztah k lidem. Mohou sledovat, jak se opice věnují svým každodenním činnostem, jídlu a hře.

Rezervát je nejen důležitým centrem pro zachování těchto jedinečných opic, ale také pomáhá místnímu obyvatelstvu. Díky turistickému ruchu, který sem přináší, mají místní lidé příležitost získat příjmy z prodeje suvenýrů a zajištěním průvodce. To je zvláště důležité v rozvojové zemi jako Ghana, kde je zaměstnanost místní populace vysoce prioritní.

Pokud se rozhodnete navštívit Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, měli byste se připravit na tropické podnebí. Ghana má horká a vlhká léta, během kterých teploty často přesahují 30 stupňů Celsia. Deštivé období přichází od dubna do října, takže byste se měli připravit na možné lijáky. Doporučuje se tedy vzít s sebou lehké oblečení, ale nezapomeňte také na ochranu proti slunci, například krém na opalování a klobouk.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je zkrátka jedním z nejzajímavějších míst, která Ghana nabízí. Návštěva tohoto rezervace znamená nejen setkání s unikátními opicemi, ale také podporu místní ekonomiky a ochrany přírody. Je to skutečně zážitek, který stojí za to zažít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


1. Co je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je chráněné území v Ghaně, které se nachází v lese Brong-Ahafo a je známé především pro své množství opic Colobus a Cercopithecus.

2. Jak se dostanu do Ghané Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary se nachází asi 120 km severně od hlavního města Ghané, Akry. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je vlakem nebo autobusem a pak taxi.

3. Kolik to stojí, abych navštívil Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Vstup do chráněné oblasti stojí 10 GHc (asi 1,5 eura).

4. Jaká je nejlepší doba roku, kdy navštívit Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Nejlepší období pro návštěvu sanctuary je od října do března, kdy je období sucha.

5. Jaké druhy opic se zde vyskytují?
V sanctuary se vyskytují především opice Colobus (Colobus vellerosus), ale také opice Cercopithecus (Cercopithecus erythrogaster) a potkani.

6. Můžeme nakrmit opice?
Ne, navštěvníci nesmějí krmit opice ani jiná zvířata v chráněné oblasti.

7. Musím si s sebou vzít nějaká speciální oblečení?
Ne, není třeba mít speciální oblečení. Doporučuje se však nosit pohodlné boty a oblečení.

8. Je možné si najmout průvodce?
Ano, doporučuje se najmout si průvodce, což stojí asi 20 GHc (asi 3 eura).

9. Je zde možnost přenocování?
Ano, je zde několik možností ubytování, jako jsou kempy a apartmány.

10. Jaká je zde největší atrakce?
Největší atrakce v sanctuary jsou samozřejmě opice, ale také můžete vidět přírodní rybníky a krásné krajinu v Brong-Ahafo.


Ubytování Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je úchvatným cestovním cílem, který je známý svou rozmanitou faunou, především veverkami a opicemi. Tato rezervace se nachází ve střední části Ghany, nedaleko od vesnice Boabeng a Fiema, a je domovem pro více než 2000 zpřátelených opic a veverek.

Rezervace byla založena v roce 1975 a od té doby se stala chráněným územím, které slouží k ochraně a zachování těchto ohrožených druhů. Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je však mnohem více než jen místo, které poskytuje útočiště pro opice a veverky. Je to místo, které propojuje lidi s přírodou a umožňuje jim prozkoumat a plně ocenit bohatství ghanské přírody.

Rezervace nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Jako turista zde můžete pozorovat opice ve volné přírodě, jak se přibližují a klidně žijí mezi námi. Tyto opice jsou velmi přátelské a zvyklé na přítomnost lidí, což zajišťuje unikátní interakci mezi lidmi a zvířaty. Můžete se těšit na jejich hravý a zvědavý přístup, a dokonce se s vámi nechají pohladit.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary také nabízí návštěvníkům další možnosti, jak se seznámit s místními tradicemi a kulturou. Zdejší lidé mají hluboký respekt k opicím a veverkám a považují je za posvátná zvířata. Můžete se dozvědět zajímavé příběhy a pověsti o těchto zvířatech, a dokonce se dozvědět o místních rituálech, které spočívají v jejich uctívání.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a ekoturistiku, je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary ideálním místem pro trekking a procházky v přírodě. Rezervace je obklopena hustými lesy a je plná exotické flóry a fauny. Můžete si vychutnat krásné scenérie, obdivovat vzácné druhy rostlin a zvířat a objevovat tajemství ghanské divočiny.

Aby bylo zachováno a chráněno toto unikátní místo, jsou zde stanovená určitá pravidla pro návštěvníky. Je zakázáno krmit nebo obtěžovat zvířata, aby se zajistila jejich pohoda a přežití. Důraz se také klade na udržitelný turismus a odpovědné cestování, aby se minimalizoval vliv návštěvníků na životní prostředí.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skvělým příkladem úsilí Ghany o ochranu ohrožených druhů a udržitelný cestovní ruch. Tato rezervace nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, které spojují přírodu, kulturu a ochranu životního prostředí. Pokud plánujete cestu do Ghany, určitě byste neměli vynechat tuto jedinečnou zastávku.


Dovolená Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Pokud hledáte neobvyklý cíl pro svou příští dovolenou, pak Ghana a její Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary by mohli být tou pravou volbou. Tento úchvatný rezervát pro opice nabízí příležitost nejen k pozorování ohrožených druhů opic, ale také k dobrodružnému objevování krás ghanské kultury a přírody.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se nachází v centrální části Ghany, ve vesnici Boabeng a Fiema. Rezervace se rozkládá na rozloze přibližně 5 km² a je domovem dvou druhů ohrožených opic - Mona opice a Colobus opice. Mona opice je známá svými bílými plíživými chlupy a je považována za posvátnou v místní kultuře. Colobus opice je zase jedinečná svou černo-bílou srstí a dlouhými ocasními pýchory.

Setkání s těmito opicemi je pro každého návštěvníka zážitkem na celý život. Rezervace je známá pro svou přítulnost a vzájemnou toleranci mezi lidmi a opicemi, což umožňuje návštěvníkům získat úchvatné zážitky. Můžete se ocitnout v blízkosti opic, které si jdou sednout na rameno nebo se kolem vás houpat na stromech. Jejich nezvyklé chování a bohatý sociální život jsou fascinující pozorovat. Místní průvodci vám při návštěvě rezervace poskytnou veškeré informace o opicích, jejich zvyklostech a důležitosti jejich ochrany.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary však není jen o opicích. Rezervace je také domovem různých druhů ptáků a dalších zvířat, jako jsou křečci, ještěrky a motýli. Návštěvníci mohou vychutnat procházky po krásných přírodních stezkách, kde je možné objevovat místní flóru a faunu. Pokud jste příznivci fotografování přírody, můžete tady najít ideální místo k zachycení úžasných záběrů.

Navštěva Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je také jedinečnou příležitostí proniknout do ghanské kultury. Můžete se setkat s místními obyvateli, kteří jsou hrdými ochránci těchto opic. Objevíte tradiční vesnice, kde se můžete seznámit s jejich způsobem života, zvyky a rituály. Lokální obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní a s radostí vám ukážou své řemeslné dovednosti a umělecké díla.

Pro plné využití vaší návštěvy v rezervaci je dobré mít na paměti několik tipů. Vezměte s sebou dostatek vody, pohodlnou obuv a sluneční ochranu, protože počasí v Ghane může být velmi horké. Je důležité respektovat základní pravidla rezervace a udržovat její čistotu. Nesnažte se krmít opice ani trhat rostliny, abyste jim nehrozili nebezpečí. Pamatujte, že jste hosty v jejich domově a je nutné dodržovat pravidla ochrany přírody.

Dovolená v Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Zde můžete zažít unikátní spojení s přírodou a opicemi, objevovat krásy ghanské kultury a ochutnat autentickou gastonomii. Přírodní krása a pohostinnost místních obyvatel vás vtáhnou do nového světa, který si budete pamatovat navždy.


Letenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je země západní Afriky, která je známá především pro své deštné pralesy, pláže a pro svůj bohatý kulturní dědictví. Ale ne všechny turistické atrakce v Ghaně jsou takové, o jakých byste čekali. Jedním z méně známých turistických centru je Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary. Mnoho lidí se sem přijíždí podívat kvůli místním opicím a zároveň tak podpořit ekoturistiku na místní rovině.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se nachází asi 22 kilometrů východně od města Nkoranza, uprostřed venkovské krajiny. Jeho rozloha činí necelých 7 km2 a je domovem pro různé druhy primátů, jako jsou kolobři, černí opice, punkmažly nebo rožnové opice. Tyto opice jsou v sanctuary chráněny a je zakázáno je lovit nebo zabíjet.

Opice z Boabeng-Fiema ale nejsou obyčejnými opicemi. Na místní úrovni jsou uctívány jako posvátné tvory. Místní lidé věří, že území v okolí sanctuary je hlídáno duchy, kteří chrání zdejší opice. Pokud se stane, že opice zemře, místní ji pohřbí s úctou a někdy ji dokonce uctívají jako posvátnou.

Na návštěvu Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se můžete vydat s průvodcem. Ti vás vezmou na procházku po území sanctuary a sdílejí s vámi informace o opicích, o místním životě a o ochraně přírody v Ghaně. Uprostřed pralesa je vyhlídkový bod, ze kterého si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a pozorovat opice.

Na závěr bych chtěla upozornit, že cesta k Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary může být obtížná, ale když dorazíte na místo a uvidíte opice v přírodě, určitě to stojí za to. Mějte na paměti, že zdejší opice jsou chráněny a stále jsou to divoká zvířata, proto byste se měli k nim chovat s respektem a nikdy je neokřikovat nebo rušit.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky