Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Řecko Rhodos Pefki

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Rhodos Pefki


Otázky:

1. Jak dlouho trvá let ze České republiky do Pefki na Rhodu?
2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Pefki?
3. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Pefki?
4. Je nutné se registrovat před návštěvou Rhodu?
5. Jaké aktivity jsou k dispozici v Pefki?
6. Může se v Pefki platit kartou?
7. Je nutné si v Pefki pronajmout auto, aby se dalo pohybovat po okolí?
8. Jaká je cenová úroveň v Pefki v porovnání s jinými místy na Rhodu?
9. Může se v Pefki najít vegetariánská strava?
10. Jaká je situace s COVID-19 na Rhodu a jaký je přístup k očkování?

Odpovědi:

1. Let ze České republiky do Rhodu trvá zhruba 2,5 až 3 hodiny.
2. Nejlepší doba na návštěvu Pefki je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a je méně turistů.
3. Nejlepší pláže v okolí Pefki jsou Lee Beach, Glytra Beach a Lardos Beach.
4. Ano, je nutné se registrovat před návštěvou Rhodu přes tzv. PLF formulář.
5. V Pefki jsou k dispozici různé aktivity, jako jsou vodní sporty, pěší túry nebo návštěva historických památek.
6. Ano, v Pefki lze platit kartou, ale je dobré mít také hotovost, protože některé menší obchody a restaurace mohou karty neakceptovat.
7. Pokud chcete prozkoumat více míst na Rhodu, je vhodné si pronajmout auto. V Pefki samotné se ale dá všechno dělat pěšky.
8. Cenová úroveň v Pefki je střední, v porovnání s turistickými letovisky na Rhodu.
9. V Pefki se dá najít řada restaurací, které nabízejí vegetariánská jídla.
10. Situace s COVID-19 na Rhodu se neustále mění, ale aktuálně jsou cestovatelům vyžadovány různé omezení a testování. Očkování je pro cestování nevyžadováno, ale doporučuje se a je k dispozici na celém Rhodu.


Letenka Řecko Rhodos Pefki


Pokud plánujete dovolenou v Řecku a toužíte po slunečních plážích, historických památkách a pohodové atmosféře, Rhodos je ideální volbou pro vás. A konkrétně Pefki, malebné letovisko nacházející se na jihovýchodní části ostrova, je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci.

Letenka do tohoto krásného místa v Řecku vám otevře dveře do světa slunce, azurových vln a jedinečného řeckého způsobu života. Pefki je klidnou obcí obklopenou rozlehlými olivovými háji a výhledem na Egejské moře. Toto útočiště zde najde každý, kdo touží po klidu a soukromí.

Ať už plánujete romantickou dovolenou pro dva, rodinný výlet nebo dobrodružství se skupinou přátel, Pefki nabízí řadu zážitků pro každého. Největší lákadlo tohoto letoviska je jeho pláž - písečná, široká a vybavená lehátky a slunečníky, je ideálním místem pro opalování, koupání a vodní aktivity. Milovníci vodních sportů budou nadšeni možnostmi, které Pefki nabízí, včetně potápění, šnorchlování, windsurfingu a mnoha dalších.

Navštívit Pefki znamená také objevovat bohatou historii a kulturu, kterou Rhodos nabízí. Nedaleko se nachází starobylé město Lindos, které je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na ostrově. Můžete se vydat na procházku starobylými uličkami plnými překvapení a dostat se až k majestátnímu Akropoli s výhledem na zářivé modré moře. Zde si také můžete prohlédnout unikátnířecké chrámy a historické památky.

Pefki je známé také svou skvělou kuchyní a tradičními řeckými tavernami, kde se můžete těšit na delikátní mořské plody, čerstvé olivové oleje, ochutnat vzdušný tzatziki, zapít to řeckým ouzem a zakončit jídlo sladkým a chutným baklavou.

Zároveň je Pefki také výchozím bodem pro poznávání dalších částí ostrova. Na Rhodu můžete navštívit slavnou Lindos, Rhodos město, starověkou Kamiros nebo romantickou pláž Tsambika. Pro ty, kteří touží po dobrodružství, je tu také možnost prozkoumat místní přírodu na pěších túrách nebo plavbě lodí po okolních ostrovech.

Letenka do Pefki na Rhodos je nejen vstupenkou do tropického ráje a střediska slunce, ale také příležitostí odpočinout si, objevovat, ochutnávat a zažívat nové dobrodružství. Uvolněte se na krásné pláži, prozkoumejte historické památky a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou, ze které si odnesete spoustu krásných vzpomínek.


Počasí Řecko Rhodos Pefki


Rhodos - Ostrov slunce, pláží a příjemného počasí

Jedním z nejoblíbenějších cílů dovolené, zejména pro milovníky slunce a tepla, je řecký ostrov Rhodos. A když se zaměříme na malebnou oblast Pefki, počasí zde přináší ještě více radosti a příjemných chvil strávených na pláži či při prohlížení malebného městečka.

Pefki je malá oblast, která se nachází na východním pobřeží ostrova Rhodos. Výhodou tohoto místa je, že je chráněna od silných větrů, které sem směřují od západu. Díky tomu zde panují příjemné, klidné podmínky bez větších přírodních výkyvů. Nejteplejší období je samozřejmě od června do září, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia, s minimálními srážkami a mnoha slunečnými dny.

Léto v Pefki je často charakterizováno vysokými teplotami, které se pohybují okolo 35 stupňů Celsia. Díky tomu je oblíbeným místem pro koupání a opalování na jedné z místních pláží. Ty jsou známé svou jemnou, zlatavou písčitou pláží a průzračným mořem, které svými barvami a vůní přitahuje nejen turisty, ale také místní obyvatele.

Přestože jsou teploty v létě poměrně vysoké, vychází zde stále velmi příjemný vánek, který pomáhá udržovat příjemný pocit. V kombinaci se svěžími vodami moře si lidé mohou užívat krásného a osvěžujícího koupání bez nadměrného horka. Ideální čas na zážitky ve vodě je dopoledne, kdy se teploty ještě nevyšplhaly na své maximum, ale i odpoledne je zde teplota příjemná na relaxaci a příjemné procházky podél pláže.

Pro milovníky aktivní dovolené, jako je potápění nebo šnorchlování, je Pefki také ideální destinací. Díky jasnému moři a vysoké teplotě vody je zde bohatý podmořský život, který si můžete prohlédnout při potápění a objevování korálových útesů.

Pefki a celý ostrov Rhodos nabízí také mnoho kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu. Město Rhodos, které je od Pefki vzdáleno pouhých 40 kilometrů, je známé svými středověkými hradbami, paláci a lázněmi, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Když si plánujete dovolenou na ostrově Rhodos v oblasti Pefki, můžete se těšit na slunečné a horké dny, které vás zahřejí a nabídnou možnost strávit čas na pláži, objevovat podmořský svět nebo navštívit historická místa v okolí. Pefki je skvělým místem pro relaxaci, odpočinek a užívání si teplého řeckého slunce.


Ubytování Řecko Rhodos Pefki


Rhodos Pefki, malá vesnička na řeckém ostrově Rhodos, je oblíbenou destinací mezi turisty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou. Pefki, které znamená "borový les" v řečtině, je pojmenováno po své okolní přírodě borovic a nabízí krásné pláže, úžasné panoramatické výhledy a nepřeberné možnosti ubytování.

Turisté mají možnost vybrat si ubytování v Pefki, které vyhovuje jejich potřebám a představám. K dispozici jsou hotely různých kategorií, penziony, apartmány a studia. Pefki je oblíbené především mezi rodinami a páry, kteří si chtějí užít klidného pobytu bez přelidněných pláží a rušného nočního života.

Hotely v Pefki jsou známé pro svou pohostinnost a vstřícnost personálu. Nabízejí širokou škálu pokojů s moderním vybavením a možností all inclusive. Některé hotely mají také vlastní bazény, wellness centra a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni.

Pokud preferujete větší soukromí, apartmány a studia v Pefki jsou odlišnou možností. Tyto ubytovací možnosti vám umožní vytvořit si vlastní itinerář a stravování. Můžete si uvařit vlastní jídla a cítit se jako doma, zatímco si užíváte atmosféru řeckého ostrova.

Pefki má také několik penzionů, kde najdete skromnější, ale pohodlné ubytování. Tyto penziony jsou vhodné pro cestovatele, kteří hledají cenově dostupnou možnost ubytování a rádi se setkávají s místními obyvateli.

Co se týče pláží, Pefki nemá nedostatek možností. Pláže jsou obklopeny borovými lesy, které nabízejí stín a ochranu před sluncem. Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky a relaxovat na měkkém písku u krásně modrého Středozemního moře. Pláže jsou také příjemně tiché a čisté, což přispívá ke klidnému atmosféře tohoto místa.

Pefki je také strategicky umístěno, což znamená, že můžete snadno navštívit i další oblíbené destinace na Rhodosu. Můžete se vydat na výlet do nedalekého města Lindos, které je známé svým antickým akropolem a malebnými bílými domy. Dále pak můžete navštívit Rhodos, hlavní město ostrova, které nabízí impozantní středověký opevněný hrad a živou noční zábavu.

Ubytování v Pefki, Rhodos je vhodnou volbou pro ty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou v krásném prostředí řeckého ostrova. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, útulné apartmány nebo příjemný pension, Pefki má co nabídnout pro všechny návštěvníky. Takže proč nezařadit Rhodos Pefki na svém seznamu příštích dovolených a zažít jedinečný kousek Řecka?


Dovolená Řecko Rhodos Pefki


Pokud hledáte krásné pláže, křišťálově čistou vodu a slunečné počasí, měli byste zvážit návštěvu řeckého ostrova Rhodos a konkrétně městečka Pefki. Toto území se nachází ve východní části ostrova a nabízí návštěvníkům dokonalou kombinaci letního odpočinku a kulturního bohatství.

Pefki je menší město, které se nachází na vyvýšeném pobřeží a nabízí nádherné výhledy na moře. Pláže zde jsou přírodně krásné a o návštěvníky se postará mnoho luxusních turistických komplexů s bohatou nabídkou služeb. V blízké vzdálenosti se pak nacházejí klasické řecké vesničky, kde můžete ochutnat tradiční řeckou kuchyni, zahrát si deskové hry s místními obyvateli a těšit se ze skvělé atmosféry.

Co se týká historických památek, Rhodos má mnoho k tomu, aby uspokojil náročného turistu. Nejvíce pozornosti určitě zaujme středověká část města, která byla vyhlášena za Světové dědictví UNESCO. Existuje zde mnoho historických památek, mezi kterými stojí za zmínku největší středověký hrad v Evropě - hrad Rytířů, který se nachází v blízkosti břehu a nabízí nádherný výhled na moře.

Dalšími památkami, které stojí za návštěvu, jsou antická města Lindos, Kameiros a Ialyssós , která se nacházejí na různých místech ostrova. V Lindosu se nachází akropole, která se the velmi dobře zachovala a v současnosti je zde možno vidět kamenné zdi a zdobené brány a sloupy.

Rhodos a Pefki tedy nabízí mnoho různých atrakcí a památek ke zhlédnutí, ale co se týká ubytování, tato oblast své návštěvníky rozhodně nezklame. V okolí Pefki se nachází mnoho luxusních hotelů a vilových komplexů, které nabízí širokou škálu služeb a jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Celkově lze řict, že Rhodos a Pefki jsou ideální destinací pro ty, kteří hledají spojení klasické řecké kultury s krásou moře a přírody. Pokud tedy plánujete léto strávit v Řecku, měli byste rozhodně zvážit návštěvu této krásné oblasti.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky