Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bahamy Nassau (hlavní město)

Letenka Bahamy Nassau (hlavní město)


Bahamy, Ostrovy slunečního ráje na Karibiku, jsou snem téměř každého dovolenkového nadšence. Mezi nejpopulárnější ostrovy patří Nassau, hlavní město a jedno z nejvýznamnějších turistických center v oblasti. Letenka do Baham vám tak otevře bránu do tropického ráje s bílými plážemi, tyrkysovým mořem a slunečním zářením po většinu roku.

Nassau je jedním z nejstarších měst na Bahamách a nabízí bohatou historii, která je stále přítomná v jeho kultuře, architektuře a památkách. Mezi nejvýznamnější historické lokality patří Fort Charlotte, starobylé pevnosti postavené na ochranu před piráty, kterou dnes můžete navštívit a prozkoumat jejíy starobylá zákoutí.

Nassau je také domovem několika luxusních resortů, kasin a golfových hřišť, což z něj dělá oblíbené místo pro milovníky luxusu a zábavy. Na Paradise Island, který je spojen mostem s hlavním ostrovem, můžete najít světově proslulý Atlantis Resort, který nabízí nejen luxusní ubytování, ale také vodní parky, kasino a podvodní město pro potápění a šnorchlování.

Nassau je také ideálním výchozím bodem pro objevování dalších krás Baham. Přírodní rezervace Exuma Cays Land a Sea Park, která se nachází jen pár hodin lodí od Nassau, je domovem neuvěřitelně modrých lagun, nekonečných pláží a úžasných mořských živočichů. Krmení divokých rejnoků na pláži zažije nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.

Pro turisty, kteří se zajímají o kulturu a historii, je tu také mnoho muzeí a galerií, které prezentují bahamské dědictví a umění. Mezi nejoblíbenější patří Národní umělecká galerie Baham, která hostí nejen bahamské umění, ale také díla mezinárodních umělců.

Ať už si zvolíte odpočinek na pláži, adrenalinové vodní aktivity, zkoumání historických památek nebo zábavu v luxusním skanzenu, Nassau na Bahamách je bezpochyby zajímavou volbou pro dovolenou. Letenka do tohoto karibského ráje vám otevře vrátka k tropickým snům a nezapomenutelnému dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Nassau (hlavní město)


1. Jak se dostat z letiště na Bahamách do centra města Nassau?
- Z letiště se lze do centra města dostat taxíkem, který je k dispozici před terminálem. Také je možné využít přímo na letišti dostupné autobusové linky, které jezdí do centra města.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Nassau?
- Mezi nejlepší pláže v Nassau patří Cabbage Beach, Cable Beach a Paradise Island Beach. Tyto pláže nabízejí bílý písek, tyrkysové vody a různé vodní aktivity.

3. Co navštívit v Nassau?
- V Nassau můžete navštívit Blue Lagoon Island, krásné zahradní prostory Bahamské botanické zahrady, skvělé muzeum Pirátů nebo prozkoumat historické centrum s jeho trhy a koloniálními budovami.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Nassau?
- Nassau nabízí širokou škálu restaurací s různými kuchyněmi. Mezi oblíbené patří Graycliff Restaurant, Fish Fry na Cable Beach, Poop Deck a Café Matisse.

5. Jaké jsou možnosti ubytování v Nassau?
- V Nassau je k dispozici různá ubytovací zařízení, včetně luxusních hotelů, letovisek, apartmánů a hostinců. Mezi populárními hotely patří Atlantis Paradise Island, Baha Mar a British Colonial Hilton.

6. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Nassau?
- Nejlepší doba na návštěvu Nassau je v období mezi prosincem a dubnem, kdy jsou teploty příjemné a pravděpodobnost deště je nižší. Léto a podzim mohou být deštivější, ale stále příjemné pro návštěvu.

7. Jaké jsou místní zvyky a tradice na Bahamách?
- Místní lidé na Bahamách jsou velmi přátelští a pohostinní. Doporučuje se respektovat místní kulturu a tradice, například nosit vhodné oblečení při návštěvě náboženských míst, vyhnout se konzumaci alkoholu na veřejných místech a respektovat místní obyvatele.

8. Je nutné mít vízum pro návštěvu Baham?
- Pokud jste občanem země, která nepatří mezi vízově povinné země pro Bahamy, můžete zůstat na ostrovech do 90 dní bez víza. Před cestou je však vždy vhodné zkontrolovat aktuální vízová pravidla.

9. Jaké jsou dopravní možnosti v Nassau?
- V Nassau je možné využít dopravy taxíkem, které jsou běžně k dispozici. Také je možné pronajmout si auto nebo využívat místní autobusovou dopravu.

10. Jaký je měnový systém na Bahamách?
- Na Bahamách se používá Bahamský dolar (BSD), ale přijímají se také americké dolary. Je vhodné mít hotovost, protože ne všechna místa přijímají platební karty.


Dovolená Bahamy Nassau (hlavní město)


Bahamy Nassau, hlavní město země, leží v Atlantském oceánu a je oblíbeným turistickým cílem. Toto tropické rájové místo nabízí úchvatné pláže, mnoho aktivit pro celou rodinu, vynikající kuchyni a úchvatné památky.

Pláže jsou nevyhnutelnou součástí plánu dovolené na Bahamách. Pláž Cable Beach si získala širokou popularitu díky svým bílým pískům a klidným vodám. Pláž Junkanoo je také populární u turistů, ale nabízí více příležitostí k vodním sportům. Pokud hledáte osamocenou pláž, můžete navštívit pláž Cabbage Beach, která je skrytá v zálivu.

Nebaví vás jenom lenošení na pláži? Nassau má mnoho aktivit pro celou rodinu. Můžete si pronajmout skútry a jet po ostrově, zúčastnit se potápění nebo šnorchlování, navštívit národní park, nebo si zahrát golf. Děti určitě ocení návštěvu zdejšího akvária, kde se mohou podívat na všechny druhy místních ryb a žraloků.

Místní kuchyně je kombinací inspirace z Karibiku a amerického jihu. Můžete ochutnat tradiční bahamské speciality, jako jsou ryby a plody moře, krevety, konzervovaný okouzlující kuskus a místní specialitu - bahopecce. Můžete si také vychutnat vynikající koktejly, jako je zpocený perník.

Nassau má také mnoho turistických atrakcí. Zdejší Stará pevnost, postavená Britskou korunou v roce 1740, je veřejnosti přístupná a nabízí skvělé výhledy na město a okolní ostrovy. Záznamník gotické katedrály z království Krista Krále se také nachází v Nassau a je důležitou církevní zastávkou.

Bahamy Nassau jsou ideální dovolenou pro ty, kteří hledají spojení relaxace, dobrodružství, luxusních zážitků a panoramatické krásy. Nabízejí ideální blízkost k moři, ale také okouzlující kuchyni a kulturu. Nezapomeňte si tedy při plánování svého výletu na Bahamy Nassau zahrnout jako jednu z možností.


Ubytování Bahamy Nassau (hlavní město)


Bahamy jsou jednou z nejkrásnějších exotických destinací na světě a jejich hlavní město Nassau není výjimkou. Nachází se na ostrově New Providence a láká návštěvníky svou bohatou historií, bílými plážemi a tyrkysovými vodami. Ubytování v Nassau je rozmanité a nabízí možnosti pro každého cestovatele.

Nassau je známé svými luxusními resorty, které nabízejí prvotřídní služby a zařízení. V této oblasti se nacházejí hotely s pěti hvězdičkami, které mají k dispozici bazény, wellness centra, soukromé pláže, luxusní restaurace a další vybavení. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát trochu luxusu a relaxace během své dovolené na Bahamách.

Pokud hledáte něco více cenově dostupného, v Nassau najdete také středně velké hotely a apartmány. Tyto ubytování často nabízejí výhodnější ceny, aniž byste při tom přišli o pohodlí a základní vybavení. Mnoho z nich se nachází poblíž pláže, což je ideální pro milovníky slunce a moře. Hosté mohou využívat také různé aktivity jako jízda na kajaku, šnorchlování nebo golf.

Nassau nabízí také velké množství menších pensionů a penzionů, které jsou levnější a zároveň poskytují příjemné prostředí. Tyto ubytování jsou často rodinného typu a mají menší počet pokojů, což zaručuje větší soukromí a klid. Bydlení v pensionu vám také umožní seznámit se s bahamskou kulturou a tradicemi skrz interakce s místními obyvateli.

Pro ty, kteří preferují nezávislost a soukromí, je zde možnost pronajmout si byt nebo dům. Můžete si vybrat z různých možností, včetně luxusních vil s výhledem na moře a soukromých bazénů. Pronájem bytu nebo domu vám umožní prozkoumat Nassau ve vlastním tempu a zažít zdejší kulturu autenticky.

Nassau, jako přístavní město, nabízí také různé možnosti ubytování pro návštěvníky, kteří přijeli na Bahamy lodí. Můžete vybrat mezi ubytováním na palubě luxusní lodi nebo strávit noc v přístavních hotelych, které jsou přímo připojené k přístavu. Tyto možnosti zajišťují snadný přístup k různým turistickým atrakcím v Nassau a okolí.

V Nassau můžete nalézt ubytování, které vyhovuje vašim specifickým požadavkům a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní resorty, příjemné hotely nebo autentické penziony, Nassau vám poskytne ideální místo k odpočinku po celodenním objevování skvostů Baham.


Počasí Bahamy Nassau (hlavní město)


Bahamy Nassau je hlavním městem Bahamských ostrovů a nachází se na ostrově New Providence. Zeměpisné souřadnice města jsou 25,0478° s.š. a 77,3558° z.d. Město Nassau má subtropické klima, což znamená, že je zde celoročně vyšší teplota a vlhkost.

Bahamy Nassau jsou známé pro svůj krásný a slunečný počasí. Průměrná teplota v Nassau se pohybuje mezi 24°C až 30°C. Nejteplejší období jsou letní měsíce červenec a srpen, kdy se teplota může vyšplhat až na 32°C. Nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy se teplota pohybuje okolo 20°C.

V Nassau jsou během roku rozdíly v dešťových srážkách. Nejvíce srážek spadne během letních měsíců v období od června do října, kdy jsou průměrné srážky 150–200 mm. Zimní měsíce jsou sušší, s průměrem srážek okolo 50–60 mm za měsíc.

Hurikánové sezóna trvá v Nassau od června do listopadu. Největší nebezpečí představují hurikány v období srpna a září, kdy se můžou tvořit nad oceánem. Přestože se hurikány často vyhýbají přímému zásahu Baham, v historii se zde několikrát zformovaly a způsobily velké škody.

Celkově se dá říci, že počasí v Nassau je pro turisty příjemné. Díky teplejším teplotám a slunečnému počasí můžete užít si krásné pláže, turistické atrakce v okolí, jako jsou například Blue Lagoon nebo historické muzea. Pokud budete cestovat do Baham Nassau, není třeba si přinášet těžké zimní oblečení, ale spíše lehčí letní oblečení a plavky. Ať už se vydáte do Baham Nassau v letních či zimních měsících, můžete se těšit na pohodovou dovolenou a mnoho nezapomenutelných zážitků.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky