Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Guatemala Ciudad Vieja

Ubytování Guatemala Ciudad Vieja


Guatemala Ciudad Vieja, často označované jednoduše jako Ciudad Vieja, je krásné historické město nacházející se ve středním regionu Guatemaly. Někdy bývá označováno za předchůdce současného hlavního města Guatemaly, Ciudad de Guatemala.

Město bylo založeno španělskými dobyvateli v roce 1527 a původně neslo jméno Santiago de los Caballeros de Guatemala. Po několika silných zemětřeseních bylo město opuštěno a nové hlavní město bylo vybudováno v blízkosti, kde se nachází dnešní Ciudad de Guatemala.

I přesto, že Ciudad Vieja dnes není hlavním městem, má bohatou historii a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých atrakcí. Jednou z nejvýznamnějších je ruiny původní katedrály v centru města. Tato katedrála byla postavena v roce 1541 a sloužila jako hlavní církevní instituce v guatemalském regionu až do svých zničení zemětřesením v roce 1773. Dnes jsou zbytky katedrály zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a představují jednu z hlavních turistických atrakcí Ciudad Vieja.

Mimo to město nabízí krásné kostely, koloniální architekturu a malebné uličky, které vás zavedou do minulosti. Můžete si také prohlédnout muzeum věnované historii města a oblasti, které obsahuje artefakty a informace o původní kultuře a mayských obyvatelích této oblasti.

Pokud hledáte ubytování v Ciudad Vieja, najdete zde několik možností. Město nabízí různé hotely, penziony a hostely, které splňují potřeby různých cenových kategorií a preferencí. Nejlepší způsob, jak najít vhodné a dostupné ubytování, je použít online rezervace a recenze od ostatních návštěvníků.

Je důležité poznamenat, že Ciudad Vieja je malé a malebné město, které nenabízí tolik možností jako hlavní město Ciudad de Guatemala. Město je však ideálním cílem pro ty, kteří hledají klid a historickou atmosféru. Můžete si zde užít procházku po uličkách, sledovat místní život a pokochat se krásou koloniální architektury.

Ciudad Vieja je zároveň skvělým výchozím bodem k prozkoumávání okolní přírody a dalších atrakcí v Guatemale. Nachází se blízko aktivní sopky Volcán de Agua, která nabízí možnost výletu a naplňuje okolí nádhernými výhledy.

V souhrnu lze říci, že ubytování v Ciudad Vieja je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat historii a krásu Guatemaly mimo hlavní město. Město nabízí mnoho zajímavostí, historických památek a malebných uliček. Ať už jste nadšeným cestovatelem nebo milovníkem historie, Ciudad Vieja stojí za návštěvu.


Dovolená Guatemala Ciudad Vieja


Pokud hledáte dovolenou na úžasném místě s bohatou historií, malebnou přírodou a pohostinnými lidmi, doporučujeme vám navštívit Ciudad Vieja v Guatemale.

Ciudad Vieja, což ve španělštině znamená "Staré město", je krásná koloniální oblast, která se nachází jen několik kilometrů od hlavního města Guatemaly - Ciudad de Guatemala. Byla založena v roce 1527 jako první hlavní město Guatemaly španělskými dobyvateli pod názvem Santiago de los Caballeros.

Toto malebné město je bohaté na historii. V roce 1541 město postihlo zemětřesení, které způsobilo značné škody. I přesto si Ciudad Vieja udrželo svůj historický a kulturní význam. Mnoho starých budov, kostelů a pamětihodností stále stojí a připomínají návštěvníkům bohaté dědictví regionu.

Jednou z hlavních atrakcí v Ciudad Vieja je Katedrála Santiago Apostol, která byla postavena v roce 1545 a je jedním z nejstarších kostelů na území Guatemaly. Její architektura kombinuje španělské a starší indiánské prvky, což jí dodává jedinečný vzhled. Uvnitř kostela se nachází několik uměleckých děl a historických artefaktů, které zobrazují kulturní rozmanitost regionu.

Další zajímavou památkou je Convento de las Capuchinas, klášter postavený v 18. století. Klášter je v současnosti zrušený, ale návštěvníci mohou procházet jeho ruinami a obdivovat nádhernou architekturu. Klášter byl postaven v rokokovém stylu a jeho vnitřek je bohatě zdoben freskami a sochami.

Pro ty, kteří se chtějí podívat na přírodu, Guatemalské vysokohorské jezero Atitlán je jen krátkou jízdou autem od Ciudad Vieja. Toto jezero je obklopeno impozantními sopkami a je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer na světě. Návštěvníci se mohou procházet kolem jezera, podnikat výlety lodí a objevovat malebná města a vesnice v okolí.

Místní kuchyně v Ciudad Vieja je další důvod, proč stojí za návštěvu. Nejméně jednou za svůj pobyt byste měli ochutnat typická guatemalská jídla, jako jsou tamales (kukuřičné závitky plněné masem) a pepián (tradiční guatemalská omáčka). Místní trhy jsou také skvělým místem, kde můžete ochutnat čerstvé ovoce a přírodní šťávy.

Ciudad Vieja je ideálním místem pro dovolenou, pokud se zajímáte o historii, kulturu a přírodu. S jeho krásným architektonickým dědictvím, malebnými uličkami a pohostinnými obyvateli si zamilujete atmosféru tohoto starobylého města. Ať už se rozhodnete navštívit jeho historické památky, prozkoumávat okolní přírodu nebo se jen relaxovat a ochutnávat místní speciality, Ciudad Vieja vám nabídne nezapomenutelný zážitek.


Počasí Guatemala Ciudad Vieja


Existuje mnoho důvodů, proč by si cestovatelé měli zahrnout Guatemala Ciudad Vieja do svého itineráře. Avšak, jedním z nejdůležitějších důvodů je počasí, které je zde k dispozici.

V Guatemale Ciudad Vieja je klima subtropické, typické pro střední Ameriku. Místo je obklopeno horami, což ovlivňuje klima a teplotu zdejšího prostředí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 21,2 °C, přičemž v noci se může vyskytnout i mírnější počasí, zhruba 13,5 °C. Během dne se očekávají teploty až 26,5 °C.

Teplota se v průběhu roku příliš nemění, protože se zde nachází rovník. Období dešťů je od května do října a během této doby se očekávají intenzivní deště každý den, které mohou trvat i několik hodin. Z tohoto důvodu je lepší, aby cestovatelé cestovali mimo tento období a užívali si slunečné a tepelné počasí, které může být obzvláště příjemné.

V zimě může být vítr chladný, což je způsobeno vysokými horami, které se nacházejí v okolí Ciudad Vieja. Z této příčiny mohou být noci někdy až chladné, ale to je spíše výjimkou a stane se jen v několika případech v průběhu roku.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Ciudad Vieja je skvělé a je ideální pro cestování většinu roku. Cestovatelé by měli připravit svou výbavu na slunečné a tepelné počasí. Pokud cestují v období dešťů, měli by si vzít deštník nebo pláštěnku, aby se vyhnuli špatnému počasí. Ale bez ohledu na období cestovatelé mohou očekávat, že si užijí příjemné a teplé počasí, když navštíví Guatemala Ciudad Vieja.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Ciudad Vieja


1) Jaká je historie města Ciudad Vieja v Guatemale?
Ciudad Vieja byla původní hlavní město Guatemaly, založené roku 1527. Město bylo však zničeno zemětřesením a záplavami v roce 1541 a bylo poté přestěhováno do města Antigua Guatemala.

2) Jak se dostanu z Guatemaly do Ciudad Vieja?
Z Guatemaly do Ciudad Vieja je možné se dostat autobusem nebo taxíkem. Vzdálenost mezi městy je zhruba 9 kilometrů.

3) Co je nejznámější památkou v Ciudad Vieja?
Nejznámější památkou v Ciudad Vieja je ruinová bazilika San Francisco, která byla původně postavena v 16. století. Tato památka je oblíbenou turistickou atrakcí.

4) Jaké jsou další turistické atrakce v Ciudad Vieja?
Kromě ruin baziliky San Francisco je v Ciudad Vieja také možné navštívit kostel San Pedro, který byl postavený v 18. století, a také historické centrum města s malebnými uličkami a trhy.

5) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ciudad Vieja?
Nejlepší doba na návštěvu Ciudad Vieja je během suchého období od listopadu do dubna, kdy je pravděpodobnost deště nižší. Teploty jsou zde celoročně mírné, takže lze město navštívit kdykoliv.

6) Jak dlouho trvá prohlídka Ciudad Vieja?
Prohlídka Ciudad Vieja trvá obvykle několik hodin. Závisí to však na zájmech návštěvníka a délce zastávek u jednotlivých památek.

7) Je Ciudad Vieja bezpečné místo pro návštěvu?
Ciudad Vieja je obecně považována za bezpečné místo pro návštěvu, ale je vždy důležité dodržovat obecná opatření pro osobní bezpečnost, jako je sledování osobních věcí a vyhýbání se odlehlým neznámým oblastem.

8) Kde si mohu v Ciudad Vieja najít ubytování?
V Ciudad Vieja si lze najít ubytování v místních hotelích, hostelech nebo penzionech. Doporučuje se provést rezervaci předem a zvolit si místo v blízkosti turisticky zajímavých míst.


Letenka Guatemala Ciudad Vieja


Guatemala Ciudad Vieja, dříve známá jako Ciudad de Santiago de los Caballeros, je malebné městečko ležící v Guatemale. Tato historická destinace je skvělým cílem pro turisty, kteří se zajímají o koloniální architekturu a bohatou historii.

V roce 1524 bylo město založeno španělskými dobyvateli jako první hlavní město Guatemaly. Bohužel, několik let poté bylo těžce postiženo zemětřesením a vulkanickou erupcí. Následující přírodní katastrofy donutily kolonisty přesunout hlavní město do současné Guatemaly City. Od tohoto okamžiku se město začalo nazývat Vyhaslé město (Ciudad Vieja).

Navzdory destrukci přírodními živly si Ciudad Vieja uchovala mnoho historických památek, které dnes přitahují turisty z celého světa. Mezi nejznámější atrakce patří ruiny Císařského paláce, který byl postaven v roce 1524 a sloužil jako bydliště španělského dobyvatele Pedra de Alvarada. I přesto, že byla budova postižena zemětřesením a dnes je pouze ruinou, stále vyzařuje vznešenost a připomíná návštěvníkům bohatou historii města.

Další zajímavostí je kostel San Francisco el Grande, který byl postaven v roce 1543 a je považován za první kostel vybudovaný španělsky hovořícími katolíky v Guatemale. Tato sakrální stavba je skvělým příkladem koloniální architektury s kamennými zdmi a jemnými dřevěnými detaily. V kostele se také nachází muzeum, které prezentuje umělecká díla a relikvie z koloniální éry.

Pro milovníky přírody je tu také možnost výletu na sopku Agua, která tvoří panoramatickou kulisu za městem. Agua je jednou z největších sopek v Guatemale a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. I když je výstup na sopku náročný, odměnou je neuvěřitelná panoráma, která stojí za to.

Ciudad Vieja také nabízí mnoho tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat autentickou guatemalskou kuchyni. Mezi nejznámější speciality patří pepián, guatemalské tradiční masové jídlo, a rellenitos, sladká směs banánu a fazolí, která je oblíbená jako dezert.

Pokud hledáte jedinečný zážitek ve střední Americe, pak byste měli zvážit návštěvu Ciudad Vieja v Guatemale. To je destinace, která vás ohromí svou historií, architekturou a obdivuhodnými přírodními scenériemi.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky