Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bulharsko Veliko Tarnovo

Počasí Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst Bulharska a také jedním z nejvýraznějších symbolů bulharské historie a kultury. Nachází se v severní části země, na březích řeky Jantra, na úpatí kopců Stareho plácku a Tsarevce.

Počasí v této oblasti je typické kontinentální klima s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teploty mohou snížit až na -5 stupňů Celsia.

V létě můžete v této oblasti očekávat spoustu slunce a jasné modré oblohy. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce mohou být noci chladné, ale přes den je teplota příjemná a ideální pro turistické aktivity. V oblasti se nachází mnoho turistických tras, které vás provedou krásnou přírodou a historickými památkami města.

Podzim v této oblasti může být velmi krásný, protože stromy začínají měnit barvy, což vytváří nádhernou scenérii. Teploty se však mohou rychle snížit a deštivé dny se mohou stát častějšími.

Zima v městě Veliko Tarnovo může být velmi studená a mokrá. Sníh bývá běžný, ale množství sněhu závisí na roční době a může se lišit v závislosti na nadmořské výšce. Pokud přijedete během zimy, můžete zůstat v teple a užívat si výhled na zasněžené hory, které se nacházejí v blízkosti města.

Jaro je skvělou dobou k návštěvě této oblasti, protože se vše probouzí k životu. Stromy začínají rašit, květiny kvetou a voda z tajícího sněhu naplňuje řeky. Teploty se pomalu zvyšují a deštivé dny se stávají méně častými.

Celkově je Veliko Tarnovo fascinující a krásné město s bohatou historickou a kulturní historií. Navštivte tuto oblast v kteroukoliv roční dobu a užijete si krásné scenérie a zajímavé památky.


Ubytování Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst v Bulharsku a nabízí mnoho možností pro ubytování. Město, které se nachází na severu země, je známé svou bohatou historií a malebnými památkami.

Pro turisty a návštěvníky města je zde mnoho možností ubytování. Mezi nejoblíbenější patří hotely, penziony a apartmány ve městě. Veliko Tarnovo nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, které vyhovují různým cenovým rozpočtům a preferencím hostů.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z mnoha pětihvězdičkových hotelů ve městě. Tyto hotely nabízejí vysokou kvalitu služeb, moderní vybavení pokojů, wellness centra, bazény a restaurace s lokálními specialitami. Ubytování v luxusním hotelu ve Veliko Tarnovo vám umožní prožít opravdovou pohádku a užít si všechny přednosti a luxus, který tento druh ubytování nabízí.

Pro ty, kteří preferují menší a rodinné provozované ubytování, jsou zde také penziony a rodinné hotely. Tyto zařízení nabízejí útulné a domácí prostředí, často s výhledem na historické centrum města. Pokoje jsou často zařízeny ve venkovském stylu, což vytváří autentickou atmosféru. Penziony a rodinné hotely jsou také skvělou volbou pro návštěvníky, kteří chtějí poznat místní kulturu a tradice a vychutnat si pohostinnost místních obyvatel.

Dále jsou zde také apartmány k pronájmu, které jsou oblíbené zejména mezi rodinami a delšími pobyty. Apartmány jsou vybaveny vlastní kuchyní a obývacím prostorem, což dává hostům větší svobodu a pohodlí. Mnoho z těchto apartmánů se nachází přímo v historickém centru města, což umožňuje návštěvníkům snadný přístup k památkám a atrakcím.

Veliko Tarnovo má také kempy a ubytování v chatkách pro ty, kteří preferují přírodní prostředí a aktivní odpočinek. Tyto zařízení se nacházejí v blízkosti města a nabízejí možnost ubytování ve vlastních stanech, karavanech nebo pronájmu chatky. Kempy jsou ideální pro milovníky turistiky, cyklistiky a dalších outdoorových aktivit.

Není pochyb o tom, že Veliko Tarnovo nabízí široký výběr ubytování pro každého. Bez ohledu na to, zda preferujete luxus, útulnost, nebo přírodní prostředí, určitě si vyberete to správné místo pro váš pobyt ve Veliko Tarnovo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Veliko Tarnovo


1. Jak se dostat z letiště do Veliko Tarnovo?
Odpověď: Z letiště v Sofii se dá dostat do Veliko Tarnovo buď autobusem nebo taxíkem. Cesta autobusem trvá přibližně 3 hodiny, zatímco taxíkem je to rychlejší, ale dražší možnost.

2. Kde se nachází Veliko Tarnovo?
Odpověď: Veliko Tarnovo se nachází ve středním Bulharsku, asi 240 km východně od Sofie. Město leží na březích řeky Jantry a je obklopeno malebnými horami.

3. Co je nejlepší čas navštívit Veliko Tarnovo?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Veliko Tarnovo je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a turistický ruch není příliš velký. V létě může být horko a v zimě chladno.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce Veliko Tarnova?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce ve Veliko Tarnovu patří pevnost Cárevgrad, Carevský most, Samovodský trh, hrobka císaře Ivana Asena II. a historické centrum s úzkými uličkami a tradičními dřevěnými domy.

5. Nabízí Veliko Tarnovo nějaké možnosti ubytování?
Odpověď: Ano, Veliko Tarnovo nabízí široký výběr ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a hostelů. Většina ubytovacích zařízení se nachází ve starém městě a nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

6. Kde se dá ve Veliko Tarnovu dobře najíst?
Odpověď: Ve Veliko Tarnovu najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízí tradiční bulharskou kuchyni, ale i mezinárodní jídla. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality, jako je banicka (listové těsto s sýrem) nebo kachkaval pečený s medem.

7. Jaká města stojí za návštěvu poblíž Veliko Tarnova?
Odpověď: Poblíž Veliko Tarnova stojí za návštěvu například město Arbanasi s krásnými kostely a tradičními domy, město Gabrovo známé svým humorem a etnografickým muzeem nebo město Tryavna s malými uličkami a řemeslnými dílnami.

8. Jaké aktivity mohu podniknout ve Veliko Tarnovu?
Odpověď: Ve Veliko Tarnovu si můžete prohlédnout historické památky, jako je pevnost Cárevgrad, navštívit tradiční řemeslné dílny, projít se po úzkých uličkách starého města, nebo se vydat na túru do okolní přírody.

9. Jaké jsou dopravní možnosti ve Veliko Tarnovu?
Odpověď: Ve Veliko Tarnovu se můžete pohybovat pěšky po historickém centru, nebo využít taxislužbu nebo místní autobusovou dopravu. Město není příliš velké, takže všechny hlavní atrakce jsou snadno dostupné.


Dovolená Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo, ležící v severním Bulharsku, je jednou z nejkrásnějších destinací v zemi, kterou za dovolenou rozhodně stojí za to navštívit. Toto malebné město je nejen historicky významné, ale také nabízí nádherné přírodní scenérie a bohatou kulturní nabídku.

Hlavním lákadlem Veliko Tarnova je jeho staré město, které se rozprostírá na strmém kopci nad řekou Jantra. Toto unikátní místo je známé svými historickými památkami, mezi které patří hrad Ciřikhama, který sloužil jako sídlo bulharských carů ve středověku. Při procházce úzkými uličkami starého města si můžete vychutnat atmosféru minulosti a obdivovat malebné domy s tradiční architekturou.

Další zajímavou památkou v blízkosti Veliko Tarnova je klášter Sv. Ivan Rilský, který se nachází v Chrámci, nedaleko od města. Tento klášter je jednou z nejvýznamnějších pravoslavných památek v Bulharsku a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde nádherné fresky a působivou architekturu, která vás okouzlí.

Kromě bohaté historie města nabízí Veliko Tarnovo také mnoho přírodních krás. Na úpatí kopce, na kterém leží staré město, se rozkládá národní park "Strandža", který láká milovníky přírody a turisty jemnými kopcemi a malebnými jezery. Zde si můžete užít krásné procházky nebo cyklistické výlety a těšit se na úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Veliko Tarnovo je také známé svou bohatou kulturní nabídkou. Město je domovem mnoha umělců, kteří zde najdou mnoho zdrojů inspirace. Každoročně se zde konají kulturní festivaly a akce, které přitahují návštěvníky z celého světa. Můžete si zde vychutnat divadelní představení, hudební koncerty a mnoho dalších událostí, které obohatí váš pobyt.

Když se rozhodnete strávit dovolenou v Bulharsku, nezapomeňte navštívit Veliko Tarnovo. Toto malebné město vám nabídne unikátní kombinaci historie, přírody a kultury, kterou budete jistě milovat. Příjemný pobyt v Bulharsku!


Letenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je krásná země s bohatou historií a mnoha turistickými atrakcemi. Jedním z nejkrásnějších a historicky významných měst v Bulharsku je Veliko Tarnovo. Město se nachází ve střední části země a je obklopeno malými kopcemi a divokou přírodou. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou v Bulharsku, letenka do Veliko Tarnovo je tou nejlepší volbou.

Veliko Tarnovo je největší a nejstarší město v kraji Veliko Tarnovo. Město se nachází na břehu řeky Jantra a obklopují ho kopce a údolí, což z něj dělá ideální místo pro turistiku. Při procházkách městem můžete obdivovat mnoho historických památek, jako například hrad Tsarevets, který je velmi dobře zachovaný a je považován za symbol města.

Další turistickým tahákem ve Veliko Tarnovo je pak Archeologický park Nicopolis ad Istrum, který je umístěn asi dvacet kilometrů od města. Tento park je důležitým kulturním dědictvím Bulharska a nabízí návštěvníkům možnost vidět římské město, které zde stálo v průběhu 2. až 6. století.

Pokud máte rádi přírodu, určitě si nenechte ujít výlet do národního parku Balgarski Ritmy, který se nachází asi hodinu jízdy od Veliko Tarnovo. Tento park je domovem mnoha druhů ptáků, ryb a dalších zvířat, a nabízí návštěvníkům možnost využít spoustu aktivit jako rybaření a pěší turistiku.

Pokud jste se rozhodli pro letenku do Bulharska a chcete navštívit Veliko Tarnovo, tak neváhejte a zarezervujte si letenku co nejdříve. Letiště se nachází v nedaleké Plovdiv a odtud ke městu je to necelé dvě hodiny jízdy. Pokud nechcete cestovat autem, můžete využít také vlak nebo autobus.

Celkově lze říci, že Veliko Tarnovo je krásné historické město s mnoha turistickými atrakcemi. Pokud máte rádi přírodu, kulturu a historii, pak je to pro vás ideální místo. Pro ty, kteří se chtějí zrelaxovat a užít si klidné letovisko, jsou tu také možnosti ubytování a stravování. Takže neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do Veliko Tarnovo.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky