Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Argentina El Chalten

Počasí Argentina El Chalten


Argentina je známá svou malebnou krajinou, a jednou z nejživějších a nejzajímavějších oblastí této země je město El Chalten. Toto malé horské město se nachází v jižní části Argentiny v provincii Santa Cruz a je známé jako brána do národního parku Los Glaciares.

Jednou z největších přírodních atrakcí v El Chalten je masivní hora Mount Fitz Roy, která dominuje nad okolní krajinou. Pro milovníky horolezectví a trekkingu je tato hora skutečným rájem. Region El Chalten je známý svými nádhernými turistickými trasami, které vedou okolo ledovců, jezer a vodopádů.

El Chalten se nachází v extrémě suché oblasti Patagonie, kterou ovlivňuje studený oceánský proud. Klima v této oblasti je vlhké, v zimě je zde často chladno až mrazivě a v létě je zde příjemně teplé. Nejlepší čas k návštěvě El Chalten je na jaře (říjen-listopad) a na podzim (březen-duben), kdy je zde příjemně teplé a málo srážek.

Teplota v El Chalten se pohybuje mezi 10 a 20 stupni Celsia v létě, kdy jsou dny dlouhé a slunečné. V zimě, která zde trvá od června do srpna, jsou teploty často pod nulou a sníh není vzácností. I přes chladné teploty v zimě je ale El Chalten oblíbeným místem pro horolezce a lyžaře, kteří sem přijíždějí vyhledat adrenalinové zážitky.

Srážky v El Chalten jsou rovnoměrně rozložené po celý rok, ačkoli v zimě jsou častější. Nejvíce srážek zde spadne v průběhu jara a podzimu. Vzhledem k tomu, že se nachází v horském regionu, může být počasí v El Chalten velmi proměnlivé. To znamená, že je důležité být připravený na rychlé změny počasí a ochránit se před nebezpečnými podmínkami.

Večery v El Chalten jsou často velmi chladné, a proto je vhodné mít s sebou dostatek teplých oblečení. Deštník zde nebude moc platný, protože vítr je v této oblasti častý a silný. Místní obyvatelé a turisté doporučují nést s sebou kvalitní outdoorové oblečení, které je odolné vůči povětrnostním podmínkám.

Celkově lze říci, že počasí v El Chalten je pro dobrodružné turisty ideální. Bez ohledu na roční dobu je zde vždy co objevovat a počasí přispívá k jedinečnosti tohoto krásného horského města.


Dovolená Argentina El Chalten


Argentina není jen o slavném Buenos Aires či úchvatných vodopádech Iguazu. Tato jihoamerická země skrývá mnohem víc, například malé městečko El Chalten. Nachází se na jihozápadě Argentiny v národním parku Los Glaciares a je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody a turistiky.

El Chalten je malé a klidné městečko ležící v Andách. Je obklopeno horami, ledovci a nádhernými scenériemi. Jeho největší atrakcí je nedaleký vrchol Cerro Fitz Roy, který je populární mezi horolezci z celého světa. Městečko je také známé svými mnoha turistickými trasami a stezkami, které vedou kolem jezer, lesů a ledovců.

Pro milovníky turistiky a trekkingu je El Chalten rájem. Existuje mnoho různých tras a možností, které si může každý vybrat podle svých schopností a představ. Například, populární trek je Laguna de los Tres, který vás zavede do údolí pod horou Fitz Roy a nabídne vám úchvatný pohled na jezero a ledovec. Další možností je trek ke kolem hor jezera Viedma, který nabízí krásné scenérie a zpřístupňuje zákoutí parku, které jsou méně navštívená turisty.

Kromě turistiky můžete v El Chalten podniknout také výlety na ledovce. Nejznámější z nich je ledovec Viedma, který má rozlohu přes 900 km² a je jedním z největších ledovců v Argentině. Na ledovec se můžete dostat trajektem z blízkého města El Calafate a zažít něco nezapomenutelného –chůzi po ledovci a obdivování jeho nádhery.

El Chalten je také známé svou přátelskou atmosférou a pohostinnými obyvateli. V malých kavárnách a restauracích si můžete vychutnat místní kuchyni, která je založená na masu a rybách. Neměli byste také vynechat ochutnat místní víno nebo slavný argentinský steak.

Pokud hledáte místo, které je oázou klidu a harmonie s přírodou, pak je dovolená v El Chalten tím pravým. Přírodní krása a široké možnosti pro turistiku a trekking dělají z tohoto městečka ideální destinaci pro dovolenou strávenou uprostřed hor, ledovců a jezer.


Letenka Argentina El Chalten


El Chalten je malé městečko, které se nachází v argentinské Patagonii. Jeho poloha mezi skalnatými horami a u vodopádů ho činí ideálním místem pro výlety do přírody.

Pokud plánujete cestu do El Chalten, pravděpodobně budete hledat letenku do nejbližšího letiště. Nejbližší letiště je v El Calafate, asi 3 hodiny jízdy od El Chalten. Z letiště v Buenos Aires to znamená asi 3,5 hodiny letu.

Cesta do El Chalten se může zdát náročná, ale stojí za to. Když dorazíte, budete obklopeni nádhernou přírodou a budete mít možnost se věnovat několika outdoorovým aktivitám, které vás určitě potěší.

V El Chalten se nachází jedna z nejpopulárnějších turistických atrakcí, Fitz Roy. Tato hora je výzvou pro horolezce po celém světě a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. U Fitz Roy se nachází také mnoho turistických tras, kde můžete trávit celé dny a objevovat krásy argentinské Patagonie.

Další velkou atrakcí v El Chalten jsou Lago del Desierto a Laguna de Los Tres. Tyto přírodní krásy nabízejí turistům úchvatné výhledy na jezera, hory a ledovce, které stojí za to vidět.

V El Chalten najdete také řadu turistických průvodců a společností, které nabízejí turistické služby. Můžete si naplánovat pěší túru, která vám umožní objevovat nejkrásnější krajinu okolo El Chalten. Nebo si můžete pronajmout kolo a jet po cyklostezkách.

Pokud chcete během svého pobytu v El Chalten ochutnat místní speciality, typickým jídlem je asado. Jedná se o grilované maso, které se podává s různými bylinkami a kořením.

Výlet do El Chalten je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásu přírody, sportovní aktivity a odpočinek v tichu. El Chalten nabízí nejen nádhernou krajinu, ale také přátelské prostředí a možnost se setkat s místními obyvateli. Pokud tedy hledáte letenku do Argentiny, neváhejte navštívit El Chalten a objevte krásy argentinské Patagonie.


Ubytování Argentina El Chalten


Argentina je země plná překrásné přírody a fascinujících turistických atrakcí. Jedním z nejvíce vyhledávaných cestovních cílů v této zemi je městečko El Chalten, které se nachází v národním parku Los Glaciares v provincii Santa Cruz.

El Chalten je proslulé svými nádhernými horami, ledovci a turistickými stezkami, které přitahují milovníky dobrodružství z celého světa. Díky své poloze v Andách nabízí toto město nádherné výhledy a nepřeberné množství outdoorových aktivit.

Když navštívíte El Chalten, budete potřebovat ideální ubytování, které vám poskytne potřebný komfort a pohodlí, abyste se mohli po náročném dni v horách plných dobrodružství dobře vyspat a nabrat síly na další den.

V tomto malebném městečku najdete různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů až po hostely a penziony. Vzhledem k popularitě El Chaltenu mezi turisty, je však vhodné si své ubytování rezervovat předem, zejména v letních měsících (prosinec až březen), kdy je zde největší návštěvnost.

Luxusní hotely v El Chaltenu nabízejí prvotřídní ubytování s veškerými moderními vybaveními a službami. Díky své poloze a výhledu na hory jsou tyto hotely obklopeny nádhernou přírodou, která dodává místu jedinečnou atmosféru. Tyto hotely jsou obzvláště vhodné pro páry, kteří si přejí romantiku a pohodlí.

Hostely a penziony jsou mnohem cenově dostupnější možností ubytování v El Chaltenu. Tyto zařízení nabízejí základní ubytování a obvykle poskytují sdílené pokoje s koupelnou a společnou kuchyňkou. Přestože nemají tolik luxusu jako hotely, jsou ideálním místem pro dobrodruhy a cestovatele s rozpočtem.

Nezáleží na tom, zda si vyberete luxusní hotel, hostel nebo penzion, během svého pobytu v El Chaltenu nezapomeňte využít blízkosti krásných turistických tras a hor, které město nabízí. Mnoho z těchto tras je ideálních pro různé fitness úrovně, takže každý návštěvník najde tu správnou trasu pro sebe.

Užijte si nádhernou přírodu, projděte se po nekonečných turistických cestách a neopomeňte se vyfotit u místních ikonických hor jako Cerro Torre a Fitz Roy. Pro seznámení s místním ekosystémem navštivte také některý z nedalekých ledovců, jako je Viedma nebo Perito Moreno.

Nezáleží na tom, pro jaký typ ubytování se rozhodnete, el Chalten je místem, které si zamilujete a které nabízí ty nejlepší podmínky pro turisty a dobrodruhy. Jakmile se sem jednou podíváte, budete se chtít vrátit zpět a objevovat další skvosty, které tato argentinská destinace nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Chalten


1. Jak se dostat z hlavního města Argentiny, Buenos Aires, do El Chalten?
Odpověď: Nejčastější způsob je letecky z Buenos Aires do El Calafate a poté autobusem nebo autem do El Chalten. Cesta trvá přibližně 3-4 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v El Chalten?
Odpověď: El Chalten je známý pro své turistické stezky, jako je Fitz Roy trek a Laguna de los Tres. Další populární atrakce zahrnují Chorrillo del Salto vodopád, Laguna Torre a Mirador de los Condores a Mirador de las Aguilas vyhlídkové body.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu El Chalten?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu El Chalten je od prosince do března, kdy je teplé počasí a méně dešťů. Během tohoto období je také nejlepší šance na dobré podmínky pro turistické aktivity.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v El Chalten?
Odpověď: V El Chalten je dostatek možností ubytování, včetně hotelů, hostels, kempů a pronájmu apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během turisticky rušnějších období.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v El Chalten?
Odpověď: Doporučuje se zůstat alespoň 3-4 dny v El Chalten, aby jste měli dostatek času na prozkoumání turistických stezek a vychutnání krásné přírody.

6. Jaké jsou možnosti stravování v El Chalten?
Odpověď: V El Chalten najdete různé restaurace, kavárny a obchody s potravinami, kde můžete najít typické argentinské jídla a speciality, jako je steak, empanadas a mate.

7. Jaká je místa v El Chalten vhodná pro fotografii?
Odpověď: Laguna de los Tres a Fitz Roy trek nabízejí nádherné výhledy na hory a jezera, které jsou skvělými místy pro fotografii. Dalšími populárními místy jsou Chorrillo del Salto vodopád a Laguna Torre.

8. Je nutné mít nějaké speciální vybavení pro turistické aktivity v El Chalten?
Odpověď: Je dobře mít kvalitní turistické boty, oblečení vhodné pro venkovní aktivity, repelent proti komárům, sluneční brýle, opalovací krém a vodu. Je také vhodné mít mapu a navigační zařízení, pokud se plánujete sami vydávat na turistické stezky.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky