Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)

Dovolená Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je země bohatá na překrásné přírodní scenérie a jedním z nejkrásnějších míst je Modré oko neboli Syri i Kaltër. Toto místo leží v jižní části země, v blízkosti obce Muzinë. Pokud máte plán na dovolenou a hledáte dovolenou, která bude spojovat krásnou přírodu i koupání, Modré oko je tou správnou volbou.

Podívejme se společně na to, co vše Albánie a Modré oko mají turistům na dovolené nabídnout:

Krásné pláže
Albánie a Modré oko se proslavují svými plážemi s jemným pískem a azurově modrým mořem. Tyto pláže patří mezi nejkrásnější v celé Evropě. Navíc se v této oblasti nachází mnoho přístavišť, odkud lze zajistit vodní taxi, které Vás zavezou na skryté pláže v okolí či dokonce až na tajemné a nedostupné ostrovy, které zdobí výrazné útesy s nádhernými skalními útvary.

Modré oko
Modré oko je mimořádně krásné a tajemné jezero. Jeho nezávislý zdroj vody se nachází 25 metrů pod hladinou a vytváří neuvěřitelně modré vody, které působí téměř kouzelně. Toto místo si můžete prohlédnout na vlastní pěst, anebo se nechat na lodičce převézt přímo ke křišťálově modrému jezeru.

Potápění a šnorchlování
Díky průzračné vodě nabízí oblast kolem Syri i Kaltër úžasnou možnost se potápět či šnorchlovat v úžasném podmořském světě, s pestrou faunou a flórou. Pokud nemáte vlastní potápěčské vybavení, není to problém, v oblasti si můžete potápěčskou soupravu sehnat.

Kulturní památky
Albánie má navíc i svou vlastní kulturní historii. V sousedství Modrého oka, ve vesnici Qeparo, se totiž nachází historická pevnost či klášter Himara, které patří mezi hlavní turistické lákadla této oblasti. Můžete se společně s průvodcem projet po malebných horských silnicích a podívat se na malebné vesnice, plné historických památek.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Albánii a navštívíte Modré oko, bude Vám zaručena krásná dovolená v rámci bohaté přírodní scenérie této nezapomenutelné krajiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Dotazy:
1. Kde se nachází Albánie Modré oko?
2. Jak se dostanu k Modrému oku?
3. Je možné se k Modrému oku dostat veřejnou dopravou?
4. Kolik stojí vstup do Modrého oka?
5. Jak dlouho trvá návštěva Modrého oka?
6. Jaká je teplota vody v Modrém oku?
7. Je možné se ve vodě v Modrém oku koupat?
8. Jsou zde možnosti ubytování blízko Modrého oka?
9. Existují v okolí Modrého oka restaurace nebo občerstvení?
10. Má Modré oko otevřeno celoročně?

Odpovědi:
1. Modré oko se nachází v jižní Albánii, poblíž vesnice Muzinë.
2. Nejedná se o jednoduchou dostupnost, nejlepší způsob je cestování autem nebo pronájem taxi.
3. Veřejnou dopravou je obtížné se k Modrému oku dostat. Doporučuje se použít soukromé dopravce nebo pronájem auta.
4. Vstup do Modrého oka je zdarma.
5. Návštěva Modrého oka obvykle trvá asi hodinu, včetně času na fotografování a procházku kolem jezera.
6. Teplota vody v Modrém oku se pohybuje kolem 10-12 °C, i když to může záležet na sezóně.
7. V důsledku ochrany přírody není povoleno se ve vodě koupat. Modré oko je chráněný přírodní rezervát.
8. V okolí Modrého oka se nachází několik možností ubytování, včetně hotelů a penzionů.
9. V blízkosti Modrého oka jsou restaurace a malé občerstvení, kde si můžete něco koupit.
10. Modré oko je obvykle otevřeno pro návštěvníky po celý rok, avšak v zimě mohou být otevírací doby omezené.


Ubytování Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Modré oko, nebo také Syri i Kaltër, je jedním z nejúchvatnějších přírodních zázraků Albánie. Toto krásné modré jezero se nachází v horském regionu okolo vesnice Theth, v severské části země. Je jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Albánii a každoročně přiláká nespočet návštěvníků z celého světa.

Modré oko je přírodní jezero, které vzniklo zatopením jedné z největších jeskynních systémů v Evropě. Voda je tak průzračná a modrá, že působí skoro až nadpřirozeně. Hladina jezera je hladká a klidná, a když se na ni podíváte, budete mít pocit, že stojíte na okraji nebeské propasti.

Toto místo je ideální pro milovníky přírody a dobrodružství. Okolní krajinu zdobí majestátní horské vrcholky, hluboké údolí a husté lesy. Je zde také velký počet horských potoků a vodopádů. Pro ty, kdo mají rádi pěší turistiku, je tato oblast rájem. Existuje mnoho turistických tras, které vedou k Modrému oku a k dalším okouzlujícím místům.

Ubytování v této oblasti je rozmanité. Můžete si vybrat mezi tradičními horskými chatami, kde můžete zažít autentický albánský život a ochutnat tradiční kuchyni. Alternativně si můžete vybrat i moderní hotely nebo penziony, které nabízejí vyšší standardy pohodlí.

Jelikož je Modré oko populární turistickou atrakcí, je vhodné si rezervovat ubytování předem, zejména pokud navštívíte toto místo v letních měsících. Vrhnete se také do příležitosti poznat místní kulturu a tradice, což učiní váš pobyt ještě vzrušujícějším.

Kromě samotné návštěvy Modrého oka si můžete také užít další aktivity v okolí. Oblast je známá pro hory, takže můžete vyzkoušet horskou turistiku nebo horolezectví. Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, je zde možnost rybaření v okolních řekách a potocích.

Albánie je překvapivě krásná země s bohatou přírodou a Modré oko je jedním z těch míst, které si můžete vychutnat všemi smysly. Ubytování v této oblasti vám umožní prozkoumat její okouzlující krásy a zanechat vás s nezapomenutelnými zážitky. Ať už se rozhodnete zůstat na kratší dobu, nebo se zde ubytovat na delší dobu, jedno je jisté - Modré oko vás dostane svou neskutečnou krásou a úžasnou atmosférou.


Počasí Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Modré oko (nebo také Syri i Kaltër) je přírodní krása ležící v srdci Albánie. Je to jedno z nejznámějších a nejkrásnějších míst v této balkánské zemi. Albánie se pyšní bohatou přírodní scenérií a Modré oko je jedním z těchto unikátních přírodních zázraků.

Modré oko se nachází v horském masivu Malá zastávka na jihovýchodě Albánie, nedaleko města Saranda. Je to přírodní pramen, který vytváří krásné jezero s křišťálově čistou modrou vodou. Pramen je hluboký přibližně 50 metrů a voda je tak čistá, že je vidět až na dno.

Toto místo je ideální pro ty, kteří mají rádi přírodu a outdoorové aktivity. Místní obyvatelé i turisté sem často chodí na pikniky nebo na procházky po okolních lesích. Okolí Modrého oka je obklopeno bujnou vegetací a příjemným chladem, což je v létě velmi příjemné a osvěžující.

Návštěva Modrého oka je nádherným zážitkem i pro potápěče. Díky průzračné vodě mají možnost spatřit úchvatnou podvodní flóru a faunu. V okolí pramene se nachází také malé jeskyně, které jsou prozkoumávané nejen potápěči, ale i turisty.

Modré oko je oblíbené nejen u místních, ale také u zahraničních turistů. V létě sem proudí turisté z celého světa, aby si užili krásné přírody a klidu tohoto místa. Je zde dostatek ubytovacích zařízení a restaurací, které nabízejí místní speciality.

V neposlední řadě je Modré oko známé také díky legendě, která je s ním spojena. Prý se do jezera zamilovala vodní víla, která je hořce zamilovaná do pastýře. Ale pastýř se jí nechtěl vrátit lásku a víla zemřela smutkem. Její slzy se zjevily v pramenu a vytvořily Modré oko.

Albánie je jednou z nejkrásnějších destinací v Evropě a Modré oko je její nejvzácnější klenot. Pokud plánujete návštěvu této balkánské země, rozhodně nezapomeňte navštívit tento úchvatný přírodní úkaz. Z celého srdce vám doporučuji zažít tu klidnou atmosféru a poskytnutou krásu Modrého oka.


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër): Tajemství skrytého přírodního krásy

Jižní Albánie je domovem nespočtu přírodních divů, a mezi nejznámější z nich patří krásné Modré oko, překrásné jezero hluboké modré barvy obklopené horskými vrcholky. Modré oko, známé také jako Syri i Kaltër, se nachází v horské oblasti opčiny Malesi e Madhe v severní Albánii a jeho kouzlo láká návštěvníky z celého světa.

Modré oko je přirozený pramen, který vytváří jezero napájené podzemními prameny. Voda v jezeře je úžasně čistá a průzračná, což je dáno nedotčenou přírodou v okolí. Na dně jezera je možno sledovat živé organismy i vzácné druhy rostlin.

Jezero Modré oko se nachází v nadmořské výšce okolo 900 metrů a jeho hloubka je překvapivých 50 metrů. Představa, že takové jezero leží uprostřed malého horského údolí, vyvolává dojem jako z pohádky.

Když se návštěvníci poprvé setkají s Modrým okem, okamžitě je oslní jeho intenzivní barvou. Modrá barva je přirozeným důsledkem odlesku světla ze dna jezera, které je pokryto bílým vápencem. Tato kombinace vytváří unikátní optický efekt, který je řídce kdekoliv jinde na světě.

Návštěvníci mají možnost obdivovat jezero z nadhledu díky vyhlídkové plošině, kterou mohou dosáhnout po krátké pěší túře. Při této cestě se mohou setkat s okouzlující faunou a flórou oblasti, protože Modré oko je součástí přírodní rezervace s mnoha vzácnými živočišnými a rostlinnými druhy.

Pro ty, kteří milují dobrodružství, je také k dispozici možnost potápění v Modrém oku. Toto potápění ale vyžaduje určitou odbornost a zkušenosti, protože hloubka jezera a studená voda představují specifické výzvy. Nicméně, za tuto zkušenost se vyplatí, protože pod hladinou jezera se rozprostírá úchvatný podvodní svět.

Jižní Albánie, včetně Modrého oka, je ještě stále relativně neznámým cestovatelským cílem a turistům nabízí příležitost objevovat neporušenou a nedotčenou přírodu. Při návštěvě prastarého Modrého oka se návštěvníci dostávají do jiného světa, zkoumají bohatství potápěčského ráje, stýkají se s místními obyvateli a poznávají albánské kulturní dědictví.

Modré oko je skutečným pokladem jedinečné krásy v samém srdci hor. Letenka do Albánie, přesněji do Modrého oka, je vstupenkou do tajemství a dobrodružství, která jistě překvapí a ocení všechny milovníky přírody a nádhery.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky