Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Řecko Kréta

Letenka Řecko Kréta


Kréta je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou. Nachází se v Řecku a je největším ostrovem této země. Pokud plánujete navštívit tento ráj na zemi, letenka je nejlepší a nejrychlejší způsob, jak se tam dostat.

Existuje mnoho leteckých společností nabízejících letenky do Kréty. Mezi nejznámější patří Aegean Airlines, Ryanair, EasyJet a Olympic Air. Tyto společnosti nabízejí pravidelné lety z různých evropských měst, jako je Londýn, Paříž, Frankfurt nebo Athény, do krétských letišť Heraklion a Chania.

Letenky do Kréty lze obvykle rezervovat online na webových stránkách leteckých společností, nebo prostřednictvím cestovních agentur. Cena letenek se liší podle sezóny a dle toho, jak moc oblíbené je dané cestovní datum. Obecně platí, že letenky jsou levnější mimo hlavní turistickou sezónu, která zpravidla trvá od května do září. Doporučuje se proto plánovat cestu mimo tento období, pokud chcete ušetřit na letenkách.

Při rezervaci letenky se ujistěte, že jste dobře informovaní o podmínkách a omezeních přepravce. Zkontrolujte si maximální váhu a velikost zavazadel, zda je povolená strava na palubě, i případné poplatky za odbavení zavazadel. Je také dobré zvážit, zda chcete přikoupit příplatkové služby, jako jsou přídavné jídla nebo vstup do salonků na letišti.

Po přistání na Krétě v jednom z jejích dvou hlavních letišť, se dostanete do turistických center jako Heraklion, Agios Nikolaos nebo Rethymno. Existuje několik způsobu dopravy, které můžete využít, včetně pronájmu auta, taxislužby nebo místních autobusových linek. V závislosti na vašich preferencích a rozpočtu si můžete vybrat tu nejvhodnější volbu.

Pokud jste fanouškem slunečních pláží, křišťálově čistého moře a malebných horských vesniček, Kréta je pro vás ideální destinací. Návštěva tohoto ostrova je jedinečný zážitek, který nabízí kombinaci bohaté historie, krásné přírody a úžasného gastroturismu. Užijte si výjimečnou atmosféru, ochutnejte tradiční krétskou kuchyni a relaxujte na jedné z nádherných pláží.

Letenka do Kréty je klíčem k začátku vaší nezapomenutelné dovolené. S tímto pohodlným a rychlým způsobem cestování nebudete muset ztrácet čas na dlouhých silnicích nebo mořské plavbě. Ponořte se do křiku mořských vln a užijte si pohodu a krásu tohoto úchvatného řeckého ostrova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta


1. Jaké jsou nejlepší pláže na Krétě?

Na Krétě je mnoho krásných pláží. Mezi nejoblíbenější patří Elafonisi, Falassarna, Balos, Preveli a Vai.

2. Co bych měl/měla ochutnat během pobytu na Krétě?

Krétská kuchyně je velmi chutná a plná zdravých ingrediencí. Doporučujeme vyzkoušet olivový olej, řecký jogurt, med z hory Psiloritis, sýr feta, saláty, ryby a masové speciality jako je souvlaki a gyros.

3. Jaké jsou nejlepší památky na Krétě?

Na Krétě je mnoho historických památek a starověkých ruin. Mezi nejpopulárnější patří Knossos, Chania a její starý přístav, Archeologické muzeum v Heraklionu, křesťanské kláštery a pevnosti na nábřeží.

4. Kdy je nejlepší čas jít na Krétu?

Nejlepší čas na návštěvu Kréty je od května do října, kdy je počasí teplejší a sluneční.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Krétě?

Nejlepší způsob, jak se po Krétě pohybovat, je pronájem vozidla. Existují však také veřejné autobusy a taxi služby, pokud preferujete cestování veřejnou dopravou.

6. Je na Krétě bezpečno?

Kréta je obecně považována za bezpečné místo. Nicméně, stejně jako v jakémkoli jiném turistickém místě, je důležité být obezřetný a chránit své cennosti a osobní bezpečnost.

7. Jaká je místní měna na Krétě?

Místní měna na Krétě je euro. Většina obchodů a restaurací přijímá platební karty, ale je vhodné mít s sebou i hotovost.

8. Jakou jazykovou bariéru mohu očekávat na Krétě?

Většina Kréťanů mluví řecky, ale mnoho lidí také hovoří anglicky. V turistických oblastech je angličtina běžně používána, takže byste neměli mít problémy s komunikací.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity na Krétě?

Mezi nejlepší aktivity na Krétě patří návštěva pláží, prozkoumání historických památek, turistika v národním parku Samaria, vodní sporty, jízda na koni a ochutnávka místní kuchyně.

10. Kolik času bych měl/měla strávit na Krétě?

Ideální délka pobytu na Krétě závisí na vašich plánech a zájmech. Obecně se doporučuje strávit minimálně týden na Krétě, aby se udělala návštěva více než jen několika turistických attrakcí.


Dovolená Řecko Kréta


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou a jedno z nejkrásnějších řeckých ostrovů, Kréta, není výjimkou. Tato slunná a živoucí destinace láká turisty z celého světa svými nádhernými plážemi, bohatou historií a pohostinností jejích obyvatel.

Kréta je největší ostrov v Řecku a nabízí nespočet možností pro zábavu a relaxaci. Kdo se sem vydá na dovolenou, má možnost vybrat si z široké škály aktivit od lenošení na plážích, potápění v průzračném moři, procházek historickými památkami až po turistiku v národním parku Samaria.

Pláže na Krétě jsou překrásné a nabízí návštěvníkům unikátní kombinaci křišťálově modrého moře a zlatistého písku. Mezi nejoblíbenější pláže patří Elafonisi, známá svými růžovými písečnými dunami, Balos Beach s bílým pískem a tyrkysovými lagunami a Falassarna, která se pyšní délkou více než 3 km. Pro milovníky vodních sportů jsou zde k dispozici aktivit jako potápění, šnorchlování, windsurfing nebo kajakářství.

Navštívit Krétu znamená také cestovat zpět v čase a objevovat její historii. Na ostrově se nachází celá řada antických ruin a památek, které svědčí o bohaté minulosti Kréty. Mezi nejznámější patří Knossos, který je největším archeologickým nalezištěm minojské civilizace, nejstarší známé evropské civilizace. Dalšími zajímavými místy jsou archeologické naleziště Phaistos, archeologický komplex Malia nebo klášter Stavros.

Pro milovníky přírody a turistiky je tu i národní park Samaria. Jedná se o nejdelší soutěsku v Evropě a turisté sem přicházejí, aby se vypravili na půldenní nebo celodenní turistický výlet a prošli tímto nádherným zákoutím Kréty. Během cesty si mohou vychutnat krásné scenérie, unikátní rostliny a zvířata a nakonec skončit na pláži.

Kréta je také známá svou chutnou a zdravou kuchyní, která se vyznačuje hojným používáním olivového oleje, čerstvého ovoce a zeleniny a přírodních ingrediencí. Oblíbenými jídly jsou například sypané fety s olihvami, tzatziki, suflaki (grilované maso na špíze) a dolmades (zavinuté vinné listy plněné rýží).

Většina návštěvníků Kréty se vydává do letovisek na severním pobřeží ostrova, jako jsou města Chania, Heraklion a Rethymno. Tyto letoviska nabízejí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů, apartmánů až po rodinné penziony a možnost vychutnat si noční život a nakupování.

Pokud plánujete dovolenou na ostrově Kréta, nebudete zklamáni. Tento ostrov nabízí vše, co si můžete přát - krásnou přírodu, slunečné pláže, bohatou historii, skvělé jídlo a služby, které jsou přátelské. Váš pobyt na Krétě se stane nezapomenutelným zážitkem a určitě se sem budete rádi vracet.


Počasí Řecko Kréta


Kréta se nachází na jižním konci Řecka a je oblíbeným turistickým cílem díky svému krásnému počasí, které je nejlepší během letních měsíců.

V létě je na Krétě velmi horko, teploty se pohybují kolem 30 až 35 stupňů Celsia, s minimální vlhkostí vzduchu. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí si užít sluneční záření a válení se na pláži, ať už zvolí jakoukoliv ze široké nabídky pláží s pískem nebo oblázky. Teploty vody v létě dosahují 25 až 27 stupňů Celsia, což je ideální pro výlety lodí a plavání.

Jaro a podzim jsou také krásné období pro návštěvu Kréty, kdy se teploty pohybují kolem 20 až 25 stupňů Celsia. V těchto měsících jsou pláže klidnější a turisté mohou užít si místo klidného relaxace. V Řecku bývá občas deštivo, ale na Krétě je to stále vzácností, takže turisté mohou užít si slunce po celý rok.

V zimě je na Krétě chladněji, teploty se pohybují kolem 10 až 15 stupňů Celsia. Na hoře Psiloritis, nejvyšší hoře Kréty, může sněžit, ale i tak se dá celoročně turisté pobývat na Krétě. V zimě jsou pláže prázdnější a turisté si mohou užít klid a krásu ostrova.

Celkově je počasí na Krétě velmi příjemné po celý rok, ať už se jedná o letní období, kdy si turisté mohou užít slunce a krásné pláže, nebo o jaro a podzim, kdy je na ostrově klidněji a turisté si mohou užít krásy přírody. Snadno se tu zamilujete do krásné přírody a křišťálově čistého moře.


Ubytování Řecko Kréta


Jedním z nejoblíbenějších letních cílů v Řecku je ostrov Kréta. Tato nádherná destinace láká turisty ze všech koutů světa svými krásnými plážemi, bohatou historií a autentickou atmosférou.

Pokud si plánujete dovolenou na Krétě, je důležité zvolit správné ubytování, které vám poskytne pohodlí a příjemné prostředí pro váš pobyt. Na ostrově je mnoho možností, které vyhovují různým typům turistů a jejich preferencím.

Pro ty, kteří hledají luxusní pobyt, jsou zde na Krétě luxusní hotely a prázdninové komplexy, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Tyto hotely se často nacházejí v centru nebo poblíž oblíbených letovisek, jako je například Chania nebo Heraklion. Hosté mohou očekávat elegantní pokoje s výhledem na moře, bazény, wellness centra, restaurace s vyhlášenou kuchyní a další luxusní vybavení.

Pokud si přejete více nezávislosti a soukromí, můžete si zarezervovat soukromou vilu nebo apartmán. Ty se často nacházejí v klidnějších oblastech mimo rušné letovisko a poskytují vám větší prostor a soukromí. Mnoho vil a apartmánů je vybaveno kuchyní a soukromým bazénem, což je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří si chtějí vychutnat svůj čas na Krétě nezávisle.

Pokud hledáte levnější možnosti, na Krétě je také velký výběr levných hotelů a penzionů. Tyto typy ubytování jsou často jednodušší, ale stále nabízejí pohodlné pokoje a základní vybavení včetně snídaně. Tato ubytování jsou obzvláště vhodná pro cestovatele s menším rozpočtem, kteří se chtějí zaměřit více na objevování Kréty a strávit méně času v hotelovém pokoji.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Kréta vám nabídne úžasný pobyt. Po celém ostrově najdete nádherné pláže s tyrkysovým mořem, malebná městečka s tradičními tavernami a obchůdky, a samozřejmě bohatou historii a archeologické památky. Ostrov Kréta je také domovem jedinečné kultury a gastroturistických zážitků, jako jsou ochutnávky místních vín a olivového oleje, které vám poskytnou další rozměr vaší dovolené.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, soukromou vilu nebo levné ubytování, pobyt na Krétě vás bude jistě ohromovat a zanechávate vám vzpomínky na celý život. Navštivte tento krásný řecký ostrov a objevte všechno, co má k nabídce!


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky