Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Zambie Národní park Kasanka

Počasí Zambie Národní park Kasanka


Národní park Kasanka se nachází v africké Zambii a je jedním z nejvýznamnějších chráněných území v zemi. Leží ve vysokohorské oblasti a rozprostírá se na ploše přibližně 3 800 kilometrů čtverečních. Národní park je nejen domovem mnoha zvířat, ale také poskytuje útočiště ptákům migrujícím z různých částí Afriky.

V Kasance je příroda rozmanitá a jedinečná. Nachází se zde různé biotopy, jako jsou lesy s baobaby, louky, slatiny a říční toky. Tato rozmanitost přispívá k vysoké biodiverzitě, která je chráněna ve speciálních zónách národního parku.

Vyhlášením národního parku Kasanka se v roce 1972 začala ochrana původních ekosystémů v této oblasti. Díky této ochraně se do národního parku vrátilo mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou buvoli, prasata bradavičnatá a chundu. Kromě toho je národní park domovem i dalších druhů savců, včetně slonů, lvů, žiraf, zebřic, antilop a mnoha dalších.

Jednou z nejzajímavějších přírodních událostí, která se v Kasance každý rok koná, je migrace tisíců lišek rodu Lycaon, které přicházejí do parku z okolních oblastí. Tato událost přitahuje pozornost mnoha návštěvníků z celého světa a stává se jedinečnou příležitostí k pozorování této vzácné šelmy ve volné přírodě.

Pokud jde o počasí v národním parku Kasanka, je ovlivněno tropickým podnebím s vyššími srážkami během období dešťů, které probíhají od listopadu do března. Během těchto měsíců lze očekávat vyšší vlhkost vzduchu a intenzivnější deště. Teploty jsou v této době příjemné, pohybují se mezi 20 a 30 stupni Celsia.

Během suchého období, které nastává od dubna do října, jsou srážky minimální a teploty se pohybují v rozmezí 15 až 25 stupňů Celsia. Tyto teploty jsou pro výlety po parku velmi příjemné a návštěvníci si mohou vychutnat krásu přírody v kasanské oblasti.

Celkově lze říci, že národní park Kasanka je fascinující destinací pro milovníky přírody, ornitology a zvířat vůbec. Jeho rozmanitost a krása přitahují návštěvníky z celého světa, kteří sem přicházejí za účelem pozorování ohrožených druhů a zažití zážitků z africké divočiny.


Ubytování Zambie Národní park Kasanka


Zambia je jednou z afrických zemí, která nabízí úchvatnou přírodu a bohatství divokého života. Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších národních parků v této zemi je Národní park Kasanka.

Kasanka se nachází ve střední části Zambie a rozkládá se na ploše více než 2 000 kilometrů čtverečních. Park je známý svou rozmanitou vegetací a bohatými populacemi divokých zvířat. V parku žije více než 400 druhů ptáků, například vzácný lelčík nebo rorýs malířský, a také řada savců, jako jsou sloni, buvoli, hroši, antilopy nebo lvi.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Kasanka, nemusíte se obávat nedostatku ubytování. V okolí parku najdete několik možností, jak se ubytovat a užít si přírodu a divoký život. Park samotný nabízí několik kempů a chatových středisek, kde si můžete postavit stan nebo si pronajmout chatku. Tyto zařízení mají základní vybavení, jako je toaleta a pitná voda, a jsou dobrým východiskem pro průzkum parku.

Pro ty, kteří si přejí komfortnější ubytování, je ve blízkosti parku několik luxusních safari lodží. Tyto lodže nabízejí pohodlné a stylové ubytování s veškerými moderními vybaveními. Kromě pokoje si zde můžete vychutnat výhled na přírodu a divoký život ze soukromé terasy, nebo se osvěžit v bazénu. V rámci ubytování je také často zahrnutá strava a spousta aktivit, jako je například safari projížďka, pěší výlety, nebo pozorování ptáků.

Kromě ubytování nabízí Kasanka i další atrakce pro návštěvníky. Jednou z hlavních atrakcí je roční migrace tisíců stromových antilop, které se koná každý rok v měsíci říjnu až prosinci. Tato migrace je jedinečným přírodním fenoménem a přitahuje mnoho turistů z celého světa. Dalšími zajímavostmi parku jsou návštěvy skupin slonů u jezer s vodními lekníny, nebo noční pozorování velkých letících netopýrů.

Národní park Kasanka je skvělým místem pro milovníky přírody a divokého života. Můžete si vybrat z různých možností ubytování, ať už preferujete kempování pod širým nebem nebo luxusní safari lodže. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob ubytování, určitě si užijete nádhernou přírodu, bohatství divokého života a jedinečné zážitky, které Národní park Kasanka nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Kasanka


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Národního parku Kasanka v Zambii:

1. Jak se dostanu do Národního parku Kasanka?
Odpověď: Do Národního parku Kasanka se lze dostat buď autem, nebo letecky. Park se nachází v centrální části země a je přístupný z hlavního města Lusaky, které je vzdálené přibližně 500 km.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Národního parku Kasanka?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu parku je od listopadu do března, kdy se tu koná každoroční migrace ohrožených rodin šelem. Během této doby se sem stěhují tisíce buvolů a několik set slonů.

3. Jaké druhy zvířat můžu ve parku spatřit?
Odpověď: V Národním parku Kasanka můžete vidět širokou škálu divoké zvěře, včetně slonů, buvolů, antilop, levhartů, hyen, krokodýlů a více než 400 druhů ptáků.

4. Nabízí park ubytování?
Odpověď: Ano, v Národním parku Kasanka je několik kempů a přístřešků, ve kterých si můžete zapůjčit stan či spaní ve stanu, ale také jsou zde luxusní lodges a chaty. Doporučuje se předem rezervovat ubytování.

5. Jaké aktivity lze v parku podniknout?
Odpověď: V parku je možné podniknout safari prohlídku, pěší výlety, rybaření, pozorování ptáků, projížďky lodí a noční safari. Park také nabízí edukační programy a prezentace o ochraně přírody.

Doufáme, že tyto informace vám pomohou plánovat vaši návštěvu Národního parku Kasanka v Zambii.


Dovolená Zambie Národní park Kasanka


Zambia je země s jedinečnou přírodou, která skýtá mnoho fascinujících a nezapomenutelných zážitků. Mezi nejlépe dochované přírodní zdroje patří Národní park Kasanka, který se nachází na severovýchodě země. Park je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky z rozmanité přírody a kultury Zambie.

V Národním parku Kasanka se nachází téměř nekonečné množství zvířat a rostlin. Mezi největší zdejší atrakce patří neuvěřitelná stěhování tisíců ročníku lesních sobů. Právě tomuto jevu se každoročně přijíždí podívat mnoho turistů. Sobům se zde daří žít a množit díky velkým lesům a mokřadům, které se nacházejí ve parku.

Kromě lesních sobů zde můžete potkat i další zvířata jako jsou sloni, žirafy, antilopy, krokydýli, hadi a mnoho dalšího. Je to místo, kde se můžete blíže seznámit s africkou přírodou, pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí a vyfotit si nezapomenutelné momenty.

Národní park Kasanka nenabízí jen přírodní krásy, ale také něco pro ty, kteří jsou většími milovníky kultury. V parku se totiž nachází mnoho vesnic a komunit, které ochotně ukáží návštěvníkům své tradiční zvyky a zvyklosti. Můžete si tedy prohlédnout, jak se v této oblasti žije a poznat kulturu a tradice místních obyvatel.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Kasanka, existuje mnoho způsobů, jak si toto místo užít naplno. Můžete se projít po některých z turistických cest, které vedou přes lesy a do mokřadů, nebo si můžete pronajmout safari vozidlo a jet po parku s průvodcem. Kromě toho se zde nabízí možnost rybaření a lodních projížděk.

Dovolená na Národním parku Kasanka je jedinečnou zkušeností pro každého, kdo touží po poznání afrických kultur a přírodních krás. Ubytování se dá zajištění v blízkém městě Kasama nebo v některém z kempů v Národním parku. Všechen ubytování je ale nutné rezervovat předem, nejlépe několik měsíců dopředu, protože park je velmi oblíbený a rychle plně obsazený.

Pokud tedy plánujete svou dovolenou a hledáte opravdu nezapomenutelné zážitky, měli byste zařadit Národní park Kasanka na seznam svých cest. Zambia a její krásná příroda vás určitě nikdy nezklamou a budou pro vás ještě mnoho let po vašem odjezdu zdrojem inspirace a krásných vzpomínek.


Letenka Zambie Národní park Kasanka


Pokud se vydáte na cestu Zambii, nezapomeňte navštívit Národní park Kasanka. Nachází se v centrální části země a je nejlepší ho navštívit během období dešťů, kdy se do parku sjíždějí stovky slonů, buvolů a jiných zvířat.

Nejlepší způsob, jak se do parku dostat, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které pravidelně létají do blízké letiště Kasanka, které je vzdálené pouze několik kilometrů od parku. Letenka je sice trochu dražší než cesta po souši, ale zároveň je to mnohem rychlejší a příjemnější způsob cestování.

Jakmile dorazíte do parku, můžete si vybrat z mnoha aktivit, které jsou vám k dispozici. Můžete absolvovat safari ve vozidle, projít park pěšky, nebo dokonce využít jednoho z mnoha kajaků, které jsou k dispozici pro pronájem. Nejedná se o neuvěřitelnou zážitková aktivita pro všechny návštěvníky.

V parku se nachází mnoho druhů ptáků, včetně četných endemitů. Pro ty, kteří se zajímají o ornitologii, je tohle místo skvělým místem k návštěvě. Jedním z nejvýznamnějších druhů, které zde můžete vidět, je myšík sekavák, jehož tažné putování si můžete prohlédnout v období od října do prosince.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Kasanka, zcela určitě neprohloupíte. Je to jeden z nejkrásnějších a nejúchvatnějších přírodních parků v Zambii a nabízí mnoho zážitků, které si budete pamatovat navždy. A jak jsme již zmínili, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky. Pokud hledáte něco zcela unikátního, Národní park Kasanka stojí za návštěvu.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky