Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Srí Lanka Nuwara Eliya

Letenka Srí Lanka Nuwara Eliya


Srí Lanka je nádherná ostrovní země plná překrásných přírodních scenérií a historických památek. Mezi mnoha turistickými atrakcemi zde najdeme také malebné město Nuwara Eliya, které se nachází ve vnitrozemí země. Toto město, které je obklopeno zelenými kopci a kaskádami vodopády, je známo jako "malý Anglie" Srí Lanky, díky svému příjemnému chladnějšímu podnebí a anglické architektuře.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do Nuwara Eliya, je letecky. Letenka do tohoto malebného města je nejen pohodlná a rychlá, ale také nabízí možnost obdivovat úchvatné výhledy na horské masivy a zelené plantáže čajovníku, které Srí Lanku zdobí. Letiště v nejbližším městě Katunayake je vzdáleno přibližně čtyři hodiny jízdy od Nuwara Eliya. Po přistání na letišti stačí nalézt dostupný dopravní prostředek, který vás dopraví do tohoto malebného města.

Nuwara Eliya je proslulé svými rozkvétajícími zahradami a anglickým koloniálním stylem architektury. Mnoho budov ve městě připomíná anglické venkovské domy s barevnými zahradami plnými květin. Není proto divu, že toto místo je oblíbenou destinací pro milovníky přírody a romantiku.

Po příletu do města se můžete vydat na procházku po jeho malebných uličkách a obdivovat zachovalé anglické koloniální budovy. Nuwara Eliya je také známé svými rozlehlými čajovými plantážemi, které jsou jednou z hlavních turistických atrakcí. Můžete navštívit jednu z mnoha továren na zpracování čaje a naučit se o tomto obchodním odvětví více.

Dalším must-visit místem v Nuwara Eliya je zahradní park Victoria, který je jedním z nejkrásnějších parků na Srí Lance. Různé druhy květin, jezírka a malebné cesty tvoří idylickou atmosféru pro procházku nebo piknik. Pro sportovně založené návštěvníky je zde také 18-jamkové golfové hřiště, které je jedno z nejstarších na Srí Lance.

Pokud jste dobrodruh a rádi objevujete okolní přírodu, pak byste měli vyrazit na výlet do hor Adams Peak nebo Horton Plains National Park. Adams Peak je posvátná hora a jedno z nejsvětějších míst na Srí Lance. Tato hora je známá svým ohromujícím výhledem z vrcholu a je oblíbenou turistickou trasou pro túry východem slunce. Horton Plains National Park je domovem jednoho z nejkrásnějších přírodních útvarů Srí Lanky - World's End, což je skalní útes s neskutečným výhledem na okolní krajinu.

Ať už jste milovníkem přírody, historie nebo jen toužíte po relaxu v prosluněném ráji, Nuwara Eliya je ideálním místem pro vaši dovolenou na Srí Lance. Letenka do tohoto malebného města vám nabídne pohodlný způsob, jak se dostat do tohoto úchvatného koutu země, kde se můžete ponořit do okouzlující atmosféry anglického venkova a obdivovat úžasné výhledy na nekonečné plantáže čajovníku.


Ubytování Srí Lanka Nuwara Eliya


Sri Lanka je země s pestrou historií, krásnou přírodou a fascinujícími kulturami. A jedním z nejpopulárnějších turistických míst v této zemi je město Nuwara Eliya, které se nachází v centrální části země. Město je známé pro své úchvatné horské oblasti, krásné zahrady a fascinující architekturu, což ho dělá ideálním místem pro odpočinek a relaxaci od ruchu velkoměsta. Pokud hledáte ubytování ve městě Nuwara Eliya, máte na výběr z mnoha možností, které se liší svými cenami, vybavením a umístěním.

Jedním z nejpopulárnějších typů ubytování v Nuwara Eliya jsou hotely a luxusní resorty. Tyto hotely nabízejí širokou škálu možností a vybavení, včetně bazénů, wellness center a restaurací. Pokud si přejete strávit svůj pobyt v Nuwara Eliya s trochou luxusu a pohodlí, je tohle volba pro vás. Mezi nejlepší hotely patří například Grand Hotel, který se nachází v centru města a nabízí neuvěřitelný výhled na okolní hory, Hill Club Hotel, kde najdete nezapomenutelné zážitky v luxusním prostředí alpského hotelu, nebo mistrovským dílem starověké architektury, The Heritance Tea Factory, který je umístěn v bývalé továrně na čaj. Tyto hotely vám nabídnou luxusní ubytování, vynikající služby a nejlepší pohled na okolní horskou krajinu.

Pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a krásu horského okolí, je ideálním ubytováním horské chaty a penziony, které jsou rozmístěny po celém Nuwara Eliya. Tyto chaty a penziony se nachází v blízkosti přírodních památek, jako jsou čaje plantáže a vodopády. Výhodou této varianty je, že nabízejí jedinečnou šanci zažít vlastní dobrodružství v neuvěřitelně malebném prostředí. Jedním z nejpopulárnějších penzionů je The Singha Sanasa Nature Resort, který se nachází v údolí Castlereagh Reservoir a nabízí nádherný výhled na okolní venkovskou krajinu. Další možností je požádat místní obyvatele a najít ubytování přes Airbnb.

Pokud patříte k cestovatelům, kteří si chtějí užít mistrovské dílo rekreační rezortu, ale přitom neplatit dvoutisícovky za noc, můžete si vybrat mezi mnoha guesthousy, které se nabízejí v Nuwara Eliya. Tyto guesthousy nabízejí kvalitní ubytování na bezkonkurenčním místě, zpravidla v centru města nebo blízko přírodních památek, za velmi rozumné ceny. Mezi nejlepší patří například Ramboda Falls Hotel, který se nachází poblíž vodopádu Ramboda a nabízí skvělé výhledy na místo, kde se Sita nafotila u bezkalorické Coly. Další možností je ubytování v Sunrise Holiday Resort, kde najdete opravdový klid a kde se nachází nepřeberné množství květin, které vám jistě přinutí relaxovat.

V Nuwara Eliya nezbývá než si vybrat, jakou formu ubytování si zvolíte, určitě však nezapomeňte poznat okolní přírodu a zajímavosti, které tuto malebnou oblast nabízí. Od návštěvy čajových plantáží až po procházky krásnými zahradami, Nuwara Eliya nabízí spoustu aktivit, které si užijete s celou rodinou. Toto město je rozměrné a neustále se rozšiřuje, takže pokud hledáte spoustu nápadů na ubytování, určitě se můžete těšit na nekonečné možnosti a prázdniny, které si zde naplno užijete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Nuwara Eliya


Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Nuwara Eliya na Srí Lance?
A: Nejlepší čas na návštěvu Nuwara Eliya je od prosince do března, kdy jsou nižší teploty a méně srážek.

Q: Jak se nejlépe dostat do Nuwara Eliya?
A: Nejlepší způsoby, jak se dostat do Nuwara Eliya, jsou buď vlakem nebo autem. Vlaky jsou obzvlášť malebné a nabízejí skvělý výhled na krajinu.

Q: Jaký je průměrný teplota v Nuwara Eliya?
A: Průměrná teplota v Nuwara Eliya je asi 15 °C.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity v Nuwara Eliya?
A: Mezi nejlepší aktivity v Nuwara Eliya patří návštěva čajových plantáží, vodopádů, botanické zahrady a hory Adam's Peak.

Q: Můžu v Nuwara Eliya najít ubytování?
A: Ano, v Nuwara Eliya je mnoho ubytovacích možností, včetně hotelů, resortů a penzionů.

Q: Kdy se koná Nejstarší a Největší Velbloudí trh (Camel Fair) v Nuwara Eliya?
A: Velbloudí trh se koná každý rok na začátku srpna.

Q: Jaké jsou oblíbené restaurace v Nuwara Eliya?
A: Mezi oblíbené restaurace v Nuwara Eliya patří Lake View Pub and Restaurant, Grand Indian, a Pedro Tea Factory Restaurant.

Q: Jaké jsou nejlepší pěší trasy v Nuwara Eliya?
A: Mezi nejlepší pěší trasy v Nuwara Eliya patří trasa k vodopádu Lover's Leap, Horton Plains National Park a Adam's Peak.


Dovolená Srí Lanka Nuwara Eliya


Nuwara Eliya, známá také jako "Malý Anglie", je jedním z nejkrásnějších a nejzelenějších míst na Srí Lance. Leží v pohoří Centrální vysočiny a je jedním z nejvyšších míst ve špičaté zemi. Město je obklopené krásnou krajinou se sady čajovníků, vodopády, horskými vrcholy a krásnými jezery.

Nuwara Eliya je jedním z nejvýznamnějších center čajové produkce Srí Lanky. Tato oblast je známá pro své čajové plantáže, které nabízejí zemí jedinečné výhledy a scenerie. Návštěvníci si mohou prohlédnout celý proces výroby čaje od sběru listů až po konečnou chuťovou zkoušku.

Město je také významným turistickým cílem díky svému příjemnému a chladnému podnebí. Díky své poloze výše v pohoří Centrální vysočiny, se zdejší teploty pohybují v průměru kolem 16-20 °C. Toto podnebí je ideální pro ty, kteří se snaží uniknout od horkého tropického počasí jiných částí Srí Lanky.

Navzdory svému podnebí má Nuwara Eliya mnoho krás a zajímavých míst ke splnění. Jedním z hlavních turistických atrakcí je Victoria Park, který je plný různých druhů rostlin a květin. Zde si můžete také užít piknik na trávníku nebo procházku kolem jezera Gregory, které je jen kousek od parku.

Další zajímavá místa v Nuwara Eliya zahrnují Hortonova národní park a Adamův vrchol. Hortonova planina je populární mezi turisty pro své nádherné horské krajině a vodopády. Adamův vrchol je nejvyšší hora na Srí Lance a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Nuwara Eliya je také známá pro své festivaly, které jsou pořádány po celý rok. Nejvýznamnějším z nich je festival květin, který se koná každoročně v měsíci dubnu. Během tohoto festivalu je město zdobené různými druhy květin a lidé se oblékají do tradičních srílanských kostýmů. Dalším populárním festivalem je Heli tance, který zdůrazňuje taneční tradice Srí Lanky.

Pokud hledáte místo plné přírodní krásy, zelených horských krajinek, úžasných čajových plantáží a příjemného podnebí, Nuwara Eliya vám nabídne to všechno a mnohem víc. Město je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek během dovolené na Srí Lance.


Počasí Srí Lanka Nuwara Eliya


Srí Lanka je země bohatá na přírodní krásy a úchvatné krajiny. Pokud se chystáte na cestu do této země, rozhodně byste neměli minout město Nuwara Eliya, které se nachází v pohoří Vrchoviny na středovýchodě Srí Lanky. Proslavilo se především svou unikátní krajinou a výjimečným klimatem, které se na ostrově těžko najde.

Nuwara Eliya se nachází ve výšce okolo 1 868 metrů nad mořem a rozkládá se na ploše 13 km². Je to jedno z nejchladnějších měst Srí Lanky, s průměrnou teplotou 16 stupňů Celsia. Oproti většině ostrova zde najdete časté deště, ale když slunce vyjde, můžete se těšit na fantastické výhledy na okolní kopce a plantáže čajovníku.

V městě se nachází množství plantáží čajovníku, které jsou zodpovědné za jednu z nejznámějších srílanských exportních komodit. Celý region je pokrytý zelenými kopci, které jsou vlnité a stoupají k nebesům. Když se kolem rozprostírají husté oblaka a mrakodrapy, město Nuwara Eliya se snaží dokázat, že je jedno z nejromantičtějších míst všeobecně známe na Srí Lance.

Pokud se chystáte na cestu do Nuwara Eliye, měli byste se připravit na různé výlety do okolí. Mohli byste se například vydat na procházku do Horton Plains, což je národní park, který je plný ohromujících roklin, vodopádů a krásné květinové fauny. Tam můžete také navštívit legendární "Weragala kaskádovou vodopád", která se tyčí několik metrů nad okolním terénem a jejíž zvuk je slyšet z celého národního parku.

Další atrakcí v okolí je vrch Sripada, který je druhý nejvyšší vrchol na Srí Lance. Tento vrchol se nachází asi 22 km od Nuwara Eliya a může být docela náročnou výstup, ale výhled ze samotného vrcholu stojí za to.

V Nuwara Eliya najdete také množství dalších zajímavých památek a atrakcí, jako jsou botanické zahrady, historické domy s britskými architekturami a fascinující chrámy. Pokud máte rádi turistiku, tento kout Sri Lanky je pro vás pravděpodobně ideálním cílem.

V neposlední řadě bychom se měli zmínit o čaji - pozoruhodné pochoutce, kterou byste si v Nuwara Eliya neměli nechat ujít. V městě se nachází mnoho malých továren na výrobu čaje a můžete se tam vypravit na prohlídku a ochutnat několik druhů tohoto srílanského pokladu.

Kráse Nuwara Eliya nelze jednoduše popsat slovy, na což si musíte přijít sami. To vše v kombinaci s pohostinnými obyvateli a úchvatnou krásou přírody dělá z Nuwara Eliya ideální místo pro relaxaci a odpočinek. Ať už plánujete cestu Srí Lankou v období sucha nebo v období dešťů, dostanete se do místa, kde se nachází pocit poklidu a klidu, který vás potěší na celý život.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky