Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Řecko Epirus Parga

Letenka Řecko Epirus Parga


Letenky do Řecka jsou vždy velmi žádané, a není divu. Tato země je plná nádherných pláží, historických památek a malebných vesniček. Jedno z takových úchvatných míst leží v regionu Epirus - Parga.

Parga je malebné město situované na západním pobřeží řeckého pevninského poloostrova. Svou polohou přímo u moře a obklopené zelenými horami představuje pohádkový výletní cíl pro každého, kdo touží po krásných plážích, romantických uličkách a nádherném výhledu.

Cesta do Pargy je zadarmo díky letenkám, které se dají sehnat za příznivé ceny. Záleží samozřejmě na tom, kdy si je pořídíte a jak rychle se rozhodnete. Letenky mohou být zakoupeny prostřednictvím různých online rezervačních systémů, které nabízejí pohodlné a jednoduché vyhledávání nejlepších cen a nabídek.

Po příletu na letiště v Preveze, které je nejbližší letecký přístav k Pargě, je možné zvolit několik možností dopravy do samotného města. Nejpohodlnější je využití místní dopravy, která je levná a přímořskou cestu si opravdu užijete. Při cestě uvidíte nádherné výhledy na modré moře a okolní zelené hory.

Parga je známá pro svou idylickou atmosféru a krásné pláže. Mezi nejznámější patří Valtos, Lichnos a Sarakiniko. Tyto pláže jsou charakteristické svou čistotou a azurově modrou vodou. Na plážích najdete i mnoho barů a tavern, kde se můžete občerstvit a ochutnat tradiční řeckou kuchyni. Parga je také skvělým místem pro potápění, takže pokud máte rádi vodní aktivity, tato destinace je pro vás ideální volbou.

Město samo o sobě je překrásné. Tři chrámy - Agios Spiridon, Panagia a St. Nicholas - jsou zde důkazy historického a náboženského významu. Prozkoumejte úzké uličky města, kde najdete tradiční bílé domy s barevnými balkóny a květinami. Z vyhlídky nad městem si můžete vychutnat panoramatický výhled na město a moře.

Parga je také ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. Navštivte ostrov Corfu, který leží v blízkosti, nebo se vydejte na výlet lodí kolem průzračných vod ostrova Paxos. Můžete také navštívit kláštery Meteora, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Parga je přímořským rájem v Řecku, který nabízí nejen krásné pláže a romantickou atmosféru, ale také mnoho možností pro další výlety a objevování. Vždy je dobré si zarezervovat letenky s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že si zamluvíte místo na této nádherné řecké destinaci.


Ubytování Řecko Epirus Parga


Epirus je jednou z nejkrásnějších oblastí v Řecku. Nachází se na severozápadě země a nabízí návštěvníkům krásné pláže, horské vesničky a zelenou přírodu. Jedním z nejpopulárnějších měst v této oblasti je Parga.

Parga je malebné přímořské město s pestrou historií. Nachází se na svahu kolem pevnosti, kterou postavili Benátčani v 14. století. V centru města se nacházejí úzké uličky, malé obchůdky, bary a restaurace. Okolo Pargy se nachází mnoho krásných pláží, jako je například Valtos, Lichnos a Sarakiniko.

Pokud hledáte ubytování ve městě Parga, máte na výběr z mnoha hotelů a apartmánů. Nejlepší měsíce pro návštěvu jsou červenec a srpen, kdy jsou pláže plné turistů a město pulzuje životem. Pokud preferujete klidnější atmosféru, doporučujeme navštívit Pargu v květnu, červnu nebo v září.

Mezi nejlepší hotely v Pargě patří hotelový komplex San Nectarios Hotel & Apartments. Nachází se jen 300 metrů od pláže Valtos a nabízí moderní pokoje s výhledem na moře. K dispozici je také bazén, snack bar a restaurace.

Dalším skvělým ubytováním v Pargě je hotel Acropol. Nachází se na kopci nad městem a nabízí panoramatický výhled na moře a město. Hotel má velkou zahradu, bazén a restauraci.

Pokud hledáte ubytování na pláži, doporučujeme apartmány Lichnos Beach. Nacházejí se na krásné pláži Lichnos, 3 km od centra Pargy. Apartmány mají vlastní kuchyňku a terasu s výhledem na moře.

Pro návštěvníky, kteří chtějí objevovat krásy okolní přírody, jsou ideálním ubytováním horské chaty. Tyto chaty se nacházejí v blízkosti Pargy v zeleném a klidném prostředí. Nabízejí rustikální styl ubytování a výbornou možnost pro turisty, kteří chtějí poznat krásy Epiru.

Kromě Pargy stojí za návštěvu také města Igoumenitsa a Ioannina. Igoumenitsa je významný přístav a vstupní branou do Řecka pro turisty přijíždějící z Itálie. Ioannina je historické město, které se nachází v horách a je obklopené jezery.

Epirus a Parga jsou skvělou destinací pro rodinnou dovolenou, pro páry hledající romantické a klidné prostředí, nebo pro turisty, kteří chtějí objevovat přírodní krásy a historii této unikátní oblasti Řecka. A s výběrem ubytování v této oblasti nemáte problém, jelikož vám nabízíme množství skvělých možností pro krásné a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Epirus Parga


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Pargy v Epiru v Řecku?
Nejlepší doba na návštěvu Pargy v Epiru je obvykle od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné.

2. Jak se dostat do Pargy z letiště v Ioannině?
Z letiště v Ioannině můžete se dostat do Pargy autobusem, taxislužbou nebo si půjčit auto.

3. Jaké jsou nejkrásnější pláže v okolí Pargy?
Mezi nejkrásnější pláže v okolí Pargy patří Valtos, Lichnos a Sarakiniko. Všechny nabízejí krásný písek a čistou vodu.

4. Jaká je cena ubytování v Pargy?
Cena ubytování v Pargy se liší v závislosti na sezóně a typu ubytování. V průměru se pohybuje od 40 do 100 eur za noc.

5. Jaké aktivity a atrakce můžu navštívit v Pargy?
V Pargy můžete navštívit pevnost od Frangokastello, vydat se na výlet lodí na ostrov Paxos nebo si vychutnat tradiční řeckou kuchyni v jedné z místních restaurací.

6. Je možné si půjčit auto v Pargy?
Ano, je možné si půjčit auto v Pargy. K dispozici jsou některé autopůjčovny, které nabízejí služby v areálu Pargy.

7. Mám-li ojetí hotely v Pargy rezervované, mohu je zrušit a dostanu peníze zpět?
Záleží na podmínkách rezervace, které jste uzavřeli s hotelem. Doporučuje se zkontaktovat hotel předem a diskutovat o možnostech zrušení a vrácení peněz.

8. Můžu se ve městě Parga platit kartou nebo je třeba mít hotovost?
Většina obchodů, restaurací a hotelů v Pargy přijímá platby kartou. Nicméně, je vždy dobré mít také hotovost jako rezervu.

9. Jak dlouho trvá trajektem cesta z Pargy na Paxos?
Cesta trajektem z Pargy na Paxos trvá zhruba hodinu a půl až dvě hodiny, v závislosti na povětrnostních podmínkách.

10. Jaké jsou populární výlety v okolí Pargy?
Mezi populární výlety v okolí Pargy patří návštěva historických měst Ioannina a Metsovo, výlet do národního parku Vikos-Aoos nebo procházka soutěskou Vikos.


Počasí Řecko Epirus Parga


Řecko, konkrétně oblast Epirus a město Parga, je známé svým nádherným počasím. Tato oblast se nachází na západním pobřeží Řecka a nabízí svým návštěvníkům slunečné a teplé léto a mírné zimy.

Parga je malebné přímořské město s krásnými plážemi a malebnou přístavní promenádou. Díky své poloze v zálivu a obklopení zelenou krajinou, je Parga chráněna před větry a poskytuje ideální podmínky pro relaxaci na pláži a vodní aktivity. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 30 °C, což je ideální počasí pro koupání v moři a opalování na pláži. Mořská voda je teplá a příjemná, čímž se Parga stává oblíbeným letoviskem jak pro místní obyvatele, tak i pro turisty.

V zimních měsících je počasí v Pargu mírné s průměrnou teplotou kolem 15 °C. Díky své poloze v blízkosti hor a národního parku můžete v zimě využít příležitosti k turistice, procházkám a objevování přírodních krás této oblasti.

Celkově lze říci, že počasí v Epiru a Pargu je velmi příznivé a vyhovuje většině návštěvníků. Místní klima jim umožňuje si užít slunečné a teplé léto a mírné zimy, což je ideální pro trávení času na pláži, výlety a procházky krajinou. Navštívit Epirus a Pargu vám poskytne nezapomenutelné zážitky a odpočinek v příjemném a slunečném prostředí.


Dovolená Řecko Epirus Parga


Parga, perla Epiru: Tajemné krásy řeckého ostrova Epirus

Řecko je známé svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a sluncem zalitými plážemi. Mezi ohromným množstvím řeckých ostrovů probíhá jeden tajemný ostrov, který přitahuje pozornost turistů ze všech koutů světa - ostrov Epirus. A na tomto nádherném ostrově se nachází jedno z jeho nejkrásnějších měst - Parga.

Parga je překrásné přímořské město ležící na břehu Jónského moře, které nabízí jedinečné zážitky pro všechny milovníky slunce, moře a historie. Jeho malebné uličky, barevné domky a malebné přístaviště tvoří dokonalou kulisu pro dokonalou dovolenou.

Jednou z nejslavnějších pláží v Pargě je Valtos Beach. Tato pláž se rozkládá na jih od města a je jednou z nejkrásnějších pláží celého regionu. Bílý písek, průzračná voda a okouzlující příroda tvoří idylickou atmosféru pro relaxaci a odpočinek. Pláž je vybavena slunečníky a lehátky a nabízí také širokou škálu vodních sportů, jako je potápění a windsurfing.

Další neodolatelnou pláží v okolí Pargy je pláž Lichnos. Tato pláž je ukrytá v zálivu obklopeném útesy a nabízí klidné a romantické prostředí pro ty, kteří hledají útěk od civilizace. Pokud se rozhodnete navštívit tuto pláž, určitě si pronajměte kánoe nebo jiný vodní dopravní prostředek a projděte se podél pobřeží, abyste objevili skryté jeskyně a malebné zátoky.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a přírodu, je zde národní park Nekromanteion. Nachází se na východním pobřeží Pargy a je známý jako místo, kde byla praktikována věštba a komunikace s mrtvými v antickém Řecku. Kromě toho, že se nachází na velmi historickém místě, je také domovem pestrobarevné fauny a flóry, kterou můžete objevovat prostřednictvím stezek a pozorovatelností.

Parga je také bohatá na kulturní dědictví a historické památky. Dominantou města je starý hrad z 11. století, který stojí na vrcholku kopce nad městem. Jděte na výlet a prozkoumejte jeho zdi a věže, abyste se vrátili do minulosti a obdivovali nádherný výhled na město a moře.

Ať už jižní pláže Valtos a Lichnos, národní park Nekromanteion nebo hrad, Parga s jeho bohatou historií a zachovalou přírodou nabízí nespočet možností pro nezapomenutelnou dovolenou. Vyhledejte si zázemí v jednom z místních hotelů nebo pronajměte si soukromý apartmán s výhledem na moře a vychutnejte si tu nejlepší dovolenou, jakou si pouze můžete přát. Řecko je připraveno vás přivítat!


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky