Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Rakousko Eisenstadt

Dovolená Rakousko Eisenstadt


Dovolená v Rakousku může být naprosto báječná. Tento krásný stát nabízí malé i velké města, horské oblasti, jezera a mnoho dalšího. Pokud hledáte roztomilé a historické město pro vaši dovolenou, neváhejte a vydejte se do města Eisenstadt!

Eisenstadt se nachází na východě Rakouska a je hlavním městem spolkové země Burgenland. Toto město má bohatou historii a kulturu, která vás zaručeně zaujme. Některé z nejvýznamnějších památek v městě jsou například Esterházyho palác nebo Bergkirche, tedy kostel sv. Martina. Kvůli svému významu pro hudbu, se také Eisenstadt stalo důležitým místem pro pořádání hudebních festivalů a koncertů.

Eisenstadt je skvělým místem pro dovolenou nejen pro milovníky historie a kultury, ale také pro cyklisty a turisty, kteří ocení krásu rakouské přírody. Například cyklostezka B10 vás zavede do mnoha okolních vesnic a malebných měst, které určitě stojí za návštěvu.

Jednou z nejkrásnějších atrakcí v okolí Eisenstadtu je Lázne Neusiedler See. Tento termální vodní park je perfektní pro relaxaci a odpočinek. Můžete se tady postavit pod vodní prameny, projet se po vodní skluzavce, nebo se jen tak válet v teplé vodě a užívat si slunce.

Pokud máte rádi víno, nebudete v okolí Eisenstadtu zklamaní. Tato oblast je proslulá svými vinicemi a vinařstvími, které vám nabídnou skvělá vína a relaxaci v jejich krásných zahradách.

Zajímavým místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je také park Schlosspark Esterházy. Tento krásný park plný květin, stromů a zvířat je perfektním místem pro procházku nebo piknik.

Když hledáte ubytování v Eisenstadtu, můžete si vybrat z řady hotelů a penzionů, které nabízí skvělé služby a pohodlná lůžka.

Zkrátka a dobře, pokud hledáte krásné a historické město pro dovolenou v Rakousku, neváhejte a vydejte se do Eisenstadtu. Tohle idylické město a jeho okolí vám poskytnou mnoho zážitků a relaxace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Eisenstadt


1. Jak se dostat do Eisenstadtu z Vídně?
- Nejlepší způsob je cestovat vlakem. Z Vídně jezdí pravidelné vlaky přímo do Eisenstadtu. Cesta trvá přibližně 45 minut.

2. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Eisenstadtu?
- Nejlepší čas k návštěvě Eisenstadtu je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a město nabízí různé kulturní a historické akce.

3. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Eisenstadtu?
- Mezi nejznámější turistické atrakce v Eisenstadtu patří Esterházyho palác, Bergkirche (Horský kostel), Haydnův hrob a Fertődský zámek.

4. Kolik stojí vstup do Esterházyho paláce?
- Vstupné do Esterházyho paláce se pohybuje kolem 10 eur pro dospělého a 6 eur pro děti.

5. Kde se dá v Eisenstadtu nejlépe najíst?
- V centru města najdete různé restaurace a kavárny, které nabízí tradiční rakouskou kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality jako Schnitzel nebo Sachertorte.

6. Můžu navštívit Esterházyho palác s průvodcem?
- Ano, je možné si objednat prohlídku s průvodcem. Průvodce vám poskytne detailní informace o historii paláce a interiéru.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Esterházyho paláce?
- Prohlídka paláce trvá přibližně 1,5 hodiny, zahrnuje prohlídku hlavních sálů, kaple a zahrad.

8. Jaká je nejbližší letiště k Eisenstadtu?
- Nejbližší mezinárodní letiště je Letiště Vídeň, které se nachází asi 30 kilometrů od Eisenstadtu.

9. Kde se dá v Eisenstadtu ubytovat?
- V Eisenstadtu najdete různé hotely a penziony vhodné pro pobyt turistů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

10. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Eisenstadtu?
- V Eisenstadtu se můžete snadno pohybovat pěšky, ale je zde také k dispozici městská hromadná doprava a taxi.


Letenka Rakousko Eisenstadt


Rakousko je země v centru Evropy se bohatou historií a kulturním dědictvím. Mezi mnoha atraktivními městy, které stojí za návštěvu, je i překrásné město Eisenstadt. Abychom se sem dostali, je možné využít leteckou dopravu a zakoupit si letenku do Rakouska.

Eisenstadt, hlavní město spolkové země Burgenland, se nachází na východě země nedaleko hranic s Maďarskem. S letištěm Vídeň-Schwechat, které se nachází asi 25 km severně od Eisenstadtu, je spojeno příjemnou jízdou autem nebo veřejnou dopravou.

Letenky do Rakouska jsou k dispozici u mnoha leteckých společností, které nabízejí pravidelné lety z mnoha evropských destinací. Cestovatelé mohou najít vhodné lety z velkých evropských měst, jako je Londýn, Paříž, Berlín, Madrid nebo Řím. Díky rozmanitosti leteckých společností je možné nalézt i levné letenky.

Po příletu na letiště Vídeň-Schwechat je možné pokračovat na cestě do Eisenstadtu několika různými způsoby. Návštěvníci mohou využít vlakovou nebo autobusovou dopravu, která je velmi dobře propojena s letištěm. Vlaková linka S7 je přímý spoj z letiště do Vídně, a odtud je možné přestoupit na vlak do Eisenstadtu. Cesta vlakem z Vídně do Eisenstadtu trvá asi 45 minut. Alternativně mohou cestovatelé využít autobusovou dopravu přímo z letiště, která je také velmi pohodlná a dostupná.

Eisenstadt je malebné město s bohatou historií a impozantními kulturními památkami. Jeho nejvýznamnější atrakcí je hrad Esterházy, který je jedním z největších barokních hradů v Rakousku. Tento nádherný architektonický skvost sloužil jako sídlo slavného hudebního skladatele Josepha Haydna.

V rámci návštěvy Eisenstadtu by si cestovatelé neměli nechat ujít ani další zajímavá místa, jako je Vlastivědné muzeum Burgenland, kostel svatého Martina nebo parky a zahrady, které lákají k procházkám a odpočinku.

Kromě kulturního dědictví má Eisenstadt také bohatý kulturní a společenský život. Každoročně se zde koná Mezinárodní festival Haydn, který přitahuje mnoho umělců a hudebních nadšenců z celého světa.

Pokud tedy plánujete návštěvu Rakouska a jeho krásného města Eisenstadtu, nezapomeňte si zakoupit letenku do země. S využitím letu do Vídně a následnou cestou na vlaku nebo autobusem se snadno dostanete do tohoto malebného města plného historie, kultury a nádhery.


Ubytování Rakousko Eisenstadt


Eisenstadt se nachází v rakouské spolkové zemi Burgenland, která hraničí s Maďarskem a Slovenskem. Tato oblast se vyznačuje nádhernými vinicemi, rovinami a kopeci, kde se nachází mnoho historických památek a kulturních akcí.

Pokud se plánujete podívat na krásy Eisenstadtu a okolí, hledáte pravděpodobně i vhodné ubytování. Možností je zde mnoho – od levnějších rodinných penzionů až po luxusní hotely.

Penziony v Eisenstadtu jsou oblíbené zejména kvůli jejich příznivým cenám a výhodné poloze v centru města. Jednou z možností je například Pension zum Schreiner, který se nachází pouhých 5 minut pěšky od hlavního náměstí a zámku Esterházy. Penzion nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou, TV a Wi-Fi připojením. Hosté si mohou vybrat z pokojů různých kategorií – od standardních po apartmány s kuchyňským koutem. Součástí ubytování je také bohatá snídaně, kterou si můžete vychutnat v jídelně s historickými prvky.

Jinou možností je Pension Kleinhöflein, který se nachází v těsné blízkosti pamětihodností Eisenstadtu, jako je zámek Esterházy, kostel sv. Martina nebo Schlosspark. Penzion je rodinný a nabízí pokoje s vlastní koupelnou, TV a Wi-Fi zdarma. Součástí ubytování je i malý bar, kde si hosté mohou dát skleničku vína z okolních vinic.

Pokud preferujete luxusnější variantu, můžete se rozhodnout pro ubytování v hotelu. Jedním z nejvýznamnějších hotelů v Eisenstadtu je Hotel Burgenland, který se nachází jen 300 metrů od zámku Esterházy. Každý pokoj je moderně zařízený a nabízí klimatizaci, TV s plochou obrazovkou, minibar a luxusní koupelnu se sušičkou vlasů. Hotel má i vlastní wellness, kde si hosté mohou užít saunu, parní lázeň nebo vířivku. Samozřejmostí je i restaurace, která nabízí tradiční rakouskou kuchyni.

Dalším možným hotelem je Hotel Eisenstadt, který se nachází v krásně renovované budově ze 16. století. Každý pokoj je zařízený v jiném stylu a nabízí klimatizaci, TV a vlastní koupelnu. Hotel má i vlastní restauraci, kde se podávají místní speciality a skvělá vína z okolních vinic. Součástí hotelu je také vinný sklípek a terasa, kde si můžete zajít posedět s přáteli a vychutnat si příjemný večer.

V každém případě máte v Eisenstadtu na výběr z mnoha možností ubytování, které splní vaše přání, ať už hledáte levnější variantu nebo luxusní hotel s kompletním servisem. Stačí si jen vybrat, a budete moci užít si svůj pobyt v této krásné historické oblasti rakouského Burgenlandu.


Počasí Rakousko Eisenstadt


Eisenstadt, hlavní město rakouské spolkové země Burgenland, má mírné kontinentální podnebí s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 °C a v zimě kolem 0 °C.

Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují až 30 °C. V těchto měsících lze očekávat průměrné srážky okolo 60 mm. Zvlášť v horkých dnech je osvěžením návštěva koupališť nebo jiných vodních aktivit, jako je například plavání v jezerech nebo řekách.

Zimní měsíce bývají dostatečně sněhové, aby si zdejší lyžaři užili sjezdovky v horských střediscích. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy se teploty pohybují kolem -2°C. Zdejší lyžařská střediska nabízí mnoho lyžařských tratí různých náročností, takže si zde užijí jak začátečníci, tak zkušení lyžaři.

Než danou destinaci navštívíte, je dobré sledovat předpověď počasí, aby jste věděli, co očekávat. V Eisenstadtu se mohou objevit prudké změny počasí, takže buďte připraveni na jakoukoliv situaci. Zkrátka se připravte na chladnější období během zimy a na tepelné vlny během léta.

Celkově platí, že Eisenstadt je ideální destinací pro milovníky zimních sportů a pro ty, kteří chtějí užít si slunce během letních měsíců. Takže ať už plánujete dovolenou kdykoliv v roce, určitě si najdete spoustu věcí, které si budete moci užít!

Pamatujte si, že při plánování svého výletu si vždy přezkoumávejte aktuální předpověď počasí, abyste věděli, co můžete očekávat a připravili se na to odpovídajícím způsobem. Přejeme mnoho krásných zážitků z výletu do Rakouska, při kterém určitě objevíte spoustu krásných a zajímavých míst.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky