Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Peru Puerto Maldonado

Dovolená Peru Puerto Maldonado


Peru je jednou z nejkrásnějších zemí Jižní Ameriky s bohatou historií a nádhernou přírodou. Jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších destinací pro turisty je město Puerto Maldonado, které se nachází v hloubi amazonského pralesa.

Puerto Maldonado leží ve východní části Peru, v regionu Madre de Dios. Je to ideální místo pro dovolenou pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství v jednom z nejkrásnějších přírodních prostředí na světě. Město se nachází u řeky Madre de Dios, která je hlavní cestou do amazonské džungle.

Nejznámější turistickou atrakcí v Puerto Maldonado je zřejmě národní rezervace Tambopata, která se nachází na jihu města. Tato rezervace je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou opice, jaguáři, tapíři a různé exotické ptáky. Pro milovníky přírody je to jedinečná příležitost vidět tyto fascinující tvory ve svém přirozeném prostředí.

Další atrakcí je jezírko Sandoval, které se nachází v rezervaci Tambopata. Toto jezírko je obklopeno hustým pralesem a je domovem mnoha druhů vodního ptactva, jako jsou orlíky, volavky a ibisy. Pro milovníky ptáků je zde opravdový ráj.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na trekkingovou cestu do nedalekého parcího národního parku Manu. Tento park je vyhlášený pro svou nepřekonatelnou biodiverzitu a je jedním z největších chráněných oblastí na světě. Během této cesty můžete vidět nejen zvířata, ale také krásné vodopády a malebné výhledy na horizont.

Pokud preferujete klid a odpočinek, můžete se ubytovat v některém z luxusních ekoresortů, které se nachází v okolí Puerto Maldonado. Tyto resorty nabízejí komfortní ubytování a zároveň respektují a chrání přírodní prostředí.

V okolí města se nachází také několik indiánských vesnic, ve kterých můžete zažít autentické peruánské zážitky. Setkáte se s místními kmeny, jako jsou Ese Eja, Murunahua a Tacana. Ti vám ukážou své tradice, zvyky a dovednosti, včetně výroby tradičních řemeslných výrobků.

Pokud plánujete dovolenou v Peru, rozhodně nezapomeňte navštívit město Puerto Maldonado a jeho okolí. Tato oblast je ideální pro milovníky přírody, dobrodružství i pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Zaručeně zde zažijete nezapomenutelné zážitky a objevíte krásy, které tato země nabízí.


Počasí Peru Puerto Maldonado


Peru je země s bohatou historií, nádhernou přírodou a různorodým počasím. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je Puerto Maldonado, které se nachází výhodně na křižovatce mezi Andskými horami a Amazonkou. Toto město nabízí fascinující přírodní scenérie a jedinečné počasí, které ho dělá oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Puerto Maldonado se nachází ve východním Peru, jen několik kilometrů od bolivijské hranice. Díky své poloze je ovlivněno tropickým podnebím, které se vyznačuje horkými teplotami a vysokou vlhkostí. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 26 °C, přičemž nejteplejší měsíce jsou prosinec a leden. Během těchto měsíců může teplota stoupat až na 35 °C. Naopak nejchladnější období je červen a červenec, kdy se teploty mohou snížit na 20 °C.

Dalším charakteristickým rysem počasí v Puerto Maldonadu je vyšoká vlhkost. Průměrná vlhkost vzduchu dosahuje okolo 80% po celý rok, přičemž na deštivé měsíce (únor až březen) se může zvýšit až na 90%. Tato vysoká vlhkost je způsobena přítomností deštných pralesů a blízkostí Amazonky, která je jedním z nejvýznamnějších toků na světě.

Dešťové srážky jsou v Puerto Maldonadu časté téměř po celý rok, s největším objemem srážek v období února a března. V těchto měsících spadne v průměru kolem 300 mm deště. Z tohoto důvodu je doporučeno si při návštěvě Puerto Maldonada vzít nepromokavé oblečení a deštník.

Vzhledem k těmto klimatickým podmínkám se Puerto Maldonado stal významným ohniskem biodiverzity. V jeho okolí se nacházejí značné rozsáhlé deštné pralesy, které jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Kromě toho je zde také možnost prozkoumat aktivity ve spojení s ekoturistikou a pozorováním zvířat.

Vzhledem k rozmanitému klimatu a krásné přírodě je Puerto Maldonado skvělým místem pro návštěvu každým ročním obdobím. Turisté mají příležitost zažít nádherné slunečné dny, ale také mohou očekávat občasný déšť. Pro milovníky exotické fauny a flóry je toto místo opravdovým rájem, který stojí za návštěvu.

Konečně, počasí je jen jedním prvken z celkového zážitku, který nabízí Puerto Maldonado. Krásná příroda, kulturní dědictví a pozorní obyvatelé dělají z tohoto místa jedinečné místo k návštěvě v Peru. Pokud toužíte po dobrodružství v srdci Amazonské džungle, pak byste neměli zapomenout na tento fascinující cíl s ohromujícím počasím.


Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Puerto Maldonado


1. Jak se dostat z Limy do Puerto Maldonado?
Odpověď: Nejběžnější způsob je letecky. Existují také autobusové spoje, ale jsou delší a méně pohodlné.

2. Kolik trvá let z Limy do Puerto Maldonado?
Odpověď: Let trvá přibližně 1 hodinu a 40 minut.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Puerto Maldonado?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je v období od dubna do října, což je suché období v regionu.

4. Kde se ubytovat v Puerto Maldonado?
Odpověď: V Puerto Maldonado najdete různé možnosti ubytování, včetně luxusních hotelů, turistických ubytoven a ekolodží.

5. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat amazonskou džungli v okolí Puerto Maldonado?
Odpověď: Nejlepším způsobem je absolvovat organizovanou exkurzi s průvodcem. Můžete se vydat na pěší procházky, plavby po řece, odlehlé vesničky a pozorování volně žijících zvířat.

6. Jaké zvířata mohu zahrát v okolí Puerto Maldonado?
Odpověď: Mezi nejčastěji pozorovanými zvířaty patří opičí druhy, tukani, kajmani, kapibary, rezaví medvědi, tapíry a různé druhy ptáků.

7. Jaké další aktivity jsou k dispozici v Puerto Maldonado?
Odpověď: Můžete se věnovat rybaření, plavat v jezerech, navštívit původní obyvatele, pozorovat ptáky nebo se věnovat ekoturistickým aktivitám.

8. Jaké jsou doporučené oblečení a vybavení pro návštěvu Puerto Maldonado?
Odpověď: Doporučuje se nosit pohodlné oděvy vhodné pro teplé a vlhké podnebí, obuv odolnou proti vodě, repelent proti hmyzu, klobouk nebo kšiltovku a sluneční brýle.

9. Mám se nechat očkovat před cestou do Puerto Maldonado?
Odpověď: Je doporučeno očkování proti žluté zimnici a dalším nemocem přenášeným hmyzem. Doporučujeme se poradit se svým lékařem nebo očkovacím centrem.

10. Existují nějaká specifická pravidla nebo omezení při návštěvě amazonské džungle v Peru?
Odpověď: Je důležité dodržovat pokyny a respektovat životní prostředí. Například neztrácet odpadky, nelpět na rostlinách a zvířatech a respektovat zákazy lovu a rybolovu.


Letenka Peru Puerto Maldonado


Pokud se chystáte na cestu do Peru, máte určitě mnoho plánů a možnosti, co si země nabízí. Mezi mnoha populárními místy určitě najdete i Puerto Maldonado. Tento město se nachází na jihu Perua, v nadmořské výšce pouhých 139 metrů nad mořem. Ať už se chystáte na dovolenou plnou relaxace, nebo na adrenalinové zážitky uprostřed deštného pralesa, určitě Vám letenka Peru Puerto Maldonado splní všechna přání.

Jak tedy získat letenku pro Vaši cestu do Puerto Maldonado?

První volbou jsou samozřejmě letiště. V okolí Puerto Maldonado najdete hned několik letišť, jako například letiště Jorge Chavez v Limě nebo letiště Alejandro Velasco Astete v Cuscu. Z těchto měst je možné zajistit transfer do Puerto Maldonado, ať už autobusem nebo letadlem. Někteří cestovatelé volí také kombinaci letu a autobusu, když chtějí propojit výlet s návštěvou blízkého města či oblasti.

Nejlepší volbou je hledat letenky nejedním konečným bodem, ale hledat letenky s přestupem. Zkuste najít lety do Lima a odtud další lety do Puerto Maldonado. Nejlepší je se obrátit na nějakou cestovní kancelář nebo letové vyhledávače, jako jsou například Expedia nebo Orbitz.

Výhodou letiště Peru Puerto Maldonado je jeho blízkost k říčnímu systému Rio Madre de Dios. Z letiště se do centra města dostanete přibližně za 15 minut a cesta stojí kolem 20 PEN (peruánského nového solu).

A co Vás v Puerto Maldonado čeká? Zdejší hlavní zábavou je určitě procházka v deštném pralese a návštěvy místních rezervací s ohromující flórou a faunou. Procházky po řece Madre de Dios, návštěvu pěšího mostu Sandoval a návštěvu lokálních tržišť s ručně vyrobenými suvenýry určitě neopomeňte.

Letenka Peru Puerto Maldonado Vám umožní prozkoumat neuvěřitelnou krásu Peru a užít si peruvianě záchvaty adrenalinu na nejznámějších turistických místech. Tak neváhejte, pořiďte si letenky a nechte se strhnout atmosférou tohoto nádherného města v srdci Peru.


Ubytování Peru Puerto Maldonado


Peru je zemí, která láká miliony turistů každý rok přírodním bohatstvím a kulturním dědictvím. Město Puerto Maldonado je jedním z nejživějších míst v této oblasti, a nabízí skvělé možnosti ubytování pro turisty z celého světa.

Nachází se v hlubokém deštném pralese v blízkosti hranic s Bolívií a Brazílií, takže turisté, kteří se sem vydají, se mohou těšit na jedinečnou kombinaci přírody a kultury. Puerto Maldonado je také vstupní branou do slavného Národního parku Tambopata, který je domovem mnoha druhů exotických rostlin a zvířat, včetně jaguárů, opic, papoušků a volně žijících maček.

Pro turisty, kteří se rozhodnou strávit nějaký čas v tomto malebném městě, existuje široká škála možnosti ubytování. Od luxusních resortů až po jednoduché hostely, každý si zde najde to, co hledá.

Pokud si přejete vydat se na luxusní dovolenou, existuje několik možností pětihvězdičkových resortů v oblasti. Tyto resorty nabízejí prvotřídní ubytování s pohodlnými pokoji, bazény, wellness centry a restauracemi, ve kterých si můžete vychutnat tradiční peruánskou kuchyni. Pobyt v těchto resortech vám umožní relaxaci a odpočinek po náročných výletech do okolní přírody.

Pro turisty s menším rozpočtem nebo cestovatele, kteří se chtějí ponořit do místní kultury, jsou zde také možnosti levnějšího ubytování. Hostely a penziony jsou velmi populární mezi cestovateli, kteří chtějí zažít autentické Peru a poznat místní obyvatele. Tyto zařízení nabízejí jednoduché, ale čisté a pohodlné pokoje za cenově dostupné ceny. Mnoho z nich také organizuje výlety do přírody a kulturní aktivity, které vám umožní prozkoumat okolí.

Pro turisty, kteří preferují přírodě blíže, existuje také možnost ubytování v blízkosti Národního parku Tambopata. Tyto lodě jsou obklopeny hustými porosty a umožňují vám přímý přístup k deštnému pralese. Tyto lodě nabízejí základní, ale pohodlné možnosti ubytování s možností sledovat volně žijící zvířata a ptáky, až sijdete z plavidla. Tato možnost ubytování je ideální pro milovníky přírody, kteří se chtějí kvůli nejlepšímu zážitku z blízkosti divočiny.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost ubytování v Peru Puerto Maldonado, můžete se těšit na pohostinnost místních lidí a nezapomenutelné zážitky v jednom z nejkrásnějších koutů Jižní Ameriky. Během svého pobytu budete mít příležitost objevit úžasnou přírodu a poznat bohatou kulturu Peru.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky