Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Nizozemsko Volendam

Počasí Nizozemsko Volendam


Nizozemsko je známé svou proměnlivou a často nepředvídatelnou povahou počasí. Mezi nejznámější oblasti, které mají své specifické počasí, patří také malebné město Volendam.

Volendam se nachází nedaleko Amsterodamu a je známý svou tradiční holandskou atmosférou, malými domky a překrásným výhledem na moře. Jeho poloha při vodách IJsselmeeru ovlivňuje také jeho klima.

V létě se Volendam těší mírně teplým počasím s průměrnými teplotami kolem 20-25°C. Když přijde slunný den, je to ideální doba k procházkám po pláži nebo výletům na otevřeném moři. Ovšem počasí může být velmi proměnlivé, takže je důležité mít s sebou sada oblečení pro případné přeháňky či ochlazení.

V zimě je počasí v Volendamu chladné a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 0°C. Sníh není v této oblasti nijak raritní a můžete se těšit na malebné scenérie s bílou krajinkou. V takových chladných dnech je skvělá příležitost navštívit místní kavárny a ochutnat tradiční holandský horký nápoj zvaný "chocolademelk", což je horká čokoláda s šlehačkou.

Jaro a podzim jsou v Nizozemsku obdobím, kdy je počasí nejproměnlivější. Během jednoho dne můžete zažít slunce, déšť i vítr. Proto je vhodné mít s sebou ochrannou přilbu proti dešti a slunečník. Právě díky těmto proměnlivým podmínkám můžete zažít jedinečnou atmosféru Volendamu, kdy se město mění podle nálad počasí.

Volendam je malým, ale nádherným městem s úchvatnou atmosférou a historií. Pokud se sem rozhodnete vydat, mějte na paměti, že počasí může ovlivnit váš pobyt a plány na venkovní aktivity. Nezapomeňte si tedy přibalit oblečení vhodné pro různé podmínky a vychutnejte si jedinečnou atmosféru tohoto kouzelného města bez ohledu na to, jestli vás přivítá slunce nebo déšť.


Letenka Nizozemsko Volendam


Volendam – Překrásné městečko nedaleko Amsterodamu

Nizozemsko je zemí plnou úžasných měst a malebných vesnic. Jedno takové kouzelné místo najdeme nedaleko hlavního města. Jedná se o malebné rybářské městečko Volendam.

Volendam se nachází v provincii Severní Holandsko na břehu IJsselmeer jezero a je známé pro svou bohatou historii, tradiční architekturu a charakteristické kroje. Přestože je to relativně malé město, nabízí mnoho zajímavostí pro turisty, kteří sem přijedou.

Největou atrakcí pro návštěvníky je jistě historický přístav, kde se lze projít mezi rybářskými loděmi a ochutnat čerstvé ryby a mořské plody v jedné z místních restaurací. Volendam je známé svými lahodnými rybími specialitami, a proto nemůžete opustit toto místo, aniž byste ochutnali tradiční nizozemský hareng, který se podává s cibulí a nakládačkami.

Další zajímavostí Volendamu je Muzeum Volendam, které přináší návštěvníkům pohled na historický a kulturní vývoj města. Ve více než třiceti sálech tohoto malebného muzea lze objevit méně známé detaily z minulosti Volendamu, včetně tradic, oblékání a života rybářů.

Pokud máte rádi umění a řemesla, doporučujeme navštívit jedno z tradičních továren na dřevěné pantofle, kterým Nizozemci říkají "klompen". Zde se můžete dozvědět více o výrobě těchto ikonických nizozemských bot a třeba si je i zakoupit jako originální suvenýr.

Volendam je také oblíbeným místem pro amatérské i profesionální fotografy díky své tradiční architektuře a malebným uličkám. Mnoho turistů se zde vyfotí v tradičním nizozemském kroji neboli "Volendamském kroji", který je známý svými barevnými oděvy a klobouky. Můžete se tedy cítit jako pravý Nizozemec na chvilku.

Není divu, že lidé si vybírají Volendam jako oblíbený cíl jednodenního výletu z Amsterodamu. Cesta z Amsterodamu do Volendamu trvá pouhých 30 minut a nabízí návštěvníkům zážitky, které nejsou k nalezení ve velkoměstě.

Pokud plánujete návštěvu Nizozemska, nezapomeňte zařadit Volendam na svoji seznam míst, která si chcete prohlédnout. Během návštěvy tohoto malebného rybářského městečka si užijete úžasné poznatky o nizozemské kultuře, získáte nádherné fotografie a ochutnáte ty nejlepší rybí speciality. Ani jedna cesta do Nizozemska není kompletní bez návštěvy Volendamu.


Ubytování Nizozemsko Volendam


Nizozemsko je známé svou krásnou přírodou, historií a kulturou. Jedno ze zajímavých míst v této zemi je Volendam, malebné rybářské město nacházející se poblíž Amsterodamu. Pokud plánujete navštívit Nizozemsko, určitě byste neměli vynechat tuto atraktivní destinaci.

Volendam je známý svou tradiční architekturou a typickými rybářskými domy. Když se ocitnete v ulicích tohoto města, budete mít pocit, že jste se vrátili do minulosti. Domky pokryté tmavým dřevem s vysokými štíty jsou charakteristické pro tuto oblast a vytvářejí autentickou atmosféru.

Kromě toho Volendam nabízí také krásný výhled na IJsselmeer, jezero o rozloze přesahující 1100 km². Návštěvníci si mohou užít procházku po nábřeží, kde se nachází tradiční rybářské lodě a malé obchůdky se suvenýry. Pro milovníky fotografie je tolik malebných míst, která stojí za to vyfotit.

Pokud hledáte ubytování ve Volendamu, máte několik možností. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů. Nejlepší je vybrat si ubytování blízko centra, abyste měli snadný přístup ke všem turistickým atrakcím. Některé hotely dokonce nabízejí i výhled na jezero, což je opravdová pochoutka.

Pokud preferujete něco více autentického, můžete si pronajmout tradiční rybářský dům. Někteří místní obyvatelé nabízejí své domy k pronájmu a můžete zažít skutečný život ve Volendamu. Mnoho těchto domů je dokonale zachovalých a mají tradiční vybavení, které přidává na atmosféře.

Nezapomeňte si dopřát některé z místních specialit, jako je uzený pstruh či palačinky. Volendam je také známý pro své lidové kroje a hudbu, a tak během svého pobytu byste si měli určitě nechat ujít návštěvu Muzea Volendam, které vám přiblíží místní tradice a historii.

Volendam je ideálním místem pro rodinný výlet, romantický pobyt nebo jednoduše pro relaxaci. Můžete se projít po malebných uličkách, vychutnat si čerstvý mořský vzduch a prozkoumat krásy Nizozemska. Ať už se rozhodnete zůstat jen na jednu noc nebo si dopřát delší pobyt, Volendam vás určitě osloví svou autenticitou a příjemnou atmosférou.


Dovolená Nizozemsko Volendam


Volendam - kouzlo tradičního nizozemského městečka na dovolenou

Nizozemsko je známé svou jedinečnou historií a okouzlujícími městy a vesnicemi. Jedním z takových míst je malé rybářské městečko Volendam, které je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v zemi. Tato malebná osada se nachází asi 20 kilometrů severně od Amsterdamu a nabízí návštěvníkům bohatou paletu zážitků a atrakcí.

Historie Volendamu sahá až do 14. století, kdy se zde začali usazovat rybáři a farmáři. Město si uchovalo svůj autentický charakter s tradičními dřevěnými domy a historickým přístavem. Při procházce po úzkých uličkách můžete zahlédnout lidové kroje a poznat typický způsob života tradičního rybářského městečka.

Jednou z nejznámějších atrakcí Volendamu je Muzeum Volendam, které vám představí historii a kulturu tohoto regionu. Zde se dozvíte více o životě rybářů a vidět mnoho historických artefaktů a tradičních oděvů. Místní dni také zahrnují ukázky rybářských člunů a tradičních řemeslných dovedností.

Přístav je dalším zásadním bodem zájmu v Volendamu. Najdete zde mnoho malých loděk a historických plachetnic, které jsou stále v provozu. Pokud byste rádi zažili jedinečný zážitek, můžete si pronajmout malou loď a vydat se na krátkou plavbu po vodách IJsselmeer. Během této plavby si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu a být součástí rybářské tradice Volendamu.

Pro milovníky vodního světa je zde také Aquarium Volendam, které se nachází v blízkosti přístavu. Zde můžete pozorovat různé druhy ryb a dalších mořských živočichů. Je to skvělé místo pro rodinný výlet, který přinese zábavu a vzdělání zároveň.

Další zajímavostí, kterou byste si neměli nechat ujít, je trh s tradičními holandskými sýry. Na trhu najdete mnoho různých druhů sýrů, které můžete ochutnat a zakoupit jako suvenýr. Volendam je také známý svými tradičními úzkými cestičkami a trhy s domácími produkty.

Pokud si chcete odpočinout od ruchu města, můžete se vydat na pláž u jezera IJsselmeer. Tato oblíbená letní destinace nabízí skvělé podmínky pro slunění a relaxaci. Můžete si také pronajmout kolo a projet se po malebném okolí s typickými nizozemskými větrnými mlýny, které jsou nepřehlédnutelnou součástí krajiny.

Navštívit Volendam je jako cesta do minulosti, kde se můžete ponořit do autentické atmosféry tradičního rybářského městečka. Příjemné procházky a pravá holandská pohostinnost vás provedou touto malebnou osadou a přinesou nezapomenutelné zážitky na vaší dovolené v Nizozemsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Volendam


1. Kde se nachází Volendam v Nizozemsku?

Volendam se nachází na severu Nizozemska, asi 20 kilometrů severovýchodně od Amsterdamu.

2. Jak se dostanu do Volendamu z Amsterdamu?

Z Amsterdamu do Volendamu se můžete dostat autobusem, který jezdí pravidelně mezi těmito městy. Další možností je jet vlakem do města Edam a odtud pokračovat autobusem či pěšky do Volendamu.

3. Co se dá dělat a vidět v Volendamu?

Ve Volendamu si můžete prohlédnout tradiční nizozemské domy a starou rybářskou přístavní oblast. Můžete si také prohlédnout muzeum Volendamského kroje, kde se dozvíte více o tradičních nizozemských krojích a historii města. Také se můžete vydat na procházku po malebném přístavu, ochutnat místní speciality v restauracích nebo si užít výlet na lodích po okolních jezerech.

4. Jaké jsou tradiční speciality Volendamu?

Mezi tradiční místní speciality Volendamu patří uzený pstruh, haring a zout haring (uzený pstruh a tuňák) a slavné holandské sýry, jako je Edam a Gouda. Místní restaurace také často nabízejí různé druhy rybích pokrmů, jako například rybí polévky nebo kaviár.

5. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Volendamu?

Volendam je oblíbeným turistickým cílem po celý rok, ale nejvytíženější období je v létě, zejména v červenci a srpnu. Pokud chcete vyhnout se davům turistů, doporučuje se navštívit Volendam mimo hlavní turistickou sezónu.

6. Jak se dostanu z Volendamu na ostrov Marken?

Z Volendamu se na ostrov Marken dostanete trajektem, který jezdí pravidelně mezi oběma městy. Trajekt trvá asi 30 minut a je oblíbenou atrakcí mezi turisty, protože nabízí krásný výhled na okolní vodní plochy.

7. Jaké jsou další zajímavé místa v blízkosti Volendamu?

V blízkosti Volendamu se nachází město Edam, které je známé pro své tradiční nizozemské sýry a malebné historické centrum. Dalšími zajímavými místy jsou město Monnickendam s krásnou přístavní oblastí a přírodní rezervace Vekemanskoerwal.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky