Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Namibie Okavango River

Ubytování Namibie Okavango River


Namibie je úchvatná země, která nabízí návštěvníkům mnoho krásných přírodních scenérií a jedním z nejohromujících míst, které stojí za navštívení, je řeka Okavango. Nachází se na severu země a poskytuje útočiště mnoha druhům zvířat a rostlin.

Okavango River je životodárnou tepnou pro celý region a divoký život, který se kolem něj rozvíjí, je jedním z nejbohatších na africkém kontinentu. Rovněž je to jediné místo v Namibii, kde se vytváří deltabáze. Když řeka dosáhne vysočiny Kalahari, vytváří se rozsáhlá síť kanálů, které se rozprostírají na ploše téměř 22 000 kilometrů čtverečních. To poskytuje ideální prostředí pro mnoho vodních a suchozemských druhů zvířat.

Pokud chcete navštívit Okavango River a zažít jeho jedinečnou atmosféru, můžete si vybrat různé způsoby ubytování. Jednou z možností je pobyt v luxusním safari campu. Tyto kempy se nacházejí přímo na březích řeky a poskytují vynikající pohodlí a výhled na okolní krajinu. V těchto kempech si můžete vychutnat špičkovou kuchyni, wellness centra a organizované safari výlety, které vám umožní vstřebat krásy regionu.

Další cenově dostupnou možností je táboření v přírodě. V národním parku Bwabwata můžete najít několik tábořišť, která poskytují základní služby, jako jsou toalety a sprchy. Zde se budete moci probudit s úžasným výhledem na Okavango River a nasát atmosféru divočiny.

Pro ty, kteří preferují pohodlí hotelů, existují také možnosti ubytování v blízkých městech a osadách. Některé hotely nabízejí výhled na řeku a přístup k organizovaným výletům do přírody.

Při plánování návštěvy Okavango River je důležité respektovat přírodu a místní kulturu. Některé části řeky jsou chráněny a návštěvníci by měli dodržovat pravidla a zákony parku.

Návštěva Okavango River v Namibii je nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na způsob ubytování, který si vyberete, budete mít příležitost objevovat krásy přírody, pozorovat divokou zvěř a zažít jedinečnou atmosféru tohoto úchvatného místa. Pokud milujete přírodu a dobrodružství, neměli byste si nechat ujít návštěvu Okavango River v Namibii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Okavango River


1) Jaký je nejlepší čas k návštěvě Okavanga?
Nejlepší čas je od července do října, kdy je suché období a řeka je snížená, což umožňuje letní safari na koních nebo výlety lodí. Nicméně, pokud hledáte zážitek při plavbě člunem a pozorování zvířat v období rozmnožování, březostí a narození, pak je nejlepší čas od listopadu do března.

2) Kde se nachází Okavango River?
Okavango River se nachází v jihozápadní Africe, převážně v Botswaně, ale také protéká i částí Namibie a Angoly.

3) Jaké zvířata můžu u Okavanga pozorovat?
Na Okavango River můžete pozorovat mnoho druhů zvířat, například slony, bílé nosorožce, gepardy, lvy, hrochy, krokodýly, hýždě a mnoho dalších.

4) Existují nějaké zvláštní nebezpečí, které bych měl/a při návštěvě Okavanga brát v úvahu?
Ano, je důležité si uvědomit, že některá zvířata mohou být velmi nebezpečná, a proto je dobré se držet bezpečnostních doporučení jako například nerůstat na nohy v případě setkání s krokodýlem, nepřibližovat se příliš k nilským koním nebo nepodceňovat slony.

5) Mám-li se rozhodnout mezi plavbou na člunu či safari na koních, co byste doporučili?
To závisí na vašich zájmech a prioritách. Plavba člunem umožňuje pozorování zvířat až z vodní hladiny, což je velmi unikátní a zajímavý zážitek. Na druhou stranu, jízda na koni umožňuje pružnost v pohybu a blízkost k zvířatům. Můžete si vybrat podle toho, co by vás více zajímalo.


Počasí Namibie Okavango River


Namibie je rozsáhlá země nacházející se na jihozápadě Afriky a je známá svou unikátní krajinou a diverzitou přírody. Patří sem také Okavango River, která vytváří jedinečný ekosystém v této oblasti.

Okavango River je řeka o celkové délce přes 1 600 kilometrů a má svůj pramen v horách Angoly. Proudí směrem na jih skrz Namibii, kde tvoří hranici mezi Namibijskou centrální pánví a písečným pouští Kalahari. Nakonec se vlévá do povodí Okavango Delta v Botswaně, kde vytváří jedno z největších vnitrozemských delt na světě.

Okavango Delta je neobyčejné místo, které přitahuje mnoho turistů z celého světa. Toto území je jedinečné, protože se jedná o mokřadní oblast uprostřed pouště. Řeka rozlévá své vody do rozlehlé sítě kanálů a lagun, které poskytují útočiště tisícům druhů vodního života a ptáků.

Počasí v Okavango Delta je ovlivněno tropickým podnebím. Hlavní dešťové období začíná v listopadu a pokračuje až do března. Během tohoto období se řeka výrazně rozlévá a zaplavuje okolní nížiny, což vytváří ideální podmínky pro mnoho vodních druhů a tvorbu mnoha ostrůvků. Během suchého období, které trvá od dubna do října, se řeka postupně snižuje a některé části vysychají. To přináší výzvy pro životní prostředí a zvířata, která se přizpůsobují těmto proměnlivým podmínkám.

Díky své jedinečnosti je Okavango Delta domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, buvoli, žirafy, lvi, leopardi a mnoho dalších. Ptáci jsou také hojně zastoupeni, ať už jde o okrasné druhy, jako je pestřenka červenoboká nebo ohrožená stepní dropie.

Turisté mohou využít lodních safari, kde mají příležitost pozorovat mnoho z těchto živočišných druhů, a také se seznámit s kulturou místních obyvatel, kteří žijí v okolních vesnicích.

I když Namibie jako celek patří mezi suché oblasti, Okavango River a Okavango Delta přinášejí bohatství vody do tohoto regionu. Je to přírodní zázrak, který přitahuje návštěvníky svou unikátností a krásou. Pokud hledáte dobrodružství s přírodou a zvířaty, Okavango River a okolí je ideálním místem k návštěvě.


Dovolená Namibie Okavango River


Namibie a Okavango River - Kombinace přírodních pokladů

Namibie je fascinující zemí ležící v jihozápadní Africe, která nabízí návštěvníkům bohatou směsici přírodního bohatství a kulturního dědictví. Jednou z nejkrásnějších atrakcí této země je Okavango River, která přináší do Namibie svěží vodu a vytváří unikátní ekosystém. Následující článek se zaměří na tuto fascinující kombinaci - dovolenou v Namibii s návštěvou Okavango River.

Okavango River je nejdelší vnitrozemskou deltou na světě a vyplňuje jeho rozlohu asi 15 000 kilometrů čtverečních. Tato řeka pramení v horách Angoly a proudí přes Namibii, tvůříce řadu močálů, říčních strží a jezer. Její přítomnost v Namibii přináší mnoho možností pro zážitkovou dovolenou.

Jednou z nejatraktivnějších aktivit, kterou můžete v rámci dovolené v Namibii podniknout, je plavba po Okavango River. Můžete si pronajmout kánoe nebo vyrazit na lodní výlet, který vám umožní prozkoumat rozsáhlou deltovou oblast. Během této plavby uvidíte mnoho druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů jako je kriticky ohrožený africký slon dlouhorohý. Mimo to je zde také možnost vidět i jiná zvířata, jako jsou krokodýli, hroši, antilopy a žirafy.

Další možností je safari na rybářském člunu, který vám umožní nejen rybařit na Okavango River, ale také se těšit z nádherného výhledu na divokou přírodu kolem sebe. Na těchto výletech si můžete vychutnat klid a krásu řeky a zároveň se pokusit chytit některou z mnoha ryb, které se v řece vyskytují.

Okavango River je také domovem mnoha vesnic, kde žijí původní etnické skupiny jako Himbové a Sanové. Návštěva některé z těchto vesnic vám umožní seznámit se s jejich kulturou a tradicemi. Můžete se dozvědět více o jejich způsobu života, tradičním umění a řemeslech, a také se ochutnat jejich tradiční jídlo.

Navíc, pokud se rozhodnete navštívit Namibii a Okavango River, nezapomeňte navštívit také další úžasné přírodní lokality této země. Patří sem například slavné písečné duny v poušti Namib nebo národní park Etosha, kde můžete vidět vzácná zvířata, jako jsou nosorožci, lvi a gepardi.

Závěrem je dovolená v Namibii a návštěva Okavango River skvělým způsobem, jak prozkoumat přírodní bohatství této africké země. Plavba po řece, safari na rybářském člunu a setkání s místními kulturami vám poskytnou nezapomenutelné zážitky. Během této dovolené budete mít možnost objevovat fascinující přírodní lokality a vychutnat si klid a krásu Namibie.


Letenka Namibie Okavango River


Namibie je země plná fascinujících přírodních krás a biodiverzity. Jednou z nejúžasnějších a nezapomenutelných přírodních atrakcí v Namibii je řeka Okavango. Pro milovníky přírody a dobrodružství je letenka do Namibie a průzkum Okavanga naprosto neodolatelnou a nezapomenutelnou cestou.

Okavango je řeka v jihovýchodní Africe, která se táhne přes Angolu, Namibii a Botswanu. Její jedinečnost spočívá v tom, že je jednou z mála řek na světě, která se nikdy nedotkne oceánu. Namísto toho se její vody rozprostírají v pouštní krajině a vytvářejí jedno z největších vnitrozemských delta na světě.

Okavango je domovem neuvěřitelného množství druhů zvířat a rostlin. Rezervace Okavango Delta je jednou z největších biosférických rezervací na světě a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je to ráj pro safari, kde můžete potkat slony, buvoly, lvy, gepardy, zebry, antilopy a mnoho dalších ohromujících tvorů. Pro milovníky ptáčího pozorování je Okavango také útočištěm pro různé druhy volavek, orlovitých ptáků a dokonce i vzácných endemických druhů.

Výlet do Okavanga je zážitkem na celý život. K dispozici jsou různé způsoby, jak si tuto krásu užít. Můžete se rozhodnout pro safari v pohodlném terénním vozidle, které vás zavede přímo do srdce divočiny. Další možností je plavba na místních mokřadech v tradičních kánoích známých jako mokoro. Tyto kánoe, které jsou vyrobeny z vyřezaného stromu, vás projedou úzkými vodními cestami a umožní vám pozorovat divokou přírodu zcela blízko.

Pokud cestujete do Namibie, existuje několik míst, odkud můžete zažít nejlepší z Okavanga. Město Maun, které se nachází v Botswaně, je přístupným východiskem pro výlety do delty. Zde můžete najít množství turistických společností nabízejících různé zážitky v Okavangu.

Při plánování cesty do Okavanga je důležité zvolit správný čas. Nejlepší doba na návštěvu je během suchého období, kdy se voda stahuje a zvířata se shromažďují v blízkosti zbytků vody. Tato doba obvykle trvá od května do září.

Letenka do Namibie a průzkum Okavanga je nejen dobrodružstvím, ale také zážitkem v přírodě. Můžete zažít jedinečnou krásu a rozmanitost, kterou tato oblast nabízí a zároveň podpořit ochranu tohoto ohroženého ekosystému.

Pokud hledáte dobrodružství v nezasažené přírodě, letenka do Namibie a Okavango River je jednoznačně tou pravou volbou pro vás. Zážitek z plavby po Okavangu a pozorování neuvěřitelné divočiny překoná veškerá očekávání a bude připomínkou krásy, kterou příroda dokáže nabídnout.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky