Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie

Ubytování Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Modré oko neboli Syri i Kaltër je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Albánie. Toto přírodní azurové jezero se nachází nedaleko města Saranda na jihu země a je obklopeno krásnou, zelenou krajinou. Pokud tedy plánujete návštěvu této krásné oblasti, budete potřebovat kvalitní a pohodlné ubytování. Zde je několik tipů na místech, kde během svého pobytu můžete příjemně odpočívat.

Hotel Butrinti

Tento elegantní hotel se nachází nedaleko od pláže a nabízí svým hostům prostorné pokoje, moderní vybavení a výhledy na moře. V hotelu najdete restauraci, bar a fitness centrum a také veřejné prostory sloužící pro různé sociální akce. Hotel Butrinti je dokonalým místem pro ty, kteří si přejí pobyt v klidném a pohodlném prostředí.

Hotel Oasis

Tento malebný hotel se nachází v blízkosti města Saranda a nabízí luxusní pokoje s klimatizací. K dispozici jsou také balkóny s výhledy na moře. V hotelu se nachází restaurace, bazén a dětské hřiště, což je ideální pro rodiny s dětmi. Hosté mohou také využívat služeb maséra a krásného wellness centra v hotelu.

Vila Kalcuni

Tento penzion je vynikající volbou pro ty, kteří si přejí příjemnou atmosféru a intimní prostředí. Vila Kalcuni se nachází v oblasti Borsh a nabízí pokoje s vlastní koupelnou a balkónem s krásným výhledem na moře. V ceně jsou zahrnuty snídaně a večeře a hosté mohou také využít restauraci a bar. Vila je obklopena krásnou zahradou a je ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout od hektického života ve městě.

Hotel Dodona

Tento pohodlný a moderní hotel se nachází v samém centru města Saranda a nabízí svým hostům luxusní pokoje a krásný výhled na moře. V hotelu se nachází restaurace, bar, bazén a fitness centrum. Hotel Dodona je vynikajícím místem pro ty, kteří se chtějí ponořit do atmosféry města a zároveň si užít nádherný výhled na azurové jezero.

V Albánii najdete mnoho dalších míst, kde si můžete během svého pobytu užít pohodlí a relaxaci. Pokud tedy plánujete svou návštěvu Modrého oka, vyberte si z těchto tipů na ubytování a užijte si své dovolené v krásném a pohostinném Albánii.


Letenka Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Albánie se stala jednou z nejžádanějších turistických destinací v Evropě a jedno z jejích největších lákadel je spektakulární Modré oko (Syri i Kaltër).

Modré oko je přírodní jezero nacházející se v jihozápadní části Albánie, ve vesnici Theth. Jezerem protéká řeka Shala, která je chráněným územím a je součástí národního parku Theth-Valbona.

Jezero získalo svůj název díky jeho intenzivně modré barvě, která je způsobena minerály a průzračností vody. Modré oko je podzemní pramen, který dosahuje hloubky až 50 metrů. Voda je tak průzračná, že je vidět až na dno jezera.

Při pohledu na Modré oko se zcela zapomenete na všechny starosti a stresy. Tento přírodní skvost vytváří pocit klidu a míru díky své krásné a tajemné atmosféře. Okolní krajina je tvořena divokou přírodou, zelenými horami a vysokými stromy, což posiluje pocit úžasu z tohoto místa.

Kromě jejích přírodních krás je Modré oko také vhodné pro dobrodružství a outdoorové aktivity. Turisté, kteří si vyberou cestu k jezeru, mohou navštívit úzký kaňon, který se nachází asi 45 minut od jezera. Cesta je trochu náročná, ale odměnou je úchvatný výhled na okolní krajinu.

Další možností je výlet k vodopádům Grunas, které jsou nejvyššími vodopády v Albanii. Cesta k nim trvá asi 2 hodiny a nabízí malebné výhledy na horskou scenérii a nádherné vodopády.

Pro milovníky turistiky je Modré oko skutečným rajem. Existuje mnoho treků, které vás provedou přes nádherné krajiny a horské vrcholy. Toto místo je jednou z nejlepších lokalit pro outdoorový turismus v Albánii.

Syri i Kaltër, Modré oko, je jedním z nejlákavějších turistických cílů v Albánii. Je to přírodní úkaz, který vás ohromí svou krásou a klidem. Pokud plánujete návštěvu Albánie, nezapomeňte si zaplánovat výlet k Modrému oku. Určitě to bude nezapomenutelný zážitek, který vás okouzlí svou jedinečností.


Dovolená Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Modré oko, také známé jako Syri i Kaltër, se nachází v jižní Albánii a je jedním z nejkrásnějších přírodních divů této země. Místo je pojmenováno podle intenzivně modré barvy vody, která vytváří dojem průzračnosti a čistoty.

Modré oko se nachází ve vesnici Muzinë, nedaleko města Sarandë. Je to velké přírodní jezero o hloubce více než 50 metrů, které vzniklo před více než 10 tisíci lety. Jezero je napájeno podzemními prameny a jeho voda je extrémně čistá a průzračná. Díky své unikátní modré barvě je Modré oko vyhledávaným turistickým cílem.

Cesta k Modrému oku je pro turisty velmi příjemná. Vede přes malebnou krajinu s horskými masivy, zelenými loukami a malebnými vesnicemi. Návštěvníci si mohou užít přírodní krásy tohoto regionu a pozorovat místní flóru a faunu.

Po příjezdu k Modrému oku je možné obdivovat jeho krásu a vyrazit na procházku kolem jezera. Odvážnější jedinci si mohou vychutnat i koupání v místní vodě. Je však třeba si uvědomit, že voda je velmi chladná, protože pochází z podzemních pramenů.

Modré oko je také oblíbeným místem pro potápěče. Díky své extrémní průzračnosti poskytuje úžasnou možnost pozorovat podvodní svět. Při potápění je možné zhlédnout různé druhy ryb a rostlin, které obývají jezero. Potápěči zde také objevili zatopené jeskyně, které jsou prozkoumávány a využívány jako jedinečná místa pro potápění.

Okolí Modrého oka nabízí také různé turistické aktivity. Můžete navštívit nedaleký archeologický park Butrint, který je památkou UNESCO a nabízí možnost prozkoumat ruiny starověkého řeckého a římského města. Další zajímavostí je horská vesnice Gjirokastër, která je známá pro své kamenné domy a historický hrad.

Pokud plánujete dovolenou v Albánii, návštěva Modrého oka je určitě jednou z nezapomenutelných zkušeností. Toto přírodní bohatství nabízí nádherné scenérie, možnost potápění a prozkoumávání okolního regionu. Modré oko je přírodní poklad, který stojí za návštěvu a přináší nezapomenutelné dojmy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Modré oko je jedno z nejznámějších turistických míst v Albánii. Je to přírodní jezero s nádherně modrou a průzračnou vodou. Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Modrého oka:

1. Kde se Modré oko nachází?
Modré oko se nachází v jižní části Albánie, nedaleko města Sarandë, v národním parku Butrint.

2. Jak se dostanu k Modrému oku?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Modrému oku, je autem nebo taxíkem. Od Sarandë trvá cesta asi 30 minut. Je možné také využít organizovaných výletů, které zahrnují přepravu.

3. Kolik stojí vstupné do Modrého oka?
Vstup do Modrého oka je zdarma, nemusíte platit žádné vstupné.

4. Jaká je nejlepší doba návštěvy Modrého oka?
Nejlepší doba návštěvy Modrého oka je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a je možné se vyhnout velkému množství turistů. V létě může být oblast přeplněná.

5. Jakou barvu má voda v Modrém oku?
Voda v Modrém oku má nádherně modrou barvu díky minerálním látkám a světelným podmínkám.

6. Mohu se ve vodě v Modrém oku koupat?
Ano, je možné se ve vodě v Modrém oku koupat. Voda je velmi průzračná a čistá, ale může být chladná, protože je hluboké.

7. Je nutné si vzít s sebou plavky a ručník?
Ano, pokud se chcete v Modrém oku koupat, je vhodné si vzít plavky a ručník.

8. Jsou v okolí Modrého oka restaurace nebo občerstvení?
Ano, v okolí Modrého oka jsou různé restaurace a občerstvení, kde si můžete dát jídlo a pití.

9. Jak dlouho trvá návštěva Modrého oka?
Návštěva Modrého oka obvykle trvá asi 1 až 2 hodiny, v závislosti na tom, jak dlouho se rozhodnete zůstat.

10. Existují ve zdejším okolí ubytovací možnosti?
Ano, v blízkosti Modrého oka se nachází různé ubytovací možnosti, jako jsou hotely, penziony a apartmány.


Počasí Modré oko (Syri i Kaltër) Albánie


Modré oko, známé také jako Syri i Kaltër, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších přírodních úkazů v Albánii. Toto přírodní jezero se nachází nedaleko obce Muzhë, ve východní části země. Je to oblíbená turistická atrakce, která láká návštěvníky svou nádhernou modrou barvou, která je v kontrastu s okolní krajinou.

Modré oko je vlastně kráter vyplněný průzračnou dešťovou vodou, která se zde hromadí. Hloubka tohoto jezera dosahuje 50 metrů, ačkoli jeho dna není v současné době plně prozkoumáno. Voda je tak čistá a průzračná, že se zdá být až neuvěřitelně modrá. To je dáno specifickým osvětlením a sklonem slunečního světla, které proniká hluboko do jezera.

Modré oko je zajímavé také tím, že jeho barva se mění v závislosti na ročním období. V létě je voda nejintenzivnější modrozelená, zatímco v zimě může být více stíněná odstínem zelené. Kromě barvy přilákala toto jezero také mnoho turistů díky svému okolí. Modré oko je obklopeno bujnou vegetací, skalami a divokou přírodou, což poskytuje kontrastní a působivý pohled.

Jelikož je oblast v blízkosti Modrého oka obývána mnoha druhy ptáků a dalšími živočichy, je to také skvělé místo pro tiché pozorování přírody. Okolní lesy a potoky jsou plné života a člověk se může těšit na rozmanité druhy rostlin a zvířat.

Pokud plánujete návštěvu Modrého oka, je doporučeno vydat se sem brzy ráno, aby se vyhnuli velkému množství turistů, kteří sem proudí během dne. Okolní oblast je dobře vybavena informačními tabulemi a chodníky, které usnadňují turistický výlet. Voda je sice velmi lákavá, ale koupání v Modrém oku není povoleno kvůli ochraně přírody.

Modré oko je jednou z přírodních pokladů Albánie, která stojí za návštěvu. Jeho malebná krása a nádherná modrá barva vody nabízejí jedinečný zážitek a příležitost pro relaxaci a ponoření se do přírodní harmonie. Pokud se vydáte na cestu do Albánie, nenechte si ujít tuto přírodní krásu, která je jistě jedním z nezapomenutelných zážitků vaší cesty.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky