Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Mjanmarsko (Barma) Kyaukme

Dovolená Mjanmarsko (Barma) Kyaukme


Mjanmarsko, a někdejší Barma, je země, jež leží v jihovýchodní Asii. Tato země utrpěla mnoho let pod vládou vojenské junty, ale v roce 2011 přišel konec vojenské vlády a proběhly zde demokratické volby. Od té doby se země pomalu ale jistě otevírá turistům. Pokud tedy hledáte unikátní zážitky, přírodu, kulturu a přátelské lidi, může být Mjanmarsko tou pravou destinací.

Jedním z mnoha krásných míst, které by mohli turisté navštívit, je město Kyaukme. Nachází se zhruba 5 hodin jízdy severně od hlavního města Yangu. Kyaukme je velmi malebné město ve stínu hor Shan. Zdejší krajina je daleko více zelená, než jakou by si většina turistů dokázala představit při návštěvě asiatých zemí. Přesto se zde nachází i mnoho rýžových polí, v nichž můžete vidět celou řadu pracujících lidí.

Když se vydáte do města, můžete navštívit lázeňské domy, kde se místní lidé koupou a procházejí se. To může být příležitost k tomu, poznat zdejší kulturu a lidi, kteří vám ochotně prozradí více o místních tradicích, stravě, etiketě atd.

Pokud byste zde měli pár dnů volna, rozhodně se nebojte vstát brzy ráno a vydát se na turistickou trasu. Je věnována Khaiti, kde se nachází tradiční kávový statek. Při této cestě se dostanete také na vrchol hory s výhledem na celou oblast a uvidíte zde zejména velmi neobvyklé plodiny – kávovníky.

Nakonec je zde samozřejmě také ochutnávka místní kuchyně a poznávání zdejšího života. Pokud jste tedy přemýšleli o návštěvě Mjanmarska, možná právě Kyaukme může být tou pravou destinací pro vaši dovolenou.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Kyaukme


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země nacházející se v jihovýchodní Asii. Nachází se mezi Bangladéšem, Indií, Čínou, Laos a Thajskem. S rozmanitou krajinou a bohatou kulturou je Mjanmarsko oblíbenou turistickou destinací. Kyaukme, město ležící v severní části země, je jedním z míst, které stojí za návštěvu.

Kyaukme leží v horách Shan a nabízí nádherné výhledy na krajinu plnou údolí, vodopádů a zelených kopců. Klima v Kyaukme je ovlivněno jeho geografickou polohou. Město se nachází ve vyšších nadmořských výškách, které mění klimatické podmínky oproti jiným oblastem Mjanmarska.

Kyaukme má mírné počasí s oddělenými ročními obdobími. Zima trvá od listopadu do února a je to nejsušší období v roce. Teploty klesají na příjemných 15-18 °C a nocí může být chladněji. Toto je nejlepší období pro návštěvu Kyaukme, kdy se můžete těšit na slunečné dny a příjemné teploty.

Během jara, od března do května, se počasí začíná oteplovat. Teploty se pohybují mezi 25-30 °C a může být vlhko. Toto je období, kdy začíná období dešťů, což může ovlivnit turistické aktivity. Deště mohou být bouřlivé a vedou k vysokým srážkám, takže je dobré mít s sebou deštník nebo pláštěnku.

Leto, od června do září, je obdobím monzunů, kdy převažují silné deště. Prší téměř každý den a může být obtížné plánovat venkovní aktivity. Teploty se drží kolem 25-30 °C, ale vlhkost je vysoká.

Podzim, od října do listopadu, je další období s mírným počasím. Teploty začínají klesat a srážky se snižují. Toto období je ideální pro pěší túry a objevování okolní přírody.

Při návštěvě Kyaukme je důležité sledovat předpověď počasí a připravit se na případné změny. Nezapomeňte si vzít vhodné oblečení a obuv, ať už plánujete navštívit v létě nebo v zimě. Taky vězte, že počasí může být v horách nevypočitatelné, takže buďte připraveni na rychlé změny.

Kyaukme v Mjanmarsku nabízí krásné přírodní scenérie a unikátní kulturu. Necháte se unést atmosférou tohoto místa. Ať už se rozhodnete navštívit ho v zimě nebo v létě, počasí v Kyaukme bude hrát významnou roli při plánování vaší cesty.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Kyaukme


Kyaukme je město v severovýchodním Myanmaru, asi 40 km jihovýchodně od Mandalay. Je lemováno horami Shan a je oblíbeným turistickým cílem díky svému klidnému životnímu stylu a západní atmosféře. Město Kyaukme nabízí mnoho možností ubytování, které uspokojí potřeby cestovatelů.

Jedním z nejlepších ubytování v městě Kyaukme je Hill Top Villa Resort. S výhledem z místnosti na okolní hory, Hill Top Villa je klidné a příjemné místo k pobytu. Dominantou resortu je bazén s barem, který slouží osvěžujícími nápoji. Dalším skvělým místem k pobytu je Kyikham Village Resort. Tento resort je umístěn na úpatí pohoří Shan a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Kyikham Village Resort je obklopen lesy a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné prostředí.

Další možnost ubytování v Kyaukme je Aye Village Guesthouse, která se nachází přímo v centru města. Tato místa nabízí základní pohodlné pokoje s koupelnou a je to skvělá volba pro ty, kteří hledají levnější ubytování. Další možností je naopak Samsara Mountain View Resort, který se nachází v pohoří Shan, asi 30 minut jízdy od města Kyaukme. Samsara Mountain View Resort nabízí komfortní pokoje a bungalovy, stejně jako tradiční místní stravu a aktivity, jako jsou turistika a cyklistika.

Pro milovníky přírody je v Kyaukme také ubytování v kempech, které se nachází v pohoří Shan. Jedním z takových kemprů je One Love Pet Lodge. Kempr se nachází asi 45 minut jízdy od města Kyaukme a nabízí jednoduché bungalovy vybavené matracemi a spacími pytle. Kempr je umístěn ve stínu, z důvodu ochrany před žárem slunce. Kempr také disponuje velkou kuchyňkou a krytou stolovou krytinou, kde se dají uspořádat společné večeře.

Celkově lze říci, že Kyaukme nabízí skvělé možnosti ubytování pro různé typy cestovatelů. Ať už hledáte luxusní resort, základní pohodlné pokoje nebo pobyt v kempech, Kyaukme má něco pro každého. Město je ideální pro ty, kteří hledají klidné a příjemné místo k odpočinku a chtějí si užít přírodní krásy Myanmaru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Kyaukme


1. Jsem turista a chci navštívit Kyaukme. Jaký je nejlepší způsob dopravy tam?

Nejběžnějším způsobem dopravy do Kyaukme je autobus. Existuje několik společností, které nabízejí přímé spoje z hlavního města Yangon a dalších větších měst v zemi. Také je možné se dostat do Kyaukme vlakem, což je pomalejší, ale malebnější volba.

2. Jsou v Kyaukme ubytovací zařízení?

Ano, v Kyaukme najdete několik ubytovacích zařízení. Většinou se jedná o malé hotely a penziony. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v období turistické sezóny.

3. Jaké jsou nejznámější atrakce v Kyaukme?

Kyaukme je známé svými malebnými krajinami a horskou scenérií. Velmi populární je trekking do okolních hor a vesnic etnických menšin, jako jsou Palaungové a Shanové. Navštívit můžete také tradiční buddhistické kláštery a možnosti meditace.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Kyaukme?

Nejlepší doba pro návštěvu Kyaukme je v období sucha, které trvá od listopadu do února. Teploty jsou příjemné a je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm. V letním období je oblast deštivější a teploty mohou být vyšší.

5. Existuje nějaký konkrétní oblečení, které bych měl nosit při návštěvě Kyaukme?

Je vhodné nosit pohodlné a oděv přizpůsobený pro venkovní aktivity, zejména pokud se vydáte na trekking. Doporučuje se také nosit pokrývku hlavy a sluneční brýle, protože slunce může být velmi silné.

6. Jak se v Kyaukme platí?

V Kyaukme se nejčastěji platí místní měnou - kyats. Existují také některá turisticky orientovaná zařízení, která přijímají platební karty. Doporučuje se mít při cestování hotovost, protože ne všechna místa přijímají karty.

7. Má Kyaukme nějaké omezení pro turisty?

Kyaukme je poměrně bezpečné místo pro turisty, ale je vždy důležité být obezřetný a dodržovat místní zvyklosti a zákony. Doporučuje se mít také platný cestovní pas a vízum pro vstup do Myanmaru. Pokud se vydáte na trekking, je vhodné dostatečně se připravit a mít vhodné vybavení.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Kyaukme


Pokud si plánujete cestu do Mjanmarska (Barmy) a hledáte méně známé destinace, měli byste zvážit návštěvu Kyaukme. Tento městeček se nachází na severu země, v oblasti Shan, a jeho okolí nabízí spoustu krásných přírodních scenérií a kulturních zážitků.

Nejlepší způsob, jak se do Kyaukme dostat, je letadlem. Město má malé letiště, kam létají pravidelně místní letecké společnosti z hlavního města Yangonu a z druhého největšího města Mandalay. Let z Yangonu trvá přibližně 1,5 hodiny, z Mandalay asi hodinu.

Pokud se rozhodnete pro let z Yangonu, máte navíc možnost vidět z letadla úchvatný pohled na mohutnou řeku Ayeyarwady a na mnoho dalších krásných scenérií. Pokud si cestu naplánujete v období od listopadu do února, můžete se těšit na velmi příjemné počasí.

Po příletu na letiště v Kyaukme můžete využít místní dopravu a odjet do centra města, kde se nachází řada zajímavých památek, jako je třeba Pagoda Yadanar Man Aung nebo Pagoda Myin Ma Hti.

Velkou atrakcí okolí Kyaukme jsou hlavně horské túry, které vás provedou místní přírodou. Můžete se vydat například na vrchol hory Ponetaung nebo do tradičních vesnic, kde se můžete seznámit s místní kulturou a zvyky. Výlety vždy doporučujeme s průvodcem, který vám přiblíží historii a zajímavosti místa.

Pokud jste milovníci kávy, určitě nevynechejte návštěvu farmy kávy v okolí Kyaukme. Tady se můžete přesvědčit, jak se pěstuje místní kvalitní káva a samozřejmě si můžete zakoupit i nejlepší kávu pro vaše domácí použití.

Celkově je Kyaukme krásnou destinací pro ty, kteří touží po přírodě, klidu a zároveň chtějí poznat místní kulturu a tradice. Pro cestovatele, kteří vyhledávají méně turistické oblasti a autentické zážitky, je Kyaukme ideálním místem. A protože se sem nejezdí tolik turistů, zanechá vás tato návštěva s pocitem, že jste objevili něco neobvyklého a vzácného.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky