Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kostarika Isla Tortuga

Letenka Kostarika Isla Tortuga


Kostarika, země tropických deštných pralesů, krásných pláží a rozmanitého zvířectva, nabízí mnoho dobrodružství pro milovníky přírody. Jedním z nejpopulárnějších cílů pro turisty je ostrov Isla Tortuga, ležící na západním pobřeží Kostariky. Pokud chcete navštívit tento nádherný ostrov, nezapomeňte si zajistit letenky s dostatečným předstihem.

Ostrov Isla Tortuga je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a ticho daleko od městského ruchu. Ostrov je známý svou překrásnou pláží s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Vám i ostatním turistům nabízí mnoho aktivit jako jsou šnorchlování, potápění, rybaření, kajakování a plavání. Většina pláží na ostrově Isla Tortuga je otevřených pro turisty, kteří si chtějí užít krásné klima a relaxaci na pláži.

Pokud chcete navštívit ostrov Isla Tortuga, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letadlem. Cesta z San José do ostrova trvá přibližně 30 minut a letenky si můžete zakoupit u různých leteckých společností. Můžete si také zajistit dopravu ze svého hotelu a zpátky k letišti v San José.

Ostrov Isla Tortuga je mnohem více než jen krásná pláž. Na ostrově se nachází také mnoho historických památek, jako jsou starobylé chrámy a nádherné budovy s architekturou koloniálního stylu. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí poznat hloubku kostarické historie a kultury.

Při návštěvě ostrova Isla Tortuga nezapomeňte navštívit místní rybáře a ochutnat ryby a mořské plody. Kostarika je krajem s bohatou kuchyní a můžete si být jisti, že vám zde nabídnou fantastická jídla a nápoje.

Celkově je Isla Tortuga místem, které rozhodně stojí za to navštívit, pokud budete v Kostarice. Můžete si tam užít krásného počasí, nádherné pláže, ochutnat místní jídlo a prohlédnout si historické památky. Vydejte se tedy na dobrodružství a odletěte na Isla Tortuga.


Dovolená Kostarika Isla Tortuga


Isla Tortuga - Ráj na Kostarice pro dovolenou

Kostarika, přezdívaná jako "Švýcarsko Střední Ameriky", je jednou z nejkrásnějších zemí ve střední Americe. S bohatou biodiverzitou, úchvatnou flórou a faunou a úžasnými plážemi nabízí mnoho možností pro dovolenou. Mezi nejoblíbenějšími destinacemi pro turisty je Isla Tortuga - malý ostrov ve Středním Pacifiku.

Isla Tortuga se nachází ve Středním Pacifiku, asi 20 km od pobřeží západního Kostariky. Ostrov je známý pro svou nádhernou přírodu, křišťálově čistou vodu a bílé písčité pláže. Je jednou z nejexkluzivnějších a nejkrásnějších plážových destinací v Kostarice.

Na Isla Tortuga najdete mnoho možností pro relaxaci a dovolenou. Pláže jsou ideální pro slunění, plavání a potápění. Překrásné korálové útesy v okolí ostrova poskytují jedinečnou možnost prozkoumávání podmořského světa. Potápěči budou fascinováni bohatstvím mořského života, včetně tropických ryb, rejnoků a želv.

Na Isla Tortuga je také možné se věnovat sportovním aktivitám, jako je surfování, paddleboarding a rybaření. V hlavní obci ostrova, která je domovem několika desítek obyvatel, můžete najít malé obchody s potravinami a restaurace, které nabízejí tradiční kostarická jídla. Zde si můžete vychutnat čerstvé plody moře a další místní speciality.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat více než jen pláže, nabízí Isla Tortuga také možnost výletu do přírodního parku Curu. Tento park je domovem mnoha druhů exotických rostlin a živočichů, jako jsou opice, tapíři a ptáci. Zde můžete procházet po stezkách uprostřed pralesa a obdivovat nádhernou krajinu.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky, je možné si pronajmout katamaran a podniknout výlet kolem ostrova. Na palubě budete mít možnost vidět delfíny, želvy a možná i velryby, které v těchto vodách obývají.

Isla Tortuga je dostupná pouze lodí, což navozuje pocit odříznutí od světa a zároveň poskytuje klidnou atmosféru na dovolenou. Přestože je ostrov oblíbený turistickou destinací, zůstává stále poměrně nedotčený a nekřivený masovou turistikou. To zaručuje, že si zdejší návštěvníci budou moci užít přírodu bez rušivého shonu a hluku.

Pro ty, kteří hledají dovolenou plnou slunce, zábavy a přírodní krásy, je Isla Tortuga ideální destinací. Zde je možné relaxovat na pláži, objevovat podmořský svět, provádět vodní sporty a procházky po přírodě. Isla Tortuga je rájem na Kostarice, který byste si neměli nechat ujít.


Ubytování Kostarika Isla Tortuga


Kostarika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve Střední Americe a nabízí nádhernou přírodu, živou kulturu a malebná města. Mezi nejatraktivnější místa patří Isla Tortuga, jedno z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších míst v zemi.

Isla Tortuga, překládaná jako „želví ostrov“, se nachází v zálivu Nicoya na západním pobřeží Kostariky. Ostrov je oblíbeným cílem turistů díky svému nádhernému bílému písečnému pobřeží, průzračnému azurovému moři a barevným korálovým útesům. Křišťálově čistá voda je ideální pro šnorchlování a potápění, přičemž návštěvníci budou fascinováni rozmanitostí mořského života, kterou si mohou prohlédnou při potápění.

Isla Tortuga je také oblíbená pro plážové aktivity, jako je opalování, plavání a relaxace. Písečné pláže jsou téměř nedotčené a nabízejí klidný a pohodový odpočinek. K dispozici jsou také různé vodní sporty, včetně vodního lyžování, windsurfingu a rybaření.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco trochu více adrenalínu, Isla Tortuga nabízí také možnost vyjet na katamaránu nebo lodí na výlet kolem zálivu Nicoya. Během plavby si můžete vychutnat úchvatné výhledy na okolní ostrovy a pozorovat delfíny a mořské želvy.

Pokud se rozhodnete zůstat na Isla Tortuga na delší dobu, můžete si pronajmout jednu z luxusních chat nebo bungalovů přímo na pláži. Tyto ubytovací možnosti nabízejí výhled na moře a mají veškeré moderní vybavení, které potřebujete pro pohodlný pobyt. Pokud preferujete stylovější ubytování, existují také luxusní hotely v okolí, které nabízejí vysoce kvalitní služby a vybavení.

Isla Tortuga je také populární přístav pro výlety a plavby na dalších ostrovech v zálivu Nicoya. Turisté mohou navštívit například Isla San Lucas s historickým vězením a bohatou faunou a flórou. Další zajímavé ostrovy v okolí jsou Isla Negritos a Isla Guayabo.

Návštěva Isla Tortuga je jako cesta do tropického ráje, který vám poskytne nezapomenutelné zážitky a krásný pobyt v Karibiku. Nehledě na to, zda se rozhodnete strávit jen jeden den na ostrově nebo zde zůstat déle, Isla Tortuga vám nabídne klidný a exkluzivní únik z každodenního shonu a krásu, kterou jen těžko najdete na jiných místech.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Isla Tortuga


Dotazy:
1. Jak se dostat na Isla Tortuga?
2. Jaké aktivity můžu na Isla Tortuga podniknout?
3. Kde se dá na Isla Tortuga ubytovat?
4. Jaká je cena vstupenky na Isla Tortuga?
5. Můžu si na Isla Tortuga půjčit vybavení pro potápění?
6. Jsou na Isla Tortuga možnosti stravování?
7. Můžu si na Isla Tortuga pronajmout lodku?

Odpovědi:
1. Nejlepší způsob, jak se dostat na Isla Tortuga, je lodí. Vybírat můžete mezi loděmi z města Puntarenas nebo Jacó. Cesta trvá přibližně 45 minut.
2. Na Isla Tortuga lze podniknout šnorchlování, potápění, plavání, rybaření nebo jen relaxování na pláži.
3. Na Isla Tortuga je několik možností ubytování, včetně kempu, chatky či apartmánu.
4. Cena vstupenky na Isla Tortuga se liší v závislosti na tom, co si vyberete. Zahrnuje většinou dopravu, oběd, zajištění potápěcího vybavení a šnorchlování.
5. Ano, je možné si na Isla Tortuga půjčit potápěčské vybavení a další výbavu pro šnorchlování.
6. Na Isla Tortuga jsou několikrát denně podávány teplé obědy a snídaně. Je také možné si objednat vegetariánské jídlo.
7. Ano, lze si na Isla Tortuga pronajmout lodku na celý den nebo na půlden. Je však třeba si zajistit lodní povolení.


Počasí Kostarika Isla Tortuga


Kostarika je známá svými dlouhými plážemi a tropickým podnebím, které vás přenese zpět do pravěku. Jednou z nejhezčích a nejexotičtějších pláží v Kostarice je bezesporu Isla Tortuga, která se nachází na severozápadním pobřeží. Říká se jí také „ostrov želv“ kvůli obrovské populaci želv, které zde žijí.

Isla Tortuga je mimořádně krásná pláž, kterou si zamilují hlavně ti, kteří hledají klid a ticho. Pro turisty jsou k dispozici různé rekreační aktivity, jako jsou potápění, šnorchlování, kolem jízda, rybaření či surfařské lekce. Samozřejmě, že to vše musíte podnikat ve správné roční době.

Kostarika Isla Tortuga má typické roční období – mokré období od května do listopadu a sušší období od prosince do dubna. Během mokrého období ročně spadne až 4000 mm srážek, takže v tomto období může být obtížné cestovat po celém ostrově. Voda může být také trochu kalná, což omezuje šnorchlování. Období sucha je obvykle nejlepší čas pro návštěvu Kostarika Isla Tortuga. V tuto dobu je více slunce, méně deště a voda je čistější.

Nejlepší čas na šnorchlování na Isla Tortuga je od ledna do března. V tuto dobu je voda teplejší a když bude málo větru, viditelnost může být až 30 metrů. Když tyto podmínky nejsou splněny, může být viditelnost velmi omezená.

Kostarika Isla Tortuga může být těžko přístupná, pokud se vám nepodaří najít tu správnou loď. Přístup k pláži lze získat pouze trajektem ze dvou různých míst, pokaždé z několika kilometrů vzdáleného městečka, takže je vhodné se dostatečně informovat předem.

Isla Tortuga je velmi ochráněná oblast, takže se vás spíše budou snažit vést k recyklování a minimalizaci vašeho vlivu na životní prostředí. Pamatujte, že vývoz odpadu ze země je velmi nákladný a navíc škodlivý pro zemědělství, takže se snažte nakupovat místní produkty a vyhnout se plastovému obalu.

Od nádherných pláží až po ochranu životního prostředí, Kostarika Isla Tortuga má co nabídnout pro každého turistu. Pamatujte ovšem na to, že i když se snažíme předvídat počasí co nejpřesněji, může se stát cokoliv – takže volte pozorněji a plánujte svou cestu pečlivě.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky