Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kolumbie Santa Marta

Dovolená Kolumbie Santa Marta


Kolumbie je zemí, kterou mnoho lidí spojuje se zločinem a nebezpečím. Nicméně, pokud se vydáte na sever do města Santa Marta, budete překvapeni, jak krásné a bezpečné toto místo může být. V následujícím článku se dozvíte více o této úžasné destinaci.

Santa Marta je město s bohatou historií, kterému dominovaly různé kultury a vlády po tisíciletí. Díky svému strategickému položení u Karibského moře bylo město v minulosti cílem pirátů, ale dnes je to skvělé místo pro turisty.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Santa Martu, je její úchvatná pláž. Nachází se na ní bílý písek, průzračný modrý oceán a nekonečné množství palmových stromů. Cestovatelé z celého světa přijíždějí na tuto pláž, aby se osvěžili v moři, opálili se na pláži a relaxovali. Existuje také mnoho vodních aktivit, kterými si můžete užít, jako je potápění, šnorchlování nebo jet skis.

Pokud máte trochu dostatek odpočinku na pláži, existuje mnoho dalších aktivit, které byste mohli v Santa Martě podniknout. Například, můžete si zajít do starobylého města a procházet se po uličkách obklopených koloniální architekturou. Nezapomeňte si udělat zastávku v Museo del Oro, kde budete moci shlédnout velkolepé sbírky drahých kovů a šperků.

Dalším nezapomenutelným zážitkem může být výlet do Neblina National Park, což je přírodní rezervace, kde se nachází neuvěřitelná paleta rostlin a zvířat. Zde se nachází několik turistických stezek, které vám umožní projít se touto nádhernou oblastí a sledovat v krajině řeky, vodopády a bujnou tropickou vegetaci.

Pokud hledáte trochu dobrodružství, můžete navštívit Tayrona National Park. Toto místo je domovem k některým z nejkrásnějších pláží v zemi, avšak pro dobro vašeho zdraví a turistického ruchu, nyní je nutná registrace před návštěvou. Park se nachází na úpatí Sierra Nevada de Santa Marta, což je nejvyšší pobřežní pohoří na světě, proto se vám zde nabídnou úchvatné výhledy, s pozadím kopce jako bílkové sněžení a v dálce Karibského moře.

Kolumbie se tedy může zdát jako nebezpečné místo, ale Santa Marta vám ukáže jinou stránku této nádherné země plné moře, přírody a dobrodružství. Takže, pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte něco neobvyklého, neváhejte a vydejte se na sever do Santa Marty.


Ubytování Kolumbie Santa Marta


Kolumbie je země s neobyčejnou kulturou, krásnou přírodou, a také s množstvím různorodých a zajímavých míst pro návštěvu. Jedním z těchto míst je Santa Marta, důležité přístavní město na severu země. Pokud se chystáte navštívit Santa Martu, patrně se zajímáte o to, kde budete přebývat. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v Santa Marta.

Santa Marta je velké město, proto se nemusíte bát nedostatku ubytování. Na druhou stranu, pokud plánujete navštívit Santa Martu v průběhu vysoké sezóny (zpravidla v létě), bude chtít být co nejprve připraveni na to, že ubytování může být vyprodáno. Jaký typ ubytování je pro vás nejlepší, záleží na vašich představách o tom, jak bude vypadat váš pobyt v Santa Marta.

V hotelu

Pro mnohé cestovatele bývá hotel ideální volbou, protože přináší větší pohodlí a vybavení. V Santa Marta je mnoho hotelů, od těch velmi luxusních po prostřední třídu. V soukromém ubytování můžete očekávat pohodlné postele, klimatizaci, televizi, fitness místnosti a nejčastěji i restauraci potravin. Pokud máte rádi nadstandard, najdete v Santa Marta i luxusní hotely, které nabízí vířivky, bazény, spa procedury, privatizované pláže a další vnější a vnitřní pohodlí.

V hostelu

Hostelové ubytování může být skvělou volbou pro cestovatele, kteří si chtějí ušetřit peníze, ale zároveň hledají společné prostředí s dalšími cestovateli. Hostely jsou v Santa Marta pohodlné, čisté ​​a naprosto bezpečné. Většinou vám nabídnou společné pokoje a sociální zařízení. Pokud hledáte více soukromí, mnohé hostely v Santa Marta vám mohou také nabídnout privátní pokoje. Další výhodou hostelů je zřejmě flexibilita: můžete zůstat jen jednu noc nebo několik dní a hodnotu získanou v ubytování okamžitě násobit.

V apartmánu

Pokud cestujete s rodinou nebo s přáteli a plánujete zůstat v Santa Marta více dní, může být ideálním řešením pronájem apartmánu. Santa Marta nabízí mnoho apartmánů, které jsou větší, plně vybavené a často levnější než hotelové pokoje. To znamená, že si můžete užít plně vybavenou kuchyňku, obývací pokoj a soukromou terasu, zatímco zároveň ušetříte nějaké peníze. Vyberte si takové prostředí, na kterém si svoji dovolenou maximálně užijete.

Kempování

Pro ty, kteří lákají přírodní zážitky po příjezdu do Santa Marta, neexistuje lepší volba než kempování. Toto je ideální volba pro ty, kteří chtějí být blíž k přírodě a ušetřit přitom peníze. V Santa Marta najdete mnoho kempů, kde si můžete pronajmout stan a užít si pocit, že jste v nejkrásnějším tropickém suchém lese na světě. Pokud se rozhodnete kempovat, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, sluneční krém, repelent a jídlo.

V závěru

Santa Marta je naprosto krásné a plné příležitostí pro cestovatele. V Santa Marta máte mnoho možností ubytování a každá z nich je plně vybavena. Zvolte si to, co vám bude nejvíce vyhovovat, podle toho, co hledáte. Pokud máte rádi luxus a hodně komfortu, zvolte hotelové ubytování. Pokud hledáte společenské prostředí, dejte šanci hostelech. Apartmány jsou ideální volbou pro rodiny nebo skupiny větších přátel. A nakonec, pokud máte rádi přírodu a cestování na vlastní pěst, kempování bude pro vás tou správnou volbou.


Počasí Kolumbie Santa Marta


Santa Marta je jedno z nejznámějších měst v Kolumbii a také jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí. Nachází se na severním pobřeží země a je obklopena překrásnou krajinou, včetně Karibského moře a pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Počasí v Santa Martě je typické pro tropické podnebí a ovlivňují ho různé faktory.

Díky své poloze na severním pobřeží Kolumbie je Santa Marta vystavena vlivu Karibského moře. Teploty se tak pohybují mezi 25 a 35 °C celý rok. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy teploty mohou stoupat i k 40 °C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden, kdy se teploty pohybují mezi 22 a 30 °C. Je tedy jasné, že v Santa Martě převládají vysoké teploty a vlhkost vzduchu.

Co se týče srážek, Santa Marta je jedno z nejvlhčích míst na světě. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 1 000 až 1 200 mm, přičemž největší množství srážek spadne v období od května do listopadu. V tomto období dochází k častým dešťům a bouřím. Na druhou stranu, v období od prosince do dubna je srážkový úhrn nižší a město zažívá suché období.

Během deštivého období v Santa Martě mohou nastat povodně a zemské sesuvy. Je proto důležité sledovat varování a doporučení tamních úřadů. Pokud se chystáte navštívit Santa Martu, je vhodné si s sebou přibalit i vhodné oblečení na deštivé počasí.

Díky svým přírodním krásám, jako jsou divoké pláže, korálové útesy a nádherná pohoří, je Santa Marta oblíbenou destinací mezi turisty. Místní počasí je ale třeba zohlednit při plánování výletů a aktivit. Doporučuje se navštívit Santa Martu v období od prosince do března, kdy je méně srážek a teploty jsou příjemnější.

Počasí v Santa Martě je typické pro tropické podnebí s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu. Srážky jsou časté a nejvíce se vyskytují od května do listopadu. Před cestou si proto zkontrolujte předpověď počasí a přizpůsobte své plány podle aktuální situace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Santa Marta


1. Jak se dostat z letiště do Santa Marty?
Odpověď: Z letiště Simón Bolívar je možné se dostat do Santa Marty taxi, veřejnou dopravou (městským autobusem) nebo pronajmutím auta.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Santa Marty?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Santa Marty je v období mezi prosincem a dubnem, kdy jsou příjemné teploty a minimální srážky.

3. Jak se dostat do Národního parku Tayrona z Santa Marty?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Tayrona z Santa Marty, je pronajmout si taxi nebo jet autobusem do města Taganga, odkud je možné se vydát na trek do parku nebo si pronajmout loď.

4. Kde se nachází nejlepší pláže v Santa Martě?
Odpověď: Nejlepší pláže v Santa Martě jsou Rodadero, Playa Blanca a Taganga.

5. Jaké jsou hlavní turistické atrakce ve městě Santa Marta?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce ve městě Santa Marta patří historické centrum města, kde se nachází katedrála, muzeum Zlato Tairony, Quinta de San Pedro Alejandrino (muzeum o životě Simóna Bolívara) a rozhledna na hoře Cerro Ziruma.

6. Jaké aktivity lze dělat v okolí Santa Marty?
Odpověď: V okolí Santa Marty lze podniknout výlety do Národního parku Tayrona, užít si rafting na řece Río Don Diego, objevovat džunglové stezky v Serra Nevada de Santa Marta nebo navštívit město Cartagena.

7. Kde se dá ubytovat v Santa Martě?
Odpověď: Santa Marta nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, hostelů, apartmánů a resortů v blízkosti pláží a historického centra města.

8. Jaké jsou typické pokrmy v Santa Martě?
Odpověď: Typické pokrmy v Santa Martě jsou například arepas (uzený chléb), ceviche (pokrm z mořských plodů), patacón (polévka z banánů) a bandeja paisa (tradiční kolumbijské jídlo s masem, rýží, fazolemi, vejcem a avokádem).

9. Jaké jsou tradiční festivaly a oslavy v Santa Martě?
Odpověď: Mezi tradiční festivaly v Santa Martě patří například Křížová cesta (Semana Santa), Festival de la Mar (festival moře), Festival vinařství a gastronomie nebo Carnaval de Negros y Blancos (festival barev).

10. Jaké jsou nejlepší možnosti pro nakupování v Santa Martě?
Odpověď: Ve městě Santa Marta lze nakupovat v nákupních centrech jako je Zazue Shopping Center nebo Buenavista, ale také ve stáncích s místními suvenýry a na městských trzích, jako je Mercado Público a Pasaje Soto.


Letenka Kolumbie Santa Marta


Santa Marta je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Kolumbii. Nachází se na severním pobřeží země a nabízí nádherné pláže, úchvatné přírodní scenérie a bohatou kulturní historii.

Letenky do Santa Marty jsou oblíbenou volbou mezi cestovateli, kteří se chtějí ponořit do pestrosti karibské oblasti. Existuje několik leteckých společností, které nabízí přímé lety z různých měst do Santa Marty, což cestování do této destinace činí snadným a pohodlným.

Po příletu do Santa Marty můžete okamžitě začít objevovat její krásy. Můžete se vydat na procházku po Malecónu, což je promenáda, která vás zavede podél pláže a nabídne nádherné výhledy na moře. Zde se také nachází množství restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžete vychutnat tradiční kolumbijskou kuchyni a zakoupit suvenýry.

Pokud máte rádi dobrodružství a přírodu, můžete se vydat do okolních přírodních rezervací, jako je Taironaka nebo Parque Nacional Natural Tayrona. Tato místa nabízejí krásné pláže, úchvatné vodopády a příležitost k prozkoumání místní fauny a flóry. Další zajímavou možností je výlet do hor Sierra Nevada de Santa Marta, které jsou domovem různých původních kmenů a nabízejí úchvatné výhledy na celé město.

Santa Marta je také známá svou bohatou historií a kulturním dědictvím. V centru města se nachází koloniální budovy a starobylé kostely, které vám umožní nahlédnout do minulosti této oblasti. Mezi hlavní atrakce patří katedrála Basílica de Santa Marta a Santa Marta Gold Museum, kde můžete objevovat unikátní artefakty domorodých kultur.

Další výhodou návštěvy Santa Marty je její přístupnost k dalším turistickým destinacím v Kolumbii. Můžete si například udělat výlet do nedalekého města Cartagena, které je známé svými opevněními a koloniální architekturou. Nebo se vydejte do džungle Ciudad Perdida, což je starověké město Sierra Nevada de Santa Marta, které je považováno za mayskou obdobu Machu Picchu.

Zkrátka, letenka do Santa Marty je pasem do tropického ráje. Zdejší pláže, přírodní rezervace, kulturní památky a dobrodružné možnosti vás zcela jistě uchvátí. Stačí si vybrat vhodnou leteckou společnost a začít objevovat krásu této karibské oázy.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky