Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kanada Prince Edward Island

Letenka Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island, nejmenší kanadská provincie, je nejen krásnou destinací pro dovolenou, ale také skvělou možností pro ty, kteří touží poznat kanadskou kulturu a historii.

Letenka do Prince Edward Island je vstupenkou do rajského ráje ostrovů, které se nachází na východním pobřeží Kanady. Toto malebné místo je domovem nádherných pláží, faremních polí a přítulných přístavů, které na vás dýchají příjemnou atmosférou a klidem.

Při cestě do Prince Edward Island si můžete vychutnat neuvěřitelné výhledy z letadla, které vás provede přes jantarově zlatou záři oslnivými plážemi a smaragdově zelenými pastvinami, které jsou typické pro tento region. Pokud si zamluvíte letenku v létě, můžete potěšit své oči nádhernou zelení, kterou ostrov předvádí.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit je návštěva přírodních rezervací a parků, kterých se na ostrově nachází několik. Nejznámější z nich je Prince Edward Island National Park, který nabízí krásné pláže, sladký relax a možnost pozorovat místní flóru a faunu.

Ale Prince Edward Island je známý i svou historií a literárními kořeny. Jedním z nejznámějších autorů, jehož dílo je zde vázáno, je L.M. Montgomery, autorka slavné knihy "Anne z Green Gables". Můžete navštívit Green Gables Heritage Place, starý dům, který sloužil jako inspirace pro jednu z nejpopulárnějších knih všech dob.

Pokud jste gurmáni, určitě vás potěší příležitost ochutnat místní speciality, jako jsou ústřice, humry a mořské plody, které jsou známé po celém Kanadě. Prince Edward Island je také domovem mnoha farmářských trhů, kde si můžete pořídit čerstvé ovoce, zeleninu a další místní produkty.

Jednou z největších výhod letenky do Prince Edward Island je i to, že se zde nachází jedno z nejúžasnějších mírných klimat v Kanadě. Díky tomuto příjemnému počasí můžete užívat aktivit na pláži, jako je plavání, surfování nebo jízda na kajaku, a to jak v létě, tak i na podzim, kdy máte jedinečnou možnost shlédnout krásné podzimní barvy, které ostrov obklopují.

Prince Edward Island je malý kousek ráje, který nabízí vše, co cestovatel může požadovat - krásnou přírodu, zajímavou historii, výbornou gastronomii a úžasné lidí. Pokud plánujete cestu do Kanady, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře tento malý ostrov plný velkých překvapení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Prince Edward Island


Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Prince Edward Island?
Odpověď: Mezi nejlepší místa k návštěvě na Prince Edward Island patří národní park Prince Edward Island, město Charlottetown, nejstarší světový golfový hřiště v St. Andrews, Cape Bretónské pobřeží a četné pláže.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity, které můžete na Prince Edward Island podniknout?
Odpověď: Na Prince Edward Island můžete podniknout mnoho aktivit, jako jsou procházky, cyklistika, golf, rybaření, kajakářství, vodní sporty, návštěva muzeí a galerií nebo noční podívaná na hvězdy.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na Prince Edward Island?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na Prince Edward Island patří Cavendish Beach, Brackley Beach, Basin Head Beach, Souris Beach a Dalvay Beach.

Dotaz: Je lepší najít si ubytování v hotelu nebo pronajmout si dům na dovolenou?
Odpověď: Záleží to na Vaší preferenci. Pokud hledáte více soukromí a prostoru, pronájem domu na dovolenou může být lepší volbou. Pokud však preferujete služby a pohodlí hotelu, je lepší vybrat si ubytování v hotelu na ostrově.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší restaurace na Prince Edward Island?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace na Prince Edward Island patří The Inn at Bay Fortune, Sims Corner Steakhouse & Oyster Bar, Blue Mussel Cafe, Claddagh Oyster House a Dalvay by the Sea.


Ubytování Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island, nebo-li PEI, je malý ostrov nacházející se v Atlantském oceánu v kanadské provincii Newfoundland a Labrador. Tento ostrov je populární zejména pro své krásné pláže, koloniální města a nádhernou krajinu. Pokud plánujete svou cestu na tento ostrov, nebojte se, že byste neměli kam se ubytovat. PEI nabízí širokou škálu různých ubytovacích zařízeních pro každého návštěvníka.

Hostel

Pro mladé lidi nebo pro ty, kteří chtějí ušetřit nějaké peníze, PEI nabízí několik hostelů. V hlavním městě Charlottetown najdete například hostely dospělých nebo dětských organizací.

V pensionu

Pro ty, kteří chtějí mít větší soukromí nebo ticha, a zároveň nepotřebují velký prostor, jsou pensiony dobrým řešením. PEI má mnoho pensionů po celém ostrově, od romantických penzionů v malých rybářských vesnicích až po luxusní penziony v historických částech Charlottetownu.

Ubytování u Farmářů

Pro ty, kteří mají rádi přírodu nebo chtějí poznat místní život, mohou zkusit ubytování na farmě. PEI je domovem mnoha rodinných farem, které nabízí ubytování a snídani. Tyto farmy vám umožní prozkoumat místní kulturu a zemědělské praktiky a určitě najdete mnoho užitečných informací a zážitků z této oblasti.

Hotely

PEI má mnoho hotelů různé úrovně, které zahrnují standardní hotely, luxusní hotely a rezorty. V mnoha hotely nabízejí různé turistické atrakce a zážitky jako například golfové kurzy, wellness a spa centra, plážové bary a mnoho dalšího.

Airbnb

Jednou z možností, jak najít ubytování na PEI je AirBnB. Tento webový portál vám umožní najít ubytování dle vašich přání. Najdete zde od malých bytů až po velké vily s bazénem a výhledem na oceán.

Shrnutí

Prince Edward Island nabízí různé typy ubytování, od hostelů pro mladé lidi až po luxusní hotely a resorty. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a užijte si svůj pobyt v tomto krásném kanadském ostrově.


Počasí Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island je malý kanadský ostrov o rozloze 5 660 km² nacházející se v Atlantiku. Ostrov nabízí nádherné pláže, národní parky a unikátní kulturu. Nicméně, když se jedná o počasí, ostrov ne vždy přeje návštěvníkům.

Podnebí na Prince Edward Island je ovlivněno Atlantským oceánem, což znamená, že je velmi proměnlivé a nepředvídatelné. Hlavní sezone jsou jaro a léto, kdy teploty dosahují průměrně 15°C až 25°C. Nicméně, i během těchto sezon mohou být teploty náhlé výkyvy. V posledních letech také nastávají extrémní horké vlny.

Podzim a zima na Prince Edward Island je obvykle deštivý a větrný. Teploty klesají na průměrných 0°C až -10 °C, ale mnohdy mohou být i níže. Sněhové přeháňky jsou běžné a způsobují mnoho rušení a zpoždění. Nicméně, někteří návštěvníci preferují nízké teploty a krásné zimní scenérie.

Když plánujete návštěvu Prince Edward Island, důležité je sledovat předpověď počasí a přizpůsobit se podle toho svému programu. Nejlepší je nosit vrstvy oblečení a získat národní park pass, který umožní návštěvu parků v kteroukoliv roční dobu.

Nicméně, přestože počasí na Prince Edward Island může být nevyzpytatelné, turisté si budou určitě pamatovat krásu ostrova, bílé písky a modré vody. Nemluvě o různých typický Kanadských aktivitách, jako je lyžování, snowboarding a jízda na saních, které si návštěvníci mohou užít v zimě.

Na ostrově se také konají různé festivaly, jako například Charlottetown Festival, kde zaznívají broadwayské muzikály a koncerty. Pro milovníky krásné scenérie je možné se na Prince Edward Island vydat na výlet na koni nebo kajaku a užít si tak nádherný výhled na záliv.

Výlet na Prince Edward Island je nezapomenutelný zážitek. Vzhledem k výkyvům počasí je však důležité být pečlivý a připraven na různé očekávané i neočekávané situace. V každém případě, krása a bohatá kultura ostrova stojí za to.


Dovolená Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island je malý ostrov ležící v Atlantském oceánu na východním pobřeží Kanady. Tuto krásnou provincii můžete navštívit během dovolené prožité v Kanadě. Prince Edward Island je proslulý svými překrásnými plážemi, historickými památkami a také výbornou mořskou kuchyní. Pojďme se podívat, co vše tento ostrov nabízí.

Začít bychom mohli u největšího města Charlettetown, které je hlavním městem provincie. Toto město je plné historických památek a muzeí. Nejznámějším z nich je Heritage Centre, kde se můžete dozvědět více o historii ostrova a jeho obyvatel. Pro milovníky divadla se určitě nabízí návštěva koncertu v divadle Confederation Centre of the Arts.

Další z míst, které byste na Prince Edward Island neměli vynechat, jsou pláže. Ty jsou tu opravdu krásné a nabízejí spoustu vodních aktivit. Nejznámějšími plážemi jsou Cavendish Beach a Brackley Beach. Krásný výhled na pobřeží si můžete užít i ze skalnatého pobřeží na Cape Bear nebo Cape Tryon.

Pro ty, kteří milují mořskou kuchyni, je tato provincie opravdovým rájem. Nejvíce se tu podávají ryby, krevety a třešňové klobásy. Můžete si zde ochutnat také nejoblíbenější pivo - India Pale Ale. Kromě toho se tu nachází spousta farmářských trhů, kde můžete nakoupit čerstvé ovoce a zeleninu.

Pro ty, kteří si chtějí užít více adrenalinových zážitků, je tady několik aktivit. Můžete si projít třeba golfové hřiště nebo si pronajmout kolo a ujet si po cyklostezkách na okolních plážích. Pro milovníky vodních sportů nabízí též možnost zapůjčení kajaku nebo paddleboardu.

Kromě těchto aktivit a míst, které jsou v této provincii k vidění, se tu samozřejmě můžete také jen tak procházet a užívat si teplo a klid ostrova. Prince Edward Island je určitě místem, které stojí za návštěvu. Pokud již máte plány na dovolenou v Kanadě, nezapomeňte na tento drobný klenot na východním pobřeží Kanady.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky