Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Japonsko Fukuoka

Letenka Japonsko Fukuoka


Japonsko je jednou z nejexotičtějších a nejzajímavějších destinací v Asii. Pokud plánujete svou cestu do této země, zaměřte se na město Fukuoka, které se nachází na jihozápadě ostrova Kjúšú.

Fukuoka je jedno z největších měst ostrova a je úplně jinaké, než jaké jsme zvyklí z ostatních míst v Japonsku. Město nabízí kombinaci moderní architektury a tradičního japonského stylu, což je hlavním důvodem, proč se turisté do tohoto města rádi vrací.

Jestliže uvažujete o koupi letenky do Fukuoky, můžete se těšit na mnoho zajímavých zážitků a atrakcí. Fukuoka je plné hezkých parků, starobylých chrámů a svatyní, zábavních centrá a vynikajících restaurací.

Jedním z hlavních turistických atrakcí města je Fukuoka Tower, která se týčí do výšky 234 metrů a nabízí neuvěřitelný výhled na město a okolní krajinu. Uvnitř věže najdete muzeum, restauraci a obchody, kde si můžete koupit suvenýry.

Další zajímavou atrakcí je krytý trh Yanagibashi Market, kde najdete širokou škálu japonských specialit a místních produktů. Můžete ochutnat čerstvou sushi, nudle, ryby a další pokrmy, které jsou typické pro tento region.

Pokud máte rádi japonskou kulturu, nezapomeňte navštívit nejstarší a největší chrám města Tocho-ji, kde se nachází obří bronzová socha Buddhy. Chrám je také znám pro své osvětlení v období jara a podzimu.

Další zajímavé místo, které byste si měli prohlédnout, je Fukuokský zámek, postavený v roce 1601. Zámek návštěvníkům umožňuje prohlédnout si budovy v japonském stylu, stejně jako vzácné historické předměty a artefakty.

Japonsko je na letenka Fukuoka v mnoha případech velmi atraktivní destinací, protože si zde každý může najít něco, co je zrovna pro něj nejzajímavější. Pokud toužíte po exotice, kultuře a odpočinku v zemi vycházejícího slunce, rozhodně zaměřte své plány na město Fukuoka a užijte si úžasné zážitky a nezapomenutelné dovolené!


Počasí Japonsko Fukuoka


Japonsko je známé svým rozmanitým a proměnlivým počasím. A jedno z míst, které zaujímá zajímavé místo v tomto ohledu, je Fukuoka. Ležící na japonském ostrově Kyūshū, Fukuoka má jedinečné klimatické podmínky, které ovlivňují jeho počasí po celý rok.

Fukuoka má mírné podnebí, což znamená, že zimy nejsou příliš studené a léta nejsou příliš horká. V zimě se teploty pohybují kolem 10 °C a v létě mohou stoupat na 30 °C. Díky oceánu v blízkosti se Fukuoka může pochlubit příjemnými zimami a osvěžujícími lety.

Město má také značné srážky po celý rok, což je činí poměrně vlhkým. Začátkem roku a na jaře může být počasí deštivější a oblačné. Monsunové větry, které přinášejí dešťové oblaky, jsou v této oblasti běžné.

Fukuoka však není zasaženo žádnými extrémními povětrnostními podmínkami, jako jsou hurikány nebo silné větry. To je zřejmě jedním z faktorů, který přispěl k rychlému rozvoji města. Fukuoka je známá jako moderní a živé město s velkým důrazem na odvětví služeb a kulturu.

Jednou z příjemných sezón v Fukuoka je jaro, kdy rozkvetou sakury, tradiční japonské třešňové stromy. Tato období jsou označována jako "sakura" čas a jsou pro Fukuoku velkou turistickou atrakcí. Město tento čas oslavuje různými festivaly a je postupně ověnčeno kvetoucími stromy.

Léto přináší do Fukuoky horké počasí a vysokou vlhkost, což může být pro některé lidi obtížné. Nicméně, díky západnímu větru od moře se město může chlubit mírným závanem osvěžujícího větru, který pomáhá zmírnit horko.

Podzim je další krásnou sezónou v Fukuoka, kdy se listy stromů začínají měnit na různé odstíny žluté, oranžové a červené. Mnoho lidí se vydává na výlety do horských oblastí, aby se mohli potěšit překrásnou podzimní krajinou.

Večery ve Fukuokě mohou být poměrně teplé, což je ideální pro procházky po městě nebo objevování jeho různých uliček a trhů. Je to také skvělý čas na vyzkoušení místních specialit a ochutnávky tradiční japonské kuchyně.

Celkově lze říci, že Fukuoka je velmi zajímavou destinací, která nabízí svým návštěvníkům příjemné a pestré počasí po celý rok. Ať už se jedná o jarní sakuray, letní osvěžení od moře, podzimní barvy nebo zimní ticho, Fukuoka je místem, kde můžete vychutnat všechny roční období a jejich jedinečné kouzlo.


Ubytování Japonsko Fukuoka


Pokud hledáte zajímavé a pohodlné ubytování v japonském městě Fukuoka, máte na výběr z mnoha možností. Toto město leží na ostrově Kyushu a je jedním z největších a nejvýznamnějších měst této oblasti.

Když budete hledat ubytování v Fukuokě, první věc, kterou byste měli zvážit, je oblast, kde se nachází hotel nebo pension. Pokud budete chtít být v centru města, pak se zaměřte na oblast Tenjin nebo Hakata. V těchto oblastech najdete mnoho hotelů a pensionů v různých cenových kategoriích.

Pokud hledáte luxusní ubytování, pak je Hôtel Nikko Fukuoka jednou z nejlepších možností. Tento hotel se nachází v centru města blízko řeky Naka, nabízí nádherné pokoje a mnoho služeb a vybavení. Kromě toho je v blízkosti mnoho obchodů, restaurací a zajímavostí, jako je například Fukuocký vědecký muzeum.

Pokud hledáte ubytování v Nižším cenovém rozmezí, pak jsou hostely nebo penziony skvělou možností. Hostel Chocolate Box je velmi oblíbený a nabízí levné pokoje nebo postele v pokojích s vysokou kvalitou služeb a vybavení. Hostel se nachází v blízkosti stanice metra Yoshizuka, což vám umožní snadno se dostat do různých částí města.

Pokud hledáte ubytování s místním koloritem, pak byste mohli zvážit tradicionální japonské ubytování, jakým je ryokan. Ryokan Takefue je jedním z nejlepších ryokanů v Fukuokě s krásnou zahradou, velkými místnostmi a mnoho bazénů a lázní. Ryokan se nachází v přírodě, kousek od centra města.

V každém případě, bez ohledu na to, na jakém typu ubytování byste se rozhodli, je Fukuoka město, které stojí za návštěvu. Toto město nabízí mnoho zajímavostí a atrakcí, stejně jako mnoho chutných japonských jídel. Proto neváhejte a naplánujte si svou cestu do Fukuoky a užijte si nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších měst Japonska.


Dovolená Japonsko Fukuoka


Pokud hledáte exotickou destinaci pro vaši další dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu města Fukuoka na japonském ostrově Kyūshū.

Fukuoka leží na západním pobřeží ostrova Kyūshū a je hlavním městem prefektury Fukuoka. Má téměř 1,5 milionu obyvatel a je pátým největším městem v Japonsku.

Fukuoka nabízí spoustu aktivit a atrakcí, které stojí za návštěvu. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí je Fukuoka Tower, nejvyšší stavba v zemi, kde se z vyhlídky nabízí nádherný výhled na město a oceán.

Další must-see atrakcí je chrám Tōchō-ji s obrovskou bronzovou sochou Buddhy. V okolí chrámu je také spousta obchodů a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční japonskou kuchyni.

Pokud chcete zažít typické japonské veřejné lázně, určitě byste měli navštívit jednu z známých onsen (horkých pramenů) v blízkosti Fukuoky, jako je například Ureshino Onsen nebo Takeo Onsen.

Pro milovníky techniky a vědy je vhodnou zastávkou Hakataza, místní muzeum, které představuje vynálezy a objevy, které změnily svět.

Pokud hledáte spíše kulturní zážitky, můžete navštívit místní trhy, jako například Nanokamachi, kde najdete tradiční výrobky a japonské suvenýry.

Fukuoka je také proslulé svou gastronomií – můžete ochutnat tradiční japonské pokrmy, jako je ramen (japonská nudlová polévka) nebo sushi, ale také mnoho místních specialit, například tonkotsu, polévka z vepřového masa.

Fukuoka je rovněž známá svým nočním životem a nabízí mnoho barů, klubů a nočních míst, kde si můžete užít hudbu a tancování.

Vzhledem k tomu, že Fukuoka leží v jižní části Japonska, má příjemné počasí po celý rok. V létě se teploty pohybují přibližně okolo 30°C, zatímco v zimě se pohybují okolo 10°C.

V případě ubytování máte na výběr z mnoha hotelů v různých cenových kategoriích. V samotném centru Fukuoky se nachází mnoho moderních hotelů, zatímco za městem najdete klidnější a relaxační ubytování ve venkovských oblastech.

Pokud hledáte cestu do jiného světa, neváhejte navštívit japonské město Fukuoka. Okusíte tu místní kulturu, gastronomii a na vlastní kůži okusíte druhou polovinu světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Fukuoka


1. Jak se dostat z letiště do centra Fukuoky?
- Z letiště Fukuoka můžete využít limuzínový autobus, který jezdí do hlavních hotelů a nákupních center. Dále je možné využít metra nebo taxi.

2. Jaké jsou nejznámější pamětihodnosti v Fukuoko?
- Mezi nejznámější pamětihodnosti v Fukuoko patří Fukuokský hrad, park Ohori, svatyně Kushida a Fukuokská věž.

3. Jaké jsou typické pokrmy v Fukuoko?
- Typickými pokrmy v Fukuoko jsou ramen, které jsou proslulé na celém světě, a také takzvané "yatai" stánky s jídlem, které nabízejí různé druhy místních specialit.

4. Kde se dá nejlépe nakupovat v Fukuoko?
- Největší obchodní čtvrtí v Fukuoko je Tenjin, kde najdete mnoho obchodů, nákupních center a restaurací. Další populární oblastí pro nakupování je Hakata, která nabízí tradiční japonské obchody a butiky.

5. Kam se mohu vydat na výlet z Fukuoky?
- Z Fukuoky se můžete vydat na výlet například do Okinawy, která je známá svými krásnými plážemi a podmořským životem. Další možností je návštěva Hirošimy, kde se nachází Památník míru a Atomová bomba Dome.

6. Jaké je počasí v Fukuoko?
- V Fukuoko je podnebí subtropické, s horkými a vlhkými léty a mírnými zimami. Teploty se často pohybují kolem 30 °C v létě a kolem 10 °C v zimě.

7. Jak se naučit základy japonského jazyka?
- Existuje mnoho jazykových škol a kurzů, které nabízejí výuku japonského jazyka pro začátečníky. Dále můžete využít jazykové aplikace, online kurzy nebo se učit sami z knih a jazykových materiálů.

8. Která města jsou snadno dostupná z Fukuoky vlakem?
- Z Fukuoky je možné snadno dopravit se vlakem do měst jako je Hirošima, Nagasaki, Kumamoto, Kagoshima a Ósaka.

9. Má Fukuoka pláže pro koupání?
- Ano, Fukuoka má několik pláží, kde se můžete vykoupat. Nejznámější je pláž Momochi, která se nachází nedaleko Fukuokské věže.

10. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Fukuoky?
- Nejlepší časy na návštěvu Fukuoky jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a kvetou sakury nebo lípy. Léto je také oblíbenou dobou, ale teploty mohou být velmi vysoké a vlhké.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky