Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Jamajka Green Grotto Caves

Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Green Grotto Caves


1. Jak dlouho trvá prohlídka Green Grotto Caves?

Prohlídka trvá zhruba jednu hodinu.

2. Je nutné se předem rezervovat?

Reservace není nutná, ale doporučuje se ji provést, aby se zajistilo místo v prohlídce.

3. Jaké jsou vstupné na Green Grotto Caves?

Vstupné závisí na věku a národnosti návštěvníků. Dospělí platí zhruba 20-25 USD, děti asi 10-15 USD.

4. Je možné se dostat na Green Grotto Caves místní dopravou?

Ano, místní autobusy a taxíky je možné použít k dopravě na místo.

5. Je prohlídka vhodná pro malé děti?

Prohlídka není vhodná pro děti mladší 4 let, pro ostatní děti je vstup povolen.

6. Je nutné být fyzicky fit pro prohlídku Green Grotto Caves?

Prohlídka není náročná na fyzickou kondici, ale je třeba být schopen chodit po kamenných cestách bez potíží.

7. Je možné si na místě půjčit světločepy?

Ano, na místě si lze půjčit světločepy za poplatek.

8. Je povoleno fotografování a nahrávání videa během prohlídky?

Fotografování a nahrávání videa jsou povoleny, ale pouze bez použití blesku a stativu.

9. Je možné si na místě koupit suvenýry?

Ano, na místě je možné si zakoupit drobné suvenýry jako křišťálové minerály nebo suvenýry z Jamajky.

10. Je na místě k dispozici restaurace nebo kavárna?

Ano, na místě je kavárna, kde si lze zakoupit občerstvení a napoje.


Dovolená Jamajka Green Grotto Caves


Dovolená na Jamajce: Green Grotto Caves

Na severním pobřeží Jamajky se nacházejí Green Grotto Caves, fascinující přírodní úkaz. Tato jeskynní síť je jedním z nejznámějších turistických cílů na ostrově a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Green Grotto Caves jsou unikátní svým geologickým původem, krásnou přírodní krajinou a historickým významem. Jeskyně byla dlouhodobě využívána Tainy, původními obyvateli Jamajky, jako úkryt před přírodními nepřízněmi a také jako posvátné místo. Během kolonizace Jamajky sloužily jeskyně jako úkryt pro otroky, kteří se pokoušeli uprchnout z otroctví.

Green Grotto Caves mají rozlohu přes 1 500 metrů a jsou propojeny s podzemními jezery a tunely. Hlavní jeskyně je výškově různorodá, s výškou stropu dosahující až 12 metrů. Návštěvníci mohou prozkoumat různé části jeskyně, jako je Great Hall, kde se mohou obdivovat vysokým stropům a podivným formacím kamenů. Další zajímavou částí je Grotto Lake, které je jedním z nejhlubších podzemních jezer na Jamajce.

Turisté mají možnost na jamajské dovolené navštívit Green Grotto Caves a prozkoumat jejich fascinující atmosféru. Odborní průvodci vás provedou tajemnými chodbami a ukáží vám unikátní geologické útvary a historickou hodnotu jeskyně. Budete svědky nádherného spektra barev prostřednictvím vápencových stěn, které se v průběhu let vytvořily při vyluhování vápence dešťovou vodou. V jeskyni je stále přítomná atmosféra minulosti, která představuje poutavé spojení přírody a historie.

Pro některé návštěvníky je Green Grotto Caves také skvělým místem pro dobrodružství. Kromě procházek můžete se zapojit do adrenalinových aktivit, jako je jeskynní pochod nebo jeskynní potápění. Jeskyně nabízí skryté místnosti a tajemné průchody, které z nich činí ideální cíl pro odvážné dobrodruhy.

Jestliže tedy plánujete dovolenou na Jamajce, nezapomeňte navštívit Green Grotto Caves. Budete fascinováni bohatou historií, nádhernou přírodou a jedinečnou atmosférou těchto jeskyní. Během vaší návštěvy si také uvědomíte, proč jsou Green Grotto Caves označovány za jeden ze skrytých pokladů Jamajky.


Počasí Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je ostrov Karibiku, který je známý svou krásnou přírodou a zajímavými geografickými útvary. Jedním z nejzajímavějších míst na ostrově jsou Green Grotto Caves, které také nabízí překrásné počasí.

Green Grotto Caves jsou přírodní jeskyně nacházející se v severní části Jamajky, nedaleko města Discovery Bay. Tato jeskynní síť je dlouhá přibližně 1,5 kilometru a díky své unikátní atmosféře přitahuje mnoho návštěvníků.

Jeskyně jsou plné krásných krápníků, stěn pokrytých mohutnými stromy a jasného, azurového mořského vzduchu. Právě díky své zelené vegetaci získaly jeskyně své jméno – Green Grotto, neboli Zelená jeskyně. Návštěvníci se mohou projít chodbičkami, které dávají úplně nový pohled na jamajskou přírodu.

Při návštěvě Green Grotto Caves se můžete těšit na příjemné a teplé podnebí. Jamajka má tropické klima s teplotami kolem 25 až 30°C po celý rok. Tato úžasná teplota dělá z Jamajky oblíbené místo pro dovolenou, zejména v zimních měsících, kdy se hodně lidí chce vyhnout chladnému počasí.

Při návštěvě jeskyně si můžete užít příjemný chládek, který zde panuje. Teplota se v jeskyních pohybuje mezi 17 a 20°C, což je velmi osvěžující po tropickém horku v exteriéru. Je to ideální způsob, jak se ochladit a užít si nádherných pohledů na unikátní přírodní útvary.

Navíc, jeskyně jsou chráněny také před deštěm, takže vás neočekává ničím nerušená procházka. Díky kontinuálnímu proudění vzduchu v jeskyních vzniká také specifické mikroklima, které je prospěšné pro vaše zdraví. Je známo, že vejít do jeskyně a dýchat čerstvý vzduch zde může mít blahodárný vliv na dýchací systém.

Nejlepší doba pro návštěvu Green Grotto Caves je mezi březnem a květnem, kdy se počasí na ostrově stabilizuje a je méně pravděpodobné, že zde budou silné deště nebo bouřky. Nicméně, jeskyně jsou otevřeny po celý rok a můžete je navštívit kdykoli vás to jen napadne.

Celkově lze říci, že Jamajka nabízí nádherné počasí, které vám umožní plně si užít návštěvu Green Grotto Caves. Poznáte nejen přírodní krásy jamajské krajiny, ale také si odpočinete v chládku jeskyní. Přijďte se tedy podívat na tento unikátní kus přírody a okusit kouzlo tropického počasí Jamajky.


Letenka Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka, ostrov plný krásy a dobrodružství, je známá nejen pro své bílé pláže a živou reggae hudbu, ale také pro své fascinující jeskyně a jeskynní systémy. Jedna z nejvíce fascinujících jeskynních atrakcí na Jamajce jsou Green Grotto Caves (Zelené Jaskyně).

Green Grotto Caves se nacházejí poblíž města Falmouth na severním pobřeží Jamajky. Tyto jeskyně mají bohatou historii a jsou ceněny jak vědci, tak i turisty hledajícími dobrodružství.

Jeskyně byly objeveny Arawaky, původními obyvateli Jamajky, před více než 1500 lety. Arawakové jeskyně považovali za svatá místa a používali je k oslavám a rituálům. Později byly Green Grotto Caves využívány jako útočiště pro vojenské jednotky během soudobých válek. Dokonce sloužily jako úkryt pro otroky, kteří se zde skrývali během získávání svobody.

Co dělá Green Grotto Caves tak unikátními je jejich přírodní krása a zajímavá geologie. Jeskyně se rozkládají na ploše více než 1,5 kilometru a mají několik místností a dutin, které jsou plné překrásných vápencových útvarů. Kamenné útvary vytvořené stékající vodou, sloupy, stropy a tunele vytvářejí ohromující scenérie.

Jedním z nejzajímavějších aspektů Green Grotto Caves je jejich historický význam. Jeskyně byly v minulosti používány piráty k ukrytí svých pokladů a legendy vyprávějí o tajemných průchodech spojujících jeskyně s mořskými pobřežními oblastmi. Návštěvníci si mohou prohlédnout různé artefakty a památky, které byly nalezeny v jeskyních, včetně stříbrných mincí, keramiky a jiných historických předmětů.

Turisté si mohou také vychutnat fascinující zážitek, kdy se ponoří do podsvětí. Průvodce se stará o to, aby turisté byli vedeni bezpečně skrz jeskyni a poskytovali jim zajímavé informace o historii a geologii místa. V průběhu prohlídky budou návštěvníci procházet tmavými chodbami, zastavovat se na scenických místech a obdivovat jedinečnou atmosféru jeskyně.

Green Grotto Caves jsou také domovem mnoha druhů netopýrů, které jsou důležitou součástí ekosystému jeskyně. Navštěvovat jeskyně proto také znamená podporovat a chránit tuto zranitelnou populaci netopýrů.

Pokud plánujete návštěvu Jamajky, Green Grotto Caves by neměly chybět na vašem seznamu míst k návštěvě. Prozkoumejte tuto unikátní jeskynní krajinu, poznávejte její historii a ochutnejte dobrodružství, které vás tam čeká. Green Grotto Caves nabízí fascinující pohled do minulosti a krásy přírody, které si budete pamatovat ještě dlouho poté, co opustíte Jamajku.


Ubytování Jamajka Green Grotto Caves


Green Grotto Caves jsou jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Jamajce. Tyto jeskyně, které se nacházejí v oblasti Runaway Bay v jihozápadní části ostrova, jsou nejen krásné, ale i historicky významné. A pokud hledáte možnosti ubytování v této oblasti, máte štěstí – existuje několik skvělých možností pro všechny druhy cestovatelů.

Green Grotto Caves jsou velmi zajímavé z geologického hlediska. Jeskyně vznikly v období miocénu, kdy byla Jamajka ještě pod vodou. Během času byla krajina erodována a zvedla se z vodní hladiny, což zanechalo jeskyně a podzemí plné fascinujících útvarů, jako jsou krystsaly a podvodní jezírka. Místní jméno Green Grotto Caves odkazuje na přírodní zeleň, která je součástí jejich prostoru a dává jeskyním jemný a klidný pocit.

Pokud hledáte způsoby, jak si užít tyto jeskyně, můžete si vybrat z několika možností. Prohlídka jeskyní vás zavede pod zem, kde si užijete podívanou na neuvěřitelně krásné minerály a krystaly. Průvodci vás provedou celým komplexem a představí vám historii jamajských otrokářů, kteří využívali jeskyně jako úkryt.

K dispozici je také adrenalinový park umístěný na ploše Green Grotto Caves. Návštěvníci tohoto parku mohou vyzkoušet různé druhy zábav, jako jsou například zipline, horolezectví a další. Tento park je ideální pro rodiny s dětmi a pro všechny, kteří touží po více aktivním a outdoorovém zážitku.

Pokud si chcete užít nějaký klid, zaslouží si ubytování blízko Green Grotto Caves váš zájem. Existuje zde několik možností, které jsou skvělé pro každého cestovatele.

První možností je Grand Bahia Principe Jamaica, což je komplex resortů s několika restauracemi, bazény a zábavními aktivitami. Tento hotel se nachází nedaleko Green Grotto Caves a nabízí krásný výhled na oceán. Jeho umístění a výbava zahrnují různé aktivity, jako například potápění či windsurfing. Pro ceny a pokojové varianty mrkněte na jejich stránku.

Jinou možností pro ubytování je Runaway Bay Heart Hotel, který se nachází v blízkosti Green Grotto Caves a nedaleko pláže. Tento hotel je ideální pro ty, kdo chtějí strávit klidný pobyt v těsné blízkosti turistických atrakcí.

Další možností pro ubytování je FDR Resort & Village, který je perfektní pro rodiny s dětmi. Tento resort nabízí plnou penzi, vlastní pláž a skvělý výhled na oceán.

Takže ať už hledáte zábavu nebo klid, najdete ubytování v blízkosti Green Grotto Caves, které splní vaše očekávání. A nezapomeňte se podívat na pozoruhodnou historii této překrásné jamajské oblasti tak jako na turistické zajímavosti, jako jsou Duty-free obchody, Bob Marley Experience & Theater by itself.

Rozhodně stojí za návštěvu – a pobyt v blízkosti dech beroucích Green Grotto Caves může být doplněn o mnoho dalších jamajských zážitků.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky