Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Irsko Glendalough

Ubytování Irsko Glendalough


Glendalough, známé také jako údolí dvou jezer, je jedným z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na irském ostrově. Nachází se v hrabství Wicklow, asi hodinu cesty jihovýchodně od Dublinu. Toto malebné údolí je obklopeno nádhernou krajinou, která láká milovníky přírody, turisty i historie.

Největším lákadlem Glendalough je jeho klášter založený ve 6. století svatým Kevinem. Klášter, který se nachází u jezera, byl kdysi centrem duchovního výzkumu a vzdělávání. Dnes jsou zde stále patrné zbytky klášterních budov, jako jsou kostel, klášterní refektář a věž. Návštěvníci mají příležitost prozkoumat tuto historickou památku a ponořit se do atmosféry minulých staletí.

Ale návštěva Glendalough není omezena pouze na klášter. Krajina v okolí je úchvatná a zahrnuje dvě jezera, která jsou důvodem, proč je tomuto místu přezdíváno "údolí dvou jezer". Jezera, která jsou obklopena zelenými horami a lesy, nabízejí úžasný výhled a příležitost k odpočinku a relaxaci. Mnoho turistů si zde pronajímá čluny nebo kajaky, aby si užívali jezerního prostředí.

Kromě kláštera a jezer je Glendalough také výchozím bodem pro několik turistických stezek, které vás provedou okolní krajinou. Mezi nejznámější patří stezka Wicklow Way, která vede přes kopce a údolí s úchvatnými výhledy na krajinu. Tato trasa je oblíbená mezi pěšími turisty i cyklisty.

Pokud plánujete návštěvu Glendalough, budete potřebovat ubytování. V okolí najdete různé možnosti, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely. Mnoho z nich se nachází v blízkosti jezera a kláštera, takže budete mít snadný přístup k hlavním atrakcím.

Ubytování v Glendalough je obvykle velmi pohodlné a přátelské. Místní majitelé penzionů a hotelů jsou běžně přívětiví a ochotní pomoci s jakýmikoli dotazy nebo potřebami. Můžete si vybrat ze široké škály ubytovacích možností, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím.

Celkově vzato, ubytování v Glendalough vám umožní prozkoumat toto krásné a historicky významné místo v Irsku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit zde jen jednodenní výlet nebo si zde rezervujete pobyt na několik dní, jistě nebudete zklamaní. Glendalough je skutečným pokladem v irském venkově a stojí za to ho navštívit.


Letenka Irsko Glendalough


Glendalough: Klenot na zeleném ostrově

Irsko je země bohatá na překrásnou krajinu a malebné památky, které lákají turisty z celého světa. Jedním z takových fascinujících míst je Glendalough, což v překladu z irštiny znamená "Údolí dvou jezer". Toto malebné údolí s historickým klášterem leží jen hodinu jízdy od Dublinu a je oblíbenou destinací pro milovníky přírody, historie a klidu.

Údolí Glendalough se nachází v Národním parku Wicklow Mountains, tvořeném rozlehlým horským pásmem. Návštěvníci sem přicházejí, aby se ponořili do přírodní krásy, prohlédli si historickou stavbu nebo se prostě jen odreagovali od rušného městského života. Kromě překrásného jezerem okrašlovaného údolí se zde nachází i řada turistických tras, které umožňují prozkoumávat tento nádherný kout Irska.

Nejvíce známou a navštěvovanou památkou v Glendalough je klášter založený svatým Kevinem v 6. století. Tento klášter sloužil jako útočiště pro mnichy až do 13. století, kdy byl zničen anglo-normanskými vojsky. Dnes z kláštera zbyly především ruinami klášterní kostel, vysoká kamenná věž a několik dalších staveb. Klášter je obklopen rozsáhlým hřbitovem, kde jsou pohřbeni někteří irští světci.

Kromě kláštera se v údolí nacházejí i další atrakce, například malé muzeum, kde je možné se dozvědět více o historii tohoto místa, nebo vodopády, které jsou přístupné po krátké procházce. Návštěvníci si zde mohou také vychutnat klidnou atmosféru a pozorovat mnoho druhů ptáků a jiných zvířat, které obývají okolní přírodu.

Glendalough není pouze místem historie a přírody, ale také příležitostí k různým aktivitám. Turisté si zde mohou zapůjčit kolo a projet se cyklistickou trasou kolem jezer, nebo se vydat na turistickou stezku a vyšplhat se na nejvyšší vrchol okolních hor. Pro ty, kdo hledají klid a odpočinek, je zde možnost si sednout u jezera a obdivovat malebné okolí.

Pokud se chystáte do Irska a máte rádi spojení historie, krásné přírody a klidu, nevynechejte návštěvu údolí Glendalough. Toto úchvatné místo nabízí nejen jedinečný pohled do minulosti, ale i příležitost být jedno s přírodou a vychutnat si klid a krásu Irska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Glendalough


1. Jak se dostat do Glendalough?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Glendalough, je autem nebo autobusem. Z Dublinu to trvá asi hodinu a půl jízdy.

2. Kde se nachází Glendalough?

Glendalough se nachází v kraji Wicklow v Irsku.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Glendalough?

Hlavní atrakce v Glendalough jsou klášter Sv. Kevina, Upper a Lower jezero, Round Tower a Báthoryovský kříž.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Glendalough?

Nejlepší čas na návštěvu Glendalough je v období jara a léta, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plném květu.

5. Je nutné si rezervovat ubytování v Glendalough?

Je doporučeno si ubytování v Glendalough předem rezervovat, zejména v hlavní turistické sezóně.

6. Kde se dá v Glendalough najíst?

V Glendalough se nachází několik restaurací, kaváren a hospůdek, které nabízejí tradiční irské pokrmy.

7. Jaká je nejlepší turistická trasa v Glendalough?

Nejlepší turistická trasa v Glendalough je okružní trasa kolem Upper a Lower jezera, která vám umožní vidět všechny hlavní atrakce této oblasti.

8. Jaká je nejlepší doba dne pro návštěvu Glendalough?

Nejlepší doba dne pro návštěvu Glendalough je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy se zde obvykle hromadí nejvíce turistů.

9. Kolik stojí vstup do Kláštera Sv. Kevina?

Vstup do kláštera Sv. Kevina je zdarma, ale je možné si tu nechat milodar.

10. Je v Glendalough dostatek parkovacích míst?

Ano, v Glendalough je dostatek parkovacích míst, ale během turistické sezóny mohou být parkovací místa plná.


Počasí Irsko Glendalough


Glendalough, známý také jako „údolí dvou jezer“, je přírodní oáza nacházející se na východě Irska, asi hodinu jízdy od hlavního města Dublinu. Toto krásné místo je oblíbené jak u místních obyvatel, tak u turistů z celého světa.

Irské počasí je známé svojí proměnlivostí a Glendalough není výjimkou. Kvůli své poloze a přítomnosti dvou jezer si můžete v každém ročním období vychutnat různá počasí. V létě se dočkáte teplejších teplot a slunečných dnů, zejména v červenci a srpnu, kdy průměrné teploty dosahují 17-20 °C. Za takového počasí je ideální navštívit Glendalough a projít se po krásných přírodních stezkách, navštívit historické ruiny a užít si piknik u jezera.

Na podzim se počasí začne ochlazovat a příroda nabízí úchvatnou podívanou barevně se měnících listů. Teploty jsou nižší, pohybují se kolem 10-15 °C, ale stále je možné si užít procházku po okolních horách a jezerech. Je však třeba mít na paměti, že podzim je také obdobím, kdy často prší a je více vlhko, takže se doporučuje mít s sebou nepromokavé oblečení a obuv.

Zima v Glendalough je často chladná s průměrnými teplotami okolo 5-10 °C. V tomto období si můžete užít klidnější atmosféru, kdy je méně turistů a okolní příroda je pokryta sněhem. V zimě se ale také často vyskytují deštivé a větrné dny, takže se doporučuje mít s sebou dostatek vrstevnatého oblečení a deštník.

Jaro je v Glendalough dobou, kdy příroda začíná ožívat. Průměrné teploty stoupají na 10-15 °C a je často slunečno, i když občas může být chladněji a deštivěji. Jarní období je ideální pro procházky a objevování okolních přírodních krás.

Ať už se rozhodnete navštívit Glendalough v jakémkoli ročním období, buďte připraveni na různá počasí a nezapomeňte si sebou vzít dostatek oblečení. Bez ohledu na počasí však Glendalough nabízí jedinečné přírodní a historické krásy, které stojí za návštěvu.


Dovolená Irsko Glendalough


Glendalough - Klenot irských krajin

Když se řekne Irsko, většina lidí si vybaví zelené kopce, dramatické pobřeží a mnoho starobylých ruin. Jedno z nejkrásnějších míst, které si Irsko může být hrdé, je bezpochyby Glendalough. Tato starobylá vesnice, nacházející se v horském údolí v hrabství Wicklow, je známá svými historickými památkami, nádhernou přírodou a klidem, který v ní panuje.

Glendalough, což v překladu z irštiny znamená „Dno dvou jezer“, leží ve vrchovině Wicklow Mountains National Park. Jak název napovídá, oblast je obklopena dvěma krásnými jezery - Upper a Lower Lake. Tyto jezera přitahují turisty svými průzračnými vodami a tichem, které zde vládne. Jsou ideálním místem pro piknik nebo pro romantickou procházku podél jejich břehů.

Historickým srdcem Glendalough je středověký klášter, který zde byl založen v 6. století svatým Kevinem. Klášterní ruiny jsou jednou z nejnavštěvovanějších památek v Irsku a patří mezi národní kulturní poklady. Pevnost, brány, kostelík a hrobky nám připomínají slavnou minulost tohoto duchovního centra. Procházka mezi těmito starobylými zříceninami vám poskytne neopakovatelný pocit historie a mystiky.

Pokud jste přírodovědci nebo milovníci venkovních aktivit, Wicklow Mountains National Park je pro vás rajským místem. Park nabízí nádherné túry a procházky, kde si můžete vychutnat okouzlující scenérie obklopené horami, vodopády a lesy. Oblast je také domovem pro bohatou faunu a floru, včetně vzácných druhů ptáků, rostlin a zvířat. Park je také oblíbeným místem pro horolezce, cyklisty a rybáře, kteří sem míří hledat adrenalinové zážitky nebo klidné chvíle odpočinku.

Glendalough je vybaveno také skvělou infrastrukturou. Zdejší turistické centrum vám poskytne všechny informace o historii, návštěvních trasách a přírodních zajímavostech oblasti. Různé obchody nabízejí suvenýry a tradiční irské výrobky jako je ručně vyrobené oblečení nebo šperky. V okolí najdete také kavárny a restaurace, kde si můžete vychutnat lahodné irské speciality.

Glendalough je tedy ideální destinací pro relaxaci a prozkoumání. Pokud hledáte místo, kde se můžete oddat kráse irské krajiny, prožít historii na vlastní kůži a načerpat energii ze ticha přírody, není lepší volbou než Glendalough. Navštivte toto kouzelné místo a přesvědčte se, proč je považováno za jedno z nejvzácnějších přírodních a kulturních dědictví Irska.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky