Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Gruzie Tusheti National Park

Dovolená Gruzie Tusheti National Park


Gruzie je země plná krásných přírodních scenérií, ale pokud hledáte opravdu unikátní zážitek, nechejte se inspirovat dovolenou v Tusheti National Park. Tento Národní park, který se nachází na východě Gruzie, je domovem pro starobylé horské vesnice, prastaré kostely a kláštery, krásné jezera a okouzlující horské prostředí.

Tusheti je horský region, kde se nachází nejvyšší hory Gruzie – Devdoraki a Sameba. Tyto hory tvoří dech beroucí scenérie na západ od Tusheti, což vytváří krásnou horolezeckou trasy pro ty, kteří chtějí provést horskou turistiku. Tyto trasy se rovnají těm nejlepším v Alpách.

Chcete-li se dostat k parku Tusheti, musíte překonat překážku horského průsmyku, takže pro cestu na jih, kde se nachází oblast, se musí použít speciální terénní vozidlo. Ačkoli to může být výzva, cesta sama o sobě stojí za to. Překonání horského průsmyku dává neuvěřitelné emoce a zážitky.

Jakmile dorazíte do parku, budete okouzleni typickými kamennými domy a starobylé kostely. Tyto staré budovy byly postaveny z kamenů, které se vzaly z okolních hor, takže místo má jedinečný rustikální vzhled a cítí se zde rustikální atmosféra. V oblasti je mnoho aktivit, které můžete dělat, včetně pěší turistiky, jízdy na koních, rybaření a koupání v jednom z mnoha jezer.

Co se týče ubytování, v parku je mnoho možností pro spaní. Pokud hledáte luxusní hotel nebo motel, asi zde nenajdete nic takového. Avšak, pokud vás zajímá zážitek z pravé gruzínské kultury, můžete si pronajmout pokoj v rodinném domě v jedné z vesnic.

Jídlo, které se zde podává, je neuvěřitelné. Chutné salámy z místních kozích a ovčích sýrů a místní pokrmy s ostrými chilli, sladkou kukuřičnou polévkou a chlebem, se také podává sklenka rumu či dalších místních alkoholických nápojů.

Do parku Tusheti je nejlepší jet během letních měsíců, kdy jsou cesty pro vozidla otevřeny. V zimě je tato oblast těžko dostupná, a tak je lepší ji navštívit jindy. V jakoukoli roční dobu však zdejší krajina nabízí nezapomenutelné a úchvatné zážitky.

Celkově lze říci, že návštěva parku Tusheti bude jedním z vrcholů vaší dovolené. Objevování krás tohoto unikátního místa je jedním z nejlepších způsobů, jak poznat pravou krásu Gruzie a získat nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Gruzie Tusheti National Park


Gruzie je známá svou nádhernou přírodou a horskými krajinami. Jedním z nejvíce fascinujících a malebných míst v zemi je národní park Tusheti. Tusheti se nachází v severovýchodní části Gruzie, v pohoří Velký Kavkaz, a nabízí neuvěřitelně jedinečné zážitky a krásné přírodní scenérie.

Tusheti je jedním z nejodlehlejších regionů Gruzie a je známý svou divokou a nezkrotnou krásou. Tento národní park je domovem pro horské údolí s rozsáhlými travnatými pláními, hlubokými soutěskami, horskými vrcholky a řekami tekoucími divokými kaňony. Tusheti je také proslulý svými středověkými vesnicemi s tradičními kamennými věžemi, které jsou součástí kulturního dědictví Gruzie.

Během svého pobytu v Tusheti si můžete užít různé aktivity a zážitky. Jednou z nejoblíbenějších je pěší turistika, která vás provede zasněženými horami, rozkvetlými pastvinami a malebnými vesnicemi. Existuje mnoho túr a stezek, které vedou přes národní park, ať už jste začátečník nebo zkušený turista. Jednotlivé trasy nabízejí úchvatné výhledy na horské vrcholky, ledovcová jezera a divoké řeky.

Další populární aktivitou v Tusheti je jízda na koni. Místní obyvatelé se specializují na chov koní, tzv. "Tushetianechorses". Jejich koně jsou známé svou odolností a přizpůsobivostí těžkým horským podmínkám. Jízda na koni vám umožní prozkoumat národní park rychleji a výbušněji.

Pro milovníky historie a kultury je návštěva tradičních vesnic v Tusheti skvělým zážitkem. Zde můžete vidět kamenné věže, které byly postavené jako obranné stavby v minulosti a jsou symbolem regionu. Místní lidé jsou známí svou přívětivostí a pohostinností, a tak se můžete těšit na tradiční jídlo, jako je chinkali (plněné kapsy těsta) a kachapuri (tradiční sýrový chléb).

Když přijedete do Tusheti, můžete si také pronajmout tradiční horský dům nebo chalupu, které jsou obvykle postavené z kamene a dřeva. Tyto ubytování vám umožní zažít autentický život v horské vesnici Gruzie. Mnoho z těchto domů nabízí také úchvatný výhled na okolní hory a scenérie.

V Tusheti nenajdete mnoho luxusních hotelů nebo moderního vybavení, ale právě to dělá toto místo tak unikátním a fascinujícím. Pobyt v Tusheti je skutečným útěkem od moderního světa a umožňuje vám zažít přírodu v její nejčistší formě.

Pokud jste dobrodružník a hledáte nový a neuvěřitelný zážitek, národní park Tusheti v Gruzii je perfektní destinací pro vás. Tato divoká a malebná krajina nabízí nejen nádherné výhledy, ale také bohatou historii a kulturu. Přijďte a objevte kouzlo Tusheti National Park a nechte se unést tajemnou krásou tohoto jedinečného místa.


Počasí Gruzie Tusheti National Park


Tusheti National Park se nachází v horské oblasti Gruzie a nabízí nádhernou krajinu a unikátní počasí. Tato oblast je známá svými vysokými horami, pastvinami, horskými řekami a malebnými horskými vesničkami.

Počasí v Tusheti National Parku je velmi opomíjeným fenoménem, protože se jedná o oblast horského charakteru. Počasí zde může být velmi nepředvídatelné a dramatické. Jedním z hlavních faktorů ovlivňujících počasí v této oblasti jsou horské proudy vzduchu a jejich vzájemné srážky.

V létě, kdy je turistická sezóna nejaktivnější, mohou teploty dosáhnout až okolo 30 °C ve dne a v noci klesají na příjemných 10-15 °C. Občas se mohou vyskytnout i prudké bouřky a déšť, který může být někdy silný a vytrvávající. Doporučuje se tedy zabalit do svého batohu vhodné oblečení na případné změny počasí.

Podzim v Tusheti je obdobím, kdy se listí začíná měnit na různé odstíny žluté, oranžové a červené barvy. Teploty se postupně snižují a na začátku října už může být chladno až 0 °C. Deštivé počasí v kombinaci se studenými teplotami může přispět k tvorbě sněhu v horách.

Zima v Tusheti je dlouhá a tvrdá. Teploty se mohou pohybovat okolo -15 °C až -20 °C. Sníh pokrývá celou krajinu a mnoho turistů sem přijíždí za zimními radovánkami, jako je lyžování, snowboarding nebo procházky na sněžnicích. Vzhledem k náročným podmínkám a možnému nebezpečí výskytu lavin je však nutné dodržovat bezpečnostní opatření.

Jaro v Tusheti je obdobím, kdy začínají teploty stoupat a příroda ožívá. Teploty v březnu se pohybují kolem 0 °C a v dubnu se postupně zvyšují až k 10 °C. Jarní období je také známé pro své deštivé počasí, které přispívá k rozkvětu květin a zelené vegetace.

Celkově lze říci, že počasí v Tusheti National Parku je velmi proměnlivé a záleží na ročním období. Je nutné být připravený na případné změny počasí a vhodně se vybavit oblečením a dalšími outdoorovými doplňky. Bez ohledu na aktuální počasí je však Tusheti jedinečným místem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do krás přírody Gruzie.


Letenka Gruzie Tusheti National Park


Tusheti National Park je malý klenot v srdci Kavkazu, který skrývá některé z nejkrásnějších scenérií v celé Gruzii. Pokud plánujete cestu do této země, rozhodně byste neměli vynechat tuto oblast, která se pyšní křišťálově čistými řekami, zelenými pastvinami a divokou přírodou.

Abychom však mohli navštívit Tusheti, musíme nejprve najít vhodné letenky do Gruzie. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé spojení do hlavního města Tbilisi, jako je například Qatar Airways, Turkish Airlines nebo Georgian Airways. Z Prahy můžete letět například s Turkish Airlines nebo Lufthansou s mezipřistáními, což může cestování zpomalit, ale zároveň může být příležitostí k prohlídce dalších měst.

Po příletu do Tbilisi si můžete pronajmout auto a vyrazit na cestu. Způsob dopravy je klíčovým faktorem pro úspěšnou návštěvu Tusheti, protože cestování do této oblasti je možné pouze po dobu několika měsíců v roce, kdy jsou propustky přes průsmyky otevřeny. Propustka pro Tusheti je obvykle otevřena od května do října, ale přesné datum otevření a uzavření závisí na počasí. Je tedy důležité, aby byl náš plán cesty flexibilní a přizpůsobivý.

Trasa do Tusheti z Gruzie začíná v regionu Kakheti, krásné oblasti plné vinic a starých klášterů, a pokračuje přes průsmyk Abano, jedno z nejvyšších míst v Kavkazu. Cestou se můžete zastavit v Kvareli, kde se nachází starobylý klášter Nekresi, a objevovat další malebné vesnice, jako jsou například Omalo a Dartlo.

Samotný Tusheti National Park se nachází v nadmořské výšce nad 2 000 metrů a nabízí návštěvníkům spektakulární výhledy na horské vrcholky a nekonečné pastviny. Kromě nezapomenutelných scenérií můžete také ochutnat tradiční gruzínské jídlo a přátelskost místních obyvatel.

V Tusheti se nachází několik horských chat, kde si můžete pronajmout pokoj, nebo si můžete postavit stan v jednom z mnoha tábořišť. Vzhledem k odlehlosti této oblasti není možné platit kreditní kartou, a proto je důležité si s sebou přinést dostatek hotovosti.

Tusheti National Park je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z městského života a prožít nějaký čas uprostřed přírody. Výlet do Tusheti je jednou z nejneuvěřitelnějších zážitků, které můžete v Gruzii zažít. Takže až plánujete svou cestu do této země, neváhejte navštívit Tusheti a objevujte tuto malebnou oblast s neuvěřitelnými scenériemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Tusheti National Park


1) Jak se dostat do Tusheti National Parku?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Tusheti National Parku, je autem. Existuje také možnost jet autobusem do obce Omalo, která je hlavním vstupním bodem do parku.

2) Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Tusheti National Parku?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu parku je od června do září, kdy je počasí teplé a sucho. V zimě je park obvykle nepřístupný kvůli sněhu.

3) Které aktivity jsou k dispozici v Tusheti National Parku?
Odpověď: V parku můžete podniknout několik outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, horská kola, ježdění na koni a táboření. Existuje také možnost navštívit tradiční horské vesničky v oblasti.

4) Jaké jsou ubytovací možnosti v Tusheti National Parku?
Odpověď: V parku jsou k dispozici některé horské chaty a penziony, kde si můžete pronajmout pokoj nebo chatu. Existují také možnosti stanování, pokud máte vlastní stan.

5) Jak dlouho trvá pěší túra do Tusheti National Parku?
Odpověď: Délka túry závisí na vaší kondici a výběru trasy, ale obvykle to trvá mezi 3 až 7 dnů.

6) Je nutné mít povolení k vstupu do Tusheti National Parku?
Odpověď: Momentálně není nutné mít povolení k vstupu do parku. Stačí jen dodržovat pravidla ochrany přírody a dodržovat značené stezky.

7) Existuje možnost výletů do okolí Tusheti National Parku?
Odpověď: Ano, existují výlety do okolních horských vesnic a odlehlých údolí, kde můžete zažít autentickou gruzínskou kulturu a krásnou přírodu.

8) Je možné si najmout horského vůdce pro návštěvu Tusheti National Parku?
Odpověď: Ano, je možné si najmout horského vůdce, který vás provede parkem a zajišťuje bezpečnost během túry. Má však být zkušený v horských podmínkách.

9) Jaká je největší atrakce Tusheti National Parku?
Odpověď: Jednou z největších atrakcí parku je horský masiv Diklo, který nabízí úchvatné výhledy a možnosti turistiky.

10) Je možné kempovat v Tusheti National Parku?
Odpověď: Ano, kempování je povoleno v určitých oblastech parku. Při kempování je však důležité dodržovat ekologická pravidla a nezanechávat žádné stopy po sobě.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky