Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Ghana Shai Hills Resource Reserve

Dovolená Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je země, která nabízí mnoho krás a zážitků. Pokud také toužíte po nezapomenutelné dovolené, která Vás přivítá na africkém kontinentě, pak není lepší volbou než Ghana Shai Hills Resource Reserve.

Tohle jedinečné místo se nachází v Jižním Ghaně, je to oblast s mnoha kopcemi a skalními útvary. Kromě úchvatné scenérie se v tomto rezervátu nachází také množství druhů zvířat, jako například kočkovité šelmy nebo pávi. Vstupní brána se nachází v městečku Dodowa, které se nachází asi 47 kilometrů od Accry.

Rezervace je rozdělena na dvě hlavní oblasti, Shai Hills a Shai Resource Reserve, což zahrnuje útesy, hory a tygří pohyby. Pro turisty, kteří hledají více informací o této oblasti, jsou k dispozici i průvodci, kteří Vám rádi poskytnou informace o celém parku a jeho zvířatech.

Pro milovníky přírody a turisty nabízí Ghana Shai Hills Resource Reserve několik aktivit, které Vás dostanou do centra dění. Můžete si zde vyzkoušet například pěší turistiku, což je skvělý způsob, jak se dostat hluboko do srdce tohoto nádherného parku. Kromě turistiky můžete také absolvovat projížďky na koních nebo vůbec nasednout na velblouda, což je skutečně nezapomenutelný zážitek.

Rezervace také nabízí možnost kempování, což je ideální pro turisty, kteří chtějí prožít více času v této oblasti a potřebují kde přespat. Kempování v tomto parku vám umožní nezapomenutelné nocování uprostřed krásné africké přírody.

Pokud hledáte zážitky pro celou rodinu, Ghana Shai Hills Resource Reserve je pro Vás ideální volbou. Zde si můžete vyzkoušet různé vodní aktivity, například rybaření, či plavání v jezeře. Můžete se také projet na šlapadle, což je zábavná aktivita pro děti i dospělé.

Takže pokud plánujete dovolenou v Africe a hledáte místo, které nabízí nejen úchvatné scenérie, ale také nezapomenutelné zážitky, pak se neváhejte vydat do Ghana Shai Hills Resource Reserve. Tento park Vás nadchne svými krásami a zážitky, kterých se budete ještě po letech rádi vzpomínat.


Letenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je zemí, která je známá svými krásnými přírodními rezervacemi a překrásnou divokou zvěří. Jednou z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších rezervací je Shai Hills Resource Reserve, která se nachází pouhých 20 kilometrů od hlavního města Akkry.

Shai Hills Resource Reserve je jedním z nejmenších chráněných území v Ghaně, ale to neznamená, že je méně důležité nebo atraktivní než ostatní rezervace. S rozlohou přibližně 51 kilometrů čtverečních nabízí návštěvníkům neuvěřitelně rozmanitou přírodu a mnoho druhů zvířat, které v ní žijí.

Rezervace je známá především pro své unikátní skalní útvary, které tvoří množství obřích bazaltových bloků. Tyto skalní útvary dávají rezervaci specifický vzhled a staly se oblíbeným místem pro horolezce a skalní lezce. Nejvyšší vrchol v rezervaci dosahuje výšky 214 metrů nad mořem, a proto také nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Kromě skalních útvarů se v rezervaci nachází také několik přírodních jeskyní, které jsou přístupné návštěvníkům. Mnoho z těchto jeskyní sloužilo jako útočiště předků původních obyvatel Ghany, a dnes jsou tak svědky bohaté historie tohoto regionu.

Co se týče zvířat, Shai Hills Resource Reserve je domovem mnoha druhů savců, včetně slonů, antilop, opic a mnoha dalších. Rezervace je také známá svou populací luskouna obecného, ohroženého druhu, který je chráněný mezinárodními dohodami. Luskoun obecný je velmi vzácný a těšící se pozornosti návštěvníků, a proto je vidění tohoto zvířete v přírodě nezapomenutelným zážitkem.

Pro turisty, kteří navštěvují rezervaci, je zde množství aktivit, které si mohou vyzkoušet. Kromě procházek po rezervaci a pozorování zvířat je populární také horolezectví a skalní lezení. Navštěvníci také mohou využít možností pro pikniky a stolování pod širým nebem v krásném přírodním prostředí.

Shai Hills Resource Reserve je tak jedinečné místo, které si zaslouží pozornost všech, kdo navštěvují Ghanu. Jeho krásná příroda, skalní útvary a bohaté druhy zvířat nabízejí úžasný zážitek pro přírodovědce, turisty a milovníky dobrodružství. Při návštěvě Ghaně je proto tato rezervace jednoznačně místem, které byste neměli vynechat.


Ubytování Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je zemí, kterou lákají především exotické pláže, džungle a přírodní krásy. Méně známou, ale přesto fascinující destinací je rezervace Shai Hills Resource Reserve, která se nachází v regionu Velké Accra.

Shai Hills Resource Reserve je jednou z největších rezervací v Ghaně a domovem mnoha ohrožených druhů zvířat. Její území se rozkládá na ploše 51 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na africkou divočinu. Rezervace je známá svými skalními útvary, které byly vytvořeny erozí a dávají tomuto místu jeho charakteristický vzhled.

Když přijedete do Shai Hills, budete mít možnost si pronajmout ubytování přímo na mosazném vrcholu rezervace. Tato chata je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Z okenních skel budete mít výhled na nedotčenou krajinu a můžete dokonce pozorovat stáda zvířat, která přicházejí k napajedlům.

Ubytování je zde velmi pohodlné a vybavené všemi moderními vybaveními, abyste si užili příjemný pobyt. Chaty jsou prostorné a máte zde soukromí, abyste si mohli odpočinout od rušného městského života. Ke každé chatě patří také venkovní terasa, kde si můžete vychutnat nádherné západy slunce nad rezervací.

Pokud jste milovníci přírody a dobrodružství, rezervace Shai Hills nabízí také možnost táboření. K dispozici jsou kempovací místa, kde si můžete postavit stan a strávit romantickou noc pod africkým nebezpečím. I když táboříte, nezapomínáte na základní pohodlí. Rezervace je vybavena toaletami a sprchami, které usnadňují váš pobyt v divočině.

Během pobytu v Shai Hills nezapomeňte navštívit i některé z jejích atrakcí. V rezervaci jsou různé turistické stezky, které vás provedou přírodou a umožní vám pozorovat zdejší zvířata. Můžete se také vydat na výstup na jednu z vyhlídek, kde budete moci obdivovat krásu celého území.

Rezervace Shai Hills Resource Reserve je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu v blízkosti přírody. Je to velmi dobře organizované místo, s přátelským a ochotným personálem, který se postará o vaše potřeby. Ať už se rozhodnete pronajmout chatu nebo tábořit, určitě si zde užijete nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Shai Hills Resource Reserve


Otázky a odpovědi o Shai Hills Resource Reserve v Ghaně:

1. Kde se nachází Shai Hills Resource Reserve?
Shai Hills Resource Reserve se nachází v jižním regionu Ghany, asi 50 kilometrů severozápadně od Akra, hlavního města.

2. Jaká je velikost rezervace?
Shai Hills Resource Reserve má rozlohu přibližně 51 čtverečních kilometrů.

3. Jaké druhy zvířat lze vidět v rezervaci?
V rezervaci lze spatřit různé druhy zvířat, včetně antilop, dikdiků, opic, hyen, když je duchovní záliv, pískorypy a dalších.

4. Jaká je nejlepší doba návštěvy?
Nejlepší doba návštěvy rezervace je v období sucha, které trvá od listopadu do března. V této době je přístup snazší a je také větší šance spatřit zvířata, která se shromažďují kolem vody.

5. Jsou v rezervaci k dispozici ubytovací zařízení?
Ano, v rezervaci jsou k dispozici ubytovací zařízení, ale bývají poměrně jednoduchá. Doporučuje se předem rezervovat, protože kapacita může být omezená.

6. Je nutné mít průvodce při prohlídce rezervace?
Ano, je povinností mít průvodce při prohlídce rezervace. Řidiči jsou dobře obeznámeni se rezervací a pomohou vám objevit nejzajímavější místa a zvířata.

7. Jak se do rezervace dostat?
Existuje několik možností, jak se do rezervace dostat. Nejsnáze se lze dostat z Akry osobním automobilem nebo taxi. Místní cestovní agentury rovněž nabízejí výlety do této rezervace.

8. Je možné tábořit v rezervaci?
Ano, ve vyhrazených oblastech je povoleno táboření, ale je nutné získat povolení a dodržovat pravidla stanovená rezervací.

9. Je možné v rezervaci provádět pikniky?
Ano, v rezervaci je povoleno provádět pikniky na určených místech. Při pikniku však buďte opatrní a uklidňte všechny odpadky.

10. Jsou v rezervaci přítomny nějaké kulturní památky?
Ano, v rezervaci se nachází několik historických památek, včetně jeskyní a skalních maleb, které sahají až do doby předkoloniální Ghany.


Počasí Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana Shai Hills Resource Reserve se nachází ve východní části Ghany a je jedním z nejvýznamnějších přírodních chráněných území v zemi. Tato rezervace zahrnuje rozsáhlé území, které se skládá z útesy, savany, kopců a řek. Je známá svým bohatstvím fauny a flory a také díky tomu, že je domovem pro ohrožené druhy.

Pokud jde o počasí v Ghana Shai Hills Resource Reserve, klima je typické pro oblast subsaharské Afriky. V rezervaci se nachází dvě výrazné období dešťů, a to od dubna do června a od září do října. Tyto měsíce jsou charakteristické vyššími srážkami a často dochází k bouřím. Během deštivého období se krajina proměňuje v zelenou oázu plnou života, květin a rozmanitého ptactva.

Na druhou stranu, sušší období začíná v listopadu a pokračuje až do března. Během těchto měsíců je počasí teplejší a suché, s minimálním množstvím srážek. Teploty se v průměru pohybují kolem 27-30 °C, ale mohou se dostat i nad 35 °C. Sucho a teplo často znamená, že některé rostliny usychají a ptáci a další zvířata hledají zdroje vody.

Díky svému charakteristickému podnebí je Ghana Shai Hills Resource Reserve vhodným místem pro různé druhy zvířat, jako jsou sloni, žirafy, zebry, kuduly, hyeny a mnoho dalších. Rezervace je také domovem pro mnoho druhů ptáků, včetně orlů, supů a pestrobarevných ptáků.

Pro návštěvníky rezervace je nejlepší období v období dešťů, kdy se celý prostor proměňuje v zářivě zelenou krajinu a zvířata se množí po celém území. Je to ideální čas pro pozorování ptáků a safari. V suchém období je krajina spíše žlutavá a sušší, ale přesto přináší možnost spatřit velké zvířata.

Ghana Shai Hills Resource Reserve je nejen úchvatnou krajinou, ale také jedinečným místem pro ochranu biodiverzity v Ghane. Pokud plánujete návštěvu tohoto úžasného místa, nezapomeňte přizpůsobit své plány počasí, abyste si co nejvíce užili.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky