Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Ghana Mole National Park

Letenka Ghana Mole National Park


Ghana Mole National Park je úžasným místem, kam se vydat na dovolenou. Pokud chcete zažít něco zcela odlišného od běžných turistických atrakcí, pak je tohle místo pro vás tou správnou volbou. Pokud se chystáte na tuto dovolenou, první věcí, kterou musíte získat je letenka do Ghany.

Hledání letenek může být pro někoho přemáhající, ale dnes již díky internetu je tato úloha snadná. Můžete si snadno najít letenky do této země. Ghana leží v západní Africe a můžete se tam dostat na letiště v Akkře. Z letiště v Akkře můžete pokračovat po souši k Národnímu parku Mole, kam vás dostane místní doprava.

Národní park Mole se pyšní velkým množstvím zvířat, včetně nosorožců, slonů, zebříků, antilop, hyen, levhartů a opic. Můžete se setkat i s krokodýly a hady.

Park není příliš velký, ale má krásnou a pestrou krajinu. Najdete tam pláže, řeky, lesy a pláně. Je to úžasné místo na procházky nebo poznávání krajiny pomocí offroadového vozidla.

Na samém vrcholu kopce se nachází obrovský výhled na park a i okolí a můžete se odtud podívat až do sousední země Burkina Faso.

V parku se nachází i množství ubytovacích možností a můžete si vybrat mezi stanováním, chatkami nebo luxusními bungalovy. K dispozici je i restaurace s množstvím tradičních jídel a pití.

Pokud chcete získat trochu západní afriky a máte chuť poznat něco mimořádného, pak Ghana Mole National Park je perfektním místem pro vás. Vydejte se na tuto dovolenou s letenkou do Ghany a zažijte ty nejlepší zážitky a nádhernou přírodu, kterou si budete pamatovat na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Mole National Park


1. Co je Ghana Mole National Park?
Ghana Mole National Park je největší a nejstarší národní park v Ghaně. Nachází se v severní části země a je domovem rozmanitých druhů divokých zvířat.

2. Jak se dostat do Ghana Mole National Park?
Lze se dostat do parku různými způsoby. Nejběžnější je cesta letecky do tamního letiště v Tamale a odtud pokračování cestou po silnici do parku. Existuje také možnost příjezdu pomocí místní dopravy, která vás do parku doveze.

3. Jaké druhy zvířat lze vidět v Ghana Mole National Park?
Mezi nejvýznamnější zvířata patří sloni, buvoli, nosorožci, antilopy, krokodýli, opice a různé druhy ptáků.

4. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu parku?
Nejlepší čas na návštěvu Ghana Mole National Park je v období sucha od listopadu do dubna. V tomto období je snadnější sledovat divoká zvířata, protože mají tendenci vyhledávat vodu a jsou více aktivní.

5. Jakou aktivitu lze v parku dělat kromě pozorování zvířat?
Kromě pozorování zvířat lze v parku podniknout různé aktivity, jako je procházka s průvodcem, safari, noční ježdění nebo návštěva tradiční vesnice v okolí.

6. Potřebuji mít očkování před návštěvou parku?
Před návštěvou Ghana Mole National Park se doporučuje získat očkování proti žloutence, malárii a jiným běžným nemocem. Je vhodné konzultovat s lékařem před plánováním cesty.

7. Je možné v parku ubytování?
Ano, v parku jsou dostupné různé typy ubytování, včetně kempů, chat nebo luxusních hotelů. Je však nutné rezervovat ubytování předem, protože park může být v určitých obdobích velmi rušný.

8. Je v parku bezpečno?
Ghana Mole National Park je obecně považován za bezpečné místo pro návštěvu. Je však důležité přijmout základní opatření, jako je cestování s průvodcem, dodržování pokynů parkového personálu, a nechávat cennosti v bezpečí.

9. Existuje nějaké omezení při návštěvě parku?
Během návštěvy parku je důležité dodržovat pravidla, jako je zákaz krmení zvířat, odstraňování nebo poškozování rostlin a dodržování přísného pěšího režimu ve volně žijících oblastech.

10. Jaké jsou další zajímavosti v okolí parku?
V okolí parku se nacházejí další zajímavé turistické atrakce, jako je larabangská mešita, trhy v Tamale a další tradiční vesnice, kde můžete zažít místní kulturu a každodenní život.


Počasí Ghana Mole National Park


Mole National Park v Ghaně je jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi a je domovem bohaté a rozmanité divoké zvěře. Nachází se na severu Ghany, ve vzdálenosti 600 kilometrů od hlavního města Accra.

Počasí v Mole National Park je ovlivněno tropickým monzunovým podnebím. Období dešťů probíhá od května do září, s největším množstvím srážek v červnu a červenci. Průměrné srážky se pohybují kolem 1200 milimetrů ročně. Teploty v tomto období se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia.

Období sucha trvá od listopadu do března, s nejnižšími srážkami v prosinci a lednu. Průměrné srážky v tomto období činí kolem 25 milimetrů ročně. Teploty v období sucha obvykle dosahují maximálně 35 stupňů Celsia.

V Mole National Park panuje tropické klima s vysokou vlhkostí vzduchu po celý rok. To vytváří ideální podmínky pro růst bohaté vegetace a poskytuje útočiště pro mnoho druhů zvířat.

Vzhledem k rozmanitému mikroekosystému a příznivým podmínkám se v Mole National Park vyskytuje široká škála živočišných druhů. Nejznámější jsou sloni, levharti, buvoli a krokodýli. Park je také domovem vzácných druhů jako jsou damany, paviáni, antilopy a mnoho dalších.

Národní park je oblíbeným cílem pro milovníky divoké přírody a ornitology. Existuje zde více než 90 druhů ptáků, které zahrnují sokoly, supy a kolibříky.

Díky své exotické fauně a flóře se Mole National Park stal populárním turistickým cílem a atrakcí v Ghanském regionu. Návštěvníci mohou zažít nezapomenutelné safari jízdy, pěší túry a pozorování zvířat v přirozeném prostředí.

Ve vztahu k počasí musí návštěvníci parku brát v potaz období dešťů a sucha při plánování své návštěvy. Období dešťů může být obtížné pro safari jízdy a pozorování zvířat, protože některé cesty mohou být zaplavené a drsné. Období sucha je obvykle nejlepší čas pro návštěvu, protože cesty jsou suché a viditelnost je lepší.

Mole National Park je jedinečné místo, které nabízí neuvěřitelný pohled na zvířata a přírodu západní Afriky. Zatímco každodenní počasí může ovlivnit zážitek návštěvníků, krása a bohatství parku je nepopiratelné.


Ubytování Ghana Mole National Park


Ghana je známá především díky své bohaté a různorodé přírodní kráse. Jedným z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi je Mole National Park, který leží na severu Ghany. Jedná se o ideální místo pro milovníky divoké zvěře a přírody, kteří chtějí zažít jedinečnou africkou odysseu.

Mole National Park je největší a nejstarší národní park v Ghaně, přičemž byl založen již v roce 1958. Rozkládá se na neuvěřitelné ploše 4 577 kilometrů čtverečních a je domovem více než 93 druhů savců, včetně velkých asijských slonů, nosorožců, zebří, festivalových koček a mnoha dalších.

Jednou z největších atrakcí tohoto národního parku je tzv. "molekuny", což je chráněné místo, kde můžete pozorovat zvířata ve svém přirozeném prostředí. Tato "molekuny" se nachází na kopci a poskytuje ohromující výhled na park. Je-li vám vyhrazeno štěstí, můžete zde spatřit slony, antilopy, krokodýly a mnoho dalších druhů zvířat.

Další možností, jak objevovat Mole National Park, je se přidat k organizované safari, které vám umožní vidět nejen divokou zvěř, ale také rozmanitost vegetace v parku. Odborní průvodci vás provedou různými stezkami a naučí vás o tamní divočině a ekosystému.

Pokud hledáte ubytování v Mole National Park, nemusíte se bát, že budete muset spát pod širým nebem. Park nabízí řadu standardních a cenově dostupných možností ubytování v blízkosti safari zóny. Můžete si vybrat z různých typů ubytování, včetně hotelů, chat nebo tábořišť. Všechny tyto možnosti nabízejí základní vybavení a pohodlí, které vyhovuje turistům.

Navíc, některé hotely a ubytování mají bazény, které jsou skvělým způsobem, jak se osvěžit po dni stráveném pozorováním zvěře. Přístupná restaurace poskytuje jídlo a pití a můžete si vychutnat tradiční ghanskou kuchyni. Park byl také vybaven moderními sociálními a rekreačními zařízeními, abyste se cítili co nejpohodlněji.

Kromě ubytování na místě samotném existují také možnosti ubytování ve městě Larabanga, které se nachází nedaleko Mole National Park. Larabanga nabízí různé hotely a pensiony, což je skvělá alternativa pro ty, kteří preferují pobyt v blízkosti města.

Výlet do Mole National Park je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat přírodní krásy Ghany. Je to místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a dobrodružství v srdci africké divočiny. Ubytování v blízkosti tohoto parku vám umožní plně využít všechno, co tento národní park nabízí, a stát se součástí jedinečného afrického dobrodružství.


Dovolená Ghana Mole National Park


Ghana Mole National Park: Vstupte do srdce africké divočiny

Ghana Mole National Park se nachází v severní části Ghany a je domovem obrovských savan, spousta druhů zvířat a ohromujících scenérií.

Park se nachází asi 180 km severozápadně od hlavního města Akra a je snadno dostupný přes silnice a místní autobusy. Pro turisty je možné si najmout průvodce, kteří Vám pomohou být co nejblíže africké divočině.

Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, žiraf, antilop a mnoha dalších. Návštěvníci mohou pozorovat obrovské stáda zvířat, která se potulují parkem a užívat si nádherné scenérie, kterou tento park nabízí.

Mezi nejpopulárnější atrakce patří klášter Larabanga, který pochází z 15. století a představuje krásný příklad tradičního muslimského stavitelství. Dalšími populárními místy jsou Daboya a Mognori, kde se turisté mohou setkat s místními farmáři a poznat více o africkém způsobu života.

Návštěvníci si mohou také užít pěší procházky přes park, kde mohou být blízko zvířat a užít si jedinečné zážitky v Jihosaharské africké divočině. Park je oázou klidu a míru a ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

V Ghana Mole National Park existuje celá řada ubytovacích možností, včetně kempů, osad a luxusních hotelů. Ceny se liší v závislosti na stylu ubytování, však jsou obecně velmi přijatelné.

Pokud budete chtít navštívit něco zcela odlišného od klasické dovolené na pláži, Ghana Mole National Park představuje dokonalou volbu. Ponořte se do africké divočiny a užijte si úžasný zážitek naplněný zvířaty, divokou přírodou a místní kulturou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky