Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Gabon Loango National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Loango National Park


1. Jak se dostat do Gabonu a do Loango národního parku?
Odpověď: Nejčastější způsob, jak se dostat do Gabonu, je letecky do hlavního města Libreville a poté pokračovat přes pevninské cesty nebo vnitrostátní lety do Loango národního parku.

2. Kolik stojí vstup do Loango národního parku?
Odpověď: Současné vstupní poplatky do parku jsou 40 000 CFA (asi 65 USD) na den.

3. Kdy je nejlepší doba navštívit Loango národní park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je v období od června do září, kdy je sušší a je možné vidět mnoho divokých zvířat.

4. Jakou faunu mohu očekávat v Loango národním parku?
Odpověď: Loango národní park je známý svými ohromujícími safari, včetně slonů, goril, šimpanzů, buvolů, krokodýlů a mnoho dalších.

5. Existuje možnost ubytování ve vnitřním prostoru parku?
Odpověď: Ano, existují různé ubytovací možnosti v Loango národním parku - od luxusních lodí až po kempy pro táboření.

6. Jsou povoleny safari pěšky v parku?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout průvodce a podniknout pěší safari prozkoumáváním parku.

7. Můžu kempovat v Loango národním parku?
Odpověď: Ano, v určených oblastech parku je možné provádět kempování, ale je třeba získat povolení a dodržovat příslušná pravidla.

8. Existuje možnost vodních aktivit v parku?
Odpověď: Ano, v Loango národním parku si můžete pronajmout kajak a podniknout vodní výlety nebo se věnovat rybaření.

9. Jaká je politika ohledně ochrany přírody v parku?
Odpověď: Loango národní park je chráněnou oblastí, kde je kladen důraz na ochranu divokých zvířat a jejich přirozeného prostředí. Návštěvníci by měli dodržovat pravidla parku a nést odpovědnost za zachování přírody.

10. Existuje nějaké riziko setkání s divokými zvířaty v parku?
Odpověď: Ano, je možné setkat se s divokými zvířaty v Loango národním parku. Je důležité dodržovat pokyny průvodců a zachovat bezpečnou vzdálenost od zvířat, aby se minimalizovalo riziko nebezpečí.


Počasí Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park, nacházející se na západním pobřeží střední Afriky, je jedním z nejzajímavějších a nejdůležitějších míst v Gabonu. Není to jen přírodní rezervace bohatá na divokou zvěř a exotickou flóru, ale také unikátní místo, které je ovlivněno specifickým počasím.

Gabon Loango National Park je známý svými deštnými pralesy, rozlehlými plážemi a mokřady, které poskytují příznivé podmínky pro mnoho druhů zvířat. Toto místo je domovem vzácných druhů, jako je například gorila nížinná, pralesní slon či velké množství ptáků. Jedná se o jeden z největších parků v Gabonu, jehož rozloha přesahuje 1 500 čtverečních kilometrů.

Co se týče počasí v Gabon Loango National Park, je to oblast, která je ovlivňována převážně tropickým klimatem. Průměrné teploty se zde pohybují kolem 25-30 stupňů Celsia po většinu roku. Nejteplejší období nastává v prosinci až březnu, zatímco nejchladnější časy jsou od května do srpna. V těchto měsících mohou teploty klesnout na 20-25 stupňů Celsia.

Dešťové srážky jsou v National Parku významným faktorem. Prší tu poměrně často a intenzivně, zejména během období deštných sezón, které trvá od října do května. V tomto období může být průměrná roční srážková hodnota až 2 000 mm. Zatímco v období sucha, které trvá od června do září, deště jsou minimální a počet deštivých dní je velmi malý.

Právě díky dešťovým srážkám a tropickému podnebí je Gabon Loango National Park bohatý na biodiverzitu. Rozsáhlé pláže nabízejí úkryt a hnízdiště pro ohrožené druhy, jako jsou želvy a mořští krokodýli. Mokřady přitahují pestrou paletu ptáků, zatímco deštný prales poskytuje stín a přístřeší pro vyhledávané velké savce.

Navštěva Gabon Loango National Park je dobrodružstvím, které se vyplácí. Své návštěvníky zde fascinují nejenom ohromující scenérie, ale také bohatá fauna a flora. Můžete objevovat divoká zvířata při safari nebo se procházkou po plážích či plovoucí na kánoích v mokřadech. Bez ohledu na to, které období roka zvolíte pro návštěvu, určitě si užijete toto jedinečné místo.

Gabon Loango National Park je skutečným pokladem střední Afriky. Pokud máte rádi dobrodružství, přírodu a unikátní kulturu, měli byste toto místo zvážit jako jednu z nejlepších destinací pro své cestování. Příroda tohoto parku je nádherná a počasí zde tvoří její nedílnou součást. Takže, neváhejte a vydejte se na dobrodružství do Gabon Loango National Park!


Dovolená Gabon Loango National Park


Loango National Park se nachází na jihozápadě Gabonu, na břehu Atlantského oceánu. Ochrana této oblasti byla zahájena v roce 2002, a od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších národních parků v Africe. Tato oblast je známá pro své nádherné pláže, mangrovy, pralesy a sloní stáda.

Loango National Park je domovem mnoha ohrožených druhů a je známý jako jeden z nejlepších míst na světě pro pozorování zvířat v divočině. V parku můžete přijít do kontaktu s gorilami, slony, buvoly, hrochy, opicemi, krokodýly, vodními ptáky a mnoha dalšími druhy zvířat.

Národní park je také jednou z nejlepších destinací pro pozorování velryb. Loango National Park má perfektní polohu pro sledování těchto obřích savců, protože se nachází na trase jejich migrační cesty. Cestou z Antarktidy se velryby zastavují v Gabonském zálivu, aby si dali pauzu před další trasou. V parku jsou také četné letní tábory, které umožňují turistům pozorování velryb z blízka.

Loango National Park je také vynikajícím místem pro plavání, potápění a vodní sporty. Vody okolo parku jsou velmi čisté a jsou vhodné pro ty, kteří chtějí trávit čas aktivním odpočinkem. Navíc pláže Loango jsou méně navštěvované, takže se můžete těšit na klid a soukromí.

Při návštěvě parku byste neměli vynechat návštěvu jedné z místních vesniček, kde se můžete seznámit s místní kulturou a tradicí. Loango National Park nabízí unikátní zážitky, které jsou pro Africký kontinent typické.

Za poslední roky se park začal stávat velmi populární mezi turisty, kteří hledají nové a neobvyklé destinace. Ačkoli se jedná o odlehlý kout Afriky, doprava do parku není složitá. Turisté obvykle používají letiště v přilehlých městech jako Port-Gentil nebo Libreville.

Celkově, návštěva Gabonského Loango National Parku je zážitek, který nelze opomenout. Je to mistrovské dílo přírody a jedno z nejkrásnějších míst v Africe. Jste-li milovníkem divoké přírody, neváhejte – udělejte si čas a vydejte se na dovolenou do tohoto afrického skvostu!


Letenka Gabon Loango National Park


Gabonský národní park Loango je fascinujícím a unikátním místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Tento ohromující park se nachází na západním pobřeží Afriky a nabízí úchvatné scenérie, bohatou biodiverzitu a nezapomenutelné zážitky.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do této úžasné destinace, je letecky. Letenky do Gabonu jsou v dnešní době snadno dostupné a díky nim se můžete rychle a pohodlně dostat přímo do srdce národního parku Loango.

Vstupní bránou do parku je hlavní město Libreville, kam většina mezinárodních letů míří. Po příletu do Libreville můžete využít vnitrostátní lety nebo případně pokračovat na dlouhé cestě po silnicích či lodích do samotného parku.

Loango National Park je známý svou bohatou noční divočinou a přenádhernými plážemi. Park je domovem pro vzácné druhy zvířat, včetně slonů, goril, levhartů a antilop, stejně jako pro množství neuvěřitelných ptáků. Je také známý jako "místo, kde se setkávají sloni s oceánem". Tato úžasná scéna může být spatřena přímo na plážích národního parku, kde sloni často přicházejí z vnitrozemí, aby si užívali chladné vody oceánu.

Loango také nabízí řadu aktivit pro návštěvníky. Můžete se vydat na safari, pěší túry, prozkoumat mangrovníky nebo se vydat na rybářské výpravy. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je kajakářský výlet po proudu řeky Ogooué, který vás zavede do neuvěřitelné divočiny plné exotických zvířat a ptáků.

Tato oblast v Gabonu je stále relativně neobjevená a turisticky neporušená. To poskytuje návštěvníkům jedinečnou příležitost zažít a objevovat přírodu v jejím nejčistším a divočejším stavu. Samotný národní park Loango zahrnuje oblast o rozloze přibližně 1 550 kilometrů čtverečních a je domovem pro největší populaci goril na světě.

Gabon Loango National Park je opravdu nádherným a nezapomenutelným místem, které stojí za to navštívit. Letenky do Gabonu jsou vynikající volbou pro cestovatele, kteří touží po jedinečném dobrodružství a poznávání divoké přírody. Nechte se unést krásami Gabonského národního parku Loango a prožijte neuvěřitelné zážitky, které vám zůstanou v paměti na celý život.


Ubytování Gabon Loango National Park


Gabon Loango National Park se nachází na západním pobřeží Afriky a je jedním z největších a nejkrásnějších národních parků v Gabonu. Je domovem rozmanité fauny a flóry, a nabízí návštěvníkům úchvatné přírodní scenérie a unikátní zážitky.

Pokud se rozhodnete navštívit Gabon Loango National Park, budete potřebovat také kvalitní ubytování. V parku jsou k dispozici různé možnosti ubytování, které uspokojí jak náročné cestovatele, tak i ty, kteří preferují jednoduché a přírodní podmínky.

Nejpohodlnějším ubytováním v parku je velký luxusní kemp Loango Lodge. Nachází se v přímořské oblasti parku a nabízí hostům jedinečnou kombinaci komfortu a přírodního prostředí. Lodge je známá svým vynikajícím servisem a vysoce kvalitními stravování. Pokoje jsou moderní a elegantně zařízené, a návštěvníci si mohou vychutnat výhled na nádhernou pláž a oceán.

Další možností je kemp v původním stylu, který se nachází v úžasném pralese parku. Kemp je prostorný a pohodlný, ale ve srovnání se Loango Lodge nabízí jednodušší a přírodní ubytování. Hosté mají možnost vychutnat si autentický zážitek z pobytu v divočině, a přesto mít základní pohodlí.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a přístup k divočině, je zde také možnost tábořit v parku. Turisté si mohou postavit svůj vlastní stan a strávit několik nocí pod hvězdami v přírodě. Je důležité si uvědomit, že park je divoký a divoké zvířata se mohou pohybovat v blízkosti stanu, takže je nutné dodržovat bezpečnostní opatření.

Gabon Loango National Park nabízí také možnosti pro průvodce a výlety, které vám umožní prozkoumat tento úžasný přírodní ráj. Průvodci jsou zkušení a mají hluboké znalosti parku. Rádi vám ukáží všechny skryté poklady parku a pomohou vám objevit jedinečnou faunu a flóru.

Pobyt v Gabon Loango National Park je nezapomenutelným zážitkem a výběr správného ubytování může mít vliv na celkový zážitek. Ať už se rozhodnete pro luxusní lodge, kemp v pralese nebo táboření v divočině, park vám přinese příležitost objevit nádhernou přírodu a divoký život Gabonu.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky