Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Francie Reims

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Reims


Nejčastější dotazy a odpovědi o Francii Reims jsou:

1. Co je Reims za město?
Reims je město ve východní části Francie, které je hlavním městem departementu Marne v regionu Grand Est. Je známé hlavně svou bohatou historií, katedrálou a šumivým vínem Champagne.

2. Jak se dostanu do Reims?
Do Reims se lze dostat různými způsoby. Nejběžnější cestou je letecky do Paříže a poté přestoupit na vlak nebo autobus. Reims má také železniční spojení s ostatními většími městy Francie.

3. Co je nejznámější památkou v Reims?
Nejznámější památkou v Reims je Katedrála Notre-Dame, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato gotická katedrála je známá svou bohatou výzdobou a historickým významem.

4. Můžu navštívit nějaké šumivé vinné sklepy v Reims?
Ano, v Reims je mnoho šumivých vinných sklepů, které nabízejí prohlídky a ochutnávky. Mezi nejznámější patří sklepy Taittinger, Mumm a Veuve Clicquot.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v Reims?
Délka pobytu v Reims závisí na vašich zájmech. Pokud se chcete pouze projít po městě a navštívit katedrálu, stačí vám jeden den. Pokud ale chcete prozkoumat také okolí a navštívit šumivé vinné sklepy, doporučuje se zůstat minimálně jeden nebo dva dny.

6. Co navštívit poblíž Reims?
Poblíž Reims se nachází mnoho dalších zajímavých míst. Mezi nejznámější patří Épernay, město známé svými šumivými vinnými sklepy, a Verdun, místo důležité bitvy první světové války.

7. Kdy je nejlepší čas navštívit Reims?
Nejlepší čas na návštěvu Reims je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné. Reims také pořádá různé festivaly a události během roku, jako je například festival Champagne v září.

8. Co je typickým jídlem v Reims?
Reims je známý především svými šumivými víny Champagne, která se často podávají jako aperitiv. Mezi další typická jídla patří šunka z Reimsu, jehněčí z Ardenn, a různé druhy sýrů, jako je Langres.


Ubytování Francie Reims


Reims je krásné historické město ve Francii, které je také hlavním městem regionu Champagne-Ardenne. Jeho významná historie a bohaté kulturní dědictví lákají turisty z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit Reims, je důležité si zajistit vhodné ubytování.

Reims nabízí širokou škálu ubytování, které vyhovuje různým požadavkům a rozpočtům. V centru města se nachází mnoho hotelů, které poskytují komfortní a luxusní ubytování pro náročné turisty. Tyto hotely často nabízejí prvotřídní služby a pohodlné pokoje vybavené moderními zařízeními. Některé z těchto hotelů mají i restauraci s tradičními champagne a gurmánskými specialitami. Ubytování v centru města je však obvykle dražší.

Pokud máte menší rozpočet, nebo preferujete více neformální styl ubytování, můžete se rozhodnout pro ubytování v penzionech nebo rodinných hotýlcích mimo centrum města. Tyto ubytovací možnosti jsou často cenově dostupnější a nabízejí pohodlné pokoje a soukromí.

Další možností, kterou můžete zvážit, je pronájem apartmánu nebo domu. V Reims je možné najít velký výběr apartmánů, které jsou plně vybavené a ideální pro rodiny nebo větší skupiny. Pronájem vám umožní mít vlastní prostor a svobodu a využívat plně vybavenou kuchyň, což může být užitečné při delším pobytu.

Pro ty, kteří hledají jedinečný zážitek, je možné zvolit i ubytování v jednom z vinných sklepů v regionu Champagne. Některé z vinařství nabízejí možnost ubytování ve svých prostorách, kde se můžete ponořit do atmosféry šumivého vína a naučit se více o jeho výrobě.

Reims je populární turistickou destinací a proto je doporučeno si ubytování rezervovat předem, zejména v období, kdy se konají slavnosti spojené s produkci šampaňského vína. Být v centru dění v blízkosti katedrály Notre-Dame de Reims je jedinečným zážitkem.

Reims nabízí mnoho možností ubytování, které uspokojí různé vkusy a potřeby. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, útulný penzion nebo jedinečný pronájem, Reims má co nabídnout. Takže si vyberte z široké nabídky a připravte se na nezapomenutelný pobyt v tomto fascinujícím francouzském městě.


Letenka Francie Reims


Pokud máte o Francii nějaké informace, pravděpodobně vám v první řadě přijdou na mysl místa jako Eiffelova věž, Louvre nebo Cote d'Azur. Nicméně i menší města v této zemi mají své kouzlo a Reims není výjimkou. Pokud uvažujete o cestě do tohoto města, rádi bychom vám přinesli bližší informace o letenkách a tamější turistické atrakce.

Reims se nachází 130 kilometrů východně od Paříže a je hlavním městem regionu Champagne-Ardenne. Je známé jako centrum výroby šumivého vína a světově proslulého nápoje, který je tajemně nazýván champagne. Město má také rozmanitou historii, protože zde byli korunováni francouzští králové a během první světové války bylo těžce poškozeno.

Pokud se chystáte do Reims letadlem, můžete využít letiště v Paříži. Z Paříže je možné se do Reims dostat rychlíkem TGV za zhruba hodinu a půl jízdy, případně můžete využít i místní autobusovou dopravu nebo taxislužby.

V Reims najdete mnoho turistických atrakcí, včetně katedrály Notre-Dame, která je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál ve Francii. Kromě katedrály můžete navštívit i královský palác Tau, opatství Saint-Remi nebo muzeum světla.

V odpoledních hodinách se můžete projít po starobylém náměstí Place Drouet d'Erlon, které se nachází v srdci města. Zde najdete mnoho kaváren, obchodů a restaurací, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a chuť champagne.

Reims je ideálním místem pro krátkou weekendovou dovolenou nebo pro výlet během vaší cesty po Francii. Má mnoho zajímavostí, takže určitě nestihnete všechno za jeden den. Ale s letenkou do Francie a s dostatkem času je to krásné místo, kde se můžete zpříjemnit a relaxovat.


Počasí Francie Reims


Francie je země s různými klimatickými podmínkami, a jedno z míst, které může být nezapomenutelné, je Reims. Tento krásný městský kraj se nachází ve východní části země a má zajímavé povětrnostní jevy, které ovlivňují jeho počasí.

Reims má oceánské klima, což znamená, že je relativně mírné a deštivé. Léta jsou příjemná a teplá, s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia. V tomto období je také nejvíce srážek, které mohou být občas intenzivní. Kvůli těmto srážkám je Reims jedním z nejznámějších regionů pro produkci vína.

Zima v Reims je chladná a mrazivá, s průměrnými teplotami kolem 5 stupňů Celsia. Sníh je běžným jevem, ačkoli se často jedná o krátkodobé sněhové přeháňky. Město je známé svými úžasnými vánočními trhy, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími v Reims, kdy se teploty postupně mění. Jarní měsíce jsou obvykle vlhké a deštivé, s teplotami kolem 10-15 stupňů Celsia. Na podzim je počasí také mírné, ale srážky se zvyšují.

Pokud plánujete návštěvu Reims, nezapomeňte se přizpůsobit místnímu počasí. Doporučuje se vzít si s sebou deštník nebo ochranný plášť a být připraven na neočekávané změny počasí. Reims je nádherné město a nepříznivé počasí vám nemusí bránit v prozkoumávání jeho památek a kouzel.

Reims je také známé jako hlavní město šampaňského vína. Tato oblast je domovem pro nejznámější šampaňské domy, které zde produkují nejlepší šampaňská vína na světě. Pokud se zajímáte o svět vína, návštěva Reims je pro vás nezapomenutelnou zkušeností.

Celkově vzato, počasí v Reims je proměnlivé, ale s přiměřenou přípravou se můžete vydat na neuvěřitelnou cestu po šampaňské oblasti a prozkoumat krásu tohoto místa. Ať už navštívíte během teplých letních měsíců nebo se ponořte do vánoční atmosféry v zimě, Reims vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Francie Reims


Jižní Francie je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Mezi hlavní turisty vyhledávané oblasti patří například francouzská Riviéra, Provence, Normandie nebo také region Champagne-Ardenne. A právě v rámci tohoto regionu se nachází malebné město Reims, které je známé svou bohatou historií a především přítomností slavných šampaňských vinných sklepů.

Reims, ležící přibližně 130 kilometrů východně od Paříže, je jedním z nejvýznamnějších měst regionu Champagne-Ardenne. Jeho historie sahá až do dob římského císařství, kdy bylo město známo jako Durocortorum. Reims bylo také místem korunovace francouzských králů, a to až do roku 1825. To znamená, že v Reims se korunovalo více než dvacet francouzských panovníků. Tato historická událost dala městu přezdívku "město králů".

Reims je také známé svou architekturou, především pak gotickou katedrálou Notre-Dame de Reims. Tato katedrála, postavená v 13. století, je skutečnou architektonickou perlou a je zapůjčena na Seznamu světového dědictví UNESCO. Je považována za jednu z nejkrásnějších gotických katedrál ve Francii a je důležitým poutním místem pro katolické věřící.

Dalším důležitým symbolem města je samozřejmě šampaňské víno. Reims je srdcem regionu Champagne, který je známý produkčním centrem tohoto bublinkového nápoje. V městských okolích najdete mnoho šampaňských vinných sklepů, které nabízejí prohlídky a degustace tohoto slavného vína. Neváhejte si dopřát návštěvu některého z těchto sklepů a ochutnat pravé šampaňské přímo od výrobců.

Pokud vás zajímá i moderní umění, pak v Reims najdete také Musée des Beaux-Arts, které je jedním z největších muzeí tohoto druhu ve Francii mimo Paříž. V muzeu můžete obdivovat díla slavných malířů, sochařů a grafiků.

Reims je ideálním místem pro romantickou dovolenou ve Francii. Procházka malebnými uličkami, návštěva historických památek, ochutnávka šampaňského vína a večeře ve vyhlášených restauracích, to vše vás čeká v tomto nádherném městě. Ať už se rozhodnete strávit víkend nebo delší dobu v Reims, určitě si zde užijete jedinečnou atmosféru a krásu tohoto francouzského města.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky