Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Finsko Koli národní park

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Koli národní park


1. Jak se dostanu do Koli národního parku?
- Do Koli národního parku se nejlépe dostanete letadlem do Joensuu, odkud pak můžete pokračovat autobusem nebo autem. Lze také využít vlakového spojení do města Joensuu a následně dojet do parku.

2. Jaká je nejlepší doba navštívit Koli národní park?
- Nejlepší doba na návštěvu parku je v letních měsících, zejména od června do září. V tomto období je zde příjemné počasí a všechny turistické atrakce jsou plně přístupné.

3. Jaké aktivity mohu v Koli národním parku podniknout?
- V národním parku můžete podniknout různé aktivity, jako je turistika, cyklistika, rybaření, kanoistika, lyžování, snowboarding a v zimě také sněžnice. Také můžete navštívit výhledovou věž Ukko-Koli, kde budete mít panoramatický výhled na okolní krajinu.

4. Kde mohu najít ubytování v Koli národním parku?
- V národním parku se nachází několik hotelů, penzionů a chalup, které nabízejí ubytování. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je park nejvíce navštěvovaný.

5. Existují nějaké restaurace nebo obchody v Koli národním parku?
- V parku se nacházejí některé restaurace a kavárny, které nabízejí tradiční finskou kuchyni a další speciality. Také jsou zde některé obchody, kde si můžete zakoupit potřebné vybavení nebo potraviny.

6. Je potřeba platit za vstup do Koli národního parku?
- Ne, do Koli národního parku se vstupuje zdarma. Nicméně, některé aktivity, jako je například vstup na věž Ukko-Koli, mohou mít svoji vstupní poplatek.

7. Existuje nějaká mapa nebo turistický průvodce Koli národním parkem?
- Ano, v informačním centru parku můžete získat turistické mapy a průvodce, které vám pomohou plánovat a orientovat se v parku.

8. Jak dlouho trvá výstup na vrchol Ukko-Koli?
- Trvání výstupu na vrchol Ukko-Koli záleží na fyzické kondici a rychlosti každého jednotlivce. Většinou to ale trvá asi 1,5-2 hodiny.

9. Je možné ve Koli národním parku stanovat?
- Ano, je možné stanování ve vyhrazených stanovacích oblastech, které jsou v parku. Je však důležité se předem informovat o případných omezeních a pravidlech stanování.

10. Jak se chrání flora a fauna v Koli národním parku?
- V parku platí přísná pravidla ohledně ochrany přírody a životního prostředí. Návštěvníci jsou vyzýváni k dodržování stop, dodržování zákazu krmění volně žijících zvířat a k obecnému respektování prostředí. Park také spolupracuje s výzkumnými institucemi na sledování a ochraně fauny a flory.


Ubytování Finsko Koli národní park


Finsko je země s bohatou přírodou a nádhernými přírodními parky. Koli národní park je jedním z těch nejkrásnějších a nejznámějších. Nachází se na východě Finska, nedaleko města Joensuu, a je jednou z nejoblíbenějších destinací pro milovníky outdoorových aktivit. Pokud se chystáte navštívit Koli, určitě budete potřebovat ubytování.

Koli národní park nabízí širokou škálu možností, pokud jde o ubytování. Můžete si vybrat mezi různými možnostmi, které uspokojí vaše potřeby a preference. Pokud preferujete klasické hotely, najdete v okolí Koli národního parku několik možností. Tyto hotely nabízejí výhodné ubytování s veškerými pohodlími, jako je například wifi, parkoviště a restaurace. Můžete si tak užít komfort a luxus během vaší dovolené v přírodě.

Pro ty, kteří preferují blízkost přírody a chtějí zažít autentický finský způsob života, je tu možnost pronajmout si tradiční srub. Tyto sruby jsou často vyrobeny z dřeva a poskytují útulné a příjemné prostředí. Můžete si užít klidné a tiché okolí a vychutnat si výhledy na překrásnou krajinu Koli národního parku.

Pokud hledáte něco mezi hotelem a srubem, můžete zvolit pronájem chaty. Chata je často větší než srub a poskytuje více prostoru pro rodiny nebo skupiny přátel. Tyto chaty jsou obvykle dobře vybavené a mají veškeré pohodlí, jako jsou například kuchyňské vybavení, ložnice a obývací pokoj. Můžete si tak připravit vlastní jídlo a strávit příjemné večery se svými blízkými.

Pro dobrodruhy a milovníky kempování je tu také možnost stanování v Koli národním parku. Park nabízí kempy s vybavenými stanovými plochami, toaletami a dalšími potřebnými zařízeními. Stanování v přírodě vám umožní plně si vychutnat krásu okolní přírody a zažít neopakovatelný pocit volnosti.

Koli národní park je nádherným místem na dovolenou v přírodě. Ať už si vyberete ubytování v hotelu, srubu, chatě nebo stanování, budete mít příležitost zažít jedinečné momenty a krásy finské přírody. Doporučuji si předem rezervovat ubytování, protože Koli národní park je velmi populární destinací, zejména v letních měsících. Takže neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou v Koli národním parku!


Letenka Finsko Koli národní park


Finsko je známé svou překrásnou přírodou a Koli národní park je jedním z jeho nejkrásnějších klenotů. Pokud hledáte místo, kde se můžete vzdát všednímu shonu, vdechnout čerstvý vzduch a nechat se okouzlit nádhernou krajinou, pak je tato destinace pro vás.

Pro cestovatele, kteří hledají letenky do Finska, je Koli národní park skvělou volbou. Nachází se v severovýchodní části země a rozprostírá se na ploše přes 30 tisíc hektarů. Tento národní park je domovem jedinečné přírody, horských vrcholků a krásných jezer. Jeho nejvyšší vrchol, s názvem Ukko-Koli, dosahuje výšky 347 metrů a z něj se otevírá ubíhající panorama na okolní krajinu.

Jednou z hlavních atrakcí Koli národního parku je jeho rozsáhlá síť turistických tras. Pokud jste zapálení turisté, můžete se vydávat na jednodenní nebo vícedenní výlety po značených stezkách. Zdejší příroda je jedinečná, s tajemnými lesy, průzračnými jezery a skalnatými vrcholky, které vás doslova okouzlí. Můžete se vydat na trek kolem jezera Pielinen, nebo se vydat na výstup na vrchol Ukko-Koli, kde si budete moci vychutnat impozantní výhled na rozsáhlou krajinu se spoustou jezer a lesů.

Jezero Pielinen je jedním z největších jezer Finska a je opravdu ohromující. Máte možnost si pronajmout loď a prozkoumat jezero, nebo si jen tak sednout na břeh a obdivovat jeho krásu. Nenachází se zde mnoho turistů, což zajišťuje klid a ticho, které zde panuje. Můžete se tady cítit, jako byste byli v jedinečném ráji uprostřed přírody.

Koli národní park je také známý pro svou rozmanitou faunu a flóru. Pokud máte zájem o přírodní pozorování, můžete tady spatřit místní druhy zvířat a rostlin, jako je los, medvěd, vlk nebo rybojed, stejně jako nespočet ptáků a rostlinných druhů. Je to místo, kde se můžete těšit na tichou procházku a objevení přírodních zázraků kolem sebe.

Koli národní park je jedním z těch míst, které vám zanechají dlouhodobý dojem. Jeho krása je jedinečná a nedokáže se předat žádnými slovy. Pokud hledáte letenky do Finska a chcete strávit relaxační dovolenou v přírodě, Koli národní park je tím pravým místem pro vás. Ať už se vydáte na pěší túru, objevování jezer, nebo prostě jen posedíte na břehu a budete si užívat ticho, tento národní park vám přinese pocit klidu a harmonie s přírodou.


Počasí Finsko Koli národní park


Finský Koli národní park je oblast bohatá na krásu a přírodní zázraky. Nachází se východně od Finska, poblíž města Joensuu. Tato oblast láká milovníky přírody z celého světa, kteří si chtějí vychutnat místní kulturu a krásu finského venkova.

Jedním z významných faktorů, který zde přitahuje turisty, je fascinující počasí. Díky své poloze na vrcholu kopce Koli, národní park nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a je obklopen jezery a hustými lesy.

Počasí v Koli národním parku je typické pro skandinávskou oblast s výraznými sezónními změnami. Léto je obvykle teplé s příjemnými teplotami kolem 20-25 °C. V tomto období si turisté mohou užívat slunečného počasí a průzračného nebe, které je ideální pro turistiku, pěší turistiku a cyklistiku. Obzvláště populární je výstup na vrchol kopce Koli, který nabízí dechberoucí výhled na jezera Pielinen a Herajärvi.

Podzim v Koli národním parku je nádherným obdobím. Lesy se promění v pestré záplavy červených, oranžových a žlutých odstínů, což vytváří ohromující panoramatické pohledy. Teploty se pohybují od 5 do 15 °C, ačkoli někdy může být chladnější, zejména v listopadu.

Zima přináší do Koli národního parku sněhovou kouzelnou krajinu. Sníh se začne objevovat v listopadu a trvá až do dubna. Teploty se pohybují od -10 do -20 °C, což vytváří ideální podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní aktivity. Ledový závoj se vytváří na jezerech, což umožňuje další zajímavé aktivity, jako je bruslení a výlety na sněžnicích.

Jaro je obdobím obnovy v Koli národním parku. Teploty se začnou zvyšovat, přibližně od 5 do 10 °C, a příroda začne ožívat po dlouhé zimě. Stromy se opět začnou zelenat a místní živočichové se probouzejí ze zimního spánku. Pro milovníky fotografování je toto období vhodné k zachycení krásy probouzející se přírody.

Když navštívíte Koli národní park, je důležité si uvědomit, že počasí může být velmi proměnlivé. Je nezbytné přinést s sebou vhodné vrstvené oblečení, abyste se mohli snadno přizpůsobit proměnám v teplotě a počasí.

Celkově vzato, Koli národní park nabízí rozmanité počasí po celý rok. Bez ohledu na to, kdy sem zamíříte, budete zaručeně fascinováni beauty této oblasti a pobyt v tomto přírodním ráji, který přináší mír, klid a nádherné zážitky v přímém kontaktu s divokou přírodou.


Dovolená Finsko Koli národní park


Finsko je země, která se může pyšnit neuvěřitelnou přírodou a dokonalými krajinami. Jedním těch nejkrásnějších míst k návštěvě je nepochybně Koli národní park.

Koli se nachází v regionu Severní Karélie, v blízkosti obce Lieksa. Národní park byl založen v roce 1991 a je jedním z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších parků v celém Finsku.

Park se rozkládá na ploše 30 000 hektarů a jeho nejvyšší vrchol, Koli, dosahuje výšky 347 metrů nad mořem. Koli je považován za jedno z nejkrásnějších a nejimpresivnějších míst v celém Finsku a není divu, proč je park tolik oblíbený.

Koli nabízí návštěvníkům spektakulární výhledy na okolní krajinu. Park je plný nedotčené přírody a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Mezi nejvýznamnější se řadí medvědi, rysy, vlci, losi a jeleni.

Turistické stezky v Koli jsou dobře značené a vedou návštěvníky přes potoky, řeky, lesy a kopce. V zimě se pak park promění v bílý ráj, kdy se zde můžete věnovat lyžování, snowboardingu, turistice na sněžnicích nebo jízdě na saních tažených psi.

Pro milovníky historie a kultury je v centru parku muzeum Ukko, kde se můžete dozvědět více o historii parku a oblasti Severní Karélie. Muzeum nese jméno Ukko jako poctu původním obyvatelům parku – Karelovcům, kteří zde žili více než 10 tisíc let.

Koli je vhodná destinace pro všechny, kteří hledají přírodu, klid a odpočinek. Park nabízí širokou škálu aktivit pro turisty všech věkových kategorií a bude Vás fascinovat jak v létě, tak i v zimě.

Nemáte-li Koli národní park na seznamu míst, která chcete navštívit, určitě byste měli. Je to jedno z nejkrásnějších a zároveň nejzajímavějších míst v celém Finsku. Zajisté si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky