Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Filipíny Coron Island

Letenka Filipíny Coron Island


Coron Island je jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických atrakcí na Filipínách. Nachází se v provincii Palawan a je součástí oblíbené destinace Coron, která láká tisíce návštěvníků z celého světa.

Coron Island je známý svými úchvatnými přírodními scenériemi, azurovou vodou, písečnými plážemi a malebnými skalními útvary. Jeho nejznámější památkou je Třpytící jezero (Barracuda Lake), které vyniká svými křišťálově čistými vodami a skalním pozadím. Toto jezero je také oblíbené mezi potápěči díky své jedinečné fauně a flóře pod hladinou.

Dalším úžasným místem je Coron Bay, která je domovem mnoha potopených vraků z druhé světové války. Tyto vraky se staly populárními mezi potápěči, kteří sem přijíždějí objevovat jejich širokou škálu mořských živočichů a korálů. Nejznámějšími vraky jsou vraků japonské válečné lodě Okikawa Maru a Kyokuzan Maru.

Pokud máte rádi přírodu a turistiku, pak Coron Island je pro vás to pravé místo. Můžete se vydat na hike k vodopádům, které se nacházejí v blízkosti ostrova. Některé z nejznámějších vodopádů jsou Tapyas Falls a Maquinit Falls. Tyto vodopády poskytují osvěžující pobyt a zároveň vám umožní lépe se propojit s přírodou.

Coron Island je také ideální pro ty, kteří se chtějí vydat na rybaření. Moře kolem ostrova je bohaté na různé druhy ryb, jako jsou tuňáci, dorady a marlini. Můžete si pronajmout rybářskou loď a vyrazit na lov s místními průvodci, kteří vám ukáží nejlepší místa pro rybolov.

Pokud hledáte relaxaci na pláži, pak Coron Island má mnoho malebných a klidných pláží, kde se můžete vyvalit na slunci a vychutnat si klidný den u moře. Plážová destinace Banana Island je jednou z nejpopulárnějších pláží na ostrově, díky své bílé písečné pláži a jasnému moři, které nabízí skvělé šnorchlování.

Vzhledem k rostoucí popularitě Coron Island je nedílnou součástí mnoha filipínských turistických okruhů. Turisté mají možnost vyrazit na celodenní či vícedenní výlety po ostrově, během kterých se zastaví na všech nejkrásnějších a zajímavých místech. Na takovémto výletu si můžete dopřát příjemnou jízdu na lodi, skvělé potápění nebo šnorchlování a prozkoumat bohatství fauny a flóry pod mořem.

Coron Island je skutečně malebným a fascinujícím ostrovem, který nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro každého. Pokud plánujete navštívit Filipíny, nezapomeňte zařadit Coron Island do svého itineráře. Nezapomenutelné zážitky na vás čekají na tomto malebném ostrově.


Počasí Filipíny Coron Island


Coron Island je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších destinací na Filipínách. Nachází se na severozápadě provincie Palawan v zemi a je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v regionu. Tento ostrov nabízí úžasné pláže, průzračné vody a nádherné podvodní scenérie, což z něj činí populární cíl pro milovníky přírody, potápěčství a dovolených ve stylu ostrovního ráje.

Počasí na Coron Island je charakteristické tropickým klimatem, které je typické pro Filipíny. Existují dvě hlavní sezóny: suchá sezóna a deštivá sezóna. Suchá sezóna trvá od listopadu do května a je považována za nejlepší čas na návštěvu Coron Island. Během této doby jsou teploty mírně nižší a srážky jsou minimální. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a teplota oceánu dosahuje příjemných 26-30 °C.

Deštivá sezóna na Coron Island trvá od června do října a přináší množství srážek, bouří a občasného silného větru. Během této doby jsou teploty stále vysoké, ale vlhkost vzduchu je vyšší a pravděpodobnost dešťových srážek je větší. Někteří lidé preferují návštěvu ostrova v deštivé sezóně, protože počasí vytváří dramatickou atmosféru a můžete se vyhnout davům turistů.

Pokud plánujete návštěvu Coron Island, doporučuje se zapravit si do zavazadla lehké oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, ochranu proti hmyzu a nepromokavé oblečení na případné deštivé dny. Nezapomeňte také na brýle a klobouk pro ochranu proti slunci.

Coron Island je jedním z těch speciálních míst na světě, které svým návštěvníkům nabízí krásy přírody v celé své rozmanitosti. Ať už se rozhodnete navštívit během suché nebo deštivé sezóny, jedno je jisté - zdejší scenérie a pohostinnost místních obyvatel vás přesvědčí o tom, že Coron Island je skutečným ostrovním rájem.


Ubytování Filipíny Coron Island


Coron Island na Filipínách je jedno z nejkrásnějších míst na světě. Leží v severozápadní části Filipínského souostroví a je známým turistickým cílem díky svým úchvatným krajinám a zatopeným vrakům ze druhé světové války.

Pokud plánujete navštívit Coron Island, budete potřebovat ubytování. Naštěstí je zde mnoho možností ubytování pro každý rozpočet a preference.

Začněme těmi nejluxusnějšími volbami. Coron Westown Resort je 4hvězdičkový resort, který nabízí soukromý plážový přístup, bazén, tenisové kurty, restauraci a fitness centrum. Pokojové balíčky zahrnují snídani a jsou k dispozici také večeře a obědy. Další možností je El Rio y Mar Resort, který leží na krásné odlehlé pláži. Nabízí součástky, bazény, vodní sporty a wellness centrum. Pokud hledáte naprostý luxus, můžete se ubytovat v Coron Soleil Garden Resort, který nabízí naprosto stylové a moderní prostředí, bazén a spa.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v centru města, je zde množství cenově dostupných hotelů. Mountain View Garden Inn nabízí základní pokoje s klimatizací a je velmi cenově dostupný. Hotel Coron Hilltop View Resort nabízí krásné výhledy na město a je také vybaven bazénem.

Pro ty, kteří hledají základní ubytování, je zde mnoho hostelu. Seahorse Guest House nabízí cenově dostupné ubytování, které má výhled na Coron Bay. Coron Backpacker Guesthouse je další populární volbou pro cestovatele s nízkým rozpočtem.

Všechny tyto možnosti nabízejí výhody a nevýhody, záleží jen na vašich preferencích a rozpočtu. V každém případě je Coron Island vysoce doporučeným cílem pro turisty, kteří hledají nádhernou krajinu a možnost objevovat zatopené vraky ze druhé světové války.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Coron Island


1. Jak se dostanu na ostrov Coron?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Coron, je letecky z Manily do letiště Coron-Busuanga nebo do letiště Francisco B. Reyes na ostrově Busuanga. Poté je třeba se přepravit trajektem nebo lodí na ostrov Coron.

2. Jak dlouho trvá cesta z Manily na ostrov Coron?
Let z Manily na letiště Coron-Busuanga nebo letiště Francisco B. Reyes trvá obvykle asi jednu až dvě hodiny. Poté ještě budete potřebovat dopravu na ostrov Coron, která může trvat další 30 minut až hodinu.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Coron?
Na ostrově Coron je mnoho skvělých aktivit. Patří sem potápění a šnorchlování v korálových zátočinách, návštěva laguny Kayangan, plavba na tradičních bangkách, prohlídka jeskyně Maquinit Hot Springs a skalních útesů Twin Lagoon.

4. Kde se dá ubytovat na ostrově Coron?
Na ostrově Coron najdete různé typy ubytování, včetně luxusních letovisek, středních tříd a hostelských zařízení. Mezi oblíbené hotely patří The Funny Lion, Two Seasons Coron Bayside Hotel a Coron Soleil Garden Resort.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Coron?
Na ostrově Coron najdete několik krásných pláží. Mezi nejpopulárnější patří pláže Malcapuya, Banol, Banana Island a Bulog Dos. Tyto pláže jsou ideální pro odpočinek, plavání a slunění.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Coron?
Ostrov Coron nabízí bohatý výběr restaurací, které servírují tradiční filipínskou kuchyni i další mezinárodní speciality. Mezi oblíbené restaurace patří Lolo Nonoy's, Altrove Coron, La Sirenetta Seafood Restaurant a Kawayanan Grill Station.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Coron?
Nejlepší čas na návštěvu ostrova Coron je mezi listopadem a dubnem, kdy je suché a slunečné počasí. Během tohoto období můžete očekávat teploty kolem 30 °C a minimální srážky.

8. Můžeš mi doporučit nějakého místního průvodce na ostrově Coron?
Existuje mnoho místních průvodců, kteří vám mohou pomoci objevit nejlepší místa na ostrově Coron. Doporučuje se najmout místního průvodce, který má znalosti o místních atrakcích a může vám poskytnout informace o kultuře a historii regionu.

9. Jaká měna se používá na ostrově Coron?
Na ostrově Coron se používá filipínské peso (PHP) jako místní měna. Je vhodné vždy mít dostatečnou hotovost, protože ne všechna místa přijímají platební karty.

10. Jaká je hlavní atrakce na ostrově Coron?
Jednou z hlavních atrakcí na ostrově Coron je Coron Bay, která je známá svou krásnou přírodou, čistou vodou a úchvatnými ostrovy. Další populární atrakce je potápění v podvodním národním parku Coron, který nabízí jedinečnou možnost objevit trosky vraku a bohatý podmořský svět.


Dovolená Filipíny Coron Island


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších destinací na světě, zejména díky svému tropickému klimatu, bělostným plážím a průzračnému moři. Coron Island je jedním z nejkrásnějších ostrovů a je vyhledávaný zejména pro svou pobřežní krásu.

Pokud hledáte dovolenou plnou aktivit a zážitků, je Coron Island ideální volbou. Tento ostrov nabízí mnoho překrásných pláží, úchvatných vodopádů, bludišť krasových jeskyní a především nádherných koralových útesů.

Coron Island je především známý pro své koralové útesy a potápění a najdeme zde řadu potápěčských center, která nabízejí kurzy pro začátečníky i pokročilé potápěče. Pod vodou se můžete setkat s ohromujícími druhy ryb a korálů, ale také s vraky z druhé světové války, které leží při dně.

Neváhejte též navštívit přírodní barevnou lagunu Kayangan, která je nejznámější v oblasti. Tato laguna láká svou krystalickou vodou, kterou obklopují velké vápencové skalní útesy a pevninská zeleň. Z výše položených útesů se můžete kochat panoramatem laguny a rašeliniště.

Odměnou vám bude také návštěva slavné pláže Twin Lagoon, kde se setkávají hluboké laguny, mezi kterými si všichni užijí plavání a koupání. Pokud máte chuť na skákání ze skal, k vodopádu Barracuda se musíte vydat. Úžasně se poslouchají zvuky padající vody.

Jak vidíte, Coron Island nabízí mnoho aktivit pro všechny typy turistů, od potápěčů až po milovníky pláží. A když se ponoříte do klidné atmosféry ostrova a relaxujete na pláži, můžete si užít úžasného pobytu na tomto nádherném ostrově. Navštivte Coron Island a vraťte se domů s mnoha nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami!


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky