Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Filipíny Camiguin Island

Ubytování Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island je jedním z nejmalebnějších a nejvíce nedotčených ostrovů v Filipínách. Nachází se v oblasti Mindanao a je známý svou bohatou přírodní krásou, nádhernými plážemi, vodopády a termálními prameny.

Když přijedete na Camiguin Island, máte na výběr z různých typů ubytování. Od luxusních resortů až po jednoduché chatky u moře, zde najdete něco pro každý rozpočet a vkus.

Luxusní resorty na ostrově nabízejí komfortní pokoje s výhledem na moře, klimatizací a soukromým balkonem nebo terasou. Tyto resorty mají také bazény, wellness centra, restaurace s italskou nebo místní kuchyní a další vybavení k uspokojení potřeb náročných turistů.

Pro ty, kteří preferují jednodušší a levnější formy ubytování, je zde možnost pronajmout si chatku nebo bungalov na pláži. Tyto chatky nabízejí základní vybavení, jako je postel a větrák, ale nabízejí také výhodu, že se nacházejí přímo u moře. Můžete si tak užívat úžasný výhled a poslouchat zvuky kapek moře, kdykoliv se vám zachce.

Další možností je pronajmout si pokoj nebo apartmán v jednom z místních rodinných penzionů. Tato ubytování jsou často ve stylu filipínského domu a nabízejí vám příležitost poznat místní kulturu a tradice. Tyto penziony mají často také malou restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční filipínskou kuchyni.

Celkově je ubytování na Camiguin Island poměrně cenově dostupné a zároveň kvalitní. Cena závisí na typu ubytování a sezóně. Během turistické sezóny, která připadá na suché měsíce od prosince do května, může být cena trochu vyšší. Je proto doporučeno si rezervovat ubytování dopředu, abyste si zajistili místo.

Při plánování vaší cesty na Camiguin Island nezapomeňte zvážit různé možnosti ubytování. Zvažte své preference, rozpočet a co očekáváte od svého pobytu. Ať už se rozhodnete pro luxusní resort, plážový bungalow nebo rodinný penzion, bude vám nabídnuta jedinečná příležitost prozkoumat krásy ostrova a poznat filipínskou pohostinnost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Camiguin Island


1. Jak se dostat na ostrov Camiguin na Filipínách?
Na Camiguin se dá dostat trajektem z přístavu Benoni v Boholu nebo se dá letět do letiště v Cagayan de Oro a poté si pronajmout auto a jet trajektem.

2. Kolik stojí trajekt na Camiguin?
Cena trajektu se liší v závislosti na cestovním data a na cestovní kategorii. Za využití rychlododofku se cena pohybuje okolo 235 PHP (4.5$) za osobu.

3. Jaký typ ubytování lze najít na Camiguinu?
Na Camiguinu najdete různé druhy ubytování, od luxusních resortů a hotelů po cenově dostupné bungalovy.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Camiguinu?
Nejlepšími plážemi na Camiguinu jsou White Island, Mantigue Island, Agohay Beach a Yumbing Beach.

5. Co je nejlepší čas k návštěvě Camiguinu?
Nejlepší čas k návštěvě Camiguinu je od listopadu do dubna, kdy jsou teploty umírněné a van rychlý vánec.

6. Jaké aktivity lze dělat na Camiguinu?
Na Camiguinu se lze věnovat potápění, šnorchlování, trekkingu, vodopádům, relajaci na pláži, nebo návštěvě kulturních památek.

7. Co si vzít s sebou na Camiguin?
Na Camiguin si vezměte lehké oblečení, plavky, opalovací krém, repelent proti hmyzu, sluneční brýle a klobouk či kšiltovku.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace na Camiguinu?
Mezi nejlepší restaurace na Camiguinu patří Luna Ristorante, Guerrera Rice Paddy Villa a Guerrera Mediterranean Cuisine.

9. Jaká místní jídla bychom měli ochutnat?
Mezi místní speciality, které byste měli na Camiguinu ochutnat, patří camiguin longaniza (kořeněná klobása), lechon kawali (obrácené vepřové maso) a pastel (pikantní koláč se šunkou a vejcem).

10. Jaký druh platby se používá na Camiguinu?
Většina společností a hotelů na Camiguinu přijímá platby v hotovosti, ale některé zařízení přijímají také kreditní karty.


Letenka Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island - Tajemné klenot Filipín

Pokud hledáte destinaci, která spojuje krásné pláže, fascinující přírodu a bohatou historii, není třeba hledat dál než na Filipínách. Tento souostroví nabízí několik úchvatných ostrovů, z nichž jeden se v posledních letech stal stále populárnějším mezi turisty - Camiguin Island.

Camiguin Island je jedním z nejmenších ostrovů Filipín, který se nachází podél pobřeží severní Mindanao. I přesto se však tato malá oblíbená turistická destinace může pochlubit pestrým nabídkou, která uspokojí každého cestovatele.

Jedním z hlavních lákadel Camiguin Island je jeho přírodní krása. Toto místo je domovem mnoha sopečných vrcholů a termálních pramenů, což z něj činí geologicky fascinující destinaci. Nejvyšší horou ostrova je stratovulkán Mount Hibok-Hibok, který láká dobrodruhy a horolezce svou výzvou překonat její vrcholek. V okolí sopečného komplexu se nacházejí horké prameny, ve kterých si můžete užít relaxační termální lázně a ulevit si od celodenního objevování ostrova.

Příroda Camiguin Island však není omezena pouze na sopky a termální prameny. Přestože je ostrov malý, nabízí různé ekosystémy od deštných lesů po koralové útesy. Návštěvníci zde mohou objevit i přírodní památky, jako jsou vodopády Katibawasan a Tuasan Falls, které nabízejí úžasné pohledy a dovolují odpočinout si v jejich osvěžující vodě.

Camiguin Island je také bohatý na historické a kulturní poklady. Návštěva kostela Sto. Rosario v městečku Sagay se stala velmi populární pro turisty. Tento kostel, postavený ještě za španělské koloniální éry, je známý svou unikátní architekturou a je jedním z nejstarších v celé zemi.

Kromě toho můžete navštívit i Guinsiliban, kde se nachází historická pevnost, která sloužila jako obranná opatření proti pirátům a moru. Získáte tak unikátní příležitost prozkoumat historií bohaté stránky Camiguin Island.

Pokud jde o ubytování, ostrov nabízí mnoho možností od luxusních resortů po cenově dostupnější hotely nebo penziony. Místní kuchyně je také ohromující a nabízí širokou škálu čerstvých mořských plodů a dalších filipínských specialit.

Pokud plánujete cestu na Filipíny a hledáte destinaci mimo hlavní turistické trasy, určitě si nezapomeňte zahrnout do svých plánů návštěvu Camiguin Island. Tato malá, ale velmi půvabná destinace nabízí překvapivě mnoho aktivit a zajímavostí, které vás zcela uchvátí. Nechte se omámit krásou přírody, ochutnávkou místní kuchyně a prozkoumejte unikátní historii tohoto tajemného klenotu Filipín - Camiguin Island.


Počasí Filipíny Camiguin Island


Filipíny jsou známy svým tropickým a vlhkým podnebím, a to platí i pro Camiguin Island. Tato malá ostrovní destinace se nachází v jižním moři Filipín, poblíž pobřeží Mindanao. Camiguin Island je známá svou krásnou přírodou, plážemi a sopkami, ale také se zde projevuje různorodé a často nepředvídatelné počasí.

Na Filipínách se nachází dvě hlavní sezóny - suché a deštivé. Suchá sezóna na Camiguin Island trvá od listopadu do května. Tato část roku je obecně považována za nejlepší čas k návštěvě ostrova. Počasí je v této době slunečné a teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia. Většinou jsou zde jasná obloha a minimální srážky.

Deštivá sezóna na Camiguin Island začíná v červnu a končí v říjnu. Tato část roku může být velmi deštivá a vysoce vlhká. Dochází zde k častým dešťovým přeháňkám a bouřím. Teploty zůstávají stále vysoké, ale vlhkost vzduchu může být obtížná pro turisty, kteří nejsou na takové prostředí zvyklí.

Je třeba si uvědomit, že počasí na Camiguin Island může být velmi nepředvídatelné. Vzhledem k jeho blízkosti k moři může být ovlivněno tropickými bouřemi a cyklóny, které mohou přinést silné větry a vyšší srážky. V takových případech je vhodné sledovat předpovědi počasí a dodržovat pokyny místních úřadů.

Nicméně, i přes nejisté počasí, Camiguin Island zůstává oblíbenou turistickou destinací v jižním moři Filipín. Zdejší krásné pláže, korálové útesy a přítomnost sopky se střídá s ostrůvky, které Vás uchvátí svou přírodou a malebností.

Každý roční období má na Camiguin Island něco speciálního, a proto je možné ostrov navštívit v libovolnou dobu. Měli byste však mít na paměti, že počasí může ovlivnit Vaše plány a aktivity. Pokud hodláte navštívit ostrov během deštivé sezóny, je vhodné si vzít s sebou vhodné oblečení a deštník.

Výlet na Camiguin Island je jedinečnou příležitostí pro turisty, kteří chtějí zažít krásu Filipín. Nezáleží na tom, jaké počasí bude, ostrov vždy nabídne něco, co stojí za návštěvu. Ponořte se do pestrobarevného podmořského světa, prozkoumejte sopky a užijte si klid na krásných plážích. Camiguin Island Vás čeká s otevřenou náručí, ať je počasí jakékoli.


Dovolená Filipíny Camiguin Island


Filipíny Camiguin Island se nacházejí východně od ostrova Mindanao a patří mezi nejvíce zapomenuté perly Filipín. Ostrov je tvořen několika aktivními sopkami, což mu dává inovativní a originální atmosféru. Na Camiguin Island najdete krásné bílé písečné pláže, borovicové lesy a velmi křišťálově čisté vody.

Když se rozhodnete vydat na dovolenou na Camiguin Island, nezapomeňte navštívit White Island, což je písečná kosatka, která se nachází asi 15 minut jízdy lodí od pobřeží ostrova. Návštěva této kosatky je jedním z nejlepších způsobů, jak si užít krásný výhled na horu Hibok-Hibok, nejvyšší horu ostrova.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Sunken Cemetery, což byl dřívější pohřební hřbitov, který se potopil poté, co erupce sopky na Hibok-Hiboku v roce 1871 způsobila, že část pobřeží ostrova se propadla do moře. Dnes se pod hladinou vody nacházejí pozůstatky hřbitova, kolem kterých plavou ryby a podmořská vegetace.

Pokud máte rádi turistické trasy, určitě byste měli navštívit kráter sopky Mount Vulcan, což je nyní jedno z nejoblíbenějších míst na ostrově Camiguin Island. Trasa k sopce je poměrně těžká, avšak zdejší krásná příroda a pohled na sopku stojí rozhodně za úsilí.

Kromě toho, na Camiguin Island si můžete užít mnoho vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, vodní lyžování a jetové lyžování. Mezi další populární aktivity patří například rybolov, návštěva místních trhů a koupání v horkých pramenech.

Camiguin Island je také plná historických památek a starobylé architektury, jako jsou kostely z koloniální doby a mnoho starých hrobů. Celkově stojí Camiguin Island za návštěvu, pokud hledáte méně turisticky přeplněná místa a nezapomenutelnou dovolenou v tropických krajích.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky