Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Filipíny Boracay Island

Počasí Filipíny Boracay Island


Boracay Island je jedním z turistických rájů Filipínských ostrovů. Tento malý ostrov dlouhý pouhých 7 kilometrů se nachází v západní části Filipínského souostroví a je známý svou nádhernou pláží a exotickou přírodou. Počasí na Boracay Island je tropické, což znamená vysoké teploty a vlhkost po většinu roku.

Boracay Island má dvě základní roční období, suché a deštivé. Sušší období převládá od listopadu do května, s nejteplejším obdobím mezi březnem a květnem. Průměrná teplota během těchto měsíců se pohybuje kolem 30 °C. Slunečné dny jsou časté a příznivé pro plážové aktivity a vodní sporty. Voda je teplá, až kolem 28 °C, což je ideální teplota pro koupání ve vlnách nekonečného oceánu.

Deštivé období na Boracay Island trvá od června do října, s vrcholem během srpna a září. Během těchto měsíců se očekává největší množství srážek, a to zejména v podobě tropických bouří a silných lijáků. Teploty zůstávají vysoké, ale o moc nižší než během suššího období. I přes déšť je možné zažít slunečné momenty a užít si některé z aktivit, které ostrov nabízí.

Při plánování cesty na Boracay Island je dobré mít na paměti počasí. Sušší období je ideální pro ty, kteří si chtějí užít slunečného počasí a relaxovat na pláži. Aktivity, jako je potápění, šnorchlování a windsurfing, jsou také v těchto měsících velmi oblíbené. Nicméně, i během deštivého období stále existuje možnost vychutnat si pobyt na ostrově, s ohledem na očekávané deště a přijetí vhodného oblečení.

Boracay Island je jedním z nejkrásnějších a nejlépe hodnocených destinací na Filipínách. Jeho exotické prostředí, teplé počasí a křišťálově čisté vody oceánu ho činí ideálním místem pro dovolenou. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit ostrov během suššího nebo deštivého období, můžete očekávat krásné dobrodružství a zážitky, které vás zanechají s nezapomenutelnými vzpomínkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Boracay Island


Dotazy a odpovědi o Filipínském ostrově Boracay:

1. Jak se dostat na ostrov Boracay?
Ostrov Boracay je nejlépe dostupný letecky z Manily nebo Cebu. Existuje pár leteckých společností, které nabízejí lety přímo do letišť na ostrově.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce na ostrově Boracay?
Mezi nejpopulárnější aktivity na ostrově Boracay patří potápění, windsurfing, kitesurfing, beach fotbal a plavba lodí. Kromě toho můžete také využít relaxaci na pláži, procházky po ostrově nebo výlety na okolní ostrůvky.

3. Kde se nachází nejlepší pláže na ostrově Boracay?
Hlavní pláží na ostrově je White Beach, která je známá svým jemným pískem a azurovým mořem. Dalšími populárními plážemi jsou Puka Shell Beach, Diniwid Beach a Bulabog Beach.

4. Jaké je nejlepší období pro návštěvu ostrova Boracay?
Nejlepším obdobím pro návštěvu ostrova Boracay je obvykle od listopadu do května, kdy je suché období a teploty jsou příjemné. Během období dešťů mezi červnem a říjnem může být více deštivých dnů a některé aktivity mohou být omezeny.

5. Jaký je místní jazyk na ostrově Boracay?
Filipínština je oficiálním jazykem na Filipínách, včetně Boracay. Angličtina je však široce používaná a mnoho místních obyvatel mluví anglicky.

6. Jaké jsou možnosti ubytování na ostrově Boracay?
Na ostrově Boracay najdete širokou škálu ubytovacích možností od luxusních letovisek po cenově dostupné hotely a penziony. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v důležitých turistických obdobích.

7. Jak mohu zajistit dopravu na ostrově Boracay a mezi plážemi?
Nejběžnějším způsobem dopravy na ostrově Boracay je trajektová doprava z Caticlanu na ostrov Boracay. Místní doprava na ostrově zahrnuje tricykly, které jsou oblíbené pro kratší vzdálenosti, a jeepney pro delší trasy.

8. Jaká je místní kuchyně na ostrově Boracay?
Místní kuchyně na ostrově Boracay je bohatá na mořské plody a čerstvé tropické ovoce. Mezi oblíbené pokrmy patří adobo (maso vařené v octě a sójové omáčce), sinigang (kyselá polévka) a lechon (pečené prase).

9. Jaké jsou možnosti nakupování na ostrově Boracay?
Na ostrově Boracay najdete mnoho obchodů se suvenýry, butiků, trhů a nakupovacích center. Nejznámější oblast pro nakupování je D'Mall, který nabízí široký výběr oblečení, šperků a dalších předmětů.

10. Je na ostrově Boracay bezpečno?
Ostrov Boracay je obecně bezpečný pro turisty, ale je vždy důležité dodržovat základní opatření k ochraně majetku a osobní bezpečnosti. Doporučuje se dodržovat upozornění a pokyny místních orgánů a být opatrný při plavání v oceánu.


Ubytování Filipíny Boracay Island


Boracay Island na Filipínách je jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty z celého světa. Tato malá tropická ostrovní podívaná se nachází na západním pobřeží země a nabízí neuvěřitelné zážitky a krásné pláže.

Boracay Island je známý svou bílou pískovou pláží, která se táhne podél západního pobřeží ostrova. Pláže se rozprostírají na více než čtyřech kilometrech a nabízejí úžasné scenérie s tyrkysovým mořem. Nejznámější z nich je White Beach, která je centrovaná na turisty a nabízí širokou škálu ubytovacích možností.

Na Boracay Island naleznete různé druhy ubytování, které splní požadavky každého turisty. Od luxusních letovisek až po cenově dostupné hostely, všechny nabízejí pohodlné a vstřícné služby. Mnoho z nich je rozprostřeno kolem samotné pláže, takže můžete užívat svou dovolenou přímo na břehu moře.

Luxusní letoviska nabízejí exkluzivní pokoje s výhledem na moře, soukromé bazény, plážové kluby a špičkové služby. Tyto hotely mají obvykle vlastní restaurace, lázně, fitness centra a další vybavení, které zajišťují dokonalé pohodlí pro hosty.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, na Boracay Island je mnoho stylových hostelu a penzionů. Tyto ubytovny nabízejí čisté pokoje s vlastní koupelnou a základním vybavením. Hostely často také poskytují společné prostory, kde se můžete setkat s dalšími cestovateli, ať už při snídani nebo ve společenské místnosti.

Boracay Island se také pyšní dobrou dostupností restaurací a barů. Na případnou škálu hostů z celého světa reaguje nabídkou různých kuchyní. Můžete ochutnat místní speciality nebo se rozhodnout pro mezinárodní kuchyni. Samozřejmě nemůžete vynechat pokus o čerstvé mořské plody přímo z místních rybářů.

Co se týče zábavy, na Boracay Island je mnoho možností. Kromě procházek po pláži můžete vyzkoušet šnorchlování, potápění, plachtění nebo jízdu na banánu. Můžete také navštívit nedaleké malé ostrovy a objevit další podvodní krásy.

Kromě plážového života a zábavy, můžete si také projít centrem ostrova, kde najdete obchody, trhy a další turistické atrakce. Boracay Island nabízí také slavnou noční scénu, která je obzvláště živá během významných svátků a festivalů.

Boracay Island je opravdu rájem na zemi a nabízí perfektní kombinaci krásné přírody, luxusu a adrenalinových aktivit. Ať už jste turista, který hledá relaxaci nebo dobrodružství, toto místo splní všechna vaše očekávání. Ubytování na tomto ostrově může být dostupné pro každý rozpočet, takže si můžete užít svou dovolenou v jednom z nejkrásnějších míst na Filipínách.


Dovolená Filipíny Boracay Island


Boracay Island je jedno z nejoblíbenějších turistických cílů na Filipínách a není těžké pochopit proč. Tato malá ostrovní destinace nabízí nádherné pláže, tyrkysové moře a hojnost aktivit pro relaxaci i dobrodružství. Přečtěte si následující článek a dozvíte se více o dovolené na Boracay Island.

Boracay Island se nachází v západní Visayan regionu Filipín, asi 315 km jižně od hlavního města Manila. Ostrov je asi 7 km dlouhý a široký jen 1 km. Hlavní pláž, známá jako White Beach, je díky svému bílému písku a teplému moři oblíbeným místem pro opalování a odpočinek. Je rozdělena do tří sekcí: Station 1 s luxusními hotely, Station 2 s obchody a restauracemi a Station 3 s cenově dostupným ubytováním.

Na Boracay Island si můžete užít mnoho vodních aktivit. Oblíbené aktivity zahrnují potápění, šnorchlování, windsurfing, kitesurfing a jetové lyžování. Pláž je také ideálním místem pro procházky na bosi a romantické večerní procházky. Můžete si také užít wellness procedury na pláži, jako jsou masáže a pedikúra.

V noci se atmosféra na ostrově promění a Boracay Island nabízí živou noční scénu. K dispozici jsou různé bary, kluby a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality. Existuje také tradiční ohňostroj, který je oblíbenou atrakcí turistů. Nezapomeňte ochutnat také místní kokosový likér zvaný "Lambanog".

Přestože Boracay Island nabízí bohatý noční život, není to jeho jediné kouzlo. Můžete si také pronajmout kajak nebo si vzít výletní loď a navštívit nedaleké ostrůvky. Oblíbené destinace jsou Puka Shell Beach, Diniwid Beach a Balinghai Beach. Můžete také navštívit Mount Luho, nejvyšší bod na ostrově, který nabízí úchvatný panoramatický výhled na celý Boracay.

Hospitálnost místních obyvatel je dalším důvodem, proč byste měli navštívit Boracay Island. Filipínci jsou známí svou přátelskostí a pohostinností a rádi přivítají návštěvníky a pomohou jim poznat krásy ostrova.

Boracay Island je ideální destinací pro ty, kteří hledají relaxaci a dobrodružství na pláži. S jeho krásnými plážemi, aktivitami ve vodě a bohatou noční scénou se na tento ostrov rychle zamilujete. Takže při plánování své další dovolené na Filipínách nezapomeňte zvážit návštěvu Boracay Island.


Letenka Filipíny Boracay Island


Na Filipínách se nachází mnoho krásných ostrovů, které přitahují turisty ze celého světa. Jedním z nejpopulárnějších ostrovů je Boracay, který se nachází na západním pobřeží Filipínského souostroví.

Boracay Island je známý pro své bílé písečné pláže, tyrkysové moře a relaxační prostředí. Ostrov je malý, měří pouhých 10,32 km², ale nabízí nekonečné možnosti pro dovolenou. Do Boracay se můžete dostat letecky nebo trajektem z hlavního města Filipín, Manily.

Let do Boracay je pohodlný a rychlý. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z Manily do nedalekého letiště na ostrově Panay. Cesta trvá přibližně jednu hodinu. Po přistání na letišti v Kalibo nebo Caticlanu musíte ještě cestovat trajektem na samotný ostrov Boracay. Trajektová cesta trvá asi 15-20 minut a je zážitkem samotným, protože můžete obdivovat krásný výhled na moře a blízké ostrovy.

Dovolená na Boracay je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, stejně jako pro ty, kteří se chtějí zapojit do různých vodních aktivit. Pokud si přejete jen relaxovat, můžete si užívat na pláži a slunit se na slunečním křesle s koktejlem v ruce. Pláže na Boracay jsou považovány za některé z nejkrásnějších na světě a přitahují turisty nejen svým bílým pískem, ale také teplým mořem a krásným výhledem.

Pokud jste dobrodružnějšího ducha a rádi zkoumáte podvodní svět, můžete si vychutnat potápění nebo šnorchlování v korálových útesech, které obklopují ostrov. Na Boracay můžete také vyzkoušet různé vodní sporty, jako je windsurfing, wakeboarding nebo jízda na banánu. Ostrov je také oblíbeným místem pro kiteboarding, díky svým silným větrům.

Kromě pláží a vodních aktivit nabízí Boracay také živou noční scénu. Na ostrově můžete najít různé bary a restaurace, které nabízejí nejen dobré jídlo, ale také živou hudbu a taneční večery. Boracay je známý pro své pulsující noční život, který přitahuje mladé lidi z celého světa.

Celkově lze říci, že Boracay Island je jedním z nejkrásnějších turistických cílů na Filipínách. Jeho krásné pláže, bílý písek a tyrkysová moře v kombinaci s různými vodními aktivitami a živým nočním životem z něj dělají ideální destinaci pro každého cestovatele. Pokud se chystáte na Filipíny, určitě nezapomeňte navštívit Boracay Island a prožít nezapomenutelnou dovolenou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky