Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Etiopie Gondar (včetně Gondarského zámku)

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Gondar (včetně Gondarského zámku)


Dotaz: Kde se nachází Gondar?
Odpověď: Gondar je město nacházející se v severní Etiopii, v regionu Amhara.

Dotaz: Jak se do Gondaru dostanu?
Odpověď: Nejlepší možností je létat přímo do letiště Gondar nebo přes Addis Abebu. Dále je možné jet po silnici z dalších měst Etiopie.

Dotaz: Jaký je vstup do Gondarského zámku?
Odpověď: Vstupné do Gondarského zámku je 10 dolarů pro cizince a 30 etiopských birrů pro obyvatele Etiopie.

Dotaz: Kdy byl Gondarský zámek postaven?
Odpověď: Gondarský zámek byl postaven v 17. století za panování císaře Fasilidesa.

Dotaz: Co mohu vidět uvnitř Gondarského zámku?
Odpověď: Uvnitř Gondarského zámku můžete vidět mnoho historických budov a paláců v různých stavebních stylech, bývalé obydlí etiopských císařů, jakož i císařskou lázeň a bazén.

Dotaz: Kde se nachází další turistické atrakce v Gondaru?
Odpověď: Kromě Gondarského zámku zde najdete také Debre Berhan Selassie, klášter Bet Medhane Alem a mnoho dalších historických a náboženských památek.


Dovolená Etiopie Gondar (včetně Gondarského zámku)


Etiopie je fascinující zemí plnou historie, kultury a přírodní krásy. Jedním z jejích nejnavštěvovanějších a nejzajímavějších míst pro turisty je město Gondar, které je domovem slavného Gondarského zámku. Tato atrakce je jednou z nejlépe dochovaných a největších středověkých pevností v Africe.

Gondar se nachází v severní části země, v horském regionu Amhara, a je hlavním městem stejnojmenné provincie. Město je přístupné jak letecky, tak po silnici, a díky své strategické poloze u brány ke Kanaánu bývalo město důležitým obchodním centrem.

Gondarský zámek, známý také jako Královský soud nebo Fasil Ghebbi, byl postaven na konci 17. století králem Fasilidasem a jeho následovníky. Zámek se rozkládá na ploše téměř 7 hektarů a opevnění dokonale kombinuje evropskou, arabskou a etiopskou architekturu.

V areálu zámku najdete mnoho různých paláců, kostelů, hrobek a zahrad. Nejznámější z nich jsou paláce králů Fasilidase, Iyasuho I. a Bakaffy, které jsou otevřené návštěvníkům. Tyto královské paláce jsou ukázkou bohatství, luxusu a architektonických dovedností té doby.

Architektura Gondarského zámku je jedinečná svou kombinací místních a cizích vlivů. Budovy mají tradiční etiopské tvarování, ale také zdobení vysokými základnami, věžičkami a vysokými okenicemi, které připomínají evropskou gotiku. Mezi další zajímavé budovy v areálu patří Debre Birhan Selassie Church, který je považován za jednoho z nejkrásnějších kostelů v Etiopii.

Kromě historických památek si můžete v Gondaru vychutnat také krásnou přírodu. Město je obklopeno živými kopci, které z něj dělají skvělé místo pro turisty, kteří si chtějí užít trekking či procházky v přírodě. V okolí Gondaru najdete také několik přírodních jezer, jako je Tana Lake, největší jezero v Etiopii. Na tomto jezeře se nachází mnoho malebných klášterů, které stojí za návštěvu.

Gondar je také známý svými místními trhy a živým podvečerním trhem, kde můžete zakoupit tradiční etiopské suvenýry, oděvy, šperky a mnoho dalšího. Místní kuchyně rovněž stojí za to ochutnat, zejména jejich tradiční jídla, jako je injera (placka z kysaného těsta) nebo berbere (koření).

Pokud se chystáte na dovolenou do Etiopie, nezapomeňte zařadit Gondar do svého itineráře. Toto historické a kulturní centrum vás ohromí svým bohatstvím a krásou. Gondarský zámek je skutečně pokladem Etiopie, který stojí za to objevit a prozkoumat.


Počasí Etiopie Gondar (včetně Gondarského zámku)


Gondar je starobylé město, které se nachází v severozápadní Etiopii. Je známé svým impozantním Gondarským zámkem, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Stejně jako všechny ostatní oblasti v Etiopii, i Gondar má specifické podnebí.

Gondar leží ve výšce přes 2 200 metrů nad mořem, což výrazně ovlivňuje jeho klima. Město se nachází v oblasti s deštným podnebím, což znamená, že zde jsou dvě hlavní roční období - deštivé a suché.

Deštivé období v Gondaru trvá od června do září. Během těchto měsíců je průměrná teplota nižší než v jiných částech Etiopie, díky vyšší nadmořské výšce. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C. Během deštivého období je v Gondaru často zataženo a prší. Srážky jsou časté a mohou být často vydatné, což může způsobit příležitostné záplavy v oblasti.

Na druhou stranu, suché období v Gondaru probíhá od října do května. Během těchto měsíců je město více slunečné a teplé. Průměrná teplota se vyšplhá na příjemných 26 °C. V suchém období je srážek jen málo nebo vůbec žádné, což v kombinaci se slunečným počasím vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí navštívit Gondarský zámek a další turisticky atraktivní místa.

Díky svému podnebí je Gondar ideálním místem pro pěší turistiku a prozkoumávání okolní krajiny. V místních horách si můžete užít krásné výhledy a procházky nedotčenou přírodou. Rovněž můžete navštívit místní trhy a ochutnat místní kuchyni.

Pokud plánujete návštěvu Gondaru, je nejlepší dělat to během suchého období, aby se minimalizovala pravděpodobnost srážek a záplav. S sebou byste měli mít lehké oblečení, ale nezapomeňte také na teplejší kousky, protože ve večerních hodinách teploty mohou klesnout. Doporučuje se také dodržovat základní opatření proti slunečnímu záření, jako je používání opalovacích krémů a nošení klobouků nebo čepic.

Gondar, včetně Gondarského zámku, nabízí turistům unikátní zážitek. Kombinace krásného historického dědictví, malebné přírody a zajímavého klimatu dělá z tohoto místa jednu z nejatraktivnějších destinací v Etiopii. Ať už se rozhodnete navštívit Gondar kdykoli během roku, jste si jisti, že zažijete něco zcela nezapomenutelného.


Ubytování Etiopie Gondar (včetně Gondarského zámku)


Gondar je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Etiopii a nachází se ve výšce 2 200 metrů nad mořem. Jeho nejvýznamnější památkou je Gondarský zámek, který byl postaven v 17. století a byl dlouho sídlem etiopských císařů. Kromě zámku můžete v Gondaru navštívit také mnoho dalších historických památek, jako jsou kostely a královské hrobky.

Pokud hledáte ubytování v Gondaru, máte na výběr z mnoha různých možností. Mezi nejoblíbenější patří klasické hotely a ubytování u místních rodin.

Jedním z nejlepších hotelů v Gondaru je Taye Belay Hotel, který leží jen několik minut chůze od Gondarského zámku. Má moderní a vkusně zařízené pokoje, které jsou vybaveny klimatizací a televizí. Hostům je k dispozici i restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční etiopské jídlo. Dalším skvělým hotelem je Mayleko Lodge, který se nachází v klidnější části města a nabízí krásné pokoje a výhled na okolní krajinu.

Pokud preferujete ubytování u místních rodin, máte v Gondaru také mnoho možností. Jedním z nejlepších míst k objevení domácího ubytování je na tržišti v centru města. Zde můžete najít mnoho míst, která nabízejí pokoj s vlastní koupelnou a snídaní v ceně. Tato možnost se vám může zdát méně luxusní než hotely, ale nabízí vám nejlepší příležitost soustředit se na poznávání místní kultury a tradic.

Je-li vaším cílem navštívit Gondarský zámek a ostatní historické památky, je ideální ubytovat se v blízkosti centra města. Kromě výše zmíněných hotelů a možností ubytování u místních rodin máte také možnost zůstat v příjemném a klidném prostředí přímo u zámku. Mnoho hotelů a hostinců v této oblasti je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být přímo v srdci historického Gondaru.

Celkově platí, že v Gondaru máte na výběr z mnoha různých možností ubytování. Ať už se rozhodnete pro klasický hotel nebo ubytování u místních rodin, v každé variantě se setkáte s místní pohostinností a tradicemi. Gondar a jeho historické památky jsou skvělým místem pro objevování kultury a historie Etiopie.


Letenka Etiopie Gondar (včetně Gondarského zámku)


Etiopie, země divokého života a bohaté historie, je dnes turistickým rájem na africkém kontinentě. Mezi nejpopulárnější turistické cíle patří například město Gondar s jeho slavným Gondarským zámkem.

Pokud se rozhodnete vydat do Etiopie, nezapomeňte navštívit právě toto město. Lepšího způsobu, jak si užít vše, co Gondar nabízí, než nákup letenky z Prahy do Gondaru, si lze jen těžko představit.

Gondar, také nazýván Afričtí Camelot, byl kdysi hlavním městem Etiopie. Byl založen králem Fasilidem v roce 1636 a stal se místem mnoha historických světových událostí. V roce 1979 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Mezi největšími lákadly patří bezesporu Gondarský zámek, ten je nádherným příkladem etiopské architektury a napříč celým komplexem lze vidět spoustu staveb, chrámů a kaplí. Zajímavá je především Kaiserův palác, postavený v 17. století králem Fasilidem a rozšířený později jeho nástupcem Iyasuem. Dalšími královskými paláci a opevněnými stavebními komplexemi jsou například palác Susneos, palác Gorgora a palác Bezawit.

Pokud se zajímáte o etiopskou arkádu, zajděte na Gondarský hrad. Tento kdysi významný průsmyk byl klíčovým místem pro obchodní cesty mezi Etiopií a Súdánem. Podél průsmyku se nachází mnoho rušných trhů, kde si můžete zakoupit tradiční etiopské zboží.

Zaměřte se také na kostely, stojí zde mnoho fascinujících křesťanských kostelů. Nejvýznamnější z nich je pravděpodobně kostel Debre Berhan Selassie se svými nádhernými freskami.

A pokud se rozhodnete zůstat v Gondaru tak trochu déle, zapomeňte na hotelové pokoje, a ubytujte se v tradičních etiopských domech. Ty se nacházejí vedle hradu a vám umožní zažít místní kulturu z první ruky.

Výlet do Gondaru bezesporu stojí za to. Pokud máte rádi přírodu, historii a etiopskou kulturu, neváhejte navštívit toto nádherné město a již si teď zarezervujte letenky do Gondaru.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky