Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Estonsko Jõhvi

Ubytování Estonsko Jõhvi


Pokud plánujete navštívit Estonsko a hledáte ideální ubytování, město Jõhvi je jedním z možných cílů. Jõhvi je malebné město nacházející se ve východní části země, které nabízí návštěvníkům širokou škálu jedinečných zážitků.

V Jõhvi existuje řada možností ubytování, které uspokojí požadavky každého cestovatele. Pokud preferujete luxusní hotely, můžete se ubytovat v Hotelu Wironia nebo v Hotelu Euroopa. Obě ubytovací zařízení jsou vybavena moderně a nabízejí hostům komfortní pokoje, stylové restaurace a další prvotřídní služby. Navíc se oba hotely nacházejí v centru Jõhvi, což znamená, že budete jen krátkou procházkou od hlavních turistických atrakcí.

Pokud vás více láká možnost prozkoumat město autentickým způsobem, můžete se ubytovat v jednom z mnoha soukromých apartmánů či penzionů. Tyto ubytování nabízejí pohodlně vybavené a útulné pokoje za přijatelné ceny. Zdejší majitelé penzionů a apartmánů jsou velmi příjemní a ochotní vám doporučit zajímavá místa k návštěvě v okolí. Město Jõhvi je také obklopeno malebnou přírodou, což poskytuje skvělou možnost procházek a výletů do okolí.

Pro ty, kteří chtějí zažít ubytování v estonském venkovském stylu, je zde možnost zůstat v jednom z místních farmstay. Tato ubytování se nacházejí na okraji města a poskytují hostům příležitost být součástí života na farmě. Zde si můžete vychutnat klid a krásu estonského venkova, sledovat hospodářská zvířata a ochutnat tradiční domácí jídla. Tato forma ubytování je vhodná pro ty, kteří hledají autentický estonský zážitek.

Ať už si zvolíte kteroukoli formu ubytování, bude vám město Jõhvi poskytovat skvělou základnu pro objevování Estonska. Město je bohaté na kulturní a historické památky, jako je Jõhvi muzeum, Jõhvi Kultuurikeskus (Kulturní centrum), a také krásný zámek, který stojí za návštěvu.

V Jõhvi nejenže si můžete užít komfortní ubytování, ale také se pokochat přírodou, výbornou estonskou kuchyní a pohostinností místních obyvatel. Jestliže hledáte unikátní zážitky a příjemné místo k pobytu, nenechte si ujít Jõhvi během vaší návštěvy Estonska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Jõhvi


1. Jak se dostanu z Tallinnu do Jõhvi?
- Nejjednodušší způsob je vyjet vlakem z Tallinnu do Jõhvi. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

2. Kolik stojí jízdné z Tallinnu do Jõhvi?
- Cena jízdenky závisí na konkrétním spoji a typu vlaku, obvykle se pohybuje kolem 10-15 eur.

3. Jaká je v Jõhvi nabídka ubytování?
- V Jõhvi najdete několik hotelů a penzionů různých cenových kategorií. Doporučuje se rezervovat předem.

4. Co mohu vidět a dělat v Jõhvi?
- V Jõhvi stojí za návštěvu zámek Jõhvi, který byl postaven v roce 1754. Můžete také navštívit místní divadlo nebo procházet se městem a objevovat místní kulturu.

5. Jaké jsou oblíbené restaurace v Jõhvi?
- Mezi oblíbené restaurace v Jõhvi patří restaurace Kiini Tavern, kde si můžete vychutnat estonské speciality, a restaurace Latina, která nabízí mezinárodní kuchyni.

6. Jaké jsou doporučené výlety z Jõhvi?
- Z Jõhvi se můžete vydat na výlet do Narvy, malebného estonského přístavního města, které se nachází asi 30 minut od Jõhvi. Další možností je návštěva Narva vodopádů, které jsou největšími vodopády v Estonsku.

7. Jaké jsou nejbližší letiště Jõhvi?
- Nejbližší letiště je letiště Lennart Meri Tallinn, které se nachází asi 160 kilometrů od Jõhvi. Z letiště je možné se dostat do Jõhvi autobusem nebo vlakem.

8. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Jõhvi?
- Jõhvi je krásné v každém ročním období, ale nejlepší časy k návštěvě jsou na jaře a na podzim, kdy jsou teploty příjemné a město nabízí různé kulturní akce.

9. Jaké jsou tradiční akce a festivaly v Jõhvi?
- Ve městě se pravidelně konají různé kulturní akce, jako je Jõhvi Muusikafestival (Hudba v Jõhvi), který představuje špičkové hudební talenty, nebo Jõhvi tantsupäevad (Jõhvi taneční festival), který slaví tradiční estonské tance.

10. Je v Jõhvi možné si půjčit auto?
- Ano, v Jõhvi jsou k dispozici půjčovny aut, ve kterých si můžete pronajmout auto pro vaše cestování po městě a okolí.


Počasí Estonsko Jõhvi


Estonsko je známé především svým chladným a vlhkým podnebím, které ovlivňují především Skandinávské hory. Město Jõhvi, nacházející se na severovýchodě země, se nachází v oblasti, kde se střetávají hory a oceán, což má za následek změny v počasí během celého roku.

V létě je průměrná teplota v Jõhvi kolem 18°C. I když jsou dny obvykle delší a slunce září déle než v zimě, nejvyšší teploty zůstávají poměrně stálé a často se pohybují kolem 20°C. V letních měsících může být poměrně vlhko, ale srážky nejsou tak intenzivní jako v jiných částech země.

Na podzim se teploty v Jõhvi začínají snižovat, a to přibližně od září. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10°C až 12°C, ale může klesnout až k nule. Srážky jsou častější a mohou být intenzivní, což může mít za následek změny v plánování venkovních aktivit.

Poslední měsíce roku v Jõhvi jsou obvykle velmi chladné. Průměrná teplota v zimě bývá kolem -5°C až -7°C, ale mohou zde být i teploty až -20°C až -30°C. Srážky jsou také častější v zimě, ale obvykle se jedná o sníh.

Na jaře se teploty opět mírně zvyšují, ale mohou být stále velmi chladné. Průměrná teplota v Jõhvi v březnu a dubnu je kolem 5°C až 7°C. Srážky jsou časté a mohou být všemi formami – sněhové, dešťové i kroupy.

Celkově lze říci, že počasí v Jõhvi je poměrně nepředvídatelné, ale většinou chladné a vlhké. Nezáleží na tom, kdy do Jõhvi cestujete, vždy byste měli mít s sebou vhodné oblečení a obuv, abyste se dokázali přizpůsobit různým povětrnostním podmínkám.


Dovolená Estonsko Jõhvi


Dovolená v Estonsku je zajímavou a atraktivní volbou pro ty, kteří se chtějí vyhnout rušnému městskému životu a hledají klid a přírodu. Jeden takový koutek je Jõhvi, město ležící na severovýchodě Estonska a obklopené nádhernou přírodou.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco zvláštního, je návštěva Jõhvi skvělým způsobem, jak si odpočinout od každodenního života. Jõhvi a jeho okolí nabízí celou řadu příležitostí k relaxaci, jako jsou procházky krásnou přírodou, rybaření, cykloturistika nebo třeba jízda na koni.

Je zde také mnoho kulturních památek a historických míst, které stojí za návštěvu. Například můžete navštívit Jõhvi zámek, který byl postaven v roce 1630 a dnes slouží jako umělecké centrum. Také se můžete projít po Jõhviském parku, kde se nachází lázeňské budovy z 19. století a památník Juri Gagarinovi.

Pro ty, kteří jsou zvyklí na moderní vymoženosti, se v Jõhvi nachází centrum s restauracemi, kavárnami a obchody. Zde si můžete koupit suvenýry pro své blízké nebo si něco dobrého ochutnat v restauraci. Dále je možnost si zahrát golf na nedalekém golfové hřišti nebo navštívit moderní sportovní halu.

Jõhvi je ideální místo pro ty, kteří chtějí prožít dovolenou v klidu a nerušené přírodě. Je to také skvělá volba pro rodiny s dětmi, protože zde je mnoho aktivit, které potěší jak dospělé, tak i děti.

Celkově lze tedy říci, že Jõhvi je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít něco jiného a odpočinout si od každodenního života. Pokud máte rádi přírodu a kulturní památky, Jõhvi je pro vás tou správnou volbou.


Letenka Estonsko Jõhvi


Pokud plánujete cestu do Estonska, může být letecká doprava jednou z nejrychlejších a pohodlných možností, jak se dostat do této země se severu Evropy. Jedno z míst, kde lze zakoupit letenku do Estonska, je také město Jõhvi.

Jõhvi je malé město, které se nachází na severovýchodě Estonska, poblíž ruských hranic. Přestože je to spíše menší destinace, cestovatelé se sem přesto rádi vrací díky jeho bohaté historii, krásné přírodě a pohostinnosti místních obyvatel.

Pokud se rozhodnete zakoupit letenku do Jõhvi, máte několik možností. Nejbližším letištěm je Letiště Tallinn, které se nachází asi 200 kilometrů jihozápadně od Jõhvi. Toto moderní letiště je významným mezinárodním přestupním bodem v případě cest do Estonska. Z Tallinnu se do Jõhvi pesmo dostanete vlakem nebo autobusem.

Další možností je letecká linka, která vede přímo z jiných evropských měst do Jõhvi. Tato možnost je většinou vyhledávaná cestovateli, kteří preferují přímé spojení bez potřeby přestupu v Tallinnu.

Město Jõhvi samotné má mnoho zajímavostí, které stojí za návštěvu. Kromě historických památek, jako je Jõhvi muzejní zámek, naučné stezky Tammiku a Veerenni, které vás provedou malebným estonským venkovem, nebo krásný park zahrnující Jõhvi Břicho, zde najdete také mnoho moderních kulturních a odpočinkových možností.

Jõhvi nabízí ojedinělé divadelní představení, umělecké výstavy a koncerty, které se konají v místním koncertním sále nebo v opulentním Národním divadle. Pro milovníky přírody je v okolí města spousta možností procházek, cyklistiky a rybaření.

Nakupování není v Jõhvi rovněž problém. Zdejší obchody nabízejí široký sortiment zboží, včetně místních specialit a suvenýrů. Po náročném dni si můžete odpočinout a vychutnat si tradiční estonskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací, kaváren či hospod, které jsou zde k dispozici.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Estonska a přistání ve městě Jõhvi, určitě nebudete zklamáni. Toto malebné město nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou, objevování bohaté historie a kultury Estonska, ale také relaxaci a odpočinek v nádherném prostředí přírody.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky