Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Ekvádor Puerto Ayora

Ubytování Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor je jednou z nejkrásnějších zemí Jižní Ameriky a určitě stojí za návštěvu. Pokud se chystáte navštívit Ekvádor, tak byste si neměli nechat ujít pobyt na Puerto Ayora, což je přístavní město na ostrově Santa Cruz v Galapágách.

Pokud jde o ubytování v Puerto Ayora, tak máte na výběr různé možnosti. Zde je náš průvodce, který vám pomůže najít to nejlepší ubytování pro vaši návštěvu.

Hotel Escalesia

Hotel Escalesia se nachází na klidném místě v blízkosti centra Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí šest pokojů, které jsou vybaveny klimatizací, Wi-Fi připojením k internetu a balkonem nebo terasou s výhledem na moře. Hotel také disponuje bazénem a restaurací, která nabízí úžasné výhledy na záliv.

Hotel Solymar Galapagos

Hotel Solymar Galapagos se nachází na malebném přístavu v centru Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí pokojovou službu a terasu s výhledem na oceán. Pokoje jsou vybaveny LCD televizorem s kabelovými kanály, klimatizací a minibarem. Hotel také disponuje plážovým klubem a venkovním bazénem.

Finch Bay Galapagos Hotel

Finch Bay Galapagos Hotel se nachází v klidné části Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí ekologicky šetrné ubytování s výhledem na záliv. Pokoje jsou moderně zařízeny a vybaveny klimatizací, ventilátorem a minibarem. Hotel také nabízí venkovní bazén, restauraci a terasu s výhledem na oceán.

Angermeyer Waterfront Inn

Angermeyer Waterfront Inn se nachází u přístavu v Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Hotel nabízí ubytování v bungalovech s výhledem na záliv. Bungalovy jsou vybaveny klimatizací, Wi-Fi připojením k internetu a terasou s výhledem na oceán. Hotel také disponuje venkovním bazénem, ​​restaurací a sluneční terasou.

Návštěva Ekvádoru a Puerto Ayora je zážitek nejen kvůli úžasným přírodním krásám, ale také díky skvělým možnostem ubytování. Váš pobyt v Puerto Ayora si můžete užít v klidném a pohodlném ubytování s výhledem na oceán. Doufáme, že vám naše přehledné informace pomohou se svou volbou.


Počasí Ekvádor Puerto Ayora


Puerto Ayora, ležící na poloostrově Santa Cruz v souostroví Galapágy, na vás čeká s jedinečným a překvapivým počasím. Toto malebné a malebné město je slavné svou neuvěřitelnou biodiverzitou a turisty lákají také svým unikátním podnebím.

Podnebí v Puerto Ayora patří do kategorie tropického podnebí. To znamená, že se zde setkáváte s teplem, vlhkostí a srážkami po celý rok. Co vás však může překvapit, je jejich sezónnost.

V období mezi prosincem a dubnem je na Galapágách dešťové období. Toto období je slavné svými teplými a deštivými dny. Pršet může až každý den, ale ani v této době nemusíte mít strach z deštníku. Déšť se obvykle rychle odezní a slunce vyjde. Díky srážkám je zde nádherně zelená krajina, a to je pro mnoho turistů atraktivní doba na návštěvu.

Od května do prosince se na Galapágách koná suché období. Tato doba je charakterizována teplými a slunečnými dny, které často pokrývají oblohu bez mraků. Může se zde vyskytnout občasný déšť, ale obecně je tato doba velmi suchá. Výhodou návštěvy v tomto období je, že voda je obvykle klidnější, což poskytuje ideální podmínky pro potápění nebo další vodní aktivity.

Teploty v Puerto Ayora zůstávají relativně stálé po celý rok. Průměrná maximální teplota se pohybuje kolem 30 °C (86 °F), zatímco průměrná minimální teplota se pohybuje kolem 22 °C (72 °F). Je tedy stále dostatečně teplé, abyste si mohli užít plážové aktivity a vodní sporty.

Navštívit Puerto Ayora je výjimečným zážitkem nejen díky jeho jedinečnému podnebí, ale také díky přírodním krásám, které tu najdete. Turisté mají příležitost vidět vzácné druhy zvířat, jako jsou mořští leguáni, karety, lachtani nebo obří želvy. Oblázkové pláže, krásně modré moře a exotická zvířata tvoří dokonalou kulisu pro nenapodobitelnou dovolenou.

Při plánování svého výletu do Puerto Ayora nezapomeňte zahrnout vhodné oblečení jak pro deštivé, tak pro suché období. Je také důležité mít na paměti, že některé aktivity, jako je třeba potápění, se mohou v závislosti na počasí měnit.

Celkově lze říci, že počasí v Puerto Ayora nabízí vynikající podmínky pro turisty a milovníky přírody. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete navštívit během suchého nebo deštivého období, přírodní krásy a jedinečné zvířecí druhy vás ohromí. Ať už se ocitnete na pláži nebo se potápíte do moře, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek v tomto malebném městě v Ekvádoru.


Dovolená Ekvádor Puerto Ayora


Puerto Ayora je jedno z nejpopulárnějších turistických míst na ostrově Santa Cruz v Ekvádoru. Nachází se v Galapážském souostroví, které je známé svou ohromnou biodiverzitou a unikátním ekosystémem. Tato malebná vesnice je vstupní branou do některých z nejvíce fascinujících přírodních zázraků světa.

Jedním z hlavních lákadel tohoto místa je Národní park Galapágy, který je domovem mnoha druhů ohrožených zvířat, včetně slavných Galapážských želv. Tyto obrovské a dlouhověké želvy jsou ikonou ostrovů a můžete je vidět v přírodním prostředí poblíž Puerto Ayora.

Dalším nezapomenutelným zážitkem během dovolené v Puerto Ayora je návštěva Faunského přístaviště Charlesa Darwina. Toto místní centrum pro obranu životního prostředí vám umožní seznámit se s různými druhy endemických živočichů a naučit se o jejich životních cyklech a adaptacích.

Pro milovníky podmořského světa je zde také spousta možností k potápění nebo šnorchlování. Můžete objevovat korálové útesy a pozorovat mnoho druhů ryb, želv, rejnoků a dokonce i rejnoků.

Pokud máte rádi plážový život, nebudete zklamáni veškerými krásami pláže Tortuga Bay. Tato nádherná pláž se třemi kilometry písku a křišťálově čistými vodami je ideálním místem pro odpočinek, opalování a pozorování místní fauny, včetně leguánů a kolonií mořských leguánů.

V Puerto Ayora nechybí ani vynikající restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční ekvádorskou kuchyni, která je bohatá na čerstvé mořské plody, tropické ovoce a místní speciality. Obchody se suvenýry také nabízejí možnost zakoupit si originální dárky a suvenýry jako památku na vaši dovolenou.

Nicméně, turismus je v této oblasti regulován, aby se zachovalo zranitelné ekosystémy Galapág. Je tedy důležité respektovat přírodní prostředí a dodržovat pravidla ochrany, jako je například nechodit mimo značené turistické stezky a zachovávat bezpečnou vzdálenost od živočichů.

Dovolená v Puerto Ayora je zážitkem, který vám umožní propojit se s nádhernou přírodou a poznat unikátní druhy, které se zde nacházejí. Budete mít možnost objevovat neuvěřitelné podvodní světy a prozkoumat fascinující souostroví Galapágy. Každý, kdo sem zavítá, na toto místo nezapomene a zanechá zde kus svého srdce.


Letenka Ekvádor Puerto Ayora


Letenka do Ekvádoru na ostrově Puerto Ayora je snadno dostupná z mnoha měst světa. Tento ostrov je součástí Galapágských ostrovů, které jsou známé svojí bohatou přírodou a unikátními druhy živočichů. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, přírodních krás a unikátních zážitků, je Puerto Ayora tou správnou volbou.

Pro turisty z Evropy nejlepší možností je nalézt let do města Quito nebo Guayaquil. Tyto města jsou největšími letišti v Ekvádoru a nabízejí několik možností přímých letů do Puerto Ayora. Většina letů je operována aerolinií Tame, která létá z Ekvádoru do ostatních zemí Latinské Ameriky. Existuje také několik letů provozovaných vnitrostátní aerolinií Avianca, které přinášejí přímé lety z Quito nebo Guayaquil do Galapágských ostrovů.

Cena letenky se může velmi lišit, v závislosti na sezóně a počtu cestujících. V období hlavní turistické sezóny se ceny mohou zvýšit, zatímco v období mimo sezónu je možné najít levnější letenky. Obě letiště v Ekvádoru jsou dostupná i z ostatních zemí světa, což znamená, že turisté z jakékoliv části světa mohou snadno najít letenky do Ekvádoru.

Po příletu na letiště v Quito nebo Guayaquil se cestující musí přemístit na druhé letiště, aby mohli pokračovat v cestě na Galapágy. Existují různé možnosti, jak se dostat z jednoho letiště na druhé. Mnoho turistů si může rezervovat transfer přes internet nebo s cestovní kanceláří. Další možností je využití taxi, které jsou velmi dostupné na letišti. Na druhé straně, pokud máte čas a chcete ušetřit peníze, můžete využít veřejnou dopravu.

V každém případě, cesta do Puerto Ayora na Galapágy je cesta plná krásných výhledů a úžasných zážitků. Od pobřeží jižního Ekvádoru až na ostrov Galapagos si turisté mohou užít mnoho krásných scenérií, které nabízejí přírodní krásy Ekvádoru.

Pokud hledáte netradiční dovolenou plnou dobrodružství a přírodních krás, letenka do Puerto Ayora na Galapágy je tou správnou volbou. Můžete si být jisti, že zde naleznete unikátní druhy zvířat a rostlin, neobvyklé krajiny a přátelské obyvatelstvo. A s přímými lety z mnoha měst světa, není důvod, proč byste si nemohli splnit svůj sen o návštěvě této unikátní části světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Puerto Ayora


1. Jak se dostanu z letiště v Puerto Ayora do centra města?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je vzít taxík nebo mototaxi, které jsou dostupné přímo u letištního terminálu. Cesta by měla trvat přibližně 10-15 minut.

2. Kde se nachází nejlepší místa k pozorování mořských želv na Ekvádoru?
Odpověď: Na Ekvádoru je nejlepší místo k pozorování mořských želv Galapágy, a konkrétně Puerto Ayora, kde mohou turisté vidět mnoho želv přímo na plážích a v přírodní rezervaci Tortuga Bay.

3. Které aktivity a výlety jsou v Puerto Ayora nejoblíbenější?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity a výlety v Puerto Ayora patří procházka po plážích, výlety na okolní ostrovy, jako je například ostrovní Hop-on Hop-off tour nebo výlet na ostrov North Seymour za účelem pozorování ptáků a mořských leguánů.

4. Jaká je nabídka ubytování v Puerto Ayora?
Odpověď: Puerto Ayora nabízí širokou škálu ubytování, včetně luxusních hotelů, boutique hotelů, levných hostinců a pronájmu soukromých apartmánů. Turisté zde mají na výběr dle svých preferencí a rozpočtu.

5. Kde si mohu v Puerto Ayora vychutnat tradiční ekvádorskou kuchyni?
Odpověď: V Puerto Ayora je spousta restaurací, které nabízí tradiční ekvádorskou kuchyni. Doporučené restaurace jsou například El Garrapatero, Angermeyera jezero, Los Pelicanos nebo Isla Grill.

6. Kam se mohu vydat na potápění nebo šnorchlování z Puerto Ayora?
Odpověď: Existuje mnoho potápěčských center a agentur, které nabízejí potápění a šnorchlování v okolí Puerto Ayora. Oblasti, které jsou doporučovány pro tyto aktivity, jsou například pláže Tortuga Bay a Las Grietas či ostrovy Seymour Norte a Bartolomé.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Puerto Ayora?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Puerto Ayora je mezi prosincem a květnem, kdy se zde nachází teplé počasí a jasná obloha. Mezi tímto obdobím se konají i speciální události, jako je například karneval v únoru.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky