Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Taba Nuweiba

Ubytování Egypt Taba Nuweiba


Taba Nuweiba je nádherné pobřežní město nacházející se v Egyptě. Toto město nabízí turistům krásné pláže, úchvatné výhledy na Rájské údolí a možnosti pro potápění, šnorchlování a další vodní sporty. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Taba Nuweiba, budete určitě potřebovat kvalitní ubytování.

V Taba Nuweiba naleznete řadu hotelů, hostiel, penzionů a dalších typů ubytování, které vám poskytnou pohodlný pobyt. Mnoho z těchto zařízení leží přímo na pláži s výhledem na Rudé moře. Najdete zde také několik velkých all-inclusive resortů, které nabízejí kompletní balíčky s jídlem, pitím a aktivitami.

Jedním z nejlepších ubytování v Taba Nuweiba je Hotel Taba Heights Resort, který leží přímo na pláži. Tento hotel nabízí velké množství pokojů a apartmánů s širokými balkóny a krásným výhledem na moře. Můžete si vybrat mezi pokojem Deluxe, Superior nebo Executive. Hotel má také řadu restaurací a barů a vynikající wellnes centrum.

Dalším skvělým ubytováním je Badawia Resort, který leží také na pláži. Tento hotel nabízí cenově dostupné pokoje s terasou s výhledem na moře nebo na zahradu. K dispozici je také venkovní bazén a více restaurací.

Pokud cestujete rodinou nebo s přáteli, můžete si pronajmout privátní vilu s bazénem v resortu Tarabin Nuweiba. Tyto vily jsou velmi prostorné a nabízejí soukromí a luxusní vybavení.

Další možností jsou penziony a hostely pro ty, kteří chtějí ubytovat se za výhodnější cenu. Naleznete zde řadu společených pokojů a apartmánů, jako je například Red Sea Relax Resort nebo Hilton Bedouin Lodge.

Celkově lze říci, že v Taba Nuweiba naleznete ubytování pro každého, bez ohledu na to, jaký je váš rozpočet nebo co hledáte. Nezáleží na tom, zda plánujete relaxační dovolenou nebo aktivní dovolenou plnou vodních sportů, v Taba Nuweiba najdete to nejlepší ubytování, které vám poskytne odpovídající pohodlí a uvolnění.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Taba Nuweiba


1. Jak se dostat z Egyptského Káhiry do Taby Nuweiba?

Nejlepší možností je vzít si meziměstský autobus z Káhiry do Taby Nuweiba. Cesta trvá přibližně 5-6 hodin.

2. Jak je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Taby Nuweiba?

Ze letiště Sharm El Sheikh je nejvhodnější vzít si taxi nebo si pronajmout auto. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

3. Kde se nachází nejlepší pláže v Tabě Nuweiba?

Nejpříjemnější pláže v Tabě Nuweiba se nacházejí v letovisku Coral Resort a v Nuweiba Bay.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Tabě Nuweiba?

Mezi nejoblíbenější aktivity patří potápění, šnorchlování, relaxace na pláži, výlety do okolních pouští a návštěva historických památek v blízkém okolí.

5. Jaké jsou oblíbené památky v okolí Taby Nuweiba?

Mezi nejznámější památky v okolí patří starobylá pevnost Saladin v Aqabě, vykopávky při ústí Wadi Watiru, starověké chrámy v některých okolních městech, jako je Petra v Jordánsku.

6. Kde je nejlepší místo pro nákupy v Tabě Nuweiba?

Nejlepší místo pro nákupy v Tabě Nuweiba je místní trh, kde můžete nalézt tradiční egyptské suvenýry, rukodělné výrobky, koření a další místní speciality.

7. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Tabě Nuweiba?

Taba Nuweiba nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, včetně luxusních hotelů, rekreačních středisek a levnějších plážových chat. Záleží na preferencích a rozpočtu turisty.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace v Tabě Nuweiba?

Mezi nejlepší restaurace v Tabě Nuweiba patří Queen Sheeba Restaurant, Habib El Digla, Wadi Rum Desert and Beduin Cuisine a jiné místní restaurace, které nabízejí tradiční egyptská jídla.

9. Existují bezpečnostní opatření, které bychom v Tabě Nuweiba měli dodržovat?

Je vždy důležité zůstat ve vymezených turistických oblastech a dodržovat pokyny místních úřadů. Doporučuje se také být obezřetný vůči útočníkům a krádežím, stejně jako vyvarovat se konzumace vody z neznámých zdrojů.

10. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Taby Nuweiba z hlediska počasí?

Nejlepší období pro návštěvu Taby Nuweiba je od října do dubna, kdy teploty jsou mírné a příjemné. V letních měsících může být horko až extrémně horko.


Dovolená Egypt Taba Nuweiba


Pokud hledáte ideální dovolenou plnou slunce, teplého moře a fascinující historie, pak byste měli zvážit návštěvu egyptského města Taba Nuweiba. Tento malebný pobřežní útesový resortový město se nachází na Sinajském poloostrově a nabízí nádherné pláže, úžasné potápěčské lokality a okouzlující kulturní zážitky.

Jednou z největších předností dovolené v Taba Nuweiba je přítomnost nádherných pláž a teplého Rudého moře. Taba Nuweiba je známá svými křišťálově čistými vodami, které jsou domovem mnoha druhů pestrobarevných korálů a ryb. Místní pláže jsou idylickým místem pro opalování, plavání a relaxaci. Nejznámější z nich je pláž Nuweiba, která je dlouhá a příjemná. Zde si můžete lehnout na ručník a naplno si užívat sluníčka a teplého písku. Pro ty, kteří se chtějí potápět nebo šnorchlovat, jsou tu k dispozici vyhlášené lokalitní potápěčské školy, které nabízejí průvodce a vybavení.

Dalším lákadlem Taba Nuweiba je jeho bohatá historie a kulturní dědictví. Město leží nedaleko hranic s Izraelem a historicky sloužilo jako přístav na Hedvábné stezce. Zajímavými místy, která stojí za návštěvu, jsou například hrad Salah El-Din, který představuje pevnost vybudovanou na konci 12. století, či staré osídlení Nuweiba s jeho tradičními egyptskými domky, malými úzkými uličkami a místními obchůdky prodávajícími suvenýry a místní speciality.

Pro ty, kteří touží po dobrodružství a aktivitách v přírodě, Taba Nuweiba nabízí spektakulární možnosti. Můžete se vydat na trekking či jízdu na velbloudech do pouště Sinai, kde se ocitnete v ohromujícím prostředí a obdivujete úchvatný pohled na pouštní krajiny. Alternativně můžete také navštívit oblíbenou lokalitu známou jako "Modrá díra", která je mekou pro potápěče z celého světa. Tato přírodní formace je jednou z nejznámějších potápěčských lokalit na světě a je pro její unikátní biodiverzitu a nádhernou podmořskou krajinu považována za skutečný poklad v Rudém moři.

Když půjdete na dovolenou do Taba Nuweiba, budete mít také možnost ochutnat tradiční egyptskou kuchyni, která je slavná pro svou výraznou chuť. Místní speciality zahrnují grilovanou rybu, parní krevety, kozí sýr a hummus. Užijete si tedy nejen sluneční záři a aktivní dovolenou, ale také výborné gastronomické zážitky.

Díky svým přirozeným krásám, fascinující historii a širokému spektru aktivit se Taba Nuweiba stává stále populárnějším cílem pro dovolenou. Nechte se unést exotickým kouzlem tohoto egyptského města a zažijte dobrodružství, které vám naplní srdce vzrušením a vzpomínkami na celý život.


Počasí Egypt Taba Nuweiba


Egyptské město Taba Nuweiba se nachází na Sinajském poloostrově u Rudého moře. Tato oblast je známá svým krásným pobřežím a slunečným počasím, které přitahuje turisty z celého světa.

Taba Nuweiba má typicky pouštní klima, což znamená, že zde panuje horké a suché počasí téměř po celý rok. Léta jsou extrémně horká, s teplotami často přesahujícími 40 °C, a minimální srážkovou aktivitou. Naopak zimy jsou mírnější, s denními teplotami kolem 20-25 °C a chladnými nocemi.

Nejlepší období pro návštěvu Taby Nuweiby je od jara do podzimu, kdy teploty jsou příjemné a nejsou takové vedra jako v létě. V těchto měsících se dá ideálně relaxovat na pláži, koupat se v teplých vodách Rudého moře a vydávat se na potápění či šnorchlování, pro které je tato oblast velmi populární.

V tomto oblasti je velmi vzácné vidět srážky. Průměrné roční srážky se pohybují kolem 30-50 mm, což znamená, že déšť je velmi ojedinělý jev. Nicméně v období zimy může být občas silný vítr, který může ovlivnit pobyt na pláži.

Díky své poloze u Rudého moře je Taba Nuweiba také známá pro příjemné mořské vody, které zde zůstávají teplé po celý rok. Průměrná teplota vody se pohybuje mezi 20-30 °C, což je ideální pro milovníky vodních sportů a koupání.

Celkově lze říci, že počasí v Taba Nuweibě je charakterizováno horkými a suchými léty a mírnějšími zimami. Pokud plánujete návštěvu, doporučuje se vyhnout se extrémně horkému létu a spíše se věnovat jarním a podzimním měsícům, kdy teploty jsou příjemnější a vhodné pro turistické aktivity na pláži i pod hladinou Rudého moře.


Letenka Egypt Taba Nuweiba


Taba Nuweiba je malé město nacházející se na Sinajském poloostrově v Egyptě. Místo je oblíbeným turistickým cílem díky svým krásným plážím a pozoruhodným potápěčským lokalitám.

Příjezd do Taba Nuweiba je jednoduchý díky mnoha leteckým spojům, které sem vedou. Pro turisty z celého světa je k dispozici letiště Taba International Airport. Na letišti přistávají denně letadla z mnoha evropských a arabských zemí.

Egypt je známý svými úžasnými plážemi a krásným Rudým mořem, a Taba Nuweiba není výjimkou. Pláže jsou zde pokryté jemným bílým pískem a omývány průzračnými vodami. Tato oblast je také známá svými úchvatnými korálovými útesy, které jsou domovem bohaté mořské fauny a flóry. Potápěči zde najdou celou řadu exotických druhů ryb a dalších mořských živočichů.

V Taba Nuweiba se nachází mnoho luxusních letovisek a hotelů, které nabízejí vynikající vybavení a veškerý komfort pro turisty. Návštěvníci mohou také okusit místní kuchyni a ochutnat tradiční egyptská jídla. Místní obchody a trhy jsou plné zajímavých suvenýrů, jako jsou například ručně vyrobené šperky, keramika, textilie a další.

Pro turisty, kteří chtějí poznat více než jen krásy pláže, je v okolí Taba Nuweiba mnoho možností pro výlety a dobrodružství. Historické památky jako je hrad Saladin v Nuweiba, mešita v Taba Heights nebo starlé ruiny v národním parku Ras Abu Galum jsou jen některé z mnoha zajímavých míst, která stojí za návštěvu.

Taba Nuweiba je výjimečným místem pro relaxaci, zábavu a prozkoumávání podvodního světa Rudého moře. Letenka do tohoto krásného egyptského letoviska je skvělou volbou pro ty, kteří si přejí strávit svou dovolenou na exotickém místě s bohatou historií a úžasnou přírodou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky