Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid

Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egyptské letovisko Sharm El Sheikh je velmi oblíbené pro své úchvatné podvodní scenérie a luxusní hotely. Jednou z nejlepších čtvrtí v Sharm El Sheikh je Ras Om El Sid, oblast, která je proslavena svým klidným okolím a pohledem na uklidňující korálové útesy.

Pokud hledáte ideální dovolenou na pláži, Ras Om El Sid v Sharm El Sheikh je pro vás tím pravým místem. Zde se nachází několik pláží s čistým bílým pískem, které vypadají jako malé ostrovy v moři. Místní hotely nabízejí také několik bazénů a vodních parků pro děti i dospělé.

Ale Sharm El Sheikh není jen o plážích. Námořní pěškyňky jsou tím, co Sharm El Sheikh dělá zvláštním a Ras Om El Sid je jednou z nejlepších oblastí pro šnorchlování a potápění. Toto je domov některých nejúchvatnějších podmořských scenérií, kdy korálové útesy a pestrá řada ryb tvoří jedno v nejmalebnějších podvodních ekosystémů na světě.

Pokud si přejete prozkoumat město, můžete se vydat na těsnější procházku po promenádě. Zde najdete spoustu obchodů, restaurací a kaváren, které slouží mezinárodní a místní kuchyni. Pokud se chcete podívat na něco vzdálenějšího, můžete navštívit staré město Sharm El Sheikh, kde máte možnost seznámit se s místní kulturou a nákupovými možnostmi.

Nezáleží na tom, zda hledáte dovolenou na pláži nebo dobrodružnou dovolenou, Sharm El Sheikh a oblast Ras Om El Sid nabízí skvělé možnosti pro oba typy cestování. Můžete si zde užít slunce a krásy podvodních scenérií, ale také ochutnat nejlepší místní kuchyni a prozkoumat místní kulturu. Pokud hledáte nové místo pro dovolenou, Sharm El Sheikh a Ras Om El Sid určitě stojí za zvážení.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a Sharm El Sheikh je jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu. Tato přímořská oblast se nachází na jižním pobřeží Sinajského poloostrova a je známá svými křišťálově čistými vodami Rudého moře, bílými písečnými plážemi a nádhernými korálovými útesy.

Pro cestovatele, kteří si chtějí užívat svůj pobyt v této exotické destinaci, je letenka do Sharm El Sheikh Ras Om El Sid ideální volbou. Přistání na místním letišti Sharm El Sheikh umožňuje turistům rychlý přístup k celé řadě atrakcí a památek.

Jedním z největších lákadel Sharm El Sheikh je potápění a šnorchlování. Díky průzračným vodám Rudého moře můžete obdivovat neuvěřitelně bohatý podmořský svět, který je domovem tisíců druhů ryb a korálů. Oblast má také mnoho potopených vraků, které lákají dobrodruhy z celého světa.

Pro ty, kteří preferují spíše usazený pobyt na pláži, nabízí Sharm El Sheikh několik nádherných pláží, kde si můžete užívat slunce a teplého moře. K populárním plážím patří například Ras Um El Sid, která je známá svou úchvatnou podmořskou flórou a faunou. Na pláži si také můžete půjčit potápěčské vybavení nebo si užívat různé vodní aktivity, jako jsou například jízda na vodním skútru nebo paragliding.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, nabízí Sharm El Sheikh také několik zajímavých památek. Jednou z nejznámějších je klášter svaté Kateřiny, který je situován na sever od Sharm El Sheikh a je považován za nejstarší funkční křesťanský klášter na světě. Dalšími zajímavými místy jsou Mamlúcký hrad, který se nachází v historickém centru města, a Sinajská hora, která je důležitým poutním místem pro více náboženství.

Pokud máte rádi adrenalinové sporty, Sharm El Sheikh nabízí možnost parasailingu, potápění s žraloky, windsurfingu a mnoho dalšího. Nezapomínejte navštívit také trh v Old Market, kde si můžete zakoupit tradiční suvenýry, oděvy a kožené výrobky.

Není divu, že Sharm El Sheikh je tak oblíbenou destinací mezi turisty z celého světa. Letenka do Sharm El Sheikh Ras Om El Sid vám umožní objevit kouzlo tohoto místa a zažít opravdu nezapomenutelnou dovolenou. Ať už se chcete kochat podvodním světem, užívat si plážový odpočinek, objevovat historické památky nebo zažít adrenalinové sporty, Sharm El Sheikh má pro každého něco.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Mezi nejlepší pláže v této oblasti patří Ras Um Sid Beach, Terrazzina Beach a Sharks Bay Beach.

2. Jaké atrakce lze navštívit v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- V této oblasti se nachází mnoho atrakcí, včetně Národního parku Ras Mohamed, Soho Square, Old Market (starého trhu) a Jardin Soho Square.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Některé z nejlépe hodnocených hotelů v této oblasti jsou: Royal Albatros Moderna, Reef Oasis Blue Bay Resort & Spa a Coral Sea Aqua Club Resort.

4. Jaké vyhlídky se nachází v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Můžete se vydat na vyhlídkovou cestu na vyhlídku Na'ama Bay View Point nebo vynikající výhled na záliv Sharm El-Maya od vyhlídkového bodu na hoře Ras Um Sid.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Nejlepší doba na návštěvu této oblasti je během jarních a podzimních měsíců (duben a říjen), kdy jsou teploty příjemné a není zde příliš mnoho turistů.

6. Jaké aktivity lze provádět v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Mezi populární aktivity v této oblasti patří potápění a šnorchlování na korálovém útesu, vodní sporty, jako je windsurfing a jetování, nebo výlety na safarí po poušti.

7. Jaké jsou dopravní možnosti v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- V této oblasti je dostupná doprava taxíkem, pronájem auta nebo využití taxislužby. Je také možné využít autobusové nebo minibuseové linky.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Některé z nejlepších restaurací v této oblasti zahrnují Fares Seafood Restaurant, Fuego Restaurant & Lounge a The Lodge Steakhouse.

9. Jaké jsou základní bezpečnostní opatření při návštěvě Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Doporučuje se dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování aktuálních cestovních doporučení a vyhnout se otevřeným projevům politických diskuzí.

10. Jaká jsou oblíbená místa pro nakupování v Sharm El Sheikh Ras Om El Sid?
- Mezi oblíbené nákupní destinace v této oblasti patří Old Market (starý trh), Na'ama Bay a Soho Square.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egyptské letovisko Sharm El Sheikh na poloostrově Sinai je známé svými úchvatnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatým podmořským světem. Pro cestovatele, kteří mají zájem objevovat krásy tohoto místa, je ideálním místem k pobytu Ras Om El Sid.

Ras Om El Sid je jedním z nejoblíbenějších oblastí v Sharm El Sheikh. Nachází se na jihozápadním konci letoviska a je známý svou klidnou a relaxační atmosférou. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají odpočinek a klid daleko od rušného centra města.

V Ras Om El Sid najdete širokou škálu ubytovacích možností. Od luxusních resortů až po útulné hotely a apartmány, každý si zde najde to, co mu nejlépe vyhovuje. Mnoho z těchto ubytování nabízí pohled na moře a přímý přístup k pláži, takže si můžete užívat krásné výhledy a bezprostřední přístup do moře. Některé hotely mají dokonce vlastní soukromé pláže a korálové zahrady, které si můžete objevovat a zkoumat.

Co se týče nabídky ubytování, Ras Om El Sid se může pochlubit širokým spektrem služeb a vybavení. Mnoho hotelů zde má velké bazény, lázeňské centra, fitness centra a wellness centra, ve kterých si můžete dopřát odpočinek a péči o tělo. Pokud jste sportovně založení, můžete si vychutnat vodní sporty jako šnorchlování, potápění, plachtění a windsurfing.

Ras Om El Sid je také výborným výchozím bodem pro objevování okolních přírodních krás a historických památek. Můžete se vydat na výlet k národnímu parku Ras Mohamed, který je známý svým úchvatným korálovým útesem a bohatým podmořským životem. Kromě toho můžete také navštívit klášter svaté Kateřiny, který se nachází v horách Sinai a je považován za jedno z nejstarších křesťanských klášterů na světě.

Pro milovníky nočního života, Ras Om El Sid nabízí také několik barů, restaurací a klubů. Můžete si vychutnat tradiční egyptskou kuchyni, stejně jako mezinárodní speciality. Po večeři si můžete zatančit v jednom z klubů a vychutnat si živou hudbu a taneční show.

Celkově lze říci, že Ras Om El Sid je skvělým místem pro ubytování v Sharm El Sheikh. Má klidnou atmosféru, nádherné pláže a bezprostřední přístup k moři. Nabízí širokou škálu ubytovacích možností a aktivit, které uspokojí všechny typy cestovatelů. Jestliže plánujete návštěvu Sharm El Sheikh, určitě byste měli zvážit pobyt v Ras Om El Sid.


Počasí Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je země slunce a tepla, ale ne vždy jsou podmínky na pláži ideální. V létě může být horko a vlhko, ale v zimě a na jaře jsou teploty příjemné a vhodné pro dovolenou. Sharm El Sheikh a oblast Ras Om El Sid patří mezi nejpopulárnější letoviska v Egyptě a mají mnoho slunečných dnů a teplého moře.

V létě (červen až srpen) mohou být teploty kolem 38 stupňů Celsia a slunce vysoko na obloze. Pokud se chystáte v této době do Egypta, nezapomeňte na krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci a hydrataci. Voda v moři je teplá až horká a příjemná na koupání. Ale mohou být i horké větry z pouště, které zhoršují pocit z vedra.

Na podzim (září a říjen) teploty klesají na příjemných 25-30 stupňů Celsia. Je to klidnější doba než v létě a méně turistů, takže je ideální pro ty, kteří nechtějí v rušném letovisku. Voda v moři je stále dost teplá na koupání.

V zimě (listopad až únor) je teplota kolem 20-25 stupňů Celsia a moře je chladnější, ale stále vhodné na koupání. Může být však větrno a občas dochází k bouřím. V této době návštěvníci mohou také využít možností výletů do vnitrozemí, jako jsou pyramidy v Gíze nebo starověké město Luxor.

V jarních měsících (březen a duben) teploty stoupají zpět na 25-30 stupňů Celsia a voda v moři začíná být opět teplejší. Tento čas je vhodný pro rodiny s dětmi, kteří chtějí jet na dovolenou mimo hlavní letní sezónu.

Celkově je počasí v Sharm El Sheikh a Ras Om El Sid příjemné po celý rok a ideální pro ty, kteří chtějí užít si slunce a moře a zároveň objevit krásy Egypta a jeho historii. Nezapomeňte přivézt s sebou dostatek hydratace a krémů na ochranu proti slunci, a také se poraďte s místními obyvateli ohledně vhodného oblečení pro danou roční dobu.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky