Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Ras Muhammad National Park

Dovolená Egypt Ras Muhammad National Park


Egyptský Ras Muhammad National Park se nachází na jižním konci Sinajského poloostrova, pouhých 12 km od známých letovisek Šarm el-Šejk a Dahab. Tento národní park je jedinečným přírodním územím, které nabízí zážitky nejen pro potápěče, ale i pro turisty hledající klidnou dovolenou.

Ras Muhammad National Park se chlubí mnoha druhy tropických ryb, korálů a dalších živočichů, kteří jsou ideálními kandidáty pro potápění. Park je oblíbeným střediskem pro potápěče z celého světa a nabízí atraktivní pozadí pro fotografy a filmové tvůrce.

Jedním z nejkrásnějších míst k potápění v Ras Muhammad National Parku je Shark Reef, kde se můžete potápět mezi stíny korálů a pod vodopádem ryb. V blízkosti Shark Reef se nachází Yolanda Reef, kde byl ztroskotán nákladní loď Yolanda v roce 1980, což znamená, že si můžete prohlédnout také zbytky nákladu na dně moře.

Pro ty, kteří se nechtějí potápět, ale chtějí si užít krásné scenérie, existuje také možnost si prohlédnout nádherné pláže v parku. Mezi nejoblíbenější pláže v parku patří například Old Quay Beach a Jackfish Alley.

Celkově lze říci, že Ras Muhammad National Park je rozhodně jedním z nejkrásnějších a nejcennějších klenotů Egypta. Návštěva parku je skvělým způsobem, jak si užít krásnou přírodu a zároveň si odpočinout od ruchu střediska. Pokud přemýšlíte o dovolené v Egyptě, určitě nezapomeňte přidat návštěvu tohoto národního parku na svůj seznam.


Počasí Egypt Ras Muhammad National Park


Egyptský Ras Muhammad National Park se nachází na jižním pobřeží Sinajského poloostrova a je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších přírodních parků v Egyptě. Byl založen v roce 1983 a od roku 1989 je chráněn jako národní park.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté rádi vrací do Ras Muhammad National Park, je jeho úchvatná příroda. Park zahrnuje převážně podmořské oblasti a korálové útesy, které patří mezi nejlepší a nejlépe zachovalé na světě. Lovci a ochranáři přicházejí z celého světa, aby si užili potápění v těchto krásných podmořských scenériích.

Ras Muhammad National Park je také domovem mnoha druhů mořského života. V místě je možné zahlédnout různé druhy korálů, ryb, želv a dokonce i rejnoků. Pro turisty, kteří nechtějí nebo nemohou potápět, je zde také možnost šnorchlování, které je oblíbené díky jasné a teplé vodě.

Kromě podmořského světa nabízí park návštěvníkům také úžasné výhledy na pouštní krajinu. Místní vegetace je omezena na suché a trnitě rostliny, ale toto prostředí přesto ukrývá mnoho druhů živočichů, jako jsou plazi, ještěrky a drobní savci.

Počasí v Ras Muhammad National Park je typické pro oblast scénu, a to v průběhu celého roku. V létě je zde velmi horko, teploty se pohybují kolem 40 ° C a slunce svítí silně. Turisté by měli zajistit dostatečnou ochranu proti slunci a hydrataci. Naopak v zimě jsou teploty mírnější, ale stále příjemné, kolem 20-25 ° C. Zimní měsíce jsou také vhodné pro potápění, protože voda je teplejší.

Pokud plánujete návštěvu Ras Muhammad National Park, je nejlepší si zkontrolovat předpověď počasí a vybavit se vhodně. Nejvhodnější období pro návštěvu parku je od září do května, kdy jsou teploty mírné a slunce svítí, ale není tak neúnosně horko jako v létě.

Celkově lze říci, že Ras Muhammad National Park je doslova rájem pro milovníky přírody a potápění. Jeho úchvatné korálové útesy, malebné pláže a bohatý podmořský svět ho činí jednou z nejlepších přírodních lokalit v Egyptě.


Letenka Egypt Ras Muhammad National Park


Egyptský národní park Ras Muhammad se nachází na jižním konci poloostrova Sinai a je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších přírodních rezervací na světě. Tento národní park, který byl založen v roce 1983, je pokládán za jedno z nejlepších míst na světě pro šnorchlování a potápění.

Ras Muhammad je domovem pro více než 220 druhů korálů a přes 1000 druhů ryb, což z něj činí ideální místo pro potápění. Čistá a teplá voda Rudého moře je proslulá svou pestrostí a krásou. Podmořský život je tady tak pestrý, že divákům nabízí neuvěřitelné podívání na mořské želvy, rejnoky, manty, žraloky a mnoho dalších fascinujících mořských tvorů.

Pro ty, kteří se nechtějí potápět, je park stále úžasným místem, které stojí za návštěvu. Krásné pláže s jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou přilákají milovníky slunění. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, včetně gazel, hyen, ibisů a vranovců.

Další atrakcí Ras Muhammad je imponující útesy, které se tříští do moře, tvoříce dech beroucí scenerii. Návštěvníci mohou prozkoumat okraj útesu, kde se otevírá nádherný pohled na moře a okolní horizont.

Pro ty, kteří se zajímají o geologii, národní park nabízí i možnost procházek. K vidění jsou tu výrazné kamenné formace, které jsou památkou na geologické dějiny tohoto místa.

Ras Muhammad je snadno dostupný z Rady, které je jedním z oblíbených turistických letovisek v Egyptě. Mnoho turistických agentur nabízí exkurze do parku z letoviska, které trvají celý den. Navštívit národní park je možné v kteroukoliv denní dobu, ale nejlepší doba na návštěvu je ráno, kdy jsou vody klidné a mořský život nejaktivnější.

Jedinečná kombinace přírodní krásy, fascinujícího mořského života a klidu dělá z ras Muhammad jeden z nejkrásnějších národních parků na světě. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, návštěva tohoto parku nesmí chybět na seznamu vašich aktivit.


Ubytování Egypt Ras Muhammad National Park


Egyptský Ras Muhammad National Park je jedním z nejkrásnějších a nejznámějších míst v celém Egyptě. Nachází se na jižním konci Sinajského poloostrova a je jedním z nejdůležitějších chráněných mořských oblastí na světě.

Park se rozprostírá na ploše více než 480 kilometrů čtverečních a je domovem nespočtu druhů živočichů a rostlin. Jeho přírodní krása a biodiverzita jej činí jedním z nejžádanějších turistických cílů v Egyptě.

Když už se rozhodnete navštívit Ras Muhammad National Park, můžete vybírat mezi několika možnostmi ubytování. Na výběr máte mezi luxusními resorty přímo v parku a jednoduchými kempy na pláži.

Luxusní resorty jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají komfort a naprosté pohodlí. Tyto hotely nabízejí moderní zařízení, wellness centra, plavecké bazény, restaurace a mnoho dalšího. Můžete si tak vychutnat neomezený přístup k fantastickým plážím a přírodě bez nutnosti opouštět hotelové rezorty.

Pro ty, kteří preferují jednoduchost a autentičnost, je zde také možnost kempování na pláži. Tyto kempy poskytují jednoduché přístřeší, záchody a sprchy. Můžete si zde postavit stan nebo přijet s vlastním obytným autem a zažít tak přímý kontakt s přírodou.

Největší atrakcí Ras Muhammad National Park jsou jeho úžasné korálové útesy a podmořský život. Pro milovníky potápění je zde obrovská škála potápěčských lokalit, kde se můžete potápět mezi tropickými rybami, korály a jinými mořskými živočichy. Nejznámější lokalitou je Shark's Bay, která je domovem mnoha druhů žraloků.

Pokud nemáte rádi potápění, můžete si pronajmout skafandry s přívěsným motorem a prozkoumat tak krásy podmořského světa při šnorchlování. Je to skvělý způsob, jak si vychutnat nádherné korálové útesy a mořské živočichy bez potřeby hloubinného potápění.

Ras Muhammad National Park není pouze o podmořském světě. Park nabízí také pozemní trekkingové túry, které vás provedou skalními útvary a pouštní krajinou. Můžete navštívit i historické památky, jako je klášter sv. Kateřiny nebo tradiční beduínské vesnice.

Ještě předtím, než se vydáte do parku, je důležité vědět, že park je chráněnou oblastí a existují určitá pravidla a omezení. Například je zakázáno sbírání korálu nebo jakéhokoliv jiného živočišného nebo rostlinného materiálu. Je také důležité dodržovat zásady udržitelného cestování a chránit přírodu parku.

V Ras Muhammad National Park se nachází několik informačních center, kde můžete získat více informací o parku a jeho pravidlech. Můžete si také najmout průvodce, který vás provede parkem a přinese vám další informace o místní fauně, flóře a geologii.

Pokud hledáte úžasný přírodní zážitek v Egyptě, Ras Muhammad National Park je tím pravým místem pro vás. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní resort nebo jednoduchý kemp, budete mít možnost prozkoumat nádherné korálové útesy, mořské živočichy a přírodní krásy tohoto jedinečného parku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Ras Muhammad National Park


Otázka: Co je to Ras Muhammad National Park?
Odpověď: Ras Muhammad National Park je národní park, který se nachází na jižním špičce Sinajského poloostrova v Egyptě. Je to velmi populární místo pro potápění a šnorchlování.

Otázka: Jak se dostat do Ras Muhammad National Parku?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Ras Muhammad National Parku, je autem či minibusem z města Šarm aš-Šajch, které se nachází asi 12 kilometrů severně od parku.

Otázka: Kolik stojí vstup do Ras Muhammad National Parku?
Odpověď: Vstup do parku obvykle stojí asi 10 dolarů za osobu. Pokud chcete využít některé z organizovaných aktivit, jako je potápění nebo šnorchlování, bude to zahrnuto v ceně.

Otázka: Jaké je nejlepší období pro návštěvu Ras Muhammad National Parku?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu parku je od října do května, kdy jsou teploty méně horké a vítr je méně silný.

Otázka: Co se dá vidět v Ras Muhammad National Parku?
Odpověď: V parku se nachází řada krásných korálových útesů a tropických ryb a dalších mořských živočichů. Také můžete vidět delfíny, rejnoky a karety.

Otázka: Jaké aktivity lze v parku podniknout?
Odpověď: V parku lze dělat potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření či piknikování na pláži.

Otázka: Má Ras Muhammad National Park ubytování pro návštěvníky?
Odpověď: V parku neexistuje žádné ubytování, ale v blízkosti se nachází město Šarm aš-Šajch, kde lze najít řadu hotelů a resortů.

Otázka: Je v Ras Muhammad National Parku bezpečno?
Odpověď: Park je velmi bezpečný a obvykle se stávají jen malá krádeže. Nicméně, jako v jakémkoli jiném turistickém místě, byste si měli být vědomi svého okolí a mít na pozoru před potenciálními zloději.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky