Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve

Ubytování Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je známý svými nádhernými plážemi, křišťálově čistými vodami a jedinečným podmořským světem. Mezi jedním z jeho nejvíce fascinujících přírodních rezervací patří Ras Abu Galum Nature Reserve, která se nachází na Sinajském poloostrově.

Ras Abu Galum je neobydlená oblast, která se rozkládá mezi letovisky Dahab a Nuweiba na východním pobřeží Sinajského poloostrova. Rezervace je známá svou dramatickou krajinou, krásnými plážemi, koralovými útesy a pestrou paletou mořského života.

Jedním z největších lákadel této oblasti je možnost několikadenního přespání v beduínských stanech, které jsou rozmístěny podél pobřeží. Tato jedinečná zkušenost umožňuje návštěvníkům poznat tradiční způsob života beduínského kmenu a zažít autentickou atmosféru pouště.

Přestože ubytování v beduínských stanech nemusí nabízet veškerý luxus, stává se nezapomenutelným zážitkem. Stan je vyroben ze silné tkaniny a je dobře vybaven pro zajištění pohodlí hostů. Beduíni jsou známí svou pohostinností a návštěvníci se mohou těšit na vřelé přivítání a skvělou péči během svého pobytu.

Ras Abu Galum je rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Korálové útesy nabízejí neuvěřitelnou rozmanitost mořského života, včetně různých druhů ryb, želv, rejnoků a drobných korýšů. Průzračná voda umožňuje dokonalý výhled do podmořského světa, čímž vytváří podmínky pro úchvatné potápěčské a šnorchlovací zážitky.

V rezervaci nenajdete žádnou elektrickou energii ani mobilech signál, což poskytuje ideální příležitost k odpočinku a odstřešení se od každodenního života. Místo je také populární mezi turisty, kteří hledají klid a harmonii s přírodou.

Kromě šnorchlování a potápění si můžete užít dlouhé procházky podél břehu, pěší túry do pouště nebo jízdu na velbloudech. Pohled na západ slunce nad mořem z beduínského stanu je jedinečný zážitek, který stojí za to zažít.

Rezervace Ras Abu Galum Nature Reserve je ukázkou Egypta, který není obýván civilizací, ale přesto je plný krás a divoké přírody. Je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí zkoumat nedotčené kousky této země a zažít netradiční způsob ubytování.

Pokud hledáte dobrodružství a unikátní zážitek v Egyptě, neváhejte a navštivte rezervaci Ras Abu Galum Nature Reserve. Připravte se na relaxaci na nádherných plážích, objevování fascinujícího podmořského světa a poznávání místní kultury beduínského kmenu. Tento kousek ráje vám zaručeně přinese nezapomenutelný pobyt v Egyptě.


Letenka Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je země plná fascinující historie, kultury a neuvěřitelné přírody. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je Ras Abu Galum Nature Reserve v jižním Sinaji. Toto úžasné místo je skryté všemi přírodními krásami, které jižní Sinai nabízí.

Ras Abu Galum je úžasný rezervát, který se rozkládá na úpatí hor a pokrývá okouzlující pobřeží Rudého moře. Jeho rozloha činí přibližně 400 kilometrů čtverečních a je domovem ohromného množství fauny a flóry. Jedním z hlavních lákadel tohoto místa je jeho podmořský svět plný korálových útesů a pestrobarevných ryb. Pokud jste milovník potápění, neměli byste si nechat ujít možnost objevit tuto jedinečnou podmořskou krásu.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na objevování větrem nezasahovaných pláží a skalnatých útesů, rezervát Ras Abu Galum nabízí také mnoho příležitostí k výletům. Můžete si pronajmout lodku, kajak nebo skútr a prozkoumat tyto úžasné přírodní scenérie nezávisle. I když to může být náročné, může být také nezapomenutelným zážitkem.

Rezervát nabízí také možnost kempování v této divoké přírodě. Můžete si přivézt vlastní vybavení a strávit noc pod oblohou, což vám umožní prožít úplné propojení s přírodou. Během kempování si můžete vychutnat úžasný noční pohled na hvězdy a slyšet zvuky moře, což přináší klid a relaxaci daleko od rušného městského života.

Pro milovníky adrenalinu je tu nabídka šnorchlování a potápění v jedné z nejbohatších podmořských fauní Rudého moře. Uvidíte zde mnoho druhů korálů, ryb a další exotické mořské živočichy. Ras Abu Galum Nature Reserve je také domovem pro vzácné druhy delfínů a mořských želv, které byste mohli spatřit na své cestě.

Pokud se rozhodnete navštívit Ras Abu Galum, měli byste se předem připravit a informovat se o nejlepších způsobech, jak rezervát objevovat. Není zde žádná elektřina ani voda, takže se musíte plně připravit na tyto podmínky. Doporučuje se také vzít dostatečnou zásobu jídla a pití, protože mimořádná příroda tohoto místa znamená, že nebudete mít jednoduchý přístup ke kavárnám nebo obchodům.

Ras Abu Galum Nature Reserve je pravým rájem pro přírodní milovníky a dobrodruhy. Málokteré místo na světě nabízí takovou bohatství flóry a fauny kombinované s nádhernými plážemi Rudého moře. Pokud máte rádi přírodu a toužíte po dovolené, která je mimo běžné turistické stezky, je tento rezervát ideálním cílem pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně egyptské přírodní rezervace Ras Abu Galum jsou:

1. Kde se nachází přírodní rezervace Ras Abu Galum?
Ras Abu Galum se nachází na východním pobřeží egyptského Sinajského poloostrova, východně od města Dahab.

2. Jak se dostanu do rezervace Ras Abu Galum?
Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do Ras Abu Galum, je cestou po moři. Můžete pronajmout loď z Dahabu nebo se připojit k organizačnímu výletu. Cesta často zahrnuje šnorchlování nebo potápění na korálových útesech.

3. Jaké aktivity mohu v rezervaci Ras Abu Galum dělat?
Rezervace Ras Abu Galum je ideálním místem pro šnorchlování, potápění, trekking a relaxaci na pláži. Můžete si pronajmout potápěčské vybavení, nebo si jen tak užívat krásných pláží a přírody.

4. Je v rezervaci Ras Abu Galum možné strávit noc?
Ano, je možné strávit noc v rezervaci Ras Abu Galum. Existují zde základní ubytovací možnosti v beduínských stanech, které nabízejí základní, avšak autentické pohodlí.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu rezervace Ras Abu Galum?
Nejlepší doba na návštěvu rezervace Ras Abu Galum je od října do května, kdy jsou teploty mírnější a vhodnější pro outdoorové aktivity. V létě jsou teploty velmi vysoké.

6. Je v rezervaci Ras Abu Galum povolen vstup vozidlem?
Rezervace Ras Abu Galum je chráněnou oblastí, a proto je pouze zřídka povolen vstup vozidlem. Většina lidí se do rezervace dostává na loďkách, pěšky nebo na velbloudech.

7. Můžu si ve rezervaci Ras Abu Galum udělat piknik?
Ano, veřejnosti je dovoleno pískové duny a pokochat se překrásnými výhledy.

8. Existují nějaká pravidla nebo omezení pro návštěvníky rezervace Ras Abu Galum?
Ano, je důležité dodržovat pravidla rezervace Ras Abu Galum. Je zakázáno sbírat nebo poškozovat obyvatele korálového útesu a přírody, rozbíjet beduínské stanové tábory nebo přinášet odpadky. Je také důležité respektovat místní beduínskou komunitu a kulturu.


Dovolená Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptská oblast Ras Abu Galum Nature Reserve je místem, které by nemělo uniknout pozornosti turistů, kteří hledají původnost a nezkaženost přírody. Nachází se východně od turistického střediska Sharm El Sheikh v jižní Sinai a rozkládá se na 400 km2. Přístupná je pouze přes moře nebo přes pouštní pěšinu.

Ras Abu Galum Nature Reserve zahrnuje pobřeží Rudého moře a skalnaté útesy, které vystupují z vody. Na pevninské straně se pak nachází písečné duny a horský masiv. Oblast je známá svými korálovými útesy a velkým množstvím ryb. A protože je pro turisty stále téměř neobjevená, nabízí nezapomenutelný zážitek z potápění v průzračných vodách, kterého si užijí začátečníci i zkušení potápěči.

V oblasti najdete také několik kempů, které patří místním beduínům. Ti tu žijí v souladu s přírodou a dodržují staré tradice a zvyky. Kempy nabízejí ubytování v beduínských stanech a vaří z místních ingrediencí, jako jsou například kořeněná rýže, grilované ryby a čaje z místních bylin. Beduíni vám také mohou ukázat okolí a vypravují se s vás na hlubokomořský rybolov.

Celým národním parkem se také vine 80 km dlouhá pouštní cesta, která je cyklistům a turistům ideální pro objevování okolí. Díky naprostému klidu a čirému ovzduší si vás tento kout Afriky získá a nenechá vás odejít. Pokud budete chtít odpočinout si od turistů a městského shonu, Ras Abu Galum je ideálním místem, kde se budete moci uvolnit a dopřát si klid a ticho oáz ve středu divočiny.

Jestliže hledáte dovolenou, která vám nabídne nejen krásné pláže, slunce a moře, ale také neopakovatelný zážitek z přírodní krásy, která na vás bude dýchat divočinou a povaha jejího obyvatelstva, věřte, že Ras Abu Galum Nature Reserve bude tou pravou volbou. Tak co tedy čekáte? Vyrazte do této krásné oblasti a zažijte jedinečnou dovolenou spojenou s nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je známý především pro své slunečné a horké počasí, které přitahuje turisty z celého světa. Jedním z míst, které je stále zachováno v co nejvíce přírodním stavu, je rezervace přírody Ras Abu Galum.

Rezervace přírody Ras Abu Galum se nachází na Sinajském poloostrově v Egyptě. Toto unikátní místo přitahuje návštěvníky svou nádhernou přírodou, odlehlými plážemi a bohatým podmořským světem. V rezervaci se nachází několik kopců a kaňonů, které poskytují úkryt pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat.

Počasí v rezervaci Ras Abu Galum je typické pro Sinajský poloostrov s vysokými letními teplotami a mírnějšími zimními měsíci. V letních měsících, zejména v červenci a srpnu, se teploty mohou pohybovat kolem 35-40 stupňů Celsia. Je třeba si být dobře vědomý rizika proslunění a hydratovat se dostatečně, abyste se vyhnuli úpalu. V zimních měsících se teploty snižují na příjemných 20-25 stupňů Celsia.

Celoročně je oblast přímořská, což znamená, že se vyskytuje malý počet srážek. Prakticky neexistují žádné deště, což umožňuje návštěvníkům plně využít slunečního počasí a objevit krásu podmořského světa.

Jednou z nejvíce oblíbených aktivit v rezervaci Ras Abu Galum je potápění. Průzračné vody Rákoského zálivu nabízejí k neuvěření pohled na bohatý podmořský svět, včetně korálových útesů a pestrobarevných ryb. Pokud nejste potápěči, můžete si vychutnat volně přístupné pláže a relaxovat na slunci.

Rezervace je také domovem pro mnoho druhů ptáků a divokých zvířat. Zvířata, která zde najdete, zahrnují stromové stanoviště a pouštní lišky, kozorožce i gazely. Pro milovníky přírody je tento rezervát jedinečnou příležitostí vidět tato zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit rezervaci Ras Abu Galum, doporučuje se si vzít dostatek vody, opalovací krém, pokrývku hlavy a jiné ochranné prostředky proti slunci. Je také důležité respektovat přírodní prostředí a nedovolit svršky ani škody na rezervaci.

Rezervace přírody Ras Abu Galum nabízí úžasnou kombinaci krásného počasí, úchvatné přírody a bohatého podmořského života. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto jedinečného místa v Egyptě.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky