Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Hurghada El Gouna

Dovolená Egypt Hurghada El Gouna


Hurghada a El Gouna - dvě perly egyptského pobřeží Rudého moře

Egypt se pyšní nádhernými přírodními scenériemi, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou je Hurghada, která leží na východním pobřeží země. Tato živá a pulzující destinace nabízí krásné pláže, bohatý podmořský svět a mnoho dalších atrakcí.

Hurghada je známá svými dlouhými písečnými plážemi a průzračným mořem. Je ideálním místem pro milovníky vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing nebo jízda na vodním skútru. Místní korálové útesy a pestrobarevné ryby jsou skutečným dobrodružstvím pro všechny návštěvníky. Hurghada také nabízí bohatou nabídku luxusních letovisek, hotelů a resortů s prvotřídními službami, které potěší i ty nejnáročnější cestovatele.

Pro ty, kteří si potřebují odpočinout a relaxovat, je tu El Gouna - malebné letovisko ležící jen 22 kilometrů od Hurghady. Toto moderní město bylo plánováno jako turistická oáza, která nabízí klidné prostředí, luxusní ubytování a prvotřídní vybavení. El Gouna je známá svými nádhernými plážemi s měkkým bílým pískem a azurově modrým mořem. Kromě klasických vodních sportů zde můžete objevovat tajemství podmořského života na organizovaných potápěčských výletech.

El Gouna nenabízí jen slunné pláže a vodní radovánky, ale také světově proslulé golfové hřiště s 18 jamkami. Fanoušci golfu mohou zkoušet své dovednosti na profesionálně navrženém hřišti s výhledem na Rudé moře.

V obou destinacích se můžete těšit na místní gastronomii, která láká svou rozmanitostí chutí a vůní. Egyptské speciality jako kebab, falafel, hummus a kousků bákla vykouzlí na vašem jazyku explozi chutí.

Hurghada i El Gouna mají také bohatou historii a kulturu, kterou můžete objevit při návštěvě místních archeologických nalezišť, starých mešit a klášterů. Blízkost starověkých egyptských památek jako je Luxor s chrámem Karnak a Údolím králů, a město Káhira s pyramidami v Gíze, nabízí fascinující možnosti pro ty, kteří chtějí prozkoumat bohatou historii této země.

Hurghada a El Gouna jsou ideálními destinacemi pro dovolenou pro všechny, kdo hledají kombinaci relaxace na pláži, adrenalinových zážitků větrem a vodou, a také pro ty, kteří touží po objevování úchvatných historických památek. Země se čtyřicetitisícový obyvatelstvem Hurghady připravena na příjezd návštěvníků a nabízí prvotřídní služby, které budou uspokojovat potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada El Gouna


Dotaz: Jaké jsou důležité informace o vízách a cestování do Egypta?

O: Pro turisty je potřeba vyřídit e-visum před odjezdem a platit si ho online. Také je nutné mít platný cestovní pas. Při cestování do Egypta je třeba dbát na bezpečnostní opatření jako například přizpůsobení se místnímu zvyklostem a zákaz fotografování vládních budov a vojáků.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Hurghadě?

O: Hurghada je známá svými korálovými útesy, takže potápění a šnorchlování jsou populárními aktivitami. Další možnosti zahrnují plachtění, windsurfing, jízdu na čtyřkách a nákupování na trhu v centru města.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší hotely a ubytování v Hurghadě?

O: V Hurghadě a okolí jsou k dispozici různé typy ubytování včetně resortů, hotelů a apartmánů. Některé z nejlepších ubytování v Hurghadě zahrnují Steigenberger Aqua Magic, Premier Romance Boutique Hotel & Spa, Stella di Mare Beach Resort & Spa, a hotel Tropitel Sahl Hasheesh.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v El Gouně?

O: Mezi nejlepší aktivity a atrakce v El Gouně patří golfové hřiště, plážové bary a restaurace, nákupní centra a bazary. Také je možné si pronajmout loď pro výlety po moři nebo se jít potápět v jednom z mnoha korálových útesů.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší hotely a ubytování v El Gouně?

O: V El Gouně jsou k dispozici různé typy ubytování včetně luxusních resortů, hotelů a apartmánů. Některé z nejlepších ubytování v El Gouně zahrnují Mövenpick Resort & Spa, The Three Corners Ocean View, Sheraton Miramar Resort El Gouna a Steigenberger Golf Resort.


Počasí Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je země s horkým a suchým podnebím a to platí i pro oblasti Hurghada a El Gouna. Tyto dvě oblíbené destinace pro turisty v Egyptě nabízejí slunečné dny po většinu roku, s velmi malým množstvím srážek a opravdu horkými letními dny.

Hurghada je jedním z nejpopulárnějších letovisek v Egyptě a nalézá se na pobřeží Rudého moře. To znamená, že i v zimě zůstává v Hurghadě a okolí velmi teplé počasí. V létě může teplota dosahovat až 40 stupňů Celsia, zatímco v zimě se drží kolem 20 stupňů.

El Gouna je menší letovisko vzdálené přibližně 20 km severně od Hurghady. Stejně jako Hurghada, také El Gouna je známá svým slunečným počasím a teplými teplotami. V létě mohou teploty dosahovat až 40 stupňů Celsia a v zimě se drží kolem 22 stupňů Celsia.

Obě destinace jsou populární pro své krásné pláže a výborné podmínky pro potápění a další vodní aktivity. Díky slunečnému počasí můžete užít si tyto aktivity po většinu roku. Nicméně, během horkých letních dní, doporučujeme přijmout opatření a něčasto se hydratovat.

Co se týče srážek, tak jak bylo zmíněno dříve, oblasti Hurghada a El Gouna zřídka zažívají srážky. Většinou se jedná o méně než 5 dní za rok, kdy se může vyskytnout srážka, zejména v zimě.

Vzhledem k tomu, že počasí v oblasti Hurghada a El Gouna je charakteristické horkými a suchými lety a mírnými zimami, můžete se těšit na slunečný odpočinek s teplým počasím téměř kdykoliv během roku. Nicméně, během horkých letních dní, určitě zapomeňte na sluneční paprsky a nezapomeňte na dostatek hydratace, abyste si užili krásné pláže a vodní aktivity bez jakýchkoli zdravotních problémů.


Ubytování Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je oblíbenou turistickou destinací a nabízí širokou škálu možností ubytování. Mezi nejpopulárnější turistická centra v Egyptě patří Hurghada a El Gouna, která nabízí překrásné pláže, bohatý podmořský život a zajímavé historické památky.

Hurghada je tradiční destinací pro dovolenou v Egyptě a nalézá se na pobřeží Rudého moře. Jeho tropické podnebí, teplé mořské proudy a široké písečné pláže přitahují tisíce turistů každý rok. Město nabízí různé druhy ubytování, od luxusních hotelů s all-inclusive službami až po vilky a apartmány k pronájmu.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, jsou v Hurghadě k dispozici řady pětihvězdičkových hotelů se všemi možnými příslušenstvími a službami, jako jsou bazény, wellness centra, golf hřiště a soukromé pláže. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří touží po bezstarostném dovoleném bez jakýchkoliv starostí.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu nebo vily. Tyto možnosti ubytování jsou nejen cenově dostupnější, ale také nabízejí větší soukromí a flexibilitu. Naleznete zde mnoho apartmánových komplexů a vilových osad s bazény a vlastními plážemi, kde si můžete vychutnat klidnou a příjemnou atmosféru.

El Gouna, která se nachází pouhých 25 kilometrů severně od Hurghady, je vhodná pro ty, kteří hledají více luxusu a přepychu. Toto moderní a exkluzivní letovisko je postaveno ve stylu Benátek a nabízí nádherné pláže, luxusní hotely a soukromá přístaviště. Ubytování v El Gouně je spojeno s vysokou úrovní kvality a péče o hosty. Každý hotel nabízí špičkové služby, pohodlné pokoje a výhledy na moře. Můžete si vybrat mezi pobytem v resortovém hotelu nebo pronájmem soukromé vily s bazénem.

Obě destinace nabízejí mnoho zábavy a aktivit. Hurghada je ideálním místem pro potápění a šnorchlování díky bohatému podmořskému světu a korálovým útesům Rudého moře. Kromě toho můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je windsurfing nebo plavání s delfíny. El Gouna je známá svými luxusními golfovými hřišti, která lákají golfisty z celého světa. Můžete si také užít romantickou projížďku okolo malebných přístavů na lodi nebo si prohlédnout místní umělecké galerie a obchody.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, Hurghada a El Gouna jsou skvělými volbami pro ubytování. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní pětihvězdičkový hotel nebo útulné apartmány, tato místa vám poskytnou vše, co potřebujete pro příjemnou dovolenou. Ponořte se do podmořského světa, prozkoumejte historické památky a užijte si sluneční paprsky na krásných plážích. Egypt má tolik nabídnout a vaše dovolená zde bude nezapomenutelná.


Letenka Egypt Hurghada El Gouna


Egypt je známý svými překrásnými plážemi a úchvatným podmořským světem. Oblast Hurghada a její sousední město El Gouna patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce v této regionu a nabízejí nezapomenutelný zážitek pro každého cestovatele.

Hurghada se nachází na východním pobřeží Egypta, přibližně pět hodin jízdy od Káhiry. Oblast je známá svými křišťálově čistými vodami Rudého moře a bohatým podmořským světem. Díky příjemnému klimatu a teplému moři je Hurghada oblíbeným letoviskem pro milovníky pláže a vodních sportů. Na pobřeží je možné si pronajmout šnorchlovací vybavení nebo se vydat na potápění a objevovat barevné korálové útesy a tropické ryby.

El Gouna je malebné město nedaleko Hurghady, které bylo vybudováno jako luxusní rekreační středisko. Město je rozděleno na několik umělých ostrovů, které jsou propojeny mosty a kanály. El Gouna nabízí nádherné pláže, luxusní hotely, prvotřídní restaurace a exkluzivní obchody. Pro milovníky golfu je zde jeden z nejlepších golfových hřišť v Egyptě. Město je také známé svou bohatou nabídkou kulturních akcí, jako jsou mezinárodní filmové festivaly a umělecké výstavy.

Pokud plánujete návštěvu této oblasti, nevyhnutelně se musíte vydat na výlet do pouště Sinai nebo si prohlédnout památky starověkého Egypta v Luxoru. V Hurghadě se také nachází mnoho trhů, kde můžete nakoupit místní suvenýry, jako jsou tradiční tkaniny, koření a keramika.

Pro cestovatele, kteří milují adrenalinové aktivity, je v Hurghadě dostupná i možnost vyjet si na quadbike či si zasurfují na vlnách na prknech windsurfingové školy. Milovníci historie se zase mohou vydat na výlet do blízkých starověkých egyptských chrámů a památek, jako je Kom Ombo nebo Karnak.

Letenky do Hurghady a El Gouny jsou často dostupné za velmi příznivé ceny, zejména v obdobích mimo hlavní sezónu. Můžete si vybrat z různých leteckých společností, které nabízejí přímořské destinace v Egyptě.

Při rezervaci letenky je dobré také zkontrolovat aktuální bezpečnostní informace a zdravotní situaci v dané oblasti. Je důležité se informovat, zda nedošlo ke změnám v důsledku politické situace nebo epidemiologických opatření.

Pokud toužíte po dovolené, která nabídne nejen relaxaci na pláži, ale i možnost objevovat fascinující podmořský svět nebo starověkou historii, Hurghada a El Gouna jsou pro vás ideální destinací. Tato oblast Egypta vám nabídne vše, co potřebujete pro nezapomenutelný dovolenou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky