Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Fayum Oasis

Počasí Egypt Fayum Oasis


Egyptská oáza Fayum je jedním z nejvíce fascinujících míst v Egyptě. Nachází se zhruba 85 kilometrů jihozápadně od Káhiry a je jednou z nejstarších obydlených oblastí na světě. S rozlohou okolo 1 827 kilometrů čtverečních má oáza rozmanité a zajímavé klima.

Fayum Oasis se nachází v hornatině nad částí nížinné pánve, která je pokryta vrstvou solanka zahloubenou do fosilního říčního dna. Tato oáza je také známá pro svůj unikátní systém vodních kanálů, zvaný Bahr Yussef, který byl vybudován již v době faraonů a dodnes slouží jako zdroj zavlažování zemědělského půdního pozemku.

Klima oázy Fayum je typické pro oblast Středozemní moře, takže je zde mírnější počasí než v ostatních oblastech pouště Saúdské Arábie. Teplota v zimě se pohybuje kolem 20 °C a v létě dosahuje až 40 °C. Srážky jsou zde vzácné, s průměrnými srážkami okolo 50 mm ročně.

Jaro a podzim jsou nejkrásnější období v Fayumu. Během těchto měsíců je klima příjemné a teplota je mírná. Květiny i stromy rozkvétají a celá oáza žije. Je to ideální doba pro návštěvu oázy a procházky po místních zemědělských polích a vavřínových lesích.

Léto je období, kdy teploty stoupají na nejvyšší úrovně a většina lidí se vyhýbá dnešnímu horku. Ale i přestože je vedro, můžete si stále užívat krásy oázy - v oáze je mnoho palmových hájů a pláží, kde se můžete koupat a osvěžovat ve vodě.

Zima je v Fayumu chladnější a teploty mohou klesnout na 10 °C přes noc. Oáza však stále zůstává zelená a přitažlivá. Místní lidé využívají zimu k zemědělským pracím a pro turisty je to ideální doba k objevování starodávných památek a monumentálních staveb, které se nacházejí v této oblasti.

Celkově vzato, čas návštěvy Fayumu závisí na vašich preferencích a co chcete zažít. Každé roční období nabízí své výhody a krásy. Ať už se rozhodnete a když navštívíte tuhle oázu, budete odměněni krásnou přírodou a fascinující historií, které v této oblasti existují.


Dovolená Egypt Fayum Oasis


Egyptská Fayum oáza je krásné a exotické místo, které stojí za to navštívit. Je to ideální destinace pro ty, kteří hledají odpočinek, zábavu, kulturu a přírodu.

Fayum oáza je umístěna na jihozápad od Káhiry a rozkládá se na ploše přes 7000 kilometrů čtverečních. Historie této oázy se datuje až do 4. tisíciletí před naším letopočtem a byla v minulosti důležitým obchodním a zemědělským centrem.

Dnes je Fayum oáza oblíbeným turistickým cílem, protože nabízí mnoho atrakcí pro návštěvníky. Zdejší zvláštnosti jsou úžasnými vodopády, nádhernými jezery, skalními masivy a nádhernými památkami.

Pokud máte rádi přírodu, můžete navštívit Národní park Wadi El-Rayan, který je slavný pro své jezera a vodopády. V Zahara El-Qasr můžete pozorovat zdejší okolí z výšky, což je skvělý zážitek.

Pokud máte zájem o historii a kulturu, můžete navštívit mnoho památek, jako například Meidum, kde můžete vidět starověkou pyramidu, nebo Lahun, která je známá jako královské město.

Fayum oáza je také skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. Můžete se projít po zdejších zahradách, užít si tradiční egyptskou kuchyni a prozkoumat místní trhy a obchody.

Celkově je Fayum oáza krásným a nezapomenutelným místem, které stojí za návštěvu. Nabízí mnoho atrakcí pro každého, takže se zde budete moci dobře bavit a zároveň se odpočinout od ruchu města. Pokud se vydáte do Egypta, nezapomeňte navštívit tuto krásnou a proslulou oázu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Fayum Oasis


1. Co je egyptská oáza Fayum?
Egyptská oáza Fayum je rozsáhlá oáza, která se nachází zhruba 100 kilometrů jihozápadně od Káhiry v Egyptě. Je to historicky významná oblast s bohatou historií a unikátní přírodní krajinou.

2. Jaká je historie egyptské oázy Fayum?
Fayumská oáza byla osídlena již od pravěku a hrála klíčovou roli v egyptské historii. Od doby starověkého Egypta až po římskou éru zde existovalo mnoho významných měst a kolonií. Byla to také oblíbená rekreační destinace pro egyptskou aristokracii.

3. Jaké jsou turistické atrakce v oáze Fayum?
Mezi hlavní turistické atrakce v oáze Fayum patří chrámy a pyramidy z doby starověkého Egypta, jako je Lahun Pyramid a chrám Sobek v Karanisu. Další zajímavou atrakcí je Muzeum zemědělství v Karanisu, které poskytuje pohled na historii zemědělství v této oblasti.

4. Jak se dostanu do oázy Fayum z Káhiry?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do oázy Fayum z Káhiry, je autem nebo autobusem. Cesta trvá zhruba dvě a půl hodiny. Můžete také najmout soukromého řidiče nebo se připojit k organizovanému výletu.

5. Jaká je nejvhodnější doba návštěvy oázy Fayum?
Nejlepší doba návštěvy oázy Fayum je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a příjemné. Horké letní měsíce mohou být nesnesitelně horké a v zimě se teploty mohou poměrně výrazně snížit.

6. Je v oáze Fayum možnost ubytování?
Ano, v oáze Fayum existuje několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, apartmány a kempy. Nabídka ubytování je však omezená ve srovnání s turisticky vyhledávanými oblastmi v Egyptě.

7. Je v oáze Fayum bezpečno cestovat?
Přestože Egypt obecně trpí občasnou nejistotou a politickými problémy, oáza Fayum je oblast relativně bezpečná pro turisty. Je však vždy dobrou praxí sledovat zpravodajství a odebírat zájezdy prostřednictvím seriózních cestovních agentur.

8. Co je typickou kuchyní v oáze Fayum?
Typická egyptská kuchyně je zde k dispozici, s důrazem na pokrmy jako falafel, kushari (směs rýže, těstovin a čočky), kebab a různé druhy humusu. Můžete si také vychutnat čerstvé ovoce, jako jsou datle a citrusové plody.

9. Jaké další aktivity lze v oáze Fayum podniknout?
Kromě prohlídek historických památek můžete v oáze Fayum podniknout například jízdu na velbloudech, plavbu na jezeře Qarun, výlet po okolních pouštích nebo navštívit místní farmy a zahrady.

10. Jaký je průměrný rozpočet na návštěvu oázy Fayum?
Rozpočet na návštěvu oázy Fayum se liší v závislosti na preferencích a délce pobytu. Průměrně se však počítejte s výdaji na dopravu, ubytování, stravování a vstupné na památky, které může být kolem 100-200 USD za den.


Ubytování Egypt Fayum Oasis


Egyptské Fajúmské oázy jsou jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších destinací v Egyptě. Tato fascinující oblast se nachází ve vnitrozemí země, v poušti, asi 100 km jihozápadně od Káhiry.

Fajúm je známý svými úchvatnými přírodními scenériemi, zelenými palmovými háji a krásnými jezery, která se táhnou několik kilometrů na západ od Nilu. Turisté sem přicházejí, aby se pokochali krásou tohoto unikátního místa a zároveň si odpočinuli od rušného až chaotického ruchu egyptské metropole.

Díky své poloze uvnitř jedné z největších pouští na světě je Fajúm ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Zdejší klidná atmosféra a tiché jezera vytvářejí dokonalé prostředí pro odpočinek a meditaci. Navštívit oázy je jako vkročit do jiného světa, plného klidu a krásy.

Kromě přírodních scenérií a jezer, oázy Fajúmu nabízejí i bohatou historii a kulturní dědictví. V blízkosti oáz se nachází mnoho archeologických nalezišť a historických památek, které poskytují úžasnou možnost poznat bohatou minulost tohoto regionu. Například zde můžete navštívit starověký egyptský chrám Sobek a Hórše, zasvěcený egyptským bohům Sobekovi a Hóršovi. Stejně fascinující je i starověké město Krobylos, které se nachází poblíž jezera Qarun. Mnoho z těchto historických památek je pozoruhodně zachovalých a poskytuje neuvěřitelný pohled do minulosti tohoto regionu.

Pokud se rozhodnete navštívit Fajúmské oázy, nebudete mít problém sehnat ubytování. Existuje mnoho hotelů a resortů, které nabízejí různé druhy ubytování a služeb, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Od luxusních hotelů s bazény a wellness centry po menší rodinné penziony a kempy, zde najdete to správné ubytování pro sebe.

Pro ty, co hledají nezapomenutelný zážitek, je také možné zůstat v jednom ze tradicionálních paláců nebo vilek, které vás vrátí do minulosti a umožní vám zažít autentickou egyptskou kulturu a pohostinnost.

Nicméně, bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, jedno je jisté - pobyt v Fajúmu vás zcela uchvátí. Krása přírody, historie a kultura této oblasti vytvářejí nezapomenutelné zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Letenka Egypt Fayum Oasis


Egyptská oáza Fayum je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Egyptě. Leží přibližně 60 kilometrů jihozápadně od Káhiry a představuje úchvatnou kombinaci lagun, jezer, palmových hájů a historických památek. Díky své jedinečné přírodě a bohaté historii je tato oáza jednou z nejžádanějších turistických destinací v zemi Nilu.

Fayum byla osídlena již před tisíci lety a stala se důležitým zemědělským centrem. Rozsáhlý zavlažovací systém napájený z Nilu zde umožňoval pěstování obilí, ovoce a zeleniny, což oázě zaručovalo bohatství a prosperitu. Dnes je možné vidět zbytky starověkých kanálů a zavlažovacích hrází, které jsou svědky kdysi úrodného zemědělského systému.

Kromě svých přírodních krás a historických památek je Fayum také domovem fascinujících archeologických nalezišť. Nejvýznamnějším z nich je chrám Sobk a soubor pyramid z období Střední říše. Sobk, egyptský bůh představující sílu a přemnožování, byl uctíván v této oblasti a jeho svatyně byla místem náboženských obřadů a poutí. Pyramidy naopak sloužily jako hrobky významných úředníků a aristokratů.

Pro turisty je drobným odpočinkem z mnoho hodin strávených v pyramidách nebo archeologických nalezištích návštěva jezera Quarun. Jedná se o největší slané jezero v zemi Nilu a je známé díky svým zázračným léčivým minerálním pramenům. Místní obyvatelé uvádějí, že koupel ve vodách jezera může pomoci při léčení kožních problémů, revmatismu a dalších zdravotních obtíží.

Dalším lákadlem oázy Fayum je moderní město Fayum, které se rozkládá na břehu jezera Quarun. Toto město nabízí širokou škálu ubytování a restaurací, kde si návštěvníci mohou vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Místní trhy jsou plné čerstvého ovoce, zeleniny, koření a dalších pokrmů, které ocení jak místní obyvatelé, tak i turisté.

Letenky do Egypta, konkrétně do oázy Fayum, jsou snadno dostupné z různých částí světa. Mezinárodní letiště Káhira je hlavním vstupním bodem a odtud se dá dostat do oázy buď autem, také vlakem nebo moderními autobusy. Díky své poloze nedaleko Káhiry je oáza Fayum také oblíbeným výletním cílem pro turisty, kteří se chystají navštívit pyramidy a další historická místa.

V noci je oáza Fayum osvětlená tisíci hvězdami a nabízí pozorování nebeských jevů jako žádné jiné místo na světě. Jasně viditelná obloha poskytuje možnost seznámit se s arabským nočním životem a zároveň přispívá k jedinečné atmosféře oázy.

Pokud plánujete cestovat do Egypta, nezapomeňte na návštěvu oázy Fayum. Toto tajemné místo nabízí kombinaci přírodních krás, bohaté historie a fascinujících archeologických nalezišť. Letenky do Fayumu jsou snadno dostupné a odměnou za vaši cestu budou nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky