Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


1. Kam se nachází Egypt Dahshur?
Egypt Dahshur se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry v Egyptě.

2. Jak se dostanu do Egyptu Dahshur?
Nejbližší letiště je mezinárodní letiště v Káhiře. Z letiště je možné se dopravit do Egyptu Dahshur taxíkem nebo si pronajmout automobil.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Egyptu Dahshur?
Egypt Dahshur je obvykle otevřen pro veřejnost od 8:00 do 17:00 hodin.

4. Existuje v Egyptu Dahshuru vstupné?
Ano, pro vstup do Egyptu Dahshur je vyžadováno vstupné. Ceny se mohou lišit v závislosti na národnosti a věku návštěvníka.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Egyptu Dahshur?
Prohlídka Egyptu Dahshur obvykle trvá kolem 2 až 3 hodin, ale čas závisí na zájmech a preferencech návštěvníka.

6. Co je Křivá pyramida?
Křivá pyramida je jednou z hlavních atrakcí Egypta Dahshur. Je to jedna z nejstarších egyptských pyramid a proslavila se svým zvláštním designem, který vytvořil neobvyklý sklon stěn.

7. Jaké jsou rozměry Křivé pyramidy?
Křivá pyramida je vysoká asi 105 metrů a má základnu o délce přibližně 188 metrů.

8. Co je Červená pyramida?
Červená pyramida je další známou pyramidou v Egyptu Dahshuru. Je to třetí největší egyptská pyramid a má svoje jméno díky červenému zbarvení kamene.

9. Jaké jsou rozměry Červené pyramidy?
Červená pyramida měří asi 104 metrů výšky a má základnu o délce přibližně 220 metrů.

10. Je možné vstoupit do pyramid v Egyptu Dahshur?
Bohužel není povoleno vstupovat do samotných pyramid v Egyptu Dahshur kvůli jejich stáří a zranitelnosti. Nicméně, je možné si prohlédnout vnější struktury a okolní oblasti.


Dovolená Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s mnoha historickými památkami a fascinující kulturou, která láká turisty z celého světa. Jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Egyptě je Dahshur, místo s unikátními pyramidami, které si zaslouží vaši pozornost během dovolené v této zemi.

Dahshur se nachází přibližně 40 kilometrů jižně od Káhiry, hlavního města Egypta. Je domovem dvou nejznámějších pyramid v zemi - Křivky a Červené pyramidy.

Křivka pyramidy, známá také jako Lomená pyramida, je jednou z nejzajímavějších památek v Egyptě. Tato pyramidová stavba se vyznačuje svou neobvyklou formou, která ji odlišuje od ostatních pyramid v Gíze. Její strmě se svažující stěny dávají dojem, že je "zlomená" a proto dostala své jméno. Je nejstarší dochovanou zkamenělou pyramidou v Egyptě a její vznik se datuje do období 25. století před naším letopočtem. Navštívení této pyramidy je dobrodružstvím samým o sobě, a protože je méně turisticky vyhledávaná než ostatní známé pyramidy, můžete si vychutnat tichou a klidnou atmosféru místa.

Druhou pyramidou, kterou byste v Dahshuru neměli nechat ujít, je Červená pyramida. Tato jedinečná stavba, kterou postavil faraon Snofru, je první "pravou" pyramidou v Egyptě a považuje se za katalyzátor pro pozdější stavbu většiny velkých pyramid v zemi. Díky svému barvě, která vypadá červeno-oranžově při západu slunce, je tato pyramida výrazná a nádherná. Stejně jako u Křivky pyramidy, i zde nebudete muset čelit davům turistů a bude zde dostatek prostoru na prozkoumání a nasátí atmosféry místa.

Navštěvování pyramid v Dahshuru zabere jednou či dvě hodiny, což z toho činí ideální výlet během vaší dovolené v egyptské metropoli Káhiře. I když může být Dahshur na první pohled poněkud vzdálené místo, stojí za to do něj vyrazit. Cesta z Káhiry trvá přibližně hodinu a je možné si najmout taxík, aby vás dopravil na místo.

Budete fascinováni těmito majestátními stavbami a jejich historií, která se táhne zpět tisíce let. Zároveň si můžete vychutnat klid a pohodu tohoto místa, které je výrazně méně přeplněné turisty než ostatní známé lokality v Egyptě. A když se budete vracet zpět do rušného prostředí Káhiry, budete mít pocit, že jste prožili ojedinělý a výjimečný zážitek během své dovolené v Egyptě.


Ubytování Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt a jeho pyramidy patří mezi nejznámější památky na světě. Jedním z mála míst v Egyptě, kde se můžete ubytovat přímo u pyramid, je Dahshur. Toto údolí se nachází zhruba 30 km od Káhiry a patří k nejstarším pyramidovým komplexům v Egyptě.

Dahshur se skládá ze tří pyramid - Křivky pyramidy, Červené pyramidy a tzv. Rocherovy pyramidy. Každá z těchto staveb má své vlastní kouzlo a příběh.

Křivka Pyramidy se vyznačuje svým charakteristickým tvarováním, který vypadá, jako by se stavebníci zmýlili a přestali stavět v pravém úhlu. Tato pyramidová stavba je vysoká více než 100 metrů a má celkovou plochu 115 000 metrů čtverečních. Tato mohutná struktura se nachází úplně na konci údolí Dahshur a může být vaším domovem během vaší návštěvy v této oblasti.

Další zajímavou pyramidou je Červená pyramida - ta se svými 105 metry výšky patří k největším pyramidám v Egyptě. Tento monumentální komplex si můžete prohlédnout nejen zvenku, ale také zevnitř. Návštěvou této pyramidy se dostanete dovnitř velké hrobky a můžete se projít chodbami a tunely, které ukrývají tajemství starověkých egypťanů.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Dahshur, můžete si vybrat z různých možností. Tento region nabízí luxusní hotely, ale také ubytování v tradičních domech, které se nachází přímo v blízkosti pyramid.

Ubytování v Dahshur vám také poskytne příležitost prozkoumat další památky. Kromě pyramid zde najdete například také chrám Amenemhata III, který se nachází v bezprostřední blízkosti Křivkové pyramidy.

Jestliže máte zájem o podrobnější průzkum Dahshuru a jeho okolí, doporučujeme si najmout místního průvodce, který vám může nabídnout nejen základní informace o památkách v oblasti, ale také vám pomůže získat lepší ceny a zajistí vám mnoho zajímavých zážitků.

Celkově lze říci, že Dahshur je fascinujícím místem, které určitě stojí za návštěvu. Pokud jste milovníky historie a architektury, pak je výběr ubytování přímo v této oblasti tou správnou volbou. Pyramidy v Dahshuru se mohou pochlubit krásnou architekturou a unikátní atmosférou, která je pro Egypt tak typická.


Počasí Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt a jeho nádherné pyramidy, Křivka a Červená, jsou fascinujícím místem pro turisty po celém světě. Když přemýšlíte o plánování cesty do Egypta a návštěvě těchto historických památek, je důležité pochopit, jaké počasí můžete očekávat.

Dahshur je oblast v Egyptě, která se nachází v provincii Gíza. Tento region je velmi významný pro své pyramidy, včetně Křivky a Červené pyramidy, které jsou největšími atrakcemi v oblasti. Počasí v Dahshuru je podobné jako v dalších částech Egypta.

Zimní měsíce v Dahshuru (prosinec až února) jsou poměrně mírné s průměrnou teplotou okolo 20°C. Noci však mohou být chladnější, takže je vhodné mít s sebou lehkou bundu. Denní světlo bývá krátké, takže je vhodné plánovat návštěvu pyramid během dopoledne.

Jaro v Dahshuru (březen až květen) je obvykle velmi horké a suché. Denní teploty se pohybují okolo 30°C a noci jsou teplé kolem 20°C. Tento období je velmi oblíbené mezi turisty a je důležité chránit se před sluncem a hydratovat se dostatečnou vodou.

Leto v Dahshuru (červen až srpen) je naprosto horké s maximální denní teplotou okolo 40°C. Noci jsou také velmi horké kolem 30°C. Pokud plánujete návštěvu pyramid během tohoto období, je důležité mít s sebou dostatek vody, chránit se před sluncem a vyhýbat se přímému slunci během nejteplejších hodin.

Podzim v Dahshuru (září až listopad) je obdobím, kdy se teploty začínají postupně snižovat. Denní teploty jsou průměrně 30°C s teplotami nocí kolem 20°C. Toto období je vhodné pro návštěvu pyramid vzhledem k mírnějšímu počasí a nižšímu počtu turistů.

V každém období je dobré pamatovat na správné oblečení a dostatečné hydrataci, aby byla návštěva pyramid v Dahshuru co nejpříjemnější. Díky této informaci můžete plánovat svou návštěvu těchto fascinujících památek v závislosti na vašich osobních preferencích a předpokládanému počasí.


Letenka Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je destinací, která láká miliony turistů z celého světa. A není se čemu divit, tento starobylý stát nabízí bohatou historii, úžasné památky a fascinující kulturu. Jednou z těchto neuvěřitelných památek, kterou rozhodně stojí za to navštívit, je oblast Dahshur - domov Křivky a Červené pyramidy.

Dahshur, rozkládající se jihozápadně od Káhiry, je archeologické naleziště, které hostí některé z nejdůležitějších a nejzachovalejších pyramid v Egyptě. Mezi nimi jsou právě Křivková a Červená pyramida, které jsou bezpochyby vrcholným bodem návštěvy této oblasti.

Křivková pyramida, také známá jako Skrčená pyramida, byla postavena faraonem Snofruem, zakladatelem 4. dynastie Staré říše Egypta. Jedná se o první nebo druhou největší pyramidu v Egyptě a patří mezi nejstarší zachovalé pyramidy. Pyramida zaujímá svou jedinečnou podobou, která vypadá, jakoby mírně sklouzávala do strany. To dalo jí přezdívku Křivková pyramida. Je velmi dobře konstruovaná a její vnitřek je do značné míry uchováván v původním stavu. Návštěva Křivkové pyramidy je zážitkem plným tajemství a historie.

Další pyramidou, kterou byste rozhodně neměli minout, je Červená pyramida. i ta byla postavena faraonem Snofruem, který byl otcem slavného Cheopse, stavitele Velké pyramidy v Gíze. Tato pyramidální stavba se nachází nedaleko Křivkové pyramidy a je pokládána za první dokonalou pravou pyramidu v Egyptě. Byla pojmenována podle červeného zbarvení jejích kamenů, které můžete pozorovat na její vnější straně. Pyramidu můžete také navštívit zevnitř a prozkoumat její tajemství a zákoutí.

Navštěva pyramid v Dahshuru poskytuje úžasnou možnost prozkoumat egyptskou minulost a historii. Můžete se projít kolem těchto úžasných konstrukcí a obdivovat jejich zdánlivě nekonečné velikosti a detaily. Výhled z vrcholu pyramidy je taktéž ohromující, budete mít možnost obdivovat okolní krajinu a představit si, jaké to muselo být být faraonem, který zde dlouho žil.

Pro návštěvu Dahshuru a pyramid v Egyptě je nejlepší si zajistit doprovodnou exkurzi, která bude poskytovat informace o historii a významu těchto památek. Neodvážnější jedinci se také mohou rozhodnout prozkoumat areál sami, ale bude třeba zohlednit určitá pravidla a postupy.

Pyramidy v Dahshur jsou opravdu jedinečným zážitkem, který by neměl chybět ve vašem egyptském dobrodružství. Pobyt v jejich blízkosti vás přenese do starověkých dob a uchvátí vás vznešeností egyptské civilizace. Takže pokud plánujete navštívit Egypt, nezapomeňte zařadit Dahshur do svého seznamu zastávek a připravte se na úžasnou cestu do minulosti.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky