Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)

Dovolená Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je jednou z atraktivních destinací pro dovolenou, a pokud hledáte místo plné historie, kultury a krásné přírody, město Asuán by nemělo chybět na vašem seznamu.

Asuán leží na jihu Egypta u Nilu a je známý jako brána do Núbie. Město je plné fascinujících památek a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti, stejně jako krásnou přírodu, kterou Nilová řeka a okolní poušť poskytují.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám byl postaven na ostrově Agilkia na jihozápad od Asuánu a sloužil jako posvátné místo bohyně Isis. Avšak, když byla postavena Asuánská přehrada, chrám byl přesunut na vyšší ostrov, aby byl chráněn před stoupající hladinou Nilu. Při návštěvě chrámu budete ohromeni jeho krásnou architekturou a zvědavými hieroglyfy, které vyprávějí příběhy z minulosti.

Další atrakcí v Asuánu je Násoslaví. Jedná se o hrobku, kterou si nechal vybudovat faraon Amenemhet III. V muzeu Násoslaví můžete obdivovat výjimečné nálezy archeologů z okolních hrobek, jako jsou nádherné umělecké díla, náčiní a náhrobní stély.

Pokud máte rádi přírodu a krásné výhledy, neměli byste vynechat okouzlující jízdu po Nilu na feluce - tradiční egyptské plachetnici. Můžete také navštívit Elephantine Island, jedno z nejstarších obydlených míst v Asuánu. Zde najdete pozůstatky starověkých chrámů a domů, které vám poskytnou větší vhled do historie města.

Kromě historie a přírody můžete také ochutnat místní kuchyni a prozkoumat místní trhy a obchody se suvenýry. Egypt je známý svou chutnou a exotickou kuchyní, a ve městě Asuán si budete moci vychutnat místní speciality jako kushari (komplexní směs rýže, cizrnových, fazolí a cibule) nebo falafel.

Dovolená v Asuánu je jedinečným zážitkem, který nabízí kombinaci historických památek, krásné přírody a pohostinnosti egyptského lidu. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, dobrodružství nebo relaxace, Asuán má co nabídnout každému.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


1) Jak se dostat z Asuánu na ostrov Philae?
- Nejjednodušší způsob je vyjet trajektem z přístavu v Asuánu na ostrov Agilkia, kde se nachází chrám Philae. Trajekty jezdí pravidelně a cesta trvá přibližně 10 minut.

2) Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Philae?
- Chrám Philae je otevřen pro veřejnost denně od 8:00 do 17:00 hodin.

3) Je potřeba si zakoupit vstupenku předem nebo je možné ji získat na místě?
- Vstupenky na návštěvu chrámu Philae je možné zakoupit na místě u vstupu. Doporučuje se však přijít včas, aby se předešlo frontám.

4) Kolik času bych měl/a plánovat na návštěvu chrámu Philae?
- Normálně se na návštěvu chrámu Philae plánuje přibližně 1 až 2 hodiny. To zahrnuje prohlídku chrámu a okolních památek.

5) Jak se dostat do Násoslaví z Asuánu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z Asuánu do Násoslaví, je využít komfortní trajektovou přepravu. Trajekty jezdí přes Nil až do přístavu v Násoslaví, cesta trvá přibližně 20 minut.

6) Co je v Násoslaví nejzajímavějšího k vidění?
- V Násoslaví je nejvíce známým památkou novodobé Násoslavské nádrže. Zde se nachází také Násoslavský hrad, který je populárním turistickým cílem.

7) Kolik stojí přeprava trajektem z Asuánu do Násoslaví?
- Cena trajektové přepravy mezi Asuánem a Násoslavím se může lišit v závislosti na sezóně a dopravní poptávce. Obecně se pohybuje v rozmezí 30-50E£ za osobu.

8) Jak dlouho trvá plavba na trajektu z Asuánu do Násoslaví?
- Plavba trajektem z Asuánu do Násoslaví obvykle trvá přibližně 20 minut. Je to příjemná a rychlá cesta přes Nil.

9) Jaké jsou otevírací hodiny Násoslavského hradu?
- Násoslavský hrad je otevřen pro veřejnost denně od 8:00 do 16:00 hodin.

10) Je možné zakoupit vstupenku na Násoslavský hrad online?
- Bohužel, momentálně není možné zakoupit vstupenku na Násoslavský hrad online. Je nutné přijít na místo a zakoupit vstupenku u vstupu.


Ubytování Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán se nachází na jihu země na březích Nilu a je známo svou krásnou přírodou a bohatou historií. Mezi hlavní turistické atrakce v této oblasti patří chrám Philae a Násoslovy, a protože se jedná o populární cíle turistů, jsou v okolí těchto památek k dispozici různé druhy ubytování.

V Asuánu najdete většinou hotely, apartmány a hostely, které často nabízejí výhled na řeku Nil a nadcházející města, což umocňuje vaše zážitky z cestování.

Pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v luxusním hotelu, mohou nalézt mnoho možností v blízkosti chrámu Philae. Například Kempinski Hotel a Sofitel Legend Old Cataract Aswan nabízejí nejen pohodlí a výhled na řeku, ale také vybavení jako vířivky, bazény a wellness centra. Tyto hotely také nabízejí exkluzivní služby, jako je osobní řidič, vozy na objednávku a asistenci s plánováním výletů do blízkých památek.

Méně náročným cestovatelům může být vhodnější ubytování v malých rodinných hotýlcích nebo hostelech v centru města Asuánu, kde mohou najít cenově dostupné, ale stále pohodlné pokojové a snadný přístup k nákupním možnostem a dalším místům k návštěvě. Hostel Piramid se nachází v blízkosti chrámu Philae a nabízí cenově dostupné ​​pokoje s výhledem na Nil a možnostmi tureckého stylu osvěžení.

Pokud chcete během pobytu v Asuánu prozkoumat sousední město Násoslaví, můžete si vybrat ubytování v blízkosti tohoto města. Vydejte se například do resortu Nubian Island Hotel, který se nachází přímo u břehu Nilu a nabízí pohodlné pokoje s balkóny s výhledem na řeku a další vybavení, jako jsou bazény, lázně a bar na břehu řeky.

Celé město Asuán a Násoslaví nabízejí návštěvníkům nejen krásy památek a přírody, ale také rozmanité a kvalitní druhy ubytování. Ať už si zvolíte luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, bude vaše dovolená v této oblasti jistě nezapomenutelná.


Počasí Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedním z nejkrásnějších a nejteplejších míst v Egyptě. Nachází se na východním břehu řeky Nil, nedaleko hranic s Núbii. Jeho slunečným a suchým klimatem je ideálním místem pro milovníky tepla a památek.

Asuán je známý svým nádherným historickým dědictvím, které se nachází na jeho okrajích. Jednou z nejpůsobivějších památek, kterou zde můžete navštívit, je chrám Philae. Tento starověký chrám zasvěcený bohyni Ísis, který byl původně umístěn na ostrově Filé poblíž prvního kataraktu, byl přemístěn do Asuánu kvůli výstavbě Asuánské přehrady. Je to nezapomenutelný zážitek pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie Egypta.

Další zajímavou atrakcí v Asuánu je Núbijské muzeum. Toto muzeum je domovem sbírky artefaktů a artefaktů núbijské kultury, která byla zachráněna před zatopením přehradou. Můžete zde najít předměty jako sochy, keramiku a fresky, které dokládají bohatou historii této regionální kultury.

Asuán je také známý jako výchozí bod pro výlety k Násoslaví, které je jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě. Násosloví, které se nachází na horním toku Nilu, je oázou s úžasnou přírodou a nádhernou scenérií. Můžete se projet po řece na feluce, tradiční egyptské lodi, a obdivovat nádhernou krajinu nebo objevovat jezero Násosloví, které je obklopeno písečnými dunami a údolím himálajských hor.

Ať už se chystáte navštívit chrám Philae, Núbijské muzeum, nebo se vydat na výlet k Násoslaví, budete muset brát v úvahu počasí v Asuánu. Asuán má horká a suchá leta s průměrnou teplotou kolem 40 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou mírnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Je důležité si vzít s sebou sluneční ochranu, jako jsou klobouky a opalovací krémy, a také dostatek tekutin pro hydrataci.

Celkově je Asuán jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Památky jako chrám Philae a Násosloví nabízejí unikátní zážitky pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do bohaté egyptské kultury a krásné přírody. Ať už se rozhodnete navštívit tyto památky nebo si jen užívat slunečního počasí u bazénu, Asuán vám nabídne neskutečný a nezapomenutelný zážitek.


Letenka Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedno z nejkrásnějších měst v Egyptě a leží na jižním konci země. Je to oblíbená turistická destinace díky svým neuvěřitelným památkám a krásné přírodě. Při plánování své cesty do Asuánu byste neměli vynechat návštěvu chrámu Philae a Násoslaví.

Chrámový komplex Philae je skutečnou perelou Asuánu. Nachází se na ostrově Agilkia, který byl přesunut během stavby Asuánské přehrady, aby byl chrám chráněn před zatopením. Chrám Philae je věnován bohyni Isis, která je ve starověkém Egyptě považována za bohyni plodnosti, rodiny a moudrosti.

Tento nádherný chrám je jedním z nejlépe zachovaných v Egyptě. Je obklopen malebnou krajinou a jeho sloupy a reliéfy jsou bohatě zdobeny. Nezapomeňte si vzít chvíli a prozkoumat každý roh chrámu. Můžete se projít po dlážděných cestách a obdivovat výhledy na Nil. Vnitřní prostory jsou ještě dojemnější s mnoha sochami a zbytky freskových maleb.

Další zajímavostí, kterou byste měli navštívit v Asuánu, je Násosloví. Tato vesnice je známá svým tradičním egyptským způsobem života. Při procházce úzkými uličkami Násosloví můžete vidět tradiční domy a místní obyvatele, jak se živí rybolovem a zemědělstvím.

Náměstí obklopují tradiční bazarové stánky, kde si můžete koupit egyptskou suvenýrovou keramiku, šperky, textilie a mnoho dalšího. Násosloví je také známé svými malebnými uličkami a nezapomenutelnou atmosférou ve večerních hodinách, kdy se na náměstí konají různé večerní představení a taneční show.

Pokud se rozhodnete navštívit Asuán, věřte mi, že nebudete litovat. Kromě návštěvy chrámu Philae a Násosloví je Asuán také výchozím bodem pro cesty na Núbijské památky, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Asuán také nabízí mnoho možností k relaxaci u řeky Nil a krásné výlety po okolních ostrůvcích a jezeře Nasser.

Pokud si chcete užít všechny tyto krásy Asuánu, můžete si rezervovat letenku přímo do této destinace. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Asuánu z celého světa. Nejbližším letištěm je Mezinárodní letiště Asuán, které je vzdálené jen několik kilometrů od města.

Věřte mi, že cesta do Asuánu bude jednou z nezapomenutelných zkušeností. Budete ohromeni krásou chrámu Philae, pohostinností obyvatel Násosloví a nádhernou přírodou okolí. Ať už se rozhodnete navštívit Asuán na delší dobu nebo jen na krátký výlet, jsem si jistý, že si toto místo zamilujete tak moc jako já.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky