Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Džibutsko Randa Plateau

Počasí Džibutsko Randa Plateau


Džibutsko Randa Plateau, často nazývaný jako Džibutská vysočina, je unikátní oblast v Džibutsku, která se nachází v severní části země. Tato oblast je charakterizována drsným a suchým podnebím, které se mění v závislosti na ročním období. V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou typické podmínky počasí na této vysočině.

Během období sucha, které probíhá od listopadu do května, se na Džibutské vysočině vyskytuje intenzivní vedro a extrémní suchost. Během těchto měsíců mohou denní teploty dosahovat až 40 °C, zatímco noční teploty se pohybují kolem 20-25 °C. Většina srážek v tomto období dosahuje pouze 50 mm za rok, což znamená, že oblast je velmi suchá a krajina je převážně vyprahlá a pustá.

Během období dešťů, které probíhá od června do září, se situace na Džibutské vysočině změní. Během těchto měsíců se na obloze objeví mračna a srážky se zvyšují až na 250 mm za rok, což znamená, že krajina se stává více zelenou a živou. Průměrné teploty v období dešťů se pohybují kolem 30-35 °C, zatímco noční teploty klesají na 18-20 °C.

Během celého roku se na Džibutské vysočině vyskytují silné větry a velké změny teploty během dne. Většina vegetace v této oblasti se nachází v údolích a kolem řek.

Jednou z výhod počasí na Džibutské vysočině je vynikající viditelnost, což z ní činí ideální místo pro pozorování hvězd. Pro turisty, kteří se chtějí podívat na tuhle oblast, by bylo nejlepší, kdyby zvolili návštěvu během období dešťů, kdy krajina vypadá více zeleně a příjemněji.

Konečné přání

Během své návštěvy Džibutska byste měli navštívit Džibutskou vysočinu, aby jste vyzkoušeli její unikátní a drsné počasí. I když je to extrémně suché a vedro během období sucha, obdivování krajiny za západu slunce může být velmi působivé. Změna počasí během období dešťů poskytuje příležitost užívat si přírodní krásy této oblasti v jiném světle. Pokud hledáte jedinečné turistické destinace, Džibutsko Randa Plateau by mohlo být pro vás to pravé.


Ubytování Džibutsko Randa Plateau


Džibutsko, malý africký stát ležící na pobřeží Rudozemního moře, je známé svou neuvěřitelně působivou a rozmanitou krajinou. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v Džibutsku patří Randa Plateau, která nabízí jedinečné a úchvatné zážitky.

Randa Plateau se nachází na východě země a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní horstva, útesy a roviny. Tato oblast je známá svými ohromujícími geologickými utvářeními a rozšířenou biodiverzitou. Rozkládá se na ploše asi 6 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů flóry a fauny.

Zatímco Randa Plateau je obklopena pouštěmi a vysokými horami, její vnitřní část je pokryta bohatou vegetací a malými oázami. Zelené údolí, plné exotických rostlin a květin, je kontrastem k převládajícímu suchu v okolí. Návštěvníci mohou vychutnat krásnou procházku přírodou a obdivovat fascinující krajinu, která se mění s každým krokem.

Mezi nejznámějšími útvary v Randa Plateau je známá Kámen sloní hlavy. Jedná se o unikátní kamenný útvar ve tvaru sloní hlavy, který byl vytesán erozí. Je to oblíbené místo pro fotografy a turisty, kteří se chtějí vyfotit s touto přírodní památkou.

Dalším místem, které si zaslouží návštěvu, je jezero Abbe. Toto slané jezero je jedním z nejznámějších jezer v Džibutsku a svým unikátním vzhledem připomíná povrch Měsíce. Zde se také nachází mnoho geotermálních pramenů a ledových kaňonů, které jsou zdrojem fascinujících přírodních jevů.

Pokud jste dobrodružnějšího ražení, můžete se vydat na výlet do Randa Plateau a objevit jeho skryté jeskyně a zákoutí. Místní průvodci vám rádi ukážou cestu a sdílejí s vámi zajímavosti o této fascinující oblasti.

Vzhledem k nedotčené přírodě Randa Plateau je důležité si uvědomit její zachování a respektovat zdejší prostředí. Pamatujte, že byste měli dodržovat pokyny průvodce a vyhýbat se jakékoliv činnosti, která by mohla přírodu poškodit.

Džibutsko Randa Plateau je bezpochyby jedním z nejmalebnějších a nezapomenutelných míst v Džibutsku. Jeho ohromující příroda, úchvatné výhledy a bohatá biodiverzita jsou lákadlem pro cestovatele z celého světa. Nezáleží na tom, jestli jste přírodovědec nebo jen vášnivý fotograf, tato oblast vás jistě nadchne a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Letenka Džibutsko Randa Plateau


Džibutsko Randa Plateau je jedinečná lokalita nacházející se v Džibuti, malém africkém státě ležícím na pobřeží Rudého moře. Toto úchvatné pohoří nabízí návštěvníkům neuvěřitelný pohled na dramatickou krajinu a pestrou biodiverzitu.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Džibutsko Randa Plateau, je jeho ohromující geologie. Plateau se nachází na hranicích tří kontinentů – Afriky, Asie a Evropy. To znamená, že zde můžete vidět jedinečnou kombinaci různých hornin, které vznikly během milionů let geologickým procesem.

Z vrcholvů tohoto pohoří, které dosahuje až 1 700 metrů nad mořem, se návštěvníci mohou radovat z úžasného výhledu na okolní krajinu. Zde se otevírají nekonečné pusté pláně, dramatické kaňony a údolí, které vytvářejí dechberoucí panoramatické scenérie. Můžete sledovat zářivé západy slunce a obdivovat zdejší přírodní krásy, které jsou vskutku ohromující.

Pokud jste milovníky volné přírody a zvířat, Džibutsko Randa Plateau vám určitě nabídne něco, co vás zaujme. Tato oblast je jednou z nejbohatších na biodiverzitu v Džibuti. Zde se nachází řada endemických druhů, které nelze vidět nikde jinde na světě. Můžete spatřit gazely, antilopy a mnoho druhů ptáků, které jsou zde doma. Pro ornitology je to dokonalý ráj s mnoha vzácnými druhy, které lze pozorovat a fotografovat.

Pro dobrodruhy a nadšence do outdoorových aktivit je Džibutsko Randa Plateau také skvělým místem pro trekking a horolezectví. Existuje řada různých tras, které vás provedou tímto fascinujícím terénem. Můžete si vybrat mezi jednoduchým výletem nebo náročnou horolezeckou výpravou na některý z vrcholů. Bez ohledu na vaši úroveň dovedností v outdoorových aktivitách, si zde najdete něco, co vás nadchne.

Další zajímavou atrakcí v této oblasti je bohatá historie a kulturní dědictví. V blízkosti pohoří se nachází stará města, která byla centrem obchodu a kultury v minulosti. Můžete navštívit tradiční trhy, kde se můžete seznámit s místními obyvateli a ochutnat jejich tradiční pokrmy.

Džibutsko Randa Plateau je skrytým pokladem v srdci Afriky. Pokud hledáte dobrodružství, krásnou přírodu a unikátní kulturní zážitky, rozhodně byste se sem měli vydat. Nezáleží na tom, zda jste milovníky přírody, historie nebo dobrodružství – toto pohoří vás zcela určitě uchvátí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Randa Plateau


1. Co je Džibutsko Randa Plateau?
Džibutsko Randa Plateau je plošina, která se nachází v Džibutsku v rovníkové Africe. Je to nejvýše položená vyvřelá plošina v Africe.

2. Kolik má Džibutsko Randa Plateau nadmořskou výšku?
Džibutsko Randa Plateau má nadmořskou výšku přibližně 1 500 metrů nad mořem.

3. Jakým způsobem byla Džibutsko Randa Plateau vytvořena?
Džibutsko Randa Plateau byla vytvořena vulkanickou aktivitou, která se odehrávala před asi 25 miliony lety.

4. Jaký je klima na Džibutsko Randa Plateau?
Klima na Džibutsko Randa Plateau je suché a horké, s velmi vysokou denní teplotou, často přesahující 40 stupňů Celsia.

5. Kdo žije na Džibutsko Randa Plateau?
Džibutsko Randa Plateau je převážně neobydlené a není zde žádné stálé obyvatelstvo. Avšak jsou tu pastevci, kteří se zde stěhují se svými stády během pastevní sezóny.

6. Je na Džibutsko Randa Plateau nějaká flóra a fauna?
Na Džibutsko Randa Plateau je málo vegetace, a ta, která tam roste, je přizpůsobená k suchému klimatu. Fauna zahrnuje zřídka vyskytující se druhy antilop a další malé savce.


Dovolená Džibutsko Randa Plateau


Džibutsko je malebná země nacházející se na východním pobřeží Afriky. Svoji popularitu mezi cestovateli získává především díky své jedinečné krajině a bohaté kultuře. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Džibutsku je Randa Plateau.

Randa Plateau je pohraniční oblast mezi Džibutskem a Etiopií. Jeho malebná, zelená krajina a impozantní skalní útvary přitahují milovníky přírody z celého světa. Nejvyšším bodem plošiny je vrchol Ardoukoba, který dosahuje výšky téměř 1 500 metrů nad mořem. Z vrcholu je nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu.

Randa Plateau je také domovem velkého množství divoké zvěře, jako jsou gazely, hyeny a dikobrazy. Pro milovníky ornitologie je zde také bohatý výběr ptačího života, včetně vzácných druhů jako je arabský drop nebo roháč černý.

Jedním z nejznámějších fenoménů na Randa Plateau je jezero Abbé. Toto solné jezero je známé svými mnoha sopečnými komíny, které jsou v noci osvětleny slunečním východem a západem, což vytváří téměř až magickou atmosféru. Je to nezapomenutelná přírodní krása, kterou si nenechá ujít žádný návštěvník.

Pro dobrodružnější povahy je Randa Plateau také ideálním místem k prozkoumání jeskynních systémů. Tato oblast je bohatá na jeskyně a podzemní průchody, které čekají na objevování. Jednou z nejznámějších jeskyní v nynější době je jeskyně Filhol, která je obrovská a dosahuje délky až 10 kilometrů.

Z důvodu své neuvěřitelné krásy a unikátnosti bylo Randa Plateau vyhlášeno za chráněnou oblast UNESCO. To znamená, že je zde nejméně narušovaná příroda a je důležité zachovat tento kus ráje pro budoucí generace.

Pokud se rozhodnete navštívit Džibutsko a Randa Plateau, měli byste si zorganizovat průvodce, který má znalosti o místním terénu a může vás vést po nejkrásnějších místech oblasti. Vzhledem k tomu, že zde není mnoho turistické infrastruktury, je toto důležité pro váš bezpečný a pohodlný výlet.

Randa Plateau je skutečným pokladem, který vyzařuje záhadu a krásu zároveň. Místo, které vás nadchne svou jedinečnou krajinou a pohlcí vaše smysly. Pokud jste dobrodružného ducha a hledáte místo, které se odlišuje od běžných turistických destinací, neváhejte a vydejte se na dovolenou do Džibutska a objevte nádherný Randa Plateau.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky