Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Dominikánská republika Barahona

Počasí Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika se nachází v Karibiku a je známá svými krásnými plážemi, teplým oceánem a tropickým podnebím. Jedním z nejpopulárnějších turistických měst v této zemi je Barahona, které nabízí nejen nádherné přírodní scenérie, ale také jedinečné počasí.

Barahona leží na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky a je obklopena horami a mořem. Toto geografické umístění ovlivňuje místní podnebí a vytváří ideální podmínky pro odpočinek na pláži a slunění.

Celoročně je v Barahoně teplé počasí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28 °C, přičemž nejnižší teploty se vyskytují v lednu a únoru a dosahují kolem 24 °C. Nejvyšší teploty se objevují v srpnu a září a mohou dosáhnout až 32 °C. Vzhledem k tomu, že se město nachází blízko moře, vlhkost vzduchu je poměrně vysoká, což může mít vliv na pocit teploty.

Co se týče srážek, Barahona zažívá dvě sezóny - suchou a deštivou. Suché období trvá od listopadu do března a je obvykle klidné a slunečné. Srážky jsou minimální a teploty jsou příjemné. Deštivé období přichází od května do října a je charakterizováno většími srážkami a občasnými bouřemi. I během této doby však stále převažuje slunečné počasí, přičemž deště obvykle přicházejí ve formě krátkodobých bouřek, které rychle zmizí.

Díky svému tropickému podnebí je Barahona atraktivním místem pro milovníky slunce, pláží a vodních sportů. Místní pláže jsou známé svým jemným pískem, teplým mořem a možností potápění se na korálovém útesu. Turisté zde také najdou velké množství tropických rostlin, jako jsou palmy a orchideje, které kvetou po celý rok.

Navštěva Barahony v Dominikánské republice je zárukou příjemného a slunečného počasí, ať už se rozhodnete navštívit toto místo v suchém nebo deštivém období. Teploty jsou příjemné, srážky jsou často krátkodobé a místní atmosféra je relaxační a exotická. Bez ohledu na to, jaké aktivity si vyberete, jako je opalování na pláži, potápění nebo procházky v tropických lesích, počasí v Barahoně vám určitě přinese spoustu radosti a památných zážitků.


Dovolená Dominikánská republika Barahona


Barahona – Skrytý poklad Dominikánské republiky

Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi, modrou vodou a slunečným počasím. Mezi nejpopulárnější turistické destinace patří Punta Cana a Puerto Plata. Avšak málokdo ví, že v této exotické zemi se skrývá ještě jedno tajemství - Barahona.

Barahona je hlavní město stejnojmenné provincie na jihozápadě Dominikánské republiky. Je známý svými překrásnými plážemi, dramatickou horskou krajinou a místní kulturou. Navíc je zde také řada lázní a minerálních pramenů, které slouží ke klimatoterapii.

Jedním z hlavních lákadel této oblasti je národní park Jaragua. Tento park je jedním z nejrozmanitějších a nejvýznamnějších v celé Karibiku. Můžete zde obdivovat endemické druhy rostlin a živočichů, včetně krokodýlů, papoušků, plameňáků a mnoha dalších.

Dalším překvapením, které Barahona nabízí, je jeho ohromující přírodní krása. V okolí města se nachází moře, jezera, vodopády a horstva. Mnoho turistů se vydává na výlety do hor Sierra de Baoruco, kde mohou obdivovat panoramatické výhledy, pralesy a skalní formace.

Pokud jste milovníky pláží, pak jistě oceníte nekonečné pobřeží s bílým pískem a azurovou vodou. Barahona nabízí několik úchvatných pláží, jako například El Quemaito, která patří mezi nejlepší místa na Dominikánské republice pro potápění a šnorchlování. Další populární pláží je San Rafael, která je vhodná pro rodiny s dětmi, díky klidnému moři a mělkým vodám.

Místní kultura je dalším zajímavým prvkem Barahony. Setkáte se zde s vlivy africké, španělské a indiánské kultury, které se prolínají v místních tradicí a festivalech. Jedním z nejslavnějších festivalů ve městě je pesar de Barahona, který oslavuje křesťanského svatého Josefína.

Na konci dne si můžete dopřát relaxaci v jednom z místních lázní nebo minerálních pramenů. Barahona je známá svými přírodními minerálními zdroji, které mají léčebné účinky na tělo. Během vaší dovolené zde si tak můžete dopřát pár odpočinkových chvilek a zbavit se všech stresů a napětí.

Pokud hledáte destinaci, která nabízí více než jen pláže a resorty, pak je Barahona tou správnou volbou pro vás. Toto okouzlující město na jihozápadě Dominikánské republiky vám poskytne jedinečný zážitek s bohatou přírodou, fascinující kulturou a uklidňujícími minerálními prameny. Přijďte a objevte skrytý poklad Dominikánské republiky v Barahoně.


Ubytování Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Karibiku. Na jihu této krásné země se nachází město Barahona, které nabízí nejen úchvatnou přírodu a krásné pláže, ale také skvělé možnosti ubytování.

Barahona je malebné město ležící na pobřeží Karibského moře. Jeho poloha v blízkosti hor Sierra de Bahoruco a Jihovýchodního národního parku dělá z tohoto místa ideální základnu pro ty, kteří se rádi vydávají do přírody a objevují krásy Dominikánské republiky.

Ve městě Barahona naleznete rozmanitou nabídku ubytování, která odpovídá různým preferencím a rozpočtům. Pokud hledáte luxusní a hlavně romantické ubytování, nechte se okouzlit některým z místních resortů. Ty nabízí prvotřídní služby, wellness centra, soukromé pláže a velké bazény. Rezorty jsou ideální volbou pro ty, kteří se chtějí jenom relaxovat a užívat si klidné dovolené.

Pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel jsou v Barahoně také dostupné příjemné hotely s rodinnými pokoji nebo apartmány. Tyto ubytovací zařízení nabízejí komfortní pokoje se vším potřebným pro příjemný pobyt.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v nezávislých apartmánech a domech, určitě najdete něco, co vyhovuje vašim představám. V Barahoně je možné najít cenově dostupné ubytování v blízkosti pláží i v centru města. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří chtějí prozkoumávat místní kulturu, gastronomii a zajímavosti.

Barahona je rovněž výchozím bodem pro objevování velkolepé přírody Dominikánské republiky. Sierra de Bahoruco je ideálním místem pro pěší túry a horské výlety. Návštěva národního parku Jihovýchodní je zase skvělou příležitostí pro pozorování místní fauny a flóry. Ubytování v těchto lokacích je obvykle zajištěno v kempech nebo malých chatkách a je vhodné pro ty, kteří chtějí prožít přímočarou a autentičtější dovolenou v přírodě.

Ať už si vyberete jakýkoli způsob ubytování v Barahoně, budete mít možnost vychutnat si krásné pláže, teplé moře a nezapomenutelné západy slunce. Město je také známé svými lagunami a mangrovníky, které jsou domovem mnoha druhů ptáků a dalších živočichů.

Místní obyvatelé vás přivítají s otevřenou náručí a budou se snažit vám maximálně vyhovět. Dominikánská republika je známá také svou chutnou kuchyní, takže si určitě vychutnejte místní speciality.

Výběr ubytování v Barahoně závisí na vašich preferencích a rozpočtu, ale jedno je jisté - zážitky z pobytu v této části Dominikánské republiky vám zůstanou navždy ve vzpomínkách.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Barahona


1. Jak se dostat do Barahony?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Santo Domingo, odkud můžete pokračovat autobusem nebo taxíkem do Barahony.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Barahony?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je v období od prosince do dubna, kdy je méně srážek a teploty jsou příjemné.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Barahoně?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Barahoně patří přírodní parky, například národní park Jaragua, lagoňa Oviedo, pláže Bahia de las Aguilas a Zona Colonial.

4. Kde se dá v Barahoně ubytovat?
Odpověď: V Barahoně najdete různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

5. Jaká je místní kuchyně v Barahoně?
Odpověď: Dominikánská republika je známá svou chutnou kuchyní, včetně rybích pokrmů, banánů, rýže a fazolí. V Barahoně si můžete vychutnat také čerstvé ovoce a tropické koktejly.

6. Existují v Barahoně nějaké bezpečnostní problémy?
Odpověď: Stejně jako v jiných částech Dominikánské republiky, je vhodné být opatrný a dávat pozor na své cennosti. Doporučuje se také dodržovat bezpečnostní opatření a vyhnout se osamoceným a temným oblastem v noci.

7. Jaká je místní měna v Dominikánské republice?
Odpověď: Místní měna je dominikánské peso (DOP), ale většina turistických míst přijímá také americké dolary.

8. Co dalšího je možné vidět a dělat ve blízkém okolí Barahony?
Odpověď: Ve blízkém okolí Barahony je možné navštívit také město Santo Domingo, národní park Los Haitises, vodopády El Limón a mnoho dalších atrakcí.


Letenka Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je nádhernou destinací pro dovolenou, kterou si mnoho lidí vybírá kvůli svým krásným plážím, teplému klimatu a bohaté kultuře. Mezi jedno z nejoblíbenějších míst v této zemi patří i město Barahona, které leží na jihu země. Pokud plánujete cestovat do Dominikánské republiky, měli byste rozhodně zvážit letenku do tohoto malebného města.

Barahona je přímořské město, které nabízí nádherný výhled na Karibské moře. Mnoho turistů sem míří právě pro své krásné pláže a průzračně čisté moře. Oblast je domovem mnoha rezervací, parků a přírodních památek, které vás okouzlí svou neuvěřitelnou přírodní krásou.

Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Barahoně je národní park Jaragua. Tento park se nachází na poloostrově Barahona a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Turisté zde mohou obdivovat nádhernou krajinu, vydat se na turistické stezky nebo se vydat na lodní výlet k nedalekému ostrovu Beata. Návštěva tohoto parku je nezapomenutelným dobrodružstvím pro milovníky přírody.

Další zajímavou atrakcí v Barahoně je sladkovodní jezero Enriquillo, největší jezero na Karibském ostrově. Jezero je domovem unikátní populace krokodýlů, jediné na celém ostrově Hispaniola. Turisté si mohou pronajmout člun a vydávat se po jezeře, obdivovat krásu okolní přírody a možná zahlédnout i tyto fascinující tvory.

Město samo o sobě má také své vlastní kouzlo. Barahona je známá svými pastelovými domy, které vytvářejí živý a barevný obraz města. Procházení ulicemi města je jedinečným zážitkem, kde si můžete prohlédnout místní různé kulturní památky a ochutnat autentickou dominikánskou kuchyni v některých z místních restaurací.

Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se vydat na výlety do okolního pohoří Sierra de Bahoruco, teplotních pramenů v místě Los Patos nebo na nádhernou pláž Playa San Rafael. Nejbližším letištěm je letiště María Montez International Airport, které leží necelých 20 km od města.

Pokud se rozhodnete cestovat do Dominikánské republiky, letenka do Barahony je skvělou volbou. Toto malebné město nabízí vše, co byste očekávali od tropického ráje - krásné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou kulturu. Bez ohledu na to, zda preferujete dobrodružství nebo odpočinek na pláži, Barahona má pro vás něco připraveno.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky