Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Cyprus Protaras

Dovolená Cyprus Protaras


Cyprus Protaras je malé, ale oblíbené turistické letovisko, nacházející se na východním pobřeží Kypru. Tato destinace není tak proslulá jako jiné letoviska na Kypru, jako třeba Ayia Napa, ale díky svému klidnému prostředí, modrému moři a krásným plážím si získává stále větší popularitu u turistů.

Pokud plánujete svou dovolenou na Kypru a hledáte klidnější a méně přeplněnou destinaci, Pak Protaras je pro vás tou pravou volbou. Dovolená v Protarasu nabízí nádherné pláže, krásné panoramata a skvělé mořské sporty.

Pláže

Pokud jde o pláže, v Protarasu se nachází mnoho krásných písečných pláží, které jsou čisté, příjemné a ideální pro odpočinek. Nejznámější z nich jsou pláže Fig Tree Bay a Konnos Bay. Tyto pláže jsou ideální pro plavání, potápění a slunění na pláži. Pláže v Protarasu mají modrou vlajku, což znamená, že mužou návštěvníci očekávat vysokou kvalitu vody a služeb.

Vodní sporty

Pokud jste nadšeným vodním sportovcem, Protaras nabízí široký výběr aktivit, od vodního lyžování až po potápění. Pláže v Protarasu nabízí skvělé možnosti pro potápění a mnoho potápěčských center, které nabízejí kurzy pro začátečníky a pokročilé potápěče. Kromě potápění můžete v Protarasu vyzkoušet také windsurfing, wakeboarding, parasailing nebo jetové lyžování.

Zábava a noční život

Protaras má mnoho barů, restaurací a klubů, které nabízejí skvělé prostředí pro odpočinek a zábavu. Na rozdíl od Ayia Napa, Protaras se může pochlubit klidnějším a relaxačnějším nočním životem, což je ideální pro rodiny s dětmi nebo pro turisty, kteří chtějí relaxovat.

Okolí

Pokud máte rádi procházky v přírodě, Protaras je ideální výchozí bod pro turistiku na východě Kypru. Nedaleko Protarasu se nachází mnoho historických památek a krásných vesnic, jako například tradiční vesnice Liopetri nebo antické město Salamis.

Celkově lze říci, že dovolená v Protarasu je skvělou volbou pro ty, kdo hledají klidné a uvolněné prostředí s nádhernými plážemi a množstvím vodních sportů. Díky své poloze nedaleko historických památek a krásných vesnic, se Protaras stává ideálním výchozím bodem pro objevování východního Kypru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Protaras


1. Jaká je nejlepší pláž v Protarasu?
Nejoblíbenější pláž v Protarasu je Fig Tree Bay, která nabízí průzračně čistou vodu a bílý písek.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Protarasu?
Mezi hlavní turistické atrakce v Protarasu patří kostel Ayios Elias, Cape Greco a koncertní sál Protaras.

3. Kam se mohu vydat na výlet z Protarasu?
Z Protarasu se můžete vydat například na vyhlídkovou plavbu po pobřeží, do nedalekého města Ayia Napa nebo navštívit město Larnaka.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Protarasu?
Mezi nejlepší restaurace v Protarasu patří Restaurace Seriani, Kouzina Fusion Cuisine a Nama Tavern.

5. Jaké jsou nejlepší hotely v Protarasu?
Mezi nejlepší hotely v Protarasu patří Cavo Maris Beach Hotel, Sunrise Pearl Hotel & Spa a St. Elias Resort & Waterpark.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Protarasu?
Nejlepší čas na návštěvu Protarasu je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a voda je dostatečně teplá na koupání.

7. Jaká je místní měna a jak se platí v Protarasu?
Místní měnou je euro a platí se převážně hotově. V některých restauracích a obchodech se akceptují platební karty.

8. Jaké jsou pravidla pro alkohol v Protarasu?
V Protarasu platí zákaz prodeje alkoholu lidem mladším 18 let. Alkohol se může pít pouze v zákonných místech a na veřejnosti není povolen.

9. Jak se dostanu do Protarasu z letiště?
Z letiště v Larnace se do Protarasu můžete dostat taxíkem, autobusem nebo si můžete pronajmout auto.

10. Jak je s bezpečností v Protarasu?
Protaras je relativně bezpečné místo pro turisty, nicméně je vždy dobré být obezřetný a starat se o svůj majetek. Pokud cestujete v noci, měli byste být opatrní a zůstat na hlavních ulicích.


Počasí Cyprus Protaras


Protaras je oblíbenou turistickou destinací na ostrově Kypr, který se nachází v Středomoří. Tento malebný přímořský letovisko láká turisty ze všech koutů světa svými krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a slunečným počasím.

Počasí v Protarasu je typicky středomořské, s dlouhými a horkými léty a mírnými zimami. Letní měsíce červenec a srpen jsou nejteplejší a teploty se pohybují kolem 30 °C a někdy i více. Toto horké počasí láká turisty, kteří rádi tráví hodiny na pláži, koupají se v moři a sluní se na Bananové pláži, která je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží na ostrově.

Podzim, který napadají teploty příjemné kolem 25 °C, je také oblíbeným obdobím pro turisty, kteří chtějí uniknout horkému vedru. To je ideální doba pro procházky po pobřežní promenádě a objevování malebných zátok a útesů.

Oproti tomu zima v Protarasu je relativně mírná s průměrnými teplotami kolem 15-20 °C. I v této sezóně si však turisté mohou užít slunečné dny a příjemné procházky po pláži. A pokud ještě cestují na dovolenou v prosinci nebo v lednu, tak mají šanci zažít i příležitostný déšť či bouři, které mohou dodat pobytu na ostrově určité exotické kouzlo.

Protože je Protaras na východě ostrova Kypr, slunce vychází v tomto letovisku dříve než na západě ostrova. To umožňuje turistům vychutnat si krásné sluneční východy a romantické procházky po pláži v ranních hodinách.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Protarasu je příznivé pro dovolenou během většiny roku. Díky svým teplým letům a mírným zimám je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít slunce a moře a relaxovat na pláži.


Ubytování Cyprus Protaras


Cyprus Protaras je vyhledávanou destinací nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli. Nachází se na východním pobřeží Kypru a svou krásnou přírodou a dokonalou polohou přitahuje tisíce návštěvníků každý rok.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musejí turisté při návštěvě Cyprus Protaras zařídit, je samozřejmě ubytování. Pro výběr ubytování je důležité zohlednit své preference, např. zda se jedná o rodinnou dovolenou, romantický pobyt nebo výlet s přáteli.

Existuje mnoho možností ubytování v Cyprus Protaras, od luxusních hotelů až po levné apartmány. Některé z nejlepších hotelů v této oblasti jsou Sunrise Pearl Hotel & Spa, tsokkos Gardens Hotel & Apartments a Cavo Maris Beach Hotel.

Ty nejluxusnější hotely v Cyprus Protaras nabízejí naprosto dokonalý pobyt v exkluzivním prostředí. Jsou to nejen místa, kde se lze odpočinout a relaxovat, ale také místa nabízející špičkovou restauraci a prvotřídní služby. Pokud preferujete ubytování s krásným výhledem na oceán, pak jsou tyto hotely ideální.

Přestože hotely nabízejí pohodlí a luxus, mnozí turisté se vydávají na cestu za pravým výzvami a raději volí různé druhy ubytování. Také v této oblasti existuje spousta možností - od penzionů a hostinců po ubytování v soukromých bytech.

Nejlevnější možností ubytování v Cyprus Protaras jsou apartmány, které jsou však velmi populární mezi turisty. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro větší skupiny přátel. Jsou často vybaveny kuchyňským koutem, což je pro turisty velkým přínosem.

Ubytování v Cyprus Protaras je v současné době relativně levné, a to i v nejluxusnějších hotelech. Turisté tak mohou strávit dovolenou v této krásné oblasti Kypru a užívat si všechny výhody, které nabízí, bez výrazných finančních investic.

Cyprus Protaras je skvělou destinací pro ty, kteří chtějí prožít krásné chvíle s rodinou, přáteli nebo svou druhou polovičkou. Nenechte si ujít možnost navštívit tento krásný kus Kypru a prožít dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.


Letenka Cyprus Protaras


Cyprus Protaras: Nezbytná letenka do ráje na Zemi

Když se řekne „ostrov lásky“, pravděpodobně jediným místem, které se vám vybaví, je Kypr. Tento kouzelný ostrov v jihovýchodní Evropě je skutečným rájem na Zemi a kdo ho navštíví, pochopí proč. Jedním z nejpopulárnějších cílů na Kypru je malebné přímořské městečko Protaras, kam není možné se dostat bez letenky.

Proč zvolit Protaras?

Protaras je idylickým přímořským letoviskem se nachází na východním pobřeží Kypru. Svými úchvatnými plážemi s jemným zlatým pískem a tyrkysovou vodou, která se propíná podél pobřeží, přitahuje tisíce turistů z celého světa.

Pláže v Protarasu jsou známé svou krásou a čistotou. Fig Tree Bay, která je v blízkosti letoviska, je často označována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Je to ideální místo pro relaxaci na slunci, plavání nebo vyzkoušení různých vodních sportů.

Protaras nabízí také bohatý noční život s množstvím barů, restaurací a klubů. Pro milovníky dobrého jídla je v okolí k dispozici široká škála restaurací s různými kuchyněmi, které uspokojí i ty nejnáročnější chutě.

Co nabízí letenka do Protarasu?

Let do Protarasu je nezbytnou součástí plánu cesty na Kypr. Díky letence se dostanete na blízké letiště Larnaka, které je od Protarasu vzdáleno přibližně 65 kilometrů. Po přistání na letišti budete mít různé možnosti, jak se dostat do Protarasu, včetně pronájmu auta, taxislužby nebo dopravních spojů.

Letenka do Protarasu vám umožní objevovat krásy tohoto úchvatného letoviska a okolních památek. Mohl byste navštívit historické město Famagusta s opevněnou středověkou částí nebo se projít po útesech Cape Greco s nádherným výhledem na moře.

Let do Protarasu také otevírá dveře do celého Kypru. Můžete si například udělat výlet na západní pobřeží, kde se nachází slavná pláž Petra tou Romiou, která je spojována s antickou řeckou bohyní Afroditou.

Jak získat letenku do Protarasu?

Získání letenky do Protarasu je snadné díky moderním technologiím a nabídce leteckých společností. Můžete si vybrat mezi několika možnostmi, včetně rezervace online přímo na webových stránkách letecké společnosti nebo prostřednictvím specializovaných cestovních kanceláří.

Je však důležité mít na paměti, že cena letenky do Protarasu se může lišit v závislosti na časovém období, ve kterém plánujete cestu. Proto je vhodné být otevřený co do termínu cesty a sledovat různé nabídky, které mohou být výhodnější.

Závěr

Letenka do Protarasu na Kypr je nezbytnou součástí plánu cesty do tohoto kouzelného letoviska. Díky ní se dostanete na ostrov lásky a budete mít možnost objevit všechny jeho krásy. Od nádherných pláží po historické pamětihodnosti, Protaras poskytuje bezpočet zážitků, které stojí za to prožít. Neotálejte a získejte svou letenku, abyste se mohli ponořit do tohoto ráje na Zemi.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky