Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)

Letenka Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst na Kypru je Petra tou Romiou, známá také jako Aphroditina skála. Nachází se na západním pobřeží ostrova mezi městy Pafos a Limassol a je spojována s jednou z nejznámějších řeckých bohyň lásky a krásy - Afroditou.

Podle legendy se zde Afroditin zrození odehrálo víc než před 1200 lety. Její příběh obsahuje řadu různých verzí, ale všechny mají společný základ - Afroditina skála byla místem, kde bohyně vylétla z mořské pěny na ostrov Kypr. Proto je toto místo považováno za symbol lásky a plodnosti a je oblíbeným cílem milenců a novomanželů.

Skála sama o sobě je nádherným přírodním útvarem. Je to pískovcový útes s vysokými útesy, které se zvedají nad tyrkysově modrým Středozemním mořem. Okolní pláže jsou písečné a lákají lehnutí na sluníčko nebo osvěžení v teplé mořské vodě. Celá oblast je také oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování kvůli bohatství podmořské flóry a fauny.

Navštívit tuto ikonickou lokalitu je snadné a doprava do oblasti je pohodlně dostupná. Nejbližší letiště je letiště v Pafos, které je asi 25 km od PETRY TOU ROMIOU. Zde je možné se dostat na místní linkové autobusy nebo si pronajmout auto.

Návštěvníci, kteří přijedou do této oblasti, budou mít také možnost navštívit blízkou historickou lokalitu Starověký Pafos, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato lokalita je domovem rozsáhlého archeologického naleziště, které obsahuje starověké a římské villy, hroby a mozaiky.

Navštívení PETRY TOU ROMIOU je nezapomenutelným zážitkem, zejména pro ty, kteří hledají romantiku a krásu přírody. Místo je jako stvořené pro romantické procházky podél pláže a malebné západy slunce. Je to také vhodné místo pro ty, kteří chtějí si zaplavat v krásném Středozemním moři a zároveň si užít přírodní scenérie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


1. Co znamená název "Petra tou Romiou"?
- Název v řečtině znamená "kámen Říma" a odkazuje na legendu, která tvrdí, že na této skále se narodila bohyně lásky a krásy Afrodita.

2. Jak se dostanu na Aphroditinu skálu?
- Aphroditina skála se nachází asi 25 km jihozápadně od města Limassol na Kypru a lze se k ní nejlépe dostat automobilem.

3. Je na místě nějaké parkoviště?
- Ano, u Aphroditiny skály je parkoviště zdarma.

4. Musím platit vstupné na Aphroditinu skálu?
- Ne, prohlídka místa je zdarma.

5. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu?
- Pokud chcete uniknout většímu množství turistů, nejlepší časy pro návštěvu jsou ráno a pozdní odpoledne.

6. Je možné koupat se u Aphroditiny skály?
- Ano, koupání je možné, ale musíte dávat pozor na příboj a vlny.

7. Jsou v okolí nějaké restaurace nebo obchody?
- Ano, v blízkosti Aphroditiny skály se nachází restaurace a obchody se suvenýry.

8. Jaké jsou oblíbené aktivity pro turisty na Aphroditině skále?
- Kromě procházení a fotografování skály se turisté často koupou v moři, navštěvují muzeum bohyně Afrodity, obdivují sochy a vzpomínkové nápisy.


Dovolená Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Aphroditina skála, známá také jako Petrova skála nebo Skála Petra tou Romiou, je oblíbeným turistickým cílem na mysu Akamas na západním pobřeží ostrova Cyprus. Skála je spojována se starověkou řeckou bohyní lásky a krásy, Afrodítou, a je považována za místo, kde podle legendy vzešla z moře.

Aphroditina skála leží nedaleko vesnice Pafos a nabízí úchvatné výhledy na západní pobřeží a krásné azurové Středozemní moře. Je zde malebná pláž s jemným pískem a průzračnou vodou, která láká návštěvníky, aby si zde užili slunce a odpočinek.

Podle řecké mytologie se Afrodita narodila z pěny vzniklé kolem této skály. Právě zde se vydávala na svou cestu na hrad Pafos, kde prý žila. Skála je symbolem lásky, plodnosti a krásy a stala se i místem, kam páry chodí slíbit si věčnou lásku a oddanost.

Kromě toho, že si můžete vychutnat krásné scenérie a zasněžující se legendou, Petra tou Romiou nabízí i možnosti pro nejrůznější vodní aktivity. Můžete si pronajmout paddleboard nebo kajak a prozkoumat okolní zátoky, plavat v průzračné vodě nebo se podívat na úžasné útesy v okolí.

Pokud se chcete dozvědět více o řecké mytologii a historii Cyprusu, doporučuji navštívit také blízké archeologické naleziště v Pafos. Zde se nachází rozsáhlé rozvaliny starověkého města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete si prohlédnout starověké mozaiky, chrámy a další pozůstatky minulých civilizací.

Pokud plánujete dovolenou na Kypru, návštěva Aphroditiny skály by neměla chybět na vašem seznamu. Zde můžete zažít krásu přírody, seznámit se s legendou o Afrodítě a prozkoumat okolní oblasti. Ať už jste milovníkem historie a kultury, nebo se jen chcete zrelaxovat na pláži, naleznete zde to, co hledáte.

Zažijte dovolenou na Cyprusu a navštivte jedno z nejkrásnějších míst na ostrově - Aphroditinu skálu. Udělejte si romantickou procházku po pláži, vyčistěte si mysl a tělo ve Středozemním moři a nezapomeňte si vychutnat úžasné výhledy na horizont. Cyprus je skutečně rájem pro radostné a relaxační chvíle na dovolené.


Ubytování Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Cyprus je známým turistickým cílem díky svému bohatému dědictví, krásným plážím a fascinující historii. Jedno z nejvýznamnějších míst k návštěvě na Cyrpu je Petra tou Romiou, známá také jako Aphroditina skála.

Petra tou Romiou se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova, nedaleko města Paphos. Tato krásná skalní útvar je často označována jako místo narození bohyně lásky a krásy, Afroditě, podle řecké mytologie. Legenda praví, že Afroditina skála vystoupala z moře právě zde. Je to místo, které je věřícími považováno za magické a často navštěvované rituálními poutníky.

Okolí Aphroditiny skály je také známé svou nádhernou pláží. Pláž Petra tou Romiou má jemný zlatý písek a průzračně modré moře, které láká turisty k plavání i opalování. Navíc, díky svému spojení s řeckou mýtologií, se pláží táhne řada fascinujících pověstí a příběhů, které návštěvníky přitahují.

Pokud plánujete návštěvu Petra tou Romiou a hledáte útulné ubytování v této oblasti, máte na výběr několik možností. V okolí skalní útvarky se nachází několik luxusních hotelů a resortů, které nabízejí prvotřídní služby a ubytování s výhledem na moře. Tyto hotely často disponují vlastními plážemi, bazény a wellness centry, takže hosté se zde mohou doopravdy zrelaxovat.

Pro ty, kteří preferují klidnější a intimnější atmosféru, je také možnost pronajmout si apartmán nebo útulný penzion v okolních vesničkách. Tyto možnosti ubytování vám umožní prozkoumat okolní kulturu a život místních obyvatel.

Návštěva Aphroditiny skály a jejího okolí může být nejenom romantickým zážitkem pro páry, ale i nezapomenutelným dobrodružstvím pro milovníky přírody. Skalnaté útvary a nádherná příroda zde nabízejí skvělé možnosti pro pěší turistiku a procházky. Nezapomeňte si vzít fotoaparát, abyste mohli zachytit nádherné výhledy a památky, které zde najdete.

V oblasti Petra tou Romiou je také řada restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční kyperskou kuchyni a speciality připravené z čerstvých ryb a mořských plodů. Tyto restaurace vám umožní ochutnat autentickou kyperskou kuchyni a zároveň se těšit z pohledu na moře.

Pokud plánujete návštěvu Petra tou Romiou, určitě dodržujte zásady zachovávání životního prostředí a nedotýkejte se žádných skal nebo balancebejte na nich. Mějte také na paměti, že toto místo je nábožensky důležité pro místní obyvatele, proto se chovejte ohleduplně a dodržujte jejich tradice a pokoře.

Celkově lze říci, že návštěva Petra tou Romiou a ubytování v jeho okolí je skvělým zážitkem pro každého, kdo hledá kombinaci krásné přírody, historie a kultury. Bez ohledu na to, zda jste nábožensky založení nebo prostě jen toužíte po krásném letovisku, Aphroditina skála a její okolí vás jistě nadchnou svou nádhernou krásou a mystičností.


Počasí Cyprus Petra tou Romiou (Aphroditina skala)


Petra tou Romiou, známá také jako Aphroditina skála, je jedním z nejvíce ikonických a turisticky atraktivních míst na Kypru. Tato skalní útvar se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova, nedaleko vesnice Kouklia, a má velký historický, kulturní a mytologický význam pro obyvatele Kypru.

Jednou z nejzajímavějších věcí, která se týká Petry tou Romiou, je její spojení s antickou řeckou bohyní lásky a krásy, Athénou. Podle legendy se narodila právě u této skály. Říká se, že ze scházející se pěny mořských vln vzešla do života plně vyspělá a nádherná bohyně Afrodita. Kromě toho se skála také často spojuje se známou řeckou pověstí o Afrodítě a jejím milenci Adónidovi.

Vzhledem k těmto historickým příběhům a pověstem se Petra tou Romiou stala velmi populárním místem pro návštěvníky, kteří touží po poznávání historie a mytologie. Tisíce turistů z celého světa každoročně navštěvují tuto skálu, aby si prohlédli jednu z nejnavštěvovanějších a nejznámějších památek Kypru.

Ale nejen historie a mytologie dělají z Petra tou Romiou tak ikonické místo. Také zde panují specifické klimatické podmínky, které přispívají k jedinečnému a přitažlivému prostředí. Každoročně zde sluneční paprsky osvětlují modré Méditeránské moře, což vytváří malebné scenérie a kouzelnou atmosféru.

Díky své poloze na jihozápadním pobřeží se Petra tou Romiou těší příjemnému středomořskému podnebí, které charakterizují teplé léta a mírné zimy. V létě se teploty pohybují kolem 30-35 stupňů Celsia, zatímco v zimě se udržují kolem 15-20 stupňů Celsia. Toto příjemné klima přitahuje turisty, kteří chtějí se vyhnout horkým letním teplotám a vychutnat si teplejší počasí během zimních měsíců.

Pokud plánujete návštěvu Petra tou Romiou, doporučuje se připravit se na slunečné počasí. Nezapomeňte si vzít ochranný krém na slunce, opalovací krem, sluneční brýle a klobouk, abyste si užili svůj čas na této nádherné pláži a zároveň se ochránili před slunečními paprsky.

Petra tou Romiou nám nabízí kombinaci fascinující historie, magie mytologie a překrásného počasí. Toto místo je opravdu jedinečné a nezapomenutelné. Pokud plánujete návštěvu Kypru, jistě si toto místo nenechte ujít. Udělejte si výlet na Petra tou Romiou a prožijte příjemné počasí a nezapomenutelné zážitky na jednom z nejvýznamnějších míst na Kypru.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky