Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Čierna Hora Tivat

Dovolená Čierna Hora Tivat


Čierna Hora je jednou z nejkrásnějších destinací na Balkáně a město Tivat je jedním z jejích nezastupitelných klenotů. Tivat se nachází na pobřeží Jaderského moře a nabízí kombinaci nádherného přírodního prostředí s bohatou historií a kulturou.

Dovolená v Černé Hoře, konkrétně ve městě Tivat, slibuje návštěvníkům mnoho zážitků a aktivit. Jedním z hlavních lákadel je bezpochyby námořní promenáda Porto Montenegro. Tato luxusní přístav je domovem pro jachty bohatých a slavných, ale zároveň poskytuje také přístup k restauracím, obchodům a galeriím. Pro milovníky námořního života je návštěva tohoto místa jednoduše nezbytností.

Dalším skvostem Tivatu je místní památková rezervace Gornja Lastva. Toto historické městečko nabízí nádhernou architekturu, malebné starobylé domy a úzké uličky, které vás zavedou do minulosti. V místním kostele sv. Václava můžete obdivovat nádherné fresky a cítit klid a atmosféru tohoto místa. Procházka po Gornja Lastva je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří mají rádi historii a kulturu.

Milovníci přírody a aktivního odpočinku si rozhodně nenechají ujít návštěvu ostrova Sveti Marko. Ten je součástí přírodního parku Tivatského zálivu. Na ostrově najdete skryté zátoky, skalnaté pobřeží a krásné pláže, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Ostrov je také domovem pro mnoho druhů ptáků, které vás zaujmou svým zpěvem a graciózností.

Pokud máte chuť na dobrodružství, můžete se vydat na výlet do nedalekého národního parku Lovčen. Nachází se na kopci, který je symbolem Černé Hory. Výstup na vrchol kopce vám poskytne panoramatický výhled na celou zemi a na balkánské hory. Také zde najdete mauzoleum krále Nikoly I. Petroviće-Njegoše, kde jsou uloženy jeho ostatky. Turisté, kteří jsou ochotni vydat se na náročnější výstup, budou odměněni tím, že se stanou svědky nádhery černohorské krajiny.

Čierna Hora a město Tivat nabízejí i širokou škálu možností pro milovníky vodních sportů. Můžete si pronajmout jachtu a prozkoumat místní zátoky a ostrovy, nebo si vyzkoušet potápění a objevit podmořský svět Černé Hory. Tivat je také domovem medvídka EXPEDICE, který je oblíbený mezi místními i turisty jako symbol tohoto města.

Dovolená v Černé Hoře ve městě Tivat nabízí mnoho zážitků a aktivit pro všechny typy návštěvníků. Příroda, kultura, historie a vodní aktivity jsou zde harmonicky sloučeny, což dělá z této destinace nezapomenutelné místo pro každého cestovatele.


Ubytování Čierna Hora Tivat


Čierna Hora se stala jednou z nejžádanějších turistických destinací v Evropě, a to zejména díky své nádherné pobřežní linii, krásným přírodním scenériím a bohatému kulturnímu dědictví. Město Tivat se nachází v blízkosti hlavního přístavu země a je oblíbenou destinací turistů, kteří sem míří kvůli svému přístupu k vodním sportům, plážím a luxusnímu ubytování.

Tivat nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí potřeby různých typů turistů. Od luxusních plážových letovisek až po rodinné penziony a apartmány, Tivat má něco pro každého.

Pokud hledáte luxusní ubytování, nejlepší volbou v Tivatu je pobyt v jednom z plážových letovisek nebo pětihvězdičkových hotelů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vysoce kvalitní služby a pohodlí, včetně exkluzivního přístupu k pláži, bazénu, wellness centra a restauracím. Některé z těchto hotelů mají také vlastní jachtkluby, což je ideální pro milovníky námořních dobrodružství.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější prostředí, je tu také možnost ubytování v rodinných penzionech a apartmánech. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí kompletně vybavené kuchyně, což je ideální pro ty, kteří si chtějí připravit vlastní jídlo, a také mají často terasy nebo balkony s výhledem na moře. Cena těchto ubytování se liší podle jejich umístění a vybavení, ale jsou obecně cenově dostupné.

Tivat není jen o plážích a ubytování. Město nabízí také bohatý kulturní zážitek, jako je například světoznámé Muzeum pod mořem a Muzeum jasného obstřelu. Kromě toho je zde také promenáda Porto Montenegro, která je centrem kulturního a společenského dění. Zde najdete najdete nadčasové restaurace, trendy bary a módní butiky.

Pro cestovatele, kteří si přejí výlety do okolí, je Tivat ideálním výchozím bodem. Máte možnost navštívit historické a malebné vesnice v horách nebo se vydat na horské túry v národním parku Lovćen. Můžete také strávit den na ostrově Sveti Stefan, který je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších turistických atrakcí v Černé Hoře.

Tivat je skvělou volbou pro ty, kteří hledají ubytování v Černé Hoře. Díky svému půvabu, přístupu k vodním aktivitám a kulturním zážitkům nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou dovolenou. Ať už se rozhodnete pro luxusní letoviska, rodinné penziony nebo apartmány, Tivat vám bude poskytovat vysoce kvalitní služby a nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Tivat


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Černé Hory, přesněji města Tivat, mohou zahrnovat následující:

1. Jak se dostat do Tivatu?

Existuje několik způsobů, jak se dostat do Tivatu. Můžete letět přímo do Mezinárodního letiště Tivat, které je dobře napojeno na různé evropské destinace. Další možností je přiletět do Letiště Podgorica a odtud si vzít autobus nebo pronajmout auto do Tivatu. Také si můžete vybrat cestu lodí a přijet do přístavu Porto Montenegro v Tivatu.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Tivatu?

Mezi nejznámější turistické atrakce v Tivatu patří přístav Porto Montenegro, který je známý svými luxusními loděmi a jachty, a také nabízí širokou škálu restaurací, kaváren a obchodů. Dalšími zajímavými místy jsou historický ostrov Gospa od Milosti s benediktinským klášterem, botanická zahrada Tivat, která je domovem mnoha druhů rostlin, a Pláž Pine ve vesnici Donja Lastva.

3. Kde se dá ubytovat v Tivatu?

V Tivatu existuje široká nabídka ubytování, včetně hotelů, apartmánů a pronájmů. Nejpopulárnější oblastí pro ubytování je přístav Porto Montenegro, který nabízí luxusní hotely a apartmány s nádherným výhledem na moře. Další možností je ubytování ve vesnici Donja Lastva, která leží poblíž pláže Pine. V obou těchto oblastech se nacházejí také menší penziony a rodinné hotely.

4. Kterou pláž v Tivatu doporučujete?

V Tivatu je několik pláží, které stojí za návštěvu. Jednou z nejpříjemnějších pláží je Pláž Pine ve vesnici Donja Lastva. Tato pláž nabízí čisté azurové moře, píseček a borovicový les, který poskytuje stín. Další populární pláží je Ženska Pláž, která je vhodná zejména pro rodiny s dětmi, protože má pozvolný vstup do moře a je dobře vybavena.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Tivatu?

V Tivatu najdete širokou škálu restaurací nabízejících jak tradiční černohorskou kuchyni, tak i mezinárodní speciality. Mezi nejlepší restaurace v Tivatu patří One Restaurant & Lounge, který nabízí pestré menu s čerstvými mořskými plody a rybami, nebo Al Posto Giusto, který se specializuje na italskou kuchyni. Také stojí za zmínku restaurace Cantina del Ponte s tradičními černohorskými pokrmy.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Tivat?

Nejlepší čas na návštěvu Tivatu je během letních měsíců, kdy je teplota příjemná a moře je ideální koupání. Měsíce červenec a srpen jsou nejteplejší a nejrušnější, proto je doporučeno rezervovat ubytování a letenky v předstihu. Pokud preferujete mírnější počasí a nižší ceny, můžete zvážit návštěvu na jaře nebo na podzim.


Počasí Čierna Hora Tivat


Čierna Hora (Montenegro) je známá svou krásnou přírodou, nádhernými plážemi a svěžím mořským vzduchem. Tivat, jedno z nejpopulárnějších letovisek v Černé Hoře, se těší příznivému počasí po většinu roku.

Počasí v Tivatu je typicky středomořské s mírnými zimami a horkými léty. Teploty se pohybují od 8 °C v zimě až po 30 °C v létě. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty často dosahují přes 30 °C. Mořská voda má v létě teplotu kolem 25 °C, což je ideální pro koupání a vodní sporty.

V zimě je počasí mnohem chladnější, s průměrnými teplotami kolem 8-13 °C. Občas se může dostavit déšť nebo krátkodobý sněhový přeháňky, ale vzhledem k příjemnému středomořskému podnebí jsou tyto jevy spíše vzácné.

Jaro a podzim jsou mírné a příjemné s teplotami kolem 15-20 °C. Krátkodobé deštivé počasí může být občas výzvou, ale nedělá tolik problémů turistům, kteří přicházejí prozkoumat krásu místní krajiny a moře.

Tivat je známý také svými příležitostmi pro vodní sporty, jako je jachting a potápění, a to zejména díky svému přístavu Porto Montenegro, který je jedním z nejluxusnějších přístavů na Jadranu.

Pokud plánujete návštěvu Tivatu, doporučuje se přinést lehké oblečení, plavky a slunečník. Vzhledem k tomu, že slunce v tomto regionu může být velmi silné, není vhodné zapomenout na opalovací krém a ochranné brýle. Není také od věci mít s sebou deštník nebo plášť na případné vydatné deště.

Celkově vzato, Tivat nabízí návštěvníkům příjemné počasí s množstvím slunečných a teplých dnů po většinu roku. Ať už si přijdete užít dovolenou na pláži nebo prozkoumat krásu místní přírody, Tivat vám nabízí skvělé podmínky pro relaxaci a zážitky na pobřeží Černé Hory.


Letenka Čierna Hora Tivat


Letenky do Čiernej Hory sa stávajú čoraz populárnejšími a nič to nie je prekvapujúce. Toto balkánske kráľovstvo ponúka pre návštevníkov množstvo krásnych miest, turistických atrakcií, bohatú históriu a skvelú kuchyňu. Jedným z tých miest, ktoré by ste určite mali navštíviť, je Tivat.

Tivat je prístavné mesto nachádzajúce sa na juhu Čiernej Hory. Priťahuje návštevníkov pre svoju nádhernú prírodu, jemné piesočnaté pláže a živé prístavné prostredie. Mesto je populárne medzi jachtármi a návštevníkmi, ktorí sa chcú strániť dovolenky v príjemnom a tichom prostredí.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tivat, môžete si vybrať z rôznych druhov leteniek. Vzhľadom na to, že Letisko Tivat je malé a leží v tesnej blízkosti mesta, lety sem sú obmedzené. Najlepšou možnosťou je nájsť priamy let z väčších európskych letísk, ako sú napríklad Letisko Viedeň, Letisko Budapešť, Letisko Praha alebo Letisko Krakov. Existujú tiež lety z hlavného mesta Podgorica, ktoré sa nachádza približne 90 km od Tivatu.

Letenky do Tivatu sa obvykle začínajú na cene okolo 100 eur a môžu sa líšiť v závislosti od sezóny a častej dostupnosti letov. Najlepším spôsobom, ako nájsť najvýhodnejšie letenky, je sledovať ponuku rôznych leteckých spoločností a hľadať zľavy na letenky. Ak plánujete dovolenku v Čiernej Hore, môžete zvážiť aj balíčkové zájazdy, ktoré zahŕňajú letenky, ubytovanie a ďalšie služby.

Po prílete na Letisko Tivat, môžete bez problémov nájsť spôsob, ako sa dostať do mesta. Najjednoduchším spôsobom je taxík, ale existujú aj verejné autobusové spoje medzi letiskom a mottom. Pre pohodlie si môžete aj prenajať auto, ktoré vám umožní preskúmať ďalšie oblasti a miesta v Čiernej Hore.

Ak hľadáte nový destinácie pre svoju ďalšiu dovolenky, Tivat by mal byť na vrchole vášho zoznamu nápadov. Letenky do Tivatu sú dostupné, a zahrňujú do svojej ceny skvelé príležitosti na spoznanie tohto nádherného balkánskeho mesta a jeho okolia.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky